samurai

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
rok
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 12:17 am
Kraj: medvode

samurai

OdgovorNapisal/-a rok » So Okt 11, 2003 10:51 pm

Sem nov navdušenec off roada in razmišljam o nakupu Suzuki Samurai.Ker ne poznam tega terenca me zanima vaše mnenje o tem avtu.
Kakšne so sposobnosti?
Kaj moram paziti pri nakupu?
Kaj moram sploh gledati da bo strojček dober?

Uporabniški avatar
svetelch
Prispevkov: 307
Pridružen: So Maj 31, 2003 11:14 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a svetelch » Ne Okt 12, 2003 7:30 am

brez veze
kupi si eno#firmo#avta po ne boš imel nobenih problemov
drugač pa je to dober avto za pivo na Krim vozit







PS a je to spet kakšna zajebancija

rok
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 12:17 am
Kraj: medvode

OdgovorNapisal/-a rok » Ne Okt 12, 2003 10:17 am

ne ni zajebancije jest resno sprašujem

Uporabniški avatar
Luki
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Avg 28, 2003 7:53 am
Kraj: Jezero pod krimom

OdgovorNapisal/-a Luki » Po Okt 13, 2003 4:14 pm

Kup si enga #jeepa# pa nebo težav! :shock:
LUKI ne FUKI

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Okt 16, 2003 9:19 pm

sam imam
samuraja in moram povedati,da sem z njim zadovoljen.Zaenkrat me pelje in pripelje tja kamor si želim.Največja izkušnja mije bil tankovski poligon in je ob pomoči prijatelja kar šlo.Drugače ima priklopljiv štirikolesni pogon in reduktor.Oprema je zelo špartanska,prestavljaš kot bi sedel v FAPU.No po mnenju prijatelja ,pa ima samurai ,od vseh suzukijev še najboljši diferencial.Sam sem kupil rabljenega ,letnik 1996 s prevoženimi 54000 km in zanj dal milijon,pa dal še nove Yokohama geolandar AT gume in uživam,sopotniki zaradi pomanjkanja prostora malo manj.Dodatno sem mu zaščitil kardan/upam, da sem pravilno napisal/,zaščito rezervoarja in motorja je že imel.
Tako,za sneg,makadam,blato in gozdne poti je v redu ,za kaj več pa sam še nimam dovolj izkušenj,me pa mika.
No veliko uspeha. :lol: :lol:

igi

a samuraj ?

OdgovorNapisal/-a igi » Ne Nov 02, 2003 8:27 pm

Samuraj je zelo u redu terenc, sam imam popolnoma obnovljen model iz leta 85, seveda z 1,5 diesel motorjem, prostora pod pokrovom pa je tudi za kakšen večji motor, seveda ob ustrezni predelavi. Modeli do leta 85 imajo tudi zaporo diferincijala. Prednosti tega terenca so pa predvsem pri teži, širini - je zelo ozek in seveda zelo primeren za gozdne vlake in kolovozne poti, majhna poraba-problem je pa malo navora pri nizkih vrtljajih motorja (original motor -1.0 ali 1.3 ).Karoserija samuraja je zelo nežna, kar pa ob ustrezni zaščiti in vzdrževanju niti ni tak problem-če pa bi se rad preganjal po terenu ti priporočam kletko.
Skratka če primerjaš ceno nabave in ceno rezervnih delov je samuraj zelo ugoden in tudi kar soliden terenec.
če te pa zanima še kaj -ikcanyon@iname.com
lepe pozdrave

rok
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 12:17 am
Kraj: medvode

OdgovorNapisal/-a rok » Ne Nov 02, 2003 9:18 pm

Najlepša hvala za nasvete glede tega avta in se mi še vedno zdi uredu vendar pa sem se odločil za nakup Nisan Patrol.

hvala in lep pozdrav


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 80 gostov