A se pri nas naredit kaj podobnega (superduty)?

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
offroadMB
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Avg 06, 2009 6:04 pm
Kraj: Maribor

A se pri nas naredit kaj podobnega (superduty)?

OdgovorNapisal/-a offroadMB » Pe Avg 07, 2009 12:22 am

Lep pozdrav vsem,
sem nov tukaj in tudi nov pri terencih. V življenju sem vozil samo par terencev (pajero 2.5d, grand vitara 2.4, frontera 2.2 in pa musso 2.3d), vsakega mogoče mesec dni in to po mestu. Drugače sem BMW fanatik (e36 in kar nekaj e46, zdaj pa bova z očetom kupila ali e90 ali pa e60, vsi so bili dizli do zdaj). Tak to je malo na kratko, nismo bogati, čisto povprečna družina ki se bori iz meseca v mesec, ker pa avtomobilom padajo cene jih zato menjujemo, ne da bi imeli 10 avtov doma. No ker je do zdaj bilo vse "naše" in bomo prišparan denar tudi vložili v skupen avtomobil počasi razmišljam da bi začel šparat denar za 100% svoj avto.

Nad terenci sem navdušen in to nad temi "pravimi" tipa grand cherokee, kia sorento, toyota landcruiser, dodge ram, ford f150,250,350, vse kar ima veliko mašino in straha vzbujajoč zvok. Ker sem do zdaj ves denar sproti dajal za razne stroške (od položnic do šolanja, trenutno 24let) imam v zelo bližnji prihodnosti štartat s.p. in računam da bo tukaj denar canknil za nakup novega avtomobila.

Razmišljam pa o nakupu terenca in to bencinarja + avtomatik (ker se rad vozim kot gospod, živim pa v mestu tako da se po terenu ne bom vozil, razen občasno ko bom šel "preverjat" terene v okolici Maribora) in bi tudi rad slišal kaj bi mi vi priporočali. Od zgoraj (na vrhu) naštetih "terencev" mi je najlepše se bilo vozit v grand vitari 2.4, res pa da je pil kot krava, to je bil šok za mene ker celo življenje (cca 7let) vozim dizle ampak na srečo sem tukaj na forumu prebral da vas je dosti šlo v novi sad po LPG (sem prav napisal?) tako da bom tudi jaz šel tja po "plin" ko kupim đipa.

Zdaj, najraje bi imel grand cherokee-ja 4.7 ali pa 5.7 ampak sem slišal da so to avti baje za en kura* in da ne zdržijo niti približno kilometrine kot evropejci in japonci in tam po 200k začne vse po male crkovat, enim še prej. Tudi tukaj sem prebral da se kar nekaj ljudi pritožuje nad njimi. Všeč pa mi je zato ker imam rad "big block" zmaje ko se celi avto trese ko daš na gas in zvok je :twisted: . Seveda bi imel kakega RAM-a ampak za kaj takega nimam denarja in razmišljam da bi začel z malim tako da sem izbor zožil na Kio Sorento ker a) oblika je super (robustna...) in b) niso tako dragi, nevem pa kako je kaj z kvaliteto teh vozil.

Recimo, spoznam se na osebne avtomobile in vem koliko kateri avto lahko zdrži, katere so njegove meje ipd. ampak pri terencih se ustavi. Ne bi rad kupil kakega pa da bom potem več na servisu kot pa na cesti.

No v glavnem da ne bluzim preveč, zanima me če se pri nas da kje "zrihtat" - liftat terenca da zgleda kot nekaj takega spodaj:

Slika

Ne bi imel big foota ker je itak preveč za naše ozke ceste ampak bi pa ga konkretno dvignil. Sem videl nekaj takih terencev (večinoma fordi) na mobile.de ampak so cene izven mojega proračuna. Koliko kaj to stane?

To bi bilo to zaenkrat, upam da vas nisem preveč ugušil, sigurno bom imel še dosti vprašanj ampak ker itak ne planiram nakupa takoj zdaj ker nimam denarja se sploh ne mudi z odgovori. Enkrat konec leta če bo vse posreči ali pa drugo leto potem. Sem človek ki se vedno o vsem prej dobro pozanima in vse preštudira v detalje preden kar naredi pa tudi če na koncu zadeve ne izpeljem.

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Pe Avg 07, 2009 1:50 am

Ne vem kje si ti slišal da začne pri jeepih po 200kkm vse crkavat...moj jih ima 350 tisoč in vse kar je crknilo je EVROPSKI motor.....Vse ostalo kar je ameriškega dela kot urca....

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Pe Avg 07, 2009 8:53 am

Prilepil si avte ki so paša za oči, vsaj zame. Tisti stari terenci kot npr. Chevrole Blazer 77 in podobni letniki so mi zakon. Ne vem zakaj ampak škatlasta oblika in velikost avtov v tistih časih sta zame poezija. Kar se pa dvigovanja tiče imajo amerikanci ogromno izbire za vse njihove avtomobile in zelo solidne cene, seveda v USA, pri nas se zatakne če ne prej, pri ceni dobave takega kita k nam, ali pri nas, pa pri homologaciji.
Kot vedno vse je odvisno od denarja ki si ga pripravljen vložit in rihtanje ali dvigovanje avta, če nimaš točno določene meje do kje greš je lahko luknja brez dna.
Pa moraš vedet da tak avto ni praktičen za mesto kjer bi ga ti največ uporabljal, niti najbolj udoben ne. Je pa poezija se zapeljat na teren kamor takšen avto tudi sodi.
Kar se pa avtomatika tiče pa rečem kapo dol. Ko se včasih čez mesto vozim v gužvi ratam tečen če se moram od semaforja do semaforja pomikat na sklopki ker na koncu dneva že pošteno noga boli. Avtomatik pa pozabiš lahko tudi na gas, saj ko spustiš bremzo avto krene sam in potem spet naraho po bremzi in je to to. Prava uživancija.

V glavnem resno premisli o denarnem vložku in kaj bi hotel dobiti in ne kupuj poceni robe če misliš koliko toliko km delat, da ne boš na zadnje veliko servisiral in malo vozil. Mislim da se veliko pozna na življenski dobi avta, od tega kako je bil tak avto vzdrževan.

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Pe Avg 07, 2009 9:04 am

Tole sem pozabil omenit:

Slika
Slika
Slika
Slika

Mislim da sem zaljubljen v ameriške avtomobile :D

offroadMB
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Avg 06, 2009 6:04 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a offroadMB » Pe Avg 07, 2009 9:40 am

lisko, res da je šlo večinoma za dizelske agregate, sem pa slišal tudi za bencinarje 4.7 da z veliko kilometrino so raje pri mojstru kot pa na cesti, znanec je mel enega 4.7 in je mu je po 250k začelo kr nekaj crkovat

OrangePower: očitno še en dokaz da je Evropa res overpriced, če ne drugega pa lahko vsaj sanjamo :) no očitno z liftinga ne bo nič, ostane mi še samo da se odločim med "stock" terenci

tiste slike pa sem rezal in lepil iz kompilacije na youtube-u, ja, teli dodgi zgledajo brutalni

http://www.youtube.com/watch?v=bcb5DTvKQ74
http://www.youtube.com/watch?v=8Xplgrnvnzo

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Avg 07, 2009 10:10 am

http://jeepcorporation.googlepages.com/malioglasi

neki tacga si nabavi, in potem se lotiš dela.

za homologacijo pa zna bit res problem.
pozanimaj se pri kom ki se s tem ukvarja......

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Pe Avg 07, 2009 10:11 am

Da ne boš mislil da nobena toyota ne crkne pri npr. 250k km.
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Pe Avg 07, 2009 11:00 am

offroadMB: Točno ker dizelski agregati so evropski in zato crknejo:) Ok mal heca ampak očitno pač v terencih so motorji dost bolj obremenjeni in ker so motorji večinoma vzeti ali vsaj malo predelani iz osebnih avtov ( jeep 2.5td in alfa 2.4jtd imata ogromno skupnega....ko sem delal generalko sem ogromno stvari nabavil od kao alfinega motorja) in očitno ne dohajajo obremenitvam, ki jih zahteva terenc.

Za bencinarje ne vem ampak vedet pa moraš , da ena lastovka še ne prinese pomladi. In pa da je 250 tisoč že tud neka kilometrina kot tudi ne veš kako se je z avti predhodno ravnalo. Če ti recimo crkne en kolesni ležaj bo slej kot prej še drugi....zato ob okvari enga menjaš oba in imaš mir, ne pa da boš čez pol leta spet popravljal....saj razumeš poanto a ne?

Če pa hočeš terenca ( sej je pri vsakem avtu podobno) predelat pa hitro postane jama brez dna.

Uporabniški avatar
b.breznik
Prispevkov: 34
Pridružen: Po Maj 21, 2007 5:42 pm
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a b.breznik » Pe Avg 07, 2009 1:11 pm

jaz ti priporočam tole
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2485798&show=1
mislim da je najboljše da se obrneš na Marolta,zadnjič sem pri njemu videl enga GC hudega mislim bencin in avtomatik.

LP
ENKRAT LAND ROVER,VEDNO LAND ROVER

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Pe Avg 07, 2009 9:09 pm

Sej ne da bi imel kaj proti vašim amerikancem, ker so tud meni lepi za pogledat. Ampak res malo preveč crkujejo. Pozimi ko bom imel čas bom naredil statistiko rubrike kupim-prodam. Grem stavit da vsaj 70% iščete dele za amerikance. Če se ne bi kvarli jih verjetno ne bi?

Sicer pa katerikoli avto boš kupil, boš imel strošek z njim. Če kupiš bicikel boš še največ prišparal.:)

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Pe Avg 07, 2009 11:41 pm

robinzon napisal/-a:Sej ne da bi imel kaj proti vašim amerikancem, ker so tud meni lepi za pogledat. Ampak res malo preveč crkujejo. Pozimi ko bom imel čas bom naredil statistiko rubrike kupim-prodam. Grem stavit da vsaj 70% iščete dele za amerikance. Če se ne bi kvarli jih verjetno ne bi?

Sicer pa katerikoli avto boš kupil, boš imel strošek z njim. Če kupiš bicikel boš še največ prišparal.:)


V statistiko še dodaj kateri del se išče za američane :)

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » So Avg 08, 2009 6:46 am

robinzon napisal/-a: Če kupiš bicikel boš še največ prišparal.:)


Kupiš? :lol: Še raje zamenjam za patrola. Je kar všečna gajbica :lol:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
_Grega_
Prispevkov: 307
Pridružen: So Dec 27, 2008 3:32 pm
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a _Grega_ » So Avg 08, 2009 8:14 am

b.breznik napisal/-a:jaz ti priporočam tole
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2485798&show=1
mislim da je najboljše da se obrneš na Marolta,zadnjič sem pri njemu videl enga GC hudega mislim bencin in avtomatik.

LP


Se popolnoma strinjam. Ima pa še enega Wranglerja YJ (US Army). Lep ko slika. :lol:
Če nebi mel mojga zdej zrihtanga, bi sigurno razmišljal o menjavi.

Kar se tiče USA avtomobilov je pa takole. Amerikanc je naredil terenca namensko za teren, kar pomeni da je vse "oversize". Z neko normalno vožnjo ga težko ubiješ. Če pa ga teraš do blokade po avtocesti ali turiraš in ženeš po nekih luknjah pol pa vsak avto crkne. Kar se tiče km bi pa rekel, da je odvisno od vsakega posameznega avtomobila, šoferja in načina vožnje. Noben terenc ni neuničljiv.

Kar se pa delov za USA terence tiče, lahko s prve roke povem, da recimo hladilnik dobiš v parih dneh, kar je pa drugih malenkosti pa še prej. Govorim za svojega Wranglerja YJ.

Da se vrnem nazaj. OffroadMB najboljše je, da se odločiš za en avto in si ga urediš kot si želiš. Sam morem te opozorit, kot vedno povem, stroški za takšne hece so veliki. Predlagam ti, da se posvetuješ z izkušenimi vozniki in mehaniki (Marolt) in pol nabaviš seveda amerikanca. Hehe
Pri vsej stvari se pa vprašaj: "Potrebujem jaz tak avto?" Ko si rekel, da bi rad "big engine" in avtomatika pa lift kit,... za po mestu in občasno po terenu?
Ko boš to razčistil si nabavi terenca. Drugače je boljše da kupiš še kak BMW in za razliko denarja kakega Samuraja za diujanje po terenu.

Pa veliko sreče.
LP

offroadMB
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Avg 06, 2009 6:04 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a offroadMB » So Avg 08, 2009 5:16 pm

Hvala vsem za odgovore.

Naj najprej odgovorim Gregeju na vprašanje "Potrebujem jaz tak avto?". Seveda NE tako kot noben od vas ne potrebuje tak avto ker ne živimo na Triglavu da bi se mogli z ratraki vozit gor, ne gre se za potrebo ampak za željo. Sej če pogledaš doma malo boš videl da imaš sigurno cca 60%, če ne več, stvari ki jih ne potrebuješ za življenje ampak si jih kupil ker si si to želel in ker si to hotel imeti. Tako tudi jaz gledam na te dvignjene terence in pa na terence nasploh. Živim v mestu in terenca sploh ne potrebujem ampak si ga zelo želim in ravno zaradi tega si ga bom tudi kupil. V angleščini se to zelo lepo pove "People buy what they WANT, not what they NEED".

No, po vaših odgovorih in po prosti logiki sodeč je to tole drag šport tako da bom za par let idejo verjetno pavziral in se v prihodnosti zadovoljil z stock terencem. Verjetno pride v poštev KIA Sorento (2.5 ali pa 3.5 bencin + avto).

Tistega na avto.net-u sem gledal ampak ker tak avto mislim imet kot primarno vozilo se ne morem ravno vozit okrog đipu ki ima za dodatno opremo volan in pa menjalnik (malo heca) :D .

