Snorkel in krtače da ali ne

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
LC 90TD
Prispevkov: 417
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

Snorkel in krtače da ali ne

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » So Mar 01, 2008 6:39 pm

Kakšne izkušnje imate z snorklom in pranjem avta s krtačami v avtopralnici, ali je bolje da ga vozim v ročno avtopralnico, da mi slučajno krtače kaj ne odtrgajo.

Hvala za odgovore in nasvete.

Lp,
Jure

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » So Mar 01, 2008 8:02 pm

Jaz imam na Defendru Safarijev snorkel in je pretrpel marsikatere veje, pa je se vedno gor... Torej ti krtace ne bodo naredile nobene skode.
Na AC v Ljubljani pa mojega avta not ne vzamejo predvsem zaradi teh dodatkov, ker jim baje unicujejo krtace :roll: :roll: :roll:
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Po Mar 03, 2008 8:06 am

Če imaš snorkel dobro pritrjen (kar bi tako ali tako moral biti), potem se nimaš kaj bat. Jaz še nisem imel problemov z njim, s tem da ga vedno peljem na stezo, kjer lahko grejo skozi tudi kombinirana vozila.

Disco - na AC v Ljubljani pa so tako bojazljivi, da tudi nekaterih osebnih ne spustijo not ... :a_se_ti_je_odpeljalo:



.

LC 90TD
Prispevkov: 417
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » Po Mar 03, 2008 8:55 am

A je odprtino za zajem zraka priporočljivo pred pranjem obrnit nazaj, ali lahko ostane obrnjena naprej tako kot je običajno.

lp,
Jure

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Mar 03, 2008 1:17 pm

Mene na OMV pralnici v Kopru s šnorklom ne pustijo na pralno stezo.
In če malo pomislim imajo tudi prav. Zgornja (ona, ki gre ob oknu navzgor) cev Safari šnorklja je originalno pritrjena z malimi parker vijakci v plastične čepke, ki so vtaknjeni v luknjice izvrtane v pločevino. Prav močno to ni. Lahko da zdrži eno, mogoče tudi 10 pranj, kaj več pa po mojem ne. Na nekih starih jajcih (prizadeti fantje ne zamerite preveč) lahko še razmišljaš o novih pritrdilnih luknjah na stebričku, na teh naših novejših škatlah pa to ni ravno sistem, da boš imel čez par let stebriček ob šipi kot emental sir.
Zato sedaj v pralnici (to se sicer zgodi zeeeelo redko) raje vzamem vsaj tri žetone in lepo na roke z vapom operem avto. Močno pa pri tem pranju pogrešam gobo na vsaj 2 m dolgem ročaju, da bi lahko lepo razmazal šampon.
Ni kaj, niti šnorkel nima samo + plati.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Mar 03, 2008 1:35 pm

Pa kaj a vi res perete terence? :shock:
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Mar 03, 2008 2:06 pm

Janez, ne frajari!
Če se prav spomnem, si tudi ti s tvojim Jeepom vsako tekmo začel v takem stanju, da se mu je dala ugotoviti modra barva. Na koncu tekme je bil ponavadi precej umazan - včasih se barve res ni dalo ugotoviti.
Torej sta pa le dve možnosti:
1. Avto imaš pobarvan s tako barvo (svetovna inovacija), s katere vsa svinjarija sama dol pade
ali pa
2. Tudi ti pereš avto.


Slika

Ah, res je še tretja možnost: avto ti perejo služabniki in si ti s tem ne mažeš nežnih rokic :lol:

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
vipera
Prispevkov: 23
Pridružen: Pe Jan 04, 2008 6:55 am
Kraj: obala
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vipera » Po Mar 03, 2008 2:12 pm

" raje vzamem vsaj tri žetone " .....:thank_you: Miran, zdaj vem kolko jih rabim.....

LP

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Mar 03, 2008 3:45 pm

miran napisal/-a:Močno pa pri tem pranju pogrešam gobo na vsaj 2 m dolgem ročaju, da bi lahko lepo razmazal šampon.


Kakšna nežna metla, ki je na štil montirana pod kotom 45 stopinj, dela čudeže. Mogoče pa tudi rise. :)

izzzzy
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Okt 31, 2004 6:09 pm
Kraj: dolina hmelja

OdgovorNapisal/-a izzzzy » Po Mar 03, 2008 7:39 pm

Drgač ma Gardena eno tako zadevo, meter dolg Alu-plastificiran drog z dozatorjem šampona,na konc pa krtačo, ki je nastavljiva, vse skup se lohk natakne na šlauf. zadeva ni idealna, prav pa pride za na brzino oprat avto, pa streho se doseže brez lestve ipd. Ni pa pocen - komplet v merkurju cca 40 Eur.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Mar 04, 2008 8:30 am

sm mislu u avtopralnici. Men ga najprej upere dež, pol pa ko se blato fajn zasuši še vzamem mal vapa. gobe pa ni videl že kar nekaj let.
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 04, 2008 8:48 am

marolt 4x4 napisal/-a:...... vzamem mal vapa.......

Jaz sem pa mislil, da imamo vape le na Primorskem, pri vas na kontinentu pa da imate kerherje :wink:
Saj ni važno:
pereš ali ne pereš, tukaj ali tam
od ofroadarja mora bit usran

LP Miran
Nazadnje spremenil miran, dne To Mar 04, 2008 9:09 am, skupaj popravljeno 2 krat.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » To Mar 04, 2008 9:03 am

A zato ker ima zdaj snorkel gor, bi ga moral pa še prat, pa da mu v navado pride :ne_ne_ne:
Nazadnje je bil prav lepo opran za lanske Šavrine, ker je tisti dan, ko sem šel na Primorsko krepko deževalo. Drugače pa od tresenja tako skoraj vse blato odpade, ostalo pa opravi kakšen naliv.
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 04, 2008 9:10 am

Ej, Fonza! Mene avtek na tvoji novi slikici bolj na Joto kot na Landija spominja.
Pa menda ja ne :shock:
L :wink: P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » To Mar 04, 2008 9:33 am

miran napisal/-a:Ej, Fonza! Mene avtek na tvoji novi slikici bolj na Joto kot na Landija spominja.
Pa menda ja ne :shock:
L :wink: P Miran

Miran, če ne boš priden, bom dal spet staro slikco nazaj :plese:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 121 gostov