Avto in voda

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

Avto in voda

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Po Mar 30, 2009 8:57 pm

No ker je ta čas okoli mene samo še voda mi je le-ta postala zanimiva za prepelavanje in to ne z čolnom.

Imam pa pri prvem pajerotu problem. Ko zapeljem v vodo čez višino 3/4 kolesa se na armaturi pojavi light show :plese:
Namreč prižgejo se kontrolke za grelne svečke, olje, itd, itd.
Strah me je da bo zadeva nekoč odpovedla in bom plaval do doma.

Avta ne mislim potapljati do strehe, me pa zanima kako bi ga prepričal da mi ne zameri če ga spustim čez kakšno večjo lužo. Na kaj je potrebno biti pozoren?(o raznih šnorklih in vodi v motorju že vrabci čivkajo). Kako si pomagate pri tesnenju vrat? In vse na kar bi moral biti pozoren da mi ne bo treba pusti avta v vodi do spomladi.


Bi pa prosil da se razni teoretični teoretiki ne oglašajo in ne pokvarijo še te teme.

LP in hvala za pomoč
P.S.: obrnil sem že vse teme na forumu ki jih iskalnik vrže ven z ključno besedo voda.

Dejan
:a_se_ti_je_odpeljalo:
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Po Mar 30, 2009 9:54 pm

Tole bi pa mene tudi zanimalo.Vrate so mogoče nekako še vodotesne ,kako za vraga pa rešit odprtino pri reduktorski in prestavni ročici :res_ne_vem: ?

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Po Mar 30, 2009 10:14 pm

Pretežno resno: Del tečaja 4x4 na Mamutu ki vključuje osnovne informacije o pripravi avta ter kaj storiti pred, med in po vožnji po vodi so ... tkole od oka ... več kot pol ure. Drugače pa je to (takole čez palec) praktično celodnevna zabava. Toplo priporočam! Se ti bo odprl povsem nov svet!

Pretežno neresno: GB - evo ti ga en nasvet: s silikonom al pa srebrnim trakom. Ni pa to poceni. V tisto lukno gre več silikona kot v Andersonovo Pamelo. :twisted: :lol:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 31, 2009 8:17 am

Na enem od prejšnjih avtov sem imel podobne probleme, pa mi jih je potem mojster z nekajurno aktivnostjo v njegovi delavnici uspešno rešil.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » To Mar 31, 2009 8:43 am

Itak vem,da bo Mamut nekako rešil zadevo :lol: .Zanima me kako ste ostali rešili to zadevo.Eno je ,če prečkaš potok drugo ,če prečkaš več rek zaporedoma kar mene čaka .Glavobol za take neumnosti se tudi razlikuje,če pride voda v avto za 5000 Eur ali pa 50000 Eur.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Mar 31, 2009 10:20 am

Jst sm rešil tako, da sem gumijasto membrano na prestavni ročici zasilikoniral na pleh, čez gumijast rob pa pride potem plehnat profilček, ki to drži na plehu - do sedaj voda še ni skozi prišla pa sem vozil po 110cm vode.

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Mar 31, 2009 10:33 am

Aha zanimivo.... Na ročice še pomislil nisem :D
Bolj me skrbi sam štrom in razni senzorji. Kaj pa računalniki pri ostalih avtih in tako dalje.
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Po Apr 13, 2009 9:13 am

No kar sem zvohal je to da je glavni problem altenator.
Se pa baje da zadevo previt in zamenjat diode z ustreznimi in je zadeva rešena.
Sem se pogovarjal s kolegom ki je to naredil, ga je pa za 1. pajerota ta predelava stala 35k sit.


Zna kdo povedat koliko bo voda motila vitel in same releje?
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Po Apr 13, 2009 9:15 am

Seveda je govora o dizlu :stisk_roke:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Apr 28, 2009 12:55 am

Ne se preveč potaplat z vitlom in releji po vodi. Probaj čimbolj zatesnit releje, vitel pa po uporabi v vodi obvezno na hitro razdret in podmazat.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 101 gost