Vem tudi da je 250k dosti ampak kot sem že povedal ne mislim kupovat novega avtomobila ker so predragi ampak rabljenega in te gledam vse že od 160-170k naprej. In 50-100k ni težko narediti, sploh če si dosti na cesti, zato me skrbi kvaliteta američanov. Sploh pa še ne bom kupoval nič zdaj ampak, tako kot sem rekel, nekje konec leta če bo vse po sreči ali pa drugo leto.

Hvala vsem za odgovore.

Uporabniški avatar
_Grega_
Prispevkov: 307
Pridružen: So Dec 27, 2008 3:32 pm
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a _Grega_ » So Avg 08, 2009 5:23 pm

Itak da kupiš kar ti je všeč in ne kar potrebuješ. Hotel sem ti le povedat, da bos zabil goro denarja v predelave samo zarad izgleda in ne zarad off road sposobnosti.
Kot si že povedal nisi terenski voznik, zato se mi zdi tvoja odločitev za nabavo manjšega terenca zlo primerna. Malo da vidiš, če je to za tebe pol pa enga Amerikanca nabaviš in predelaš kot si na slikah pokazal :)

Veliko sreče pa po pameti po brezpotjih.
LP

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » So Avg 08, 2009 10:55 pm

Slika

Kok je to ? 6.1 turbo dizel? To so moje sanje od nekdaj....pick up, ob strani pa dva kromirana izpuha.....ko zahodiš pa dimna zavesa.....

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » So Avg 08, 2009 11:22 pm

lisko napisal/-a:Slika

Kok je to ? 6.1 turbo dizel? To so moje sanje od nekdaj....pick up, ob strani pa dva kromirana izpuha.....ko zahodiš pa dimna zavesa.....


Po moje kakšen Cummins dizel. Lisko, malo poglej na yutubo pa poslušaj kakšen zvok majo teli dizli, ne vem no, turbina gor al dol, pri nas ne slišiš takega piskanja...

Poglej kako krene naravna katastrofa na kolesih http://www.youtube.com/watch?v=kH9kKYz0kmI&feature=fvsr :lol:

6.7L je pa že nekaj :twisted:

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a OrangePower » So Avg 08, 2009 11:42 pm


Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » So Avg 08, 2009 11:43 pm

Moraš vedet da je turbina v velikosti naših motorjev....Polni pa verjetno okrog 2 bara če ne še več.

Uporabniški avatar
Berti
Prispevkov: 580
Pridružen: To Mar 24, 2009 4:13 pm
Kraj: N45 54.836 E15 37.981

OdgovorNapisal/-a Berti » Ne Avg 09, 2009 12:41 am

lisko napisal/-a:Moraš vedet da je turbina v velikosti naših motorjev....Polni pa verjetno okrog 2 bara če ne še več.


Mal več kot 2 bara mu polni turbina,ker je mel compadre na caddyu bliz dveh barov nastavljeno turbino.Pri 130 ko je pritisno po AC te skor prilimalo na sedež....
id rather die in a Land Rover than live in a Kia
ALUMINIJASTE OGRAJE

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Avg 11, 2009 12:34 pm

yep, na caddy-ju I (l.88) sem montiral motor od golf III 1.9TD (AAZ), nafrkal turbino na 2 bara,
zamenjal v bošpumpi krmilni štift z stožčastim, naredil večji izpuh, tako da je avto letel kot sneta sekira.....
.....in to na 100% odpadno jedilno olje :twisted:
to veselje je zdržalo celih 6 mesecev, vse dokler mi ni potrgalo vijake mostičkov glavne gredi, ojnico in prebilo blok :mrgreen:

je pa blo res; pri 130km/h sem stisnil in te je dobesedno prlimalo.....
....je bilo zelo interesantno na ac, ko se je kater tiščal mi za ritjo, pa hotel prehitet, pa sem mu spizdil,
za mano je pa samo ostal oblak dima, ki je dišal po pomfriju :krc_v_roke:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
_Grega_
Prispevkov: 307
Pridružen: So Dec 27, 2008 3:32 pm
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a _Grega_ » Sr Avg 12, 2009 5:38 pm

Ena zlo zanimiva ponudba če te še zanimajo te reči.

2006 Ford F-150 Extended Cab
2006 Chevrolet SILVERADO 1500 SS Extended Cab

http://www.ford-team.si/forum/viewtopic.php?t=13489

offroadMB
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Avg 06, 2009 6:04 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a offroadMB » Če Avg 13, 2009 8:00 pm

OMG tale Ford je :shock: ampak trenutno nimam denarja. Sem nekje prebral da baje f150 nimajo istih menjalnikov kot f250 in f350 in so baje en šrot, manj zdržijo oz. prej zružijo. Resnica ali plenica?

Sicer pa je ta Ford točno to kar iščem, le cvenka manjka.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 33 gostov