Tudi na gorenjskem se dogaja.....

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Tudi na gorenjskem se dogaja.....

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Jun 19, 2009 10:33 pm

Danes smo šli na zadnji test pred barvanjem vesoljskega samuraja. In kar naenkrat vsi začnejo vpiti :grozno_prestrasen: Ugasnem, skočim ven in glej ga zlomka: kolesa stojijo full postrani :shock: :shock:
Večkrat sem marsikomu pomagal, zdaj pa jaz vas prosim za nasvet. Zakaj u pi...u ma...r so kolesa tko postran :?: :shock: So me prijatli ki se spoznajo na te stvari opozarjali da delam narobe, pa jih nisem hotu poslušat :ah_seveda: ::jokam:

Slika
Slika
Slika
Slika
Nazadnje spremenil AŁIEN, dne Če Jan 13, 2011 4:51 am, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Pe Jun 19, 2009 10:36 pm

jaz tu ne vidim problema, saj je cela os nagnjena......si ji dal kar dosti hoda!? 8)
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Jun 19, 2009 10:57 pm

Ma to že, sam neki ne zastopim :?: :!: Zakaj pa pol je pa pol karoserija še kr naravnost :shock: saj bi se mogla nagnit z osjo, mar ne :res_ne_vem:
Čudno res.......

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Pe Jun 19, 2009 10:59 pm

compadre napisal/-a:jaz tu ne vidim problema, saj je cela os nagnjena......si ji dal kar dosti hoda!? 8)
:pomiluje_ga:

Po moje to ni tako nedolžna zadeva, nasprotno, mislim da je kar resna...
Ni se s tem za hecat...

Mislim da imaš selene zanič kar je pa zelo drago za popravit, najbolj da prodaš čimprej pa prej ga spucaj, pa nalepke dol poberi da ne bo zgledal kot da si ga pokvaril
:grozno_prestrasen: :gladi_ga_po_glavi:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Pe Jun 19, 2009 11:10 pm

AŁIEN napisal/-a:........ Zakaj pa pol je pa pol karoserija še kr naravnost :shock: saj bi se mogla nagnit z osjo, mar ne :res_ne_vem:
Čudno res.......


to pa najverjetneje zaradi gyrota :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Pe Jun 19, 2009 11:36 pm

sam ku*ba, mi ne da mira, sem mal študiral......, @Alien, ti, ko si tak picajzl, da nisi mogoče spregledal, da je šasija kje gnila, pa se zdaj zapigala :roll:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Jun 19, 2009 11:37 pm

Sem razmišljal v tej smeri tudi sam in probal z kolesi različnih velikosti, kar ima velik vpliv na gyiro, pa se ni nič poznalo. Isti k.
Je pa zanimivo nekaj. Če feltne okol obrnem je boljše, tko da razmišljam da sem mogoče dal preširoke obrobe tko da so zdaj preme preozke :?:
Kaj misliš da bi bil gyro boljši če bi probal z premami od toyote :?:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Jun 19, 2009 11:46 pm

compadre napisal/-a:sam ku*ba, mi ne da mira, sem mal študiral......, @Alien, ti, ko si tak picajzl, da nisi mogoče spregledal, da je šasija kje gnila, pa se zdaj zapigala :roll:


A ti mene :a_vi_mene_malo: al resno misliš :shock:
Drgač pa moram rečt da res neki poka.......ja nč vsak nasvet je dobrodošel, si mi dal za mislit, bemumast.
A kej veš kolk q ma pa samurajeva šasija torzije na meter? Ker res nisem gledal v kakšnem stanju je, sam sem jo skrajšal mal.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Pe Jun 19, 2009 11:47 pm

toyotine preme.....za probat je, nimaš kaj zgubit :wink:
glede gyrota pa je tko, ne vem katerega imaš......če si ga nabavil iz zahodnih koncev, mislim, da ne bo najbolje, .....jaz bi dal zerotovega, ker je samurai ipak japonček .......no, pa teleoptikov tud ni slab :wink:

pa drugič pelji po vfr in ne po ifr :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Jun 19, 2009 11:54 pm

OrangePower napisal/-a:
Mislim da imaš selene zanič kar je pa zelo drago za popravit, najbolj da prodaš čimprej pa prej ga spucaj, pa nalepke dol poberi da ne bo zgledal kot da si ga pokvaril


Ja v navalu obupa sam jaz tut pomislil na prodajo. Pa misliš da mi bo uspelo koga nategnit z "nikoli vožen po terenu" :?:
Orkodijo par dni nazaj mi je en ponujal 500 ojrov js pa pameten sem hotu 600 :ah_seveda:

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » So Jun 20, 2009 12:01 am

OT: Zgleda pa hudo :D
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Jun 20, 2009 12:02 am

2compadre
prva stvar ki sem jo probal da bi eliminiral težave je bila vfr. Pa nič....isti k. Jasno da sem takoj pomislil na to. Se mi zdi da je blo še slabše.
Ju3 bom probal za par stopinj premo zasukat, mrbit bo kaj boljše.
Saj je drugače kar v redu dokler si v avtu, tut med vožnjo je ok, sam ko ven stopiš pa to vidiš je pa :grozno_prestrasen:

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » So Jun 20, 2009 12:09 am

drugače, glede šasije imam izkušnje, sem namreč v prejšnjem stoletju imel enga spačka, tudi bla gnila šasija, pa mi je za prednjo premo klecnil skup.........
vem, da ni terenec, sam šasija kot šasija, na terencu ali spačku, oba opravljata isto funkcijo :wink:

sem skor siguren v to, ker dvomim, da si dal neki motor notri, pa da ti je od navora potegnilo šasijo v osmico......
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Jun 20, 2009 12:46 am

Picpoki napisal/-a:OT: Zgleda pa hudo :D

Ja še veš ne kolk mi je hudo ::jokam: tolk dela, pol pa tole..... :shock:

compadre se mi dozdeva da razmišljaš v pravi smeri......ker če ga dvignem za kakšen meter na kontra strani je pa skor dobr.

Slika

Misliš da bi bilo smotrno dat karoserijo dol pa šasijo na rentgen pelat.....

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » So Jun 20, 2009 12:54 am

fak, pošteno je fasala..... :shit_happens:

kam bi jo pa peljal na rtg?
pri nas v mašinhauzi majo tak aparat, sam je za vagone.......se pa da zment, da ga za kanto vina spustijo skozi :wink:

še trije rentgeni so pa še na železniški postaji, rigoncah in obrežju, samo to imajo v lasti milicija in carina, ti ga spustijo skozi zastonj, če jim nekdo prej posreduje ustrezno informacijo, potem pa naciganiš slike........sam potem za posledice ne odgovarjam :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Jun 20, 2009 1:08 am

A misliš da mi bojo to hotli narest če se pripeljem samo na šasiji na mejo? Mislim da bi bla ti najcenejša varijanta. Ker tko vizuelno kr dobro zgleda čeprav moram priznat da sem jo pomotoma nekajkrat kar pošten zarezal z kotno brusilko. Pa par lukenj tut navrtal.
Ma lej, ju3 probam še z terenskimi gumami da vidim če bo kaj boljše......pol pa gasa na južno mejo če nau nč boljš.

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » So Jun 20, 2009 6:49 am

ne ga srat :stari_pridiga: ne se nc vozit ker to ni varno za na cesto,sej sam vidiš da neki ne špila. :pomiluje_ga:
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » So Jun 20, 2009 7:50 am

AŁIEN napisal/-a:A misliš da mi bojo to hotli narest če se pripeljem samo na šasiji na mejo? Mislim da bi bla ti najcenejša varijanta. Ker tko vizuelno kr dobro zgleda čeprav moram priznat da sem jo pomotoma nekajkrat kar pošten zarezal z kotno brusilko. Pa par lukenj tut navrtal.
Ma lej, ju3 probam še z terenskimi gumami da vidim če bo kaj boljše......pol pa gasa na južno mejo če nau nč boljš.



UUU rezal si z flekso, hmm, sej ni drugega samo tam zdaj rjavi in potem rja preveč obremenjuje šasijo potem se pa ve kaj zaradi teže rje povijati pri velikih obremenitvah. Je pa sigurno bolje kot čisto zaprta šasija sej ta diha in ti ne bo znotraj prišlo do gnitja, kot v primeru da bi bila čisto zavarjena.
Glede prevoza na mejo pa ne boš dosti zanimiv za carnike ali policaje ta bi ti nardili rentgen na avtu, ker enostavno nimaš prostora za kaj skriti, kar bi bilo zanimivo iskati. No, mogoče bi pa lahko moko (tip 500) nasipal v šasijo in bi do tam risal sled katera pa že malo bolj zanimivo zgleda...

Terenske gume pa ne gor dajat ker po moje bo še slabše, vem iiz izkupešnj, avto še bolj sili v neke čudne pozicije sploh če je teren še malo slabši.
Al pa probaj pa poslikaj da vidimo kako ga bo zvilo z terenskimi gumami.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » So Jun 20, 2009 8:09 am

mašinhaus je zakon, ti samo pripravi kanto vina pa en sixpack (ta namreč je za mene), damo 10kg svinca na jajca pa potegnemo tvojega bonzaja skozi....

pa tako kot je orange povedal.......tam, kjer je pregreto, rjavi 10x bolj....
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Jun 20, 2009 1:43 pm

Ej hvala vama za pomoč, bom kar drugega nabavil tega pa za dele imel :evil: vsaj nekaj koristnega.
Bom pa mal še probal ko bo lep vrene, ker se ne upam vozit k je mokro z tako postrani kolami.

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » So Jun 20, 2009 2:51 pm

daj mi potem prodaj elektriko :twisted:
oj še vedno ne laufa :roll:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Jun 21, 2009 10:23 pm

compadre in orangepower, mislim da sta zadela bistvo problema. :wink:
Kola so sicer vedno bolj postrani....

Slika
Slika

Ampak zdaj ko smo z skupnimi močmi odkrili da je krivo zvijanje šasije mi je mal lažje. Bom nabavil en kompletek elastičnih pajkov in jih zategnil križemkražem po šasiji tako da bo bolj fleksibilna. Mislim da bi moralo zadostovati :wink:
Da bi se pa izognil nadaljnim težavam sem nabavil čistokrvnega preglednika šasij, katerega bom vključil kot pomočnika in svetovalca pri novih projektih. Seveda takoj ko zakluči šolanje in pridobi spričevalo in mojsterski izpit.

Slika
Slika
Slika

Danes si je zadevo z zanimanjem ogledal in podal svoje mnenje tako da se je poscal na zadnjo levo feltno. Bomo videli če bo kaj pomagalo.
Potem pa se je posvetil svojemu najljubšemu opravilu, trganju hlač, ki mu je še ljubše od odnašanja in skrivanja čevljev in copatov.
Slika

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Jun 22, 2009 1:09 am

Ja, šasijo ti je zvilo, ko si imel suzija par dni križem navaganga v garaži, ti si pa pir pil, namesto da bi avto rihtal. :twisted:


Jebeš avte s šasijo. :wink:

dodd
Prispevkov: 213
Pridružen: Po Feb 09, 2009 3:12 pm

OdgovorNapisal/-a dodd » Po Jun 22, 2009 7:49 am

Pripelji "vesoljsko vozilo" na naš konec, pa ga bomo testirali kako prenese kakšno kilco trotila...za druzga itak ni več, "k je cel zvit"! :lol:

Kuža je pa lep
ALIENA NE CURES.

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Po Jun 22, 2009 8:29 am

Si preveril optiko? Nekjaj bi se dalo nardit z iztekom koles.samo vprasanje ce bo tok "dalo"da se vse skup pošlihta.
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov