Ličanje avta

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
kvoV
Prispevkov: 57
Pridružen: To Feb 06, 2007 12:25 pm
Kraj: Domžale

Ličanje avta

OdgovorNapisal/-a kvoV » Ne Okt 19, 2008 5:21 pm

Zanima me če kdo pozna kakega ličarja iz okolice Ljubljane, ki bi bil mogoče pripravljen tudi popoldne ali doma v prostem času preštrihat en celoten avto. Pri parih sem že spraševal vendar nisem vedel da so cene take kot so (od 1500€ naprej za cca. 8m2 avta). Na avtu bi imel rad čisto običajno belo barvo. Svetovali so mi sicer da naj ostanem pri originalni barvi (siva in temno zelena), kar bi zadevo malenkost pocenilo, vendar se na temni zeleni pozna prav vsaka praska. Ker vem da jih bo avto še kar nekaj dobil tudi ne iščem nekega profesionalca ki bo vse naredil tako popolno kot pri lamborghiniju in za to računal bajne vsote. Pripravljen sem tudi sam pomagati pri pripravi avta, če s tem kaj znižam stroške. Če kdo ve za koga naj mi prosim sporoči, lahko tudi na ZS. Hvala in LP
Always set the trail, never follow the path

deyvi
Prispevkov: 126
Pridružen: Po Mar 12, 2007 7:59 pm

OdgovorNapisal/-a deyvi » Ne Okt 19, 2008 7:43 pm

Kateri avto?

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Okt 19, 2008 8:12 pm

V kakšnem stanju?.......kaj pa notranjost......če menjaš barvo.....

Uporabniški avatar
kvoV
Prispevkov: 57
Pridružen: To Feb 06, 2007 12:25 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a kvoV » Ne Okt 19, 2008 9:47 pm

Glede stanja je tako da je avto trenutno kar precej potolčen, in spraskan vendar bi bil do ličanja poklepan. Glede notranjosti je meni dosti vseeno če je pač zelen za vrati in pod havbo, vendar se tudi tu pojavljajo pomisleki, saj so mi rekli da se bo potem barva luščila na mestu prehoda ipd. Prav tako v primeru prodaje ta lastnost (zelen za vrati) nebi bila ravno najboljša, vendar pa se to skoraj sigurno ne bo zgodilo. Sem odprt za razne predloge na tem področju. LP
Always set the trail, never follow the path

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Okt 20, 2008 6:06 am

No vsekakor se boš moral odločit kaj bi rad........najceneje boš pa skozi prišel če avto sam pripraviš kar niti ni teško. Če je avto dobro pripravljen se barva ne bi smela luščit, niti na prehodih ne. Ne smeš pa lepit prehoda, ker je potem verjetnost da se bo luščilo večja. Če je pa metalna barva pa sploh ne sme biti problem ker greš lahko z brezbarvnim lakom tudi čez dobršen del barve v notranjosti. Seveda lahko notranjost prebarvaš sam saj tam neka večja kvaliteta ni bistvena.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Okt 20, 2008 8:40 am

ja kolk si pa pripravljen dat za barvanje?
Slika

Uporabniški avatar
kvoV
Prispevkov: 57
Pridružen: To Feb 06, 2007 12:25 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a kvoV » Po Okt 20, 2008 2:18 pm

Če bi prišel na ceno okoli 1000€ bi bilo že kar OK... Res pa da se ne spoznam čisto nič na barvanjein ne vem mogoče bi kdo to naredil za še manj. Trenutno so mi rekli da če ostanem na enaki barvi me pride okoli 1200€, če pa spremenim na belo naj bi bila cena od 1500 do 1700€. LP
Always set the trail, never follow the path

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Okt 20, 2008 3:35 pm

Za 1000 € mi je pri nas pobarval Cherokeeja, s tem da je vse naredil sam, poklepal kar je bilo potrebno in pobarval pleh, tudi okrog vrat.
Je pa res, da je za več dnraja lepše nareto.
lp
Janez
Slika

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Okt 20, 2008 9:06 pm

marolt 4x4 napisal/-a:Za 1000 € mi je pri nas pobarval Cherokeeja, s tem da je vse naredil sam, poklepal kar je bilo potrebno in pobarval pleh, tudi okrog vrat.
Je pa res, da je za več dnraja lepše nareto.
lp
Janez


Drago....... :evil:

Uporabniški avatar
kvoV
Prispevkov: 57
Pridružen: To Feb 06, 2007 12:25 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a kvoV » Po Okt 20, 2008 10:25 pm

Kaj pa je potem poceni, oz. neka zmerna cena za preličan cel avto...?
Always set the trail, never follow the path

Uporabniški avatar
mjelen2
Prispevkov: 137
Pridružen: So Mar 22, 2008 8:29 pm
Kraj: Žalec Okolica Ponikva pri Žalcu

OdgovorNapisal/-a mjelen2 » Po Okt 20, 2008 11:31 pm

Zdravo

Jaz sem lani obnavljal Puch-a , kleparijo sem naredil sam 2100 euro za barvanje srebrna Mercedez sam zdej je avto sam za na cesto . Rajši dam 2100 euro pa avto zgleda ,kot je treba, kot pa 1000 euro in je pol tak ,ko bi ga eden z metlo barval ,če se boš vozil po terenu ga daj sam pa bo glih tak vredu.

Tk zgleda

http://picasaweb.google.si/MercedezBenzclaseg/PuchG#

Lp Matjaž
Nazadnje spremenil mjelen2, dne Po Okt 20, 2008 11:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Okt 21, 2008 8:06 am

AŁIEN napisal/-a:
marolt 4x4 napisal/-a:Za 1000 € mi je pri nas pobarval Cherokeeja, s tem da je vse naredil sam, poklepal kar je bilo potrebno in pobarval pleh, tudi okrog vrat.
Je pa res, da je za več dnraja lepše nareto.
lp
Janez


Drago....... :evil:

Ma ja saj vem da bi mi ti s sandolinsom in penzlom naredil za 900, sam mi je blo tole bližje.
Slika

Uporabniški avatar
kvoV
Prispevkov: 57
Pridružen: To Feb 06, 2007 12:25 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a kvoV » To Okt 21, 2008 2:20 pm

Vsekakor ne mislim dati čez 2000€ za barvanje in se potem zato voziti samo po cesti... Potem si sploh nebi kupil takšnega avta, zato še vedno iščem koga, ki bi mi bil pripravljen za ne preveliko vsoto prebarvati avto, tudi če ni čisto perfektno pobarvano... Hvala vseeno za mnenje. LP
Always set the trail, never follow the path

Uporabniški avatar
mjelen2
Prispevkov: 137
Pridružen: So Mar 22, 2008 8:29 pm
Kraj: Žalec Okolica Ponikva pri Žalcu

OdgovorNapisal/-a mjelen2 » To Okt 21, 2008 8:49 pm

kvoV napisal/-a:Vsekakor ne mislim dati čez 2000€ za barvanje in se potem zato voziti samo po cesti... Potem si sploh nebi kupil takšnega avta, zato še vedno iščem koga, ki bi mi bil pripravljen za ne preveliko vsoto prebarvati avto, tudi če ni čisto perfektno pobarvano... Hvala vseeno za mnenje. LP


Za 1000 euro bo bolj žalostno , kar sam ga daj pa bo za v gmajno glih dobr.

Vsekakor sem si ga kupil s tem namenom ,da ga registriram ,kot starodobnika jaz mam to ljubiteljsko mala registracija zavarovanje 52 euro
-90 postov cestnina po novem -80 postov tak , da se to kar splača glede nato ,da mam avto že skoraj 5 let im mi dobro služi .

LP Matjaž
Nazadnje spremenil mjelen2, dne To Okt 21, 2008 8:52 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
robekdom
Prispevkov: 195
Pridružen: So Mar 29, 2008 9:55 pm
Kraj: logatec

OdgovorNapisal/-a robekdom » To Okt 21, 2008 8:49 pm

Če se ne gre za profesionalnost je ena izmed dobrih opcij tudi kaka kleparska šola. V LJ npr. Tudi pri nas v Logatcu imamo prevzgojni zavod z ličarsko šolo, kjer so blazni veseli, če jim ni treba ravnega pleha barvat. Tako tu, kot v Lj vem da barvajo zastonj, pod vodstvom profesorja in se plača/kupi le barvo. Pobravano pa ni slabo.
Za vprašati je!!!

(tudi če se da šolarjem kak evro žepnine je pomoje rezutat še boljši in vnema večja) :oops:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Okt 22, 2008 5:39 pm

Drago....... :evil:
Ma ja saj vem da bi mi ti s sandolinsom in penzlom naredil za 900, sam mi je blo tole bližje.


:lol: :lol: to ti naredim zastonj.......pridem na dom :wink:


Ne delam tega več, mam pa človeka ki naredi dobro in poceni.....
Je pa odvisno od stanja avta......vsekakor pa manj od jurja€. Jurja mi vzame za oldtajmerja v celoti, znotraj, zunaj in vse kose ki so posebaj...z materilom vred.
Daj vsaj kakšno sliko pošlji......da bo vidu približno za kaj se gre.....

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Če Okt 23, 2008 3:00 pm

Tudi jaz sem spraseval okoli, pa so bile cene med 1300 in 2100€ za cel avto.
Za barvanje v drugo barvo mi ni nobeden hotel racunati vec.
Cena je bila pa pri vseh za 200€ nizja, ce bi sam pripravil avto.

Ko sem skalkuliral vse, sem se odlocil, da ga pobarvam s sprejem sam, oziroma s kolegi.
Vzel sem sprej od Wuertha (z glavo, ki sprica v liniji ne pike) in porabil 16 600ml sprejev, da so bile na avtu vsaj 3 roke.
Zadeva je hudo dobr izpadla, le na nekaterih delih se je barva oluscila (kjer smo preslabo razmastili).

Cena vsega skupaj je bila 400€ z vsemi smirgli, polivinilom, selotejpi in pivom...
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

tata
Prispevkov: 45
Pridružen: So Sep 20, 2008 10:13 am
Kraj: Sarajevo

OdgovorNapisal/-a tata » Če Okt 23, 2008 7:22 pm

DiscoV8 napisal/-a:Cena vsega skupaj je bila 400€ z vsemi smirgli, polivinilom, selotejpi in pivom...


.......a samo pivo bilo je preko 200 Eur :D :D :D
Ferozista

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Pe Okt 24, 2008 1:43 am

ne, speji so bili skoraj 300€
DISCO - pravi terenec s pravo obliko


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov