Nakup NOVE Lade Nive in UVOZ

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Če Feb 19, 2009 8:25 pm

Maxdan,

Lepo si strnil tvoje zahteve. Imam tri pomisleke in sicer:
3. 16ˇ ali vec kolesa

16+ colska kolesa so pogoj zaradi cene gum?
4. vlecna masa 1,5t ali vec (takih mas z jimny fičekom ne bi vleku-hvala)

... tudi z Nivo ne.
5. popravila v zmernih visinah

... veliko manjših popravil v zmerni višini odtehta eno v normalni višini.

In še vprašanje:
Koliko denarja si pripravljen potrošiti za avto in ali mora ta biti nov?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

bine
Prispevkov: 96
Pridružen: To Jan 06, 2009 7:45 pm

OdgovorNapisal/-a bine » Pe Feb 20, 2009 7:50 pm

Jaz nisem nek poznavalec terencev, čeprav sem jih že kar nekaj vozil.
Največ km (več kot 40.000) sem naredil z Nivo, ki je res pravi tank za v hrib. Navzdol pa je kar zoprna, ker je kratka in po mojem so preveč vodke spili, ko so računali vozne lastnosti :twisted:

Ne moreš pa tega primerjati z novimi pickupi, ne nazadnje je to povsem drug cenovni razred kot je (bila) Niva.
Ko je že omenjen Ford Ranger: krasen je, ampak jaz sem hotel avtomatika in Wildtrak nima te možnosti. Tudi cena je zelo privlačna, Mazda (isti avto, le druga maska) pa je še cenejša.

Glede na lastnosti (priklopljiv pogon spredaj) je meni žal, da je v L-200 premalo prostora za moje dolge noge, ker ima opcijo sredinskega diferenciala. Ostali tega nimajo, žal tudi Navara ne :-(

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Feb 24, 2009 11:35 am

Bizzy napisal/-a:Maxdan,

4. vlecna masa 1,5t ali vec (takih mas z jimny fičekom ne bi vleku-hvala)

... tudi z Nivo ne.


No za nivo se dobi priklop(z ustreznimi papirji), s katerim lahko vlačiš 1900 kg prikolico. "Udobja" v vleki take prikolice pa nebi komentiral.
Drugače pa ima niva v homologaciji po defaultu max težo prikolice 1490 kg

maxdan
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Feb 01, 2009 1:43 pm

OdgovorNapisal/-a maxdan » Ne Mar 01, 2009 2:03 pm

Gregor: -res je, sem tudi jaz opazil ponekod da je mozno 1.9t vlect...
-do 1.5t sem mislil v tem rangu kar se suce okoli te stevilke

bine: primerjam samo glede tega kar bi bilo mozno nudit ali Niva z staromodnostjo, ceno in 120% izkoriscenostjo. ALI . TRITON pickupi za 10k e vec, brez popravil (zaradi sodobnosti tehnike-niva max doseze 150k km ko je za odpad) in 50% izkoriscenost (kdo pa vlece skoraj vsak dan 3 tone). Torej primerjava je samo splosna....

Bizzy: -mislim da bi se skoraj vsak, ki se malo okvarja z offroadom strinjal da vecje kolo dosti vec lukenj "požere" in se boljse odreze na terenu
-popravila - to je ravno to zakaj primerjam splosno novo vs staro, ce smem tak rect. glede na komentarje oziroma priporocila katere vse sem uspel pobrat/slisat o LSD se vedno bolj navdosujem nad novim (naj ne bi bilo problemov oz. kaksnih popravil).

Trenutno je situacija taksna, ko izvem kako je z uvozom in homologacijo bom javil in spisal porocilo :D
V kolker se kdo odloca za Ford Rangera se je ford odcepil od mazde s tem projektom oz. mazda je kupila svoj delez od forda. tako da mislim da je boljsa izbira s tega stalisca, gelde na to da sta oba ista/enaka, mazda bt50.

Ce pa kdo se najde kaksn tak terenec, pick up v glavnem o tem o cem tece beseda in ga se nisem omenil ali ga nismo naj napise.... baje je Subaru naredil pick upa, podobnega tem triton?

Ima kdo mogoce izkusnje z rabljenimi Defenderji? Okvare ki se ponavljajo? Kaj je treba pogledat, pazit?

Lp

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Mar 01, 2009 8:41 pm

Uf, tale čežana kar vpije po mojem komentarju:
rad imam jabolka, kupil bi hruške, jedel bom pa mogoče češnje. Zanesljivo pa tolkel suh kruh...

Pa še nekaj glede Jimnyja: pred leti smo se šli malo igrati po zasneženih cestah, pa je moj prijatelj (ki sicer ne mara Toyot in zadnje čase lula po njih) mojo kišto, ki ima kar precej več kot 1,5 t, z Jimnijem zelo uspešno vlekel iz zametov.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Ne Mar 01, 2009 9:16 pm

Maxdan,

vsak, ki se malo okvarja z offroadom strinjal da vecje kolo dosti vec lukenj "požere" in se boljse odreze na terenu

hja... res je čas, da se pričnem malo ukvarjati z offroadom, da bom ugotovil, da so gume na Nivi dimenzije 175 R 16 po kotalnm obsegu približno enako velike kot na Jimnyu dimenzije 205/70 R 15. Pojma nimam, kam paše 31x10,5 R 15. Je morda Pajerova standardna 235/75 R 15 manjša od Nivine.... Kdo ve?

navdosujem nad novim (naj ne bi bilo problemov oz. kaksnih popravil)

tako je. Kar je novo ne potrebuje vzdrževanja in se ne kvari.

Predlagam, da kupiš avto in uživaš v vožnji, namesto da tratiš svoj dragoceni čas na forumu z vprašanji, ki nimajo ne repa ne glave.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Ne Mar 01, 2009 10:04 pm

off topic.....
...včeraj pozno zvečer sem prebral vse strani te teme, in verjetno zaradi tega sem imel zelo moraste sanje....da imam spet lado nivo, in da mi je počil mehanizem za spuščanje desnega naslonjala :jako_jezen:, zgnil prag, dolpadla šipa na vratih, zluftal končnik, zablokiral kolesni ležaj, dolpadel prednji diferencijal,...
še celo dopoldne sem imel v nosu vonj SAE90 :?

lp andrej

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Ne Mar 01, 2009 11:17 pm

miran napisal/-a:Pa še nekaj glede Jimnyja: pred leti smo se šli malo igrati po zasneženih cestah, pa je moj prijatelj (ki sicer ne mara Toyot in zadnje čase lula po njih) mojo kišto, ki ima kar precej več kot 1,5 t, z Jimnijem zelo uspešno vlekel iz zametov.

Po moje se je tvoja Toyotica počutila precej 'lahko', ko jo je Jimnyja vleku ... samo zato je šlo ... :twisted:

Kolega, recimo, ima enega 'trmastega' Čirota, pa ga iz blata ni potegnil niti bager. :lol:

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Mar 10, 2009 10:29 pm

GPW1942 napisal/-a:off topic.....
...včeraj pozno zvečer sem prebral vse strani te teme, in verjetno zaradi tega sem imel zelo moraste sanje....da imam spet lado nivo, in da mi je počil mehanizem za spuščanje desnega naslonjala :jako_jezen:, zgnil prag, dolpadla šipa na vratih, zluftal končnik, zablokiral kolesni ležaj, dolpadel prednji diferencijal,...
še celo dopoldne sem imel v nosu vonj SAE90 :?

lp andrej


Prav imaš, kdaj je treba tudi kaj pogledat in ustrezno vzdrževat. Nič ne dela samo od sebe večno. :twisted:


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 184 gostov