Strešni šotori

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
alezss
Prispevkov: 12
Pridružen: To Apr 21, 2009 10:27 pm
Kraj: Izola

Strešni šotori

OdgovorNapisal/-a alezss » Pe Jul 31, 2009 12:45 pm

Ima kdo mogoče kakšne izskušnje s strešnimi šotori ali čim podobnim.

Na netu sem našel nekaj zadev, pa ne vem za katerega naj se odločim.

Zanima me tudi, kako je z montažo in podobno.


Za vsako informacijo bom hvaležen.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jul 31, 2009 1:04 pm

http://www.autohome.si/

pokliči jih ali pa se kr pri njih oglasi

ti bojo vse povedali in svetovali.

so pa v bistvu edina izbira, vsaj v sloveniji

so pa zaenkrat cene kr visoke pri nas
14 dni nazaj sem se menil z enim nizozemcel k je mel autohome columbus small in je reku da na nizozemskem pride pod 1000€ nov
pri nas je bil ko sm se nazadnje zanimal 1500€
Nazadnje spremenil Matej, dne Pe Jul 31, 2009 1:07 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
alezss
Prispevkov: 12
Pridružen: To Apr 21, 2009 10:27 pm
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a alezss » Pe Jul 31, 2009 1:06 pm

Matej napisal/-a:http://www.autohome.si/

pokliči jih ali pa se kr pri njih oglasi

ti bojo vse povedali in svetovali.

so pa v bistvu edina izbira, vsaj v sloveniji


Hvala!
Sej te sem pravzaprav gledu...pa bi rabu kakšne izkušnje iz prve roke...
Niso ravno pocen, pa še hrbtenica me že daje...če bi vedu, da jih kdo sposoja, bi si ga sposodu, da ga probam, pa nisem našel nobenga..

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jul 31, 2009 1:10 pm

alezss napisal/-a:
Matej napisal/-a:http://www.autohome.si/

pokliči jih ali pa se kr pri njih oglasi

ti bojo vse povedali in svetovali.

so pa v bistvu edina izbira, vsaj v sloveniji


Hvala!
Sej te sem pravzaprav gledu...pa bi rabu kakšne izkušnje iz prve roke...
Niso ravno pocen, pa še hrbtenica me že daje...če bi vedu, da jih kdo sposoja, bi si ga sposodu, da ga probam, pa nisem našel nobenga..


se mi zdi da ga lahko pri autohome sprobaš....

vsaj tko piše na njihovi spletni stran.

sej imap tudi cenejše variante...
http://www.mamut4x4.com/?artikel=281

najem pa tukaj: http://www.vmcvictor.com/tent-rent.html

Uporabniški avatar
alezss
Prispevkov: 12
Pridružen: To Apr 21, 2009 10:27 pm
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a alezss » Pe Jul 31, 2009 1:23 pm

super!

čeprav se mi zdijo ti od autohoma še najbolj kvalitetni...sem jih neki gledu na enem sejmu in so mi bili zelo všeč!
men je ta dober
http://www.autohome.si/autohome.php?cat=13&lang=
no ja, še ceno morm zvedet...

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jul 31, 2009 1:25 pm

alezss napisal/-a:super!

čeprav se mi zdijo ti od autohoma še najbolj kvalitetni...sem jih neki gledu na enem sejmu in so mi bili zelo všeč!
men je ta dober
http://www.autohome.si/autohome.php?cat=13&lang=
no ja, še ceno morm zvedet...


1210€ osnovni model :D
bom še en cajt ke potleh spal :-)

stihl
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Maj 03, 2009 2:45 pm

strešno sotori

OdgovorNapisal/-a stihl » Pe Jul 31, 2009 1:33 pm

Zdravo!Vidim,da kupuješ?Ja, takole je;Če boš potreboval šotor velikokrat (na leto),potem kupi boljšega, je pa temu primeren denar!!!!!!Za cca. desetkrat na leto pa kupi Mamutovega,ne bo ti zal!Jih je kar nekaj šlo v dveh tednih,pred dobrim mesecem,pa še stranke so ful zedovolnje!Drugače pa Stihl je bil in bo zakon;lp stihl

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

Re: Strešni šotori

OdgovorNapisal/-a navigator » Pe Jul 31, 2009 1:45 pm

alezss napisal/-a:Ima kdo mogoče kakšne izskušnje s strešnimi šotori ali čim podobnim.

Na netu sem našel nekaj zadev, pa ne vem za katerega naj se odločim.

Zanima me tudi, kako je z montažo in podobno.


Za vsako informacijo bom hvaležen.


Povej najprej kakšen varianto šotora si imel v mislih? Overland/overcamp, Magiolina ali Columbus.

To so v osnovi štiri različne izvedbe strešnih šotorov (kot primer sem vzel Avtohome modele) proizvajalcev je pa kar nekaj.

O vseh tipih bi se dalo kar nekaj napisat, a nimam trennutno časa tipkat.

Skratka povej katera varianta te zanima in ti napišem za tistega malo bolj obširno.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Jul 31, 2009 1:53 pm

:buta_z_glavo_ob_zid:
Daj, lepo prosim, vklopi funkcijo "išči" in boš lahko na tem forumu prebral za nekaj ur naših doktoratov na temo strešnih šotorov. Močno dvomim, da so proizvajalci od takrat tako drastično spremenili ponudbo.
V neizmerni hvaležnosti zaradi vsaj trohice spoštovanja do naših dosedanjih prispevkov te izredno lepo pozdravljam.
Miran

PS: Upravnik, sem bilj dovolj vljuden?
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Pe Jul 31, 2009 2:43 pm

Šotor se da tudi izposoditi, kar za prvo izkušnjo z njim sploh ni slaba ideja.

Pred nakupom svojega pa premisli, ali imaš prostor, kjer ga boš večino leta hranil (če ne bo skoz na avtu). Jaz svojega vsaj dvakrat na leto nosim v skladišče v drugem nadstropju in ti povem, da ni najbolj udobna varianta. Je pa fajn spati v njem, tako da meni to odtehta neprilike (trenutnega, upam :-) ) skladiščenja.

Uporabniški avatar
alezss
Prispevkov: 12
Pridružen: To Apr 21, 2009 10:27 pm
Kraj: Izola

Re: Strešni šotori

OdgovorNapisal/-a alezss » Pe Jul 31, 2009 3:12 pm

miran napisal/-a::buta_z_glavo_ob_zid:
Daj, lepo prosim, vklopi funkcijo "išči" in boš lahko na tem forumu prebral za nekaj ur naših doktoratov na temo strešnih šotorov. Močno dvomim, da so proizvajalci od takrat tako drastično spremenili ponudbo.
V neizmerni hvaležnosti zaradi vsaj trohice spoštovanja do naših dosedanjih prispevkov te izredno lepo pozdravljam.
Miran

PS: Upravnik, sem bilj dovolj vljuden?



Ups...
vidim, da se enim ne da pomagat...ja, sem pregledal po forumu..
...in z vsem spoštovanjem do dosedanjih prispevkov .....ni treba bit nestrpen...še vedno je tema zanimiva in nism vsega zvedu, kar me zanima...



navigator napisal/-a:
alezss napisal/-a:Ima kdo mogoče kakšne izskušnje s strešnimi šotori ali čim podobnim.

Na netu sem našel nekaj zadev, pa ne vem za katerega naj se odločim.

Zanima me tudi, kako je z montažo in podobno.


Za vsako informacijo bom hvaležen.


Povej najprej kakšen varianto šotora si imel v mislih? Overland/overcamp, Magiolina ali Columbus.

To so v osnovi štiri različne izvedbe strešnih šotorov (kot primer sem vzel Avtohome modele) proizvajalcev je pa kar nekaj.

O vseh tipih bi se dalo kar nekaj napisat, a nimam trennutno časa tipkat.

Skratka povej katera varianta te zanima in ti napišem za tistega malo bolj obširno.


Mislu sem Maggiolina Adventure!
Me pa ravno to zanima....izkušnje s posameznimi verzijami...od uporabnikov...
Če bi vedel, za katerga se odločit, tud ne bi spraševal...in če bi imel z njimi izkušnje....

...ah ja...sem že rekel, da bom hvaležen za pomoč....

Uporabniški avatar
alezss
Prispevkov: 12
Pridružen: To Apr 21, 2009 10:27 pm
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a alezss » Pe Jul 31, 2009 3:15 pm

vrecha napisal/-a:Šotor se da tudi izposoditi, kar za prvo izkušnjo z njim sploh ni slaba ideja.

Pred nakupom svojega pa premisli, ali imaš prostor, kjer ga boš večino leta hranil (če ne bo skoz na avtu). Jaz svojega vsaj dvakrat na leto nosim v skladišče v drugem nadstropju in ti povem, da ni najbolj udobna varianta. Je pa fajn spati v njem, tako da meni to odtehta neprilike (trenutnega, upam :-) ) skladiščenja.


hvala!

je mogoče dobit tud kak kontakt??
Ta cena je že bolj sprejemljiva za najem!

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Pe Jul 31, 2009 3:47 pm


Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

Re: Strešni šotori

OdgovorNapisal/-a navigator » Pe Jul 31, 2009 4:45 pm

alezss napisal/-a:
Mislu sem Maggiolina Adventure!
Me pa ravno to zanima....izkušnje s posameznimi verzijami...od uporabnikov...
Če bi vedel, za katerga se odločit, tud ne bi spraševal...in če bi imel z njimi izkušnje....


Maggiolina je zame osebno najboljša verzija strešnega šotora.
Plusi:
- zelo enostavno odpiranje in zapiranje
- velik volumen šotora
- ustvari zelo malo kondenza (ko smo zjutraj v precej vlažnem okolju primerjali količino kondenza z drugimi tipi šotorov sta bili magiolini praktično suhi, medtem, ko smo ostali imeli kar precej mokre stene v šotorih)
- adventure verzija ima še možnost nalaganja dodatnega tovora na šotor (čeprav jaz nebi ravno nalagal tja gor kakih bolj konkretnih stvari)

Minusi:
- največji minus je cena, ki je res pretirana
- velika teža (okoli 70 kg), kar precej vpliva na stabilnost vozila na terenu
- zasede ti celo streho in nimaš možnosti uporabe prtljažnika, razen kakšnih manjših stvari
- lestev ni "integrirana" v šotor, tako da jo moraš imeti pospravljeno nekje drugje


Če se odločaš za nakup ti toplo odsvetujem slovenskega dilerja, ker poznam kar nekaj slabih izkušenj z njim, pa niso vsi povezani samo z ceno šotorov. Nazadnje sta kolega spomladi vzela Magiolino v Italiji, ker nikakor nista prišla do skupnega jezika okoli dobave, v italiji sta pa ga dobila brez problemov (in še malo ceneje).
Se pa da rabljene dobiti kar krepko ceneje. Kolega je kupil taveliko Magiolino adventure v Nemčiji za 500€.

Spraševal si še v zvezi z montažo - pritrjuje se na strešni prtljažnik na podoben način kot strešni kovčki. Čeprav vidim, da jih ima veliko pritrjen šotor na samo dveh prečkah, je po moje bolje če uporabljaš tri ali štiri prečke.

Da ne bo pomote, jaz ne uporabljam Magioline ampak drugo verzijo šotora, ker mi je cena zaenkrat kar pomemben faktor (moj šotor je nov stal 5x manj kot Maggiolina o kateri je govora).

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jul 31, 2009 7:52 pm

2 navigator
a lagko zaupaš kateri šotor inaš ti in stane 400€ :?:

Uporabniški avatar
alezss
Prispevkov: 12
Pridružen: To Apr 21, 2009 10:27 pm
Kraj: Izola

Re: Strešni šotori

OdgovorNapisal/-a alezss » Pe Jul 31, 2009 8:30 pm

2 vrecha

Hvala za kontakt!
Sigurno bom sprobal zadevo!

navigator napisal/-a:
alezss napisal/-a:
Mislu sem Maggiolina Adventure!
Me pa ravno to zanima....izkušnje s posameznimi verzijami...od uporabnikov...
Če bi vedel, za katerga se odločit, tud ne bi spraševal...in če bi imel z njimi izkušnje....


Maggiolina je zame osebno najboljša verzija strešnega šotora.
Plusi:
- zelo enostavno odpiranje in zapiranje
- velik volumen šotora
- ustvari zelo malo kondenza (ko smo zjutraj v precej vlažnem okolju primerjali količino kondenza z drugimi tipi šotorov sta bili magiolini praktično suhi, medtem, ko smo ostali imeli kar precej mokre stene v šotorih)
- adventure verzija ima še možnost nalaganja dodatnega tovora na šotor (čeprav jaz nebi ravno nalagal tja gor kakih bolj konkretnih stvari)

Minusi:
- največji minus je cena, ki je res pretirana
- velika teža (okoli 70 kg), kar precej vpliva na stabilnost vozila na terenu
- zasede ti celo streho in nimaš možnosti uporabe prtljažnika, razen kakšnih manjših stvari
- lestev ni "integrirana" v šotor, tako da jo moraš imeti pospravljeno nekje drugje


Če se odločaš za nakup ti toplo odsvetujem slovenskega dilerja, ker poznam kar nekaj slabih izkušenj z njim, pa niso vsi povezani samo z ceno šotorov. Nazadnje sta kolega spomladi vzela Magiolino v Italiji, ker nikakor nista prišla do skupnega jezika okoli dobave, v italiji sta pa ga dobila brez problemov (in še malo ceneje).
Se pa da rabljene dobiti kar krepko ceneje. Kolega je kupil taveliko Magiolino adventure v Nemčiji za 500€.

Spraševal si še v zvezi z montažo - pritrjuje se na strešni prtljažnik na podoben način kot strešni kovčki. Čeprav vidim, da jih ima veliko pritrjen šotor na samo dveh prečkah, je po moje bolje če uporabljaš tri ali štiri prečke.

Da ne bo pomote, jaz ne uporabljam Magioline ampak drugo verzijo šotora, ker mi je cena zaenkrat kar pomemben faktor (moj šotor je nov stal 5x manj kot Maggiolina o kateri je govora).


Hvala za res izčrpen odgovor, to sem želel!
Veš mogoče, kje so ti dobili svoje šotore (v italiji in nemčiji)??
Cena 500 čukov pa je že sprejemnljiva...
In tudi mene zanima, s kakšnim potuješ okoli???
Če ni skrivnost... :lol:

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Pe Jul 31, 2009 10:28 pm

Dilerjev za avtohome v Italiji je kar nekaj, mislim da je seznam na njihovi italijanski spletni strani.

V Nemčiji pa je glavni vir ebay. Je pa enako kot pri avtih, dobre in ugodne stvari gredo takoj.

Tudi jaz sem svojega kupil preko dražbe na ebayu. Sem očitno imel srečo pri licitiranju, ker me stal dobrih 360€. Kot vidim je še vedno na voljo (ebay link). Zgleda gredo kar dosti v promet, saj sem na zadnji rajži po Korziki srečal tri take šotore na avtih.


Zadeva izgleda takole:

Slika

Meni je pri njemu bilo predvsem všeč, ker ima vrata na obeh straneh, veliki okni na obeh straneh in "tende" čez vrata in okna, kar pride precej prav v dežju. Šotor je iz ceni primerne poliesterske tkanine, se pa dokaj hitro posuši, ker ne vpija vode. Pa ne zaseda mi celega prtljažnika, tako da lahko rezervno gumo vozim na strehi, ker je drugače nimam kam dat.
Smo ravno nazaj iz tritedenske rajže pa Alpah in Korziki, kjer smo praktično vsak dan spali drugje, tako da je bil nekajkrat zložen moker, pa to očitno dokaj dobro prenaša, saj ni bilo čutiti nobenih posledic. Teža je okoli 50 kg.

Če bi si ga kdo rad pogledal, mu ga brez problemov pokažem.

Uporabniški avatar
Cap
Prispevkov: 155
Pridružen: Če Dec 16, 2004 11:20 am
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Cap » Pe Jul 31, 2009 11:28 pm

Navigator - koliko časa pa približno rabiš za tole sestavit in potem pospravit ?
LP Andrej

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » So Avg 01, 2009 8:09 am

Cap napisal/-a:Navigator - koliko časa pa približno rabiš za tole sestavit in potem pospravit ?


Postavi se v dveh minutah. pospravi pa v petih.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Avg 03, 2009 3:01 pm

navigator napisal/-a:
Cap napisal/-a:Navigator - koliko časa pa približno rabiš za tole sestavit in potem pospravit ?


Postavi se v dveh minutah. pospravi pa v petih.


a se da še vedno priti do tega šotora po taki ceni kot ti???

sicen ne poznem e-bay-a samo tam so neke cene 466€ in celo neki čez 900??????????

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Po Avg 03, 2009 4:17 pm

Matej napisal/-a:
a se da še vedno priti do tega šotora po taki ceni kot ti???

sicen ne poznem e-bay-a samo tam so neke cene 466€ in celo neki čez 900??????????


Ko sem ga jaz kupoval so tekle tri dražbe za tak šotor. V prvih dveh je cena šla na 480€, pri tretji pa sem bil jaz z svojo ponudbo najvišji.

Pri dražbah je vedno tako, da se da je veliko odvisno od zanimanja. Kot kaže je trenutno kar zanimanje, glede na to da so že kar nekaj dni pred iztekom tako visoke cene.
Tista cena za 900 pa je "takojšnji nakup", ampak je ponudba tam bolj zaradi lepšega, ker ne verjamem, da kdo kupi šotor po taki ceni.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » To Avg 04, 2009 7:30 am

navigator napisal/-a:
Matej napisal/-a:
a se da še vedno priti do tega šotora po taki ceni kot ti???

sicen ne poznem e-bay-a samo tam so neke cene 466€ in celo neki čez 900??????????


Ko sem ga jaz kupoval so tekle tri dražbe za tak šotor. V prvih dveh je cena šla na 480€, pri tretji pa sem bil jaz z svojo ponudbo najvišji.

Pri dražbah je vedno tako, da se da je veliko odvisno od zanimanja. Kot kaže je trenutno kar zanimanje, glede na to da so že kar nekaj dni pred iztekom tako visoke cene.
Tista cena za 900 pa je "takojšnji nakup", ampak je ponudba tam bolj zaradi lepšega, ker ne verjamem, da kdo kupi šotor po taki ceni.


aha hvala

se pravi,da je še mal za počekat (zimo) ko ne bo toliko zanimanja
kolko pa potem pride dostava?

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Sr Avg 05, 2009 2:29 pm

Matej napisal/-a:kolko pa potem pride dostava?


Tole ti pa težko povem. Jaz imam kolega, ki dela gori in se vozi vsak teden domov in preko njega dobivam vso robo sem. Dostava v Nemčiji je bila za ta šotor 10€.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 152 gostov