Stranska tenda in strešni zračnik

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
pavle80
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jun 13, 2009 6:00 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

Stranska tenda in strešni zračnik

OdgovorNapisal/-a pavle80 » So Mar 20, 2010 5:39 pm

Zanima me, kje bi lahko nabavil stransko tendo (najraje s stenami) za terensko vozilo (Y60), kako se takšna zadeva obnese in kakšen je finančni zalogaj. Prav tako me zanima kakšne prezračevalne sisteme se uporablja za terenska vozila, ko se le te uporablja kot bivalnik. Do sedaj sem za ''dva prsta'' spuščal šipe za lažje spanje v vročini, kar pa se mi iz varnostnih razlogov ne zdi najboljša varijanta.
Ker zaradi strešnega prtljažnika ne pride v poštev ''šibedah'' me zanima kako se obnesejo strešni zračniki - ''jurčki'' - kako so učinkoviti, montaža, težave...
Hvala in lep pozdrav.

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Ne Mar 21, 2010 6:15 pm

kolega ima na discotu omnistor tendo cca. 2,5 metrsko, s stranskimi stenami, kupil na ebayu, cena je bla 400e za tendo z dvema stranicama
Slika

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Ne Mar 21, 2010 6:27 pm

Mamut:
Slika

Jurčka pa ne štekam ... za šibedah ni prostora, za jurčka pa bo? Kaka varnost pa te skrbi?

pavle80
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jun 13, 2009 6:00 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a pavle80 » Ne Mar 21, 2010 7:36 pm

Šibedah se mi ne zdi najboljša rešitev, ker imam fiksen strešni prtljažnik in ne bi imel prave funkcije. Prav tako ne bi rad rezal tako velike odprtine. Za ''jurčka'' pa bi se našel prostor na zadnjem delu strehe - bi pač naredil 30 cm luknjo v mrežo prtljažnika...
Prav tako sem preko drugih forumov prišel do informacij, da se pri neoriginalnih šibedahih velikokrat pojavi problem zamakanja.

Glede tende pa se mi zelo dopade Mamutova... Se bom obrnil nanj...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Mar 21, 2010 10:09 pm

"jurček" .... končno en lep slovenski izraz.
Tile so zakon (http://www.kalori.fr), so zelo nizki, ventilator dela v obe smeri. Sem jih kar nekaj namontiral, še več prodal, a sedaj se z njimi nekako ne bavim več, tako, da ti ne vem povedati, kje bi jih pri nas dobil.
A pazi: montaža je nepovratna operacija, ko uničiš stropno oblogo in streho, poti nazaj ni. Pri teh na zunaj nizkih jurčkih je težava v tem, da ga kar nekaj sega v notranjost kabine. Dobro preglej dimenzije na zgornji povezavi. In natančno izmeri debelino stropa v tvojem avtu.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

pavle80
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jun 13, 2009 6:00 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a pavle80 » Ne Mar 21, 2010 11:24 pm

Hvala Miran. Nekaj takšnega sem imel v mislih... Je pa res, da zaenkrat nisem zasledil, da bi se zadeva prodajala pri nas. Na spletu mi je uspelo najti le tole:

http://cgi.ebay.co.uk/KALORI-12-VOLT-RO ... 9002r16119

Če se morda spomniš, kje bi se še dalo zadevo nabavit mi prosim sporoči.

Pa še to:
Po skicah in sliki samega artikla ni videti, da bi zadeva ''globoko'' segala v notranjost vozila - ali se morda motim???

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Po Mar 22, 2010 5:52 am

Kaj pa nekakšna mreža za med okenska stekla in ti ni potrebno predelovati ničesar (ne najdem slike). Deluje nakako tako odpreš okno vstaviš dodatek z režami in okno nazaj zapreš. Če najdem sliko jo prilepim.
Slika

mamaMicka
Prispevkov: 294
Pridružen: Pe Jan 29, 2010 8:08 am
Kraj: severni del juga

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Mar 22, 2010 6:28 am

Pri nas bi zračnike lahko imel Žvan Novo mesto, medico... in nasploh, ki predelujejo avtomobile

pavle80
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jun 13, 2009 6:00 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a pavle80 » Po Mar 22, 2010 7:21 am

Zadevo, ki se fiksira med steklom in okvirjem sem zasledil pri Maxi caravaningu. Tudi meni se je zdela dobra rešitev, res pa je, da imajo pri omenjeni firmi zadevo le za določena vozila - predvsem kombije. Sem že razmišljal, da zadevo naredim sam, oz. dam nekomu izdelati, če pa kdo ve, kje bi se dalo kaj podobnega dobiti / mogoče kaj univerzalnega, pa naj mi prosim sporoči. Še najraje bi imel zadevo nameščeno na steklih zadnjih vrat, to se pravi, da bi bila enostavne - pravokotne oblike.

Glede Žvana pa hvala lepa - se nisem spomil nanj.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Mar 22, 2010 8:47 am

PAVLE80 napisal/-a:....
Po skicah in sliki samega artikla ni videti, da bi zadeva ''globoko'' segala v notranjost vozila - ali se morda motim???

"globoko" je relativen pojem. Ta od Kalorija sega v notranjost 19 mm. Če imaš moderen strop v avtu (pločevina 0,8 mm + filc cca 8mm + obloga cca 2 mm), bi znalo to biti že veliko. V takem primeru bi ti prišel prav jurček (mi smo jim takrat rekli "šiptar"), kakršne je včasih delal Agis iz Ptuja, pri njih je skoraj vse na zunanji strani, v notranjosti ni kaj dosti. Na kakšnem odpisanem rešilcu, marici ali gasilcu ga boš še mogoče našel.
Ne vem pa, zakaj bi ti sončna steklena streha puščala? Če slabo montiraš, ti pušča vse! Na tvojem mestu bi jaz montiral kakšno sončno streho (tisto, pri kateri se dviguje za nekaj cm le zadnji del stekla). Pogoj je ravna streha oz. podobna krivina strehe kot je sončna streha. In na mestu montaže v strehi ne sme biti ojačitev - lahko jih sicer odstraniš, a streha potem ne bo več nosila sama seba :?
Ko boš enkrat prodajal avto, mu bo jurček močno zbil ceno, saj bo vsak pomislil na mrtvaški avto :wink: Ta sončna streha, še posebej, če je znane znamke, pa ne.
Ne delam reklame, a če si v Ljubljani, stopi do Webasto d.o.o., pa naj ti oni pokažejo oz. povejo, kaj ti predlagajo. So proizvajalci, dobavitelji in monterji. Po mojem imajo tudi kakšno razstavno, tako, da jo lahko položite na streho in vidite, če se krivini lepo ujemata (če se ne, lahko pušča!).
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » To Mar 23, 2010 7:07 am

Ena od variant za zračenje je da montiraš wind deflektorjie (http://www.climair.de/. Brez problemov spustiš šipe za dva prsta dol in zrak lepo teče, tudi ko dežuje imaš lahko malo odprte šipe. Jaz kar dosti spim v avtu, pa mi tole popolnoma zadostuje.

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Sr Mar 24, 2010 7:03 pm

Slika

Na zgornji sliki je ARB tenda dolžine 2m (dobi se tudi 2.5m dolga).
Na tendi je tudi "moskito net", kateri je v Sibiriji prišel pošteno prav.
Na zgornji sliki ne bi bilo možno jest ob večeru ob jezeru v Sibiriji.
Predno bi pojedli juho bi bilo po nas.
Tako pa je gomazelo mrčesa po mereži mi pa smo sicer na majhnem prostoru jedli v miru (7 oseb).

Cena ARB tende z etuijem in alu nogami dimenzije 2x2.1m je 274 eur.
2.5x2.1m pa 286 eur.
ARB komarnik pa potem stane še 120 oz. 125 eur.

Registriranim članom foruma pa lahko nudimo še -10% sconto