Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Suzuki samurai - zgodba o uspehu kinderjajčka

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 08, 2010 9:30 am

Sem hotel napisat par besed za tiste ki primerjajo legende kot so samurai, wrangler, toyota, LR in podobno z kiami, pa sem si premislil. Slika pove tisoč besed. Zgodba o uspehu se na dogaja na klančku za domačo vasjo......


Samurai v službi:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Nazadnje spremenil AŁIEN, dne Po Feb 08, 2010 9:56 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 08, 2010 9:33 am

Samurai na Islandu

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 08, 2010 10:12 am

Svetovni rekord z kinderjajčkom
http://www.youtube.com/watch?v=IIxM2d5y ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=9Zb8a0Y2 ... re=related

Slika

The World's Record for the highest altitude driven to by car has just been beaten!

On Saturday, the 21st of April 2007, two Chilean people beat the "Driving to the highest altitude by car" world record on the slopes of the Ojos del Salado volcano, in the Atacama desert, Chile.

Gonzalo Bravo, the driver and his spotter, Eduardo Canales, reached the 21,942 ft in their tiny Suzuki Samurai.

Uporabniški avatar
marjan
Prispevkov: 1133
Pridružen: Ne Sep 11, 2005 12:43 pm

OdgovorNapisal/-a marjan » Po Feb 08, 2010 11:47 am

hudo hudo:)
ta svetovni rekord je bil enkat na siol.net se mi zdi...hmmm

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Po Feb 08, 2010 12:15 pm

hudo zgleda,ni kaj.
me pa zanima zakaj ne odobravate kia sportage kot terenca,ni mi čisto jasno zakaj po vaše ni dost zmogljiv avto, v kolikor je kia predelana kot ostali...ne vem zakaj nebi bila konkurent?!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Feb 08, 2010 12:42 pm

uzitek napisal/-a:me pa zanima zakaj ne odobravate kia sportage kot terenca,ni mi čisto jasno zakaj po vaše ni dost zmogljiv avto, v kolikor je kia predelana kot ostali...ne vem zakaj nebi bila konkurent?!


S čim boš pa predelal?
Saj se ja še manj dodatne opreme dobi, kot za lado. :roll:
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Feb 08, 2010 12:51 pm

uzitek napisal/-a:hudo zgleda,ni kaj.
me pa zanima zakaj ne odobravate kia sportage kot terenca,ni mi čisto jasno zakaj po vaše ni dost zmogljiv avto, v kolikor je kia predelana kot ostali...ne vem zakaj nebi bila konkurent?!
a še vedno težiš s to kio? Sej ti je že najmanj 5 ljudi povedalo da to sploh ni pravi terenec in nima niti osnovnih specifikacij da bi se mu tako reklo (reduktor, šasija,...) če si bi rad dokazal obratno moje vabilo za vožnjo še vedno velja, sam da ne boš zdej spet dal repa med noge, kot že v eni drugi temi. Ps. alien oprosti ker ti smetim temo o legendi

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 08, 2010 1:03 pm

Razlog je čisto preprost, ker je tole OFF ROAD forum. Lahko da je terenec na kakšnem drugem avtomobilističnem forumu, tule je pa kvečjemu SUV. Tukaj so merila kaj je terensko vozilo in kaj ne precej višja. Ker potem je tudi trafic 4x4 terenec. Pri nas je splošno napaka da je vse z štitikolesnim pogonom kar terenec. Je potrebno precej več........
In ker sem se naveličal razlagat nekomu z tremi posti in enem klančku prevoženem dol pa gor da je zgrešil forum sem pač odprl temo, pa lahko takemu samo link pripopam pa naj gleda kaj je terenec. Tule ima več kot 50% forumašev več kilometrov na terenu kot kdo na cesti in avte vredne za 20 kii L95 ali več pa se ne kurčijo.
Seveda pa lahko vsak na kulturen način dokaže nasprotno. Odpre naj temo in nam nevednežem pokaže kakšno predelano ali pa nepredelano kio v akciji, tekmah, trophyjih itd......
Kajti priti na offroad forum in utrujati da se wranglerji, puchi, samuraji, toyote, landi in podobno lahko skrijejo pred kio je smešno. Saj če nisi v življenju prišel dalj od roba domače vasi in je tvoj največji adrenalinski dogodek cepljenje pri otroškem dispanzerju, lahko odpreš internet in tam pogledaš da nikjer ni nobene kie. Pa ne gre samo za kio, je pač naključno izbrana. Jih je še veliko ki ne spadajo med terenska vozila in pod nobenim pogojem tudi če so predelana ne spadajo med izbrano družbo.
To so terenci ki so na trgu po 20, 30 in več let praktično nespremenjeni in nekatere izdelujejo še danes. Pa kaj je res cel svet poln bedakov da kupujejo take avtomobile če je kia za 1500 € boljša. Haloooo. Jaz sem imel fičota ki je šel 200 kmh pa mi niti pod razno ni prišlo na misel da bi šel na ferarri forum utrujat. Zato ker bi izpadel bedak.....
Tako kot je neki bedak z devetimi posti, šel upravniku foruma napisat da naj bo tiho če nima pojma. Pa halo budalo, najprej poglej pod avatar komu to pišeš. Pa ne zato ker je upravnik, ampak je na tem forumu že leta in leta in zaradi takih sploh forum obstaja in živi. In si lahko tudi kakšno šalo lahko privoščijo ali pa če imajo slab dan nekomu napišejo da utruja, če piše nerazumljivo, brez repa in glave, nečitljivo ali pa bedarije......

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 08, 2010 1:11 pm

Gregor za nivo, tudi sam nisem verjel, :shock: dobiš čisto vse. Tudi portalne akse :shock: :shock:

Matej, ne smetiš. Nekako z tem namenom je tema tudi odprta. Bom pa čez nekaj časa prosil upravnika da OT zbriše in zaklene temo tako da bo na voljo čista za pogledat.
Če bo čas bom pa enako temo z toyoto 40, 70 in 80, wranglerjem, LR in nivo objavil.
Tako da vsak še preden začne utrujat lahko pogleda kaj spada med terence in predvsem zakaj.

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Po Feb 08, 2010 1:15 pm

nimam pojma o čem pišete. nikoli nisem nikomur napisal naj bo tiho......
ne utrujam z kio, temveč me zanima zakaj neki ni sposobna kot kak samurajček, motor je dovolj močan,reduktor ima....z čim se ne mora kosat proti vitari,ferozi itd mi nikoli ne bo jasno.
vozil sem vitaro ,kakšno leto dni,enako tudi ferozo, z kio sem čist zadovoljen,kamor me je ferozo vlekla me tud kia.
pa še bolj všečne oblike je, da o opremi sploh ne debatiram.
večino moti menda prav to da ne zgleda dost škatlasto.....
na,pa se jezite.

PAJEROxxl
Prispevkov: 353
Pridružen: To Okt 30, 2007 9:33 pm

OdgovorNapisal/-a PAJEROxxl » Po Feb 08, 2010 4:40 pm

:buta_z_glavo_ob_zid: :ah_seveda:
Ma kej si mona

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 08, 2010 4:57 pm

Z kinderjajčki na streho sveta - Himalaja 2008

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 08, 2010 5:06 pm

samurai oziroma maruti gipsy v Indiji, kjer ga baje še izdelujejo.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 08, 2010 9:56 pm

Če je več kinderjajčkov na kupu zmorejo tudi kakšen trophy. Brazil 2005

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

nikolaj
Prispevkov: 130
Pridružen: Če Nov 20, 2008 9:58 pm
Kraj: Poljčane

OdgovorNapisal/-a nikolaj » Po Feb 08, 2010 10:02 pm

Za Kio rabiš še čelado da te noben ne prepozna:)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 08, 2010 11:04 pm

Res je, kia ima štirikolesni pogon samo zato da se lahko po stranskih cestah pelješ domov, da te sosedje in prijatelji ne vidijo :lol:

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Feb 08, 2010 11:38 pm

AAAAAAAHAHAHA :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne:


PS:CULE,gejni mi s takmi slikcami,ker si bom kar lase populu vn,kolkr pogrešam mojga zukita :cry: :cry: :cry:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Feb 09, 2010 12:04 am

pa kaj misliš da sem že v štartu vrgel vse adute na mizo :shock: ajej pol ne spremljaj teme naprej. Hudobija šele prihaja, kaj bo šele ko yote pridejo na vrsto.....ccccc
Recimo temu uvodu softič :lol: potem pride menopavza, no pol pa hard za :shock: :shock: :shock: desert :wink:
Definitivno pa vem da bo marsikdo po tem vedel kaj je terenec in kaj ni....vsaj upam. ma saj itak vedo sam se norca delajo....iz samega sebe.
Pa vnaprej opravičilo vsem ostalim, ki imate druge terence in jih ne bom dal med legende. še nekaj jih je, recimo nissan patrol GR, pinz, uaz, puch in podobno. Sorry ne morem govort o nečem o čemur nimam pojma, dajte sami to zrihtat.....oče terencev willys pa pride na koncu za jagodo na smetani. Čeprav je kanta po današnjih merilih. Jebiga, realno gledano sta spitfire in mustang tudi boljša od miga 21 :lol: tradicija in zanesljivost pač prineseta veliko točk :wink:
Bemumast, če ne bi bili na offroad forumu bi mi bilo pa fejst nerodno da sem z samurajem začel.......

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Feb 09, 2010 4:12 am

AŁIEN napisal/-a:oče terencev willys pa pride na koncu za jagodo na smetani.



V kontekstu bi rekel: za na konec za čebulo zdraven odojka :lol:
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » To Feb 09, 2010 5:46 am

Evo dva ta najboljš prjatla. :shock:

Slika

Pol naj pa kdo reče da je samuraj majhen :?
Slika

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Feb 09, 2010 8:04 am

bom še moja dva slikal pa mogoče še kio zdraven da se vidi razlika.

Mater smo žleht... :lol:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

SVrider
Prispevkov: 157
Pridružen: Po Jan 25, 2010 2:32 pm
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a SVrider » To Feb 09, 2010 9:01 am

Sem mislil prodat nivo in kupit starejši model kie sportage.Samo zdaj ste jo pa tako spljuval.....

A je res tako slaba na terenu?

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Feb 09, 2010 9:36 am

Nimam pojma. Prvič sem sedel v njej ta vikend ko sem šel potegnit defenderja iz zameta. Pa sem obstal preden sem sploh prišel do njega :twisted:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Feb 09, 2010 10:20 am

SVrider napisal/-a:
A je res tako slaba na terenu?


Niti ne, sploh pa: slabi avti ne obstajajo, slabi lastniki ga nredijo slabega ali spravijo na slab glas, ker utrjajo vsem okoli sebe.....


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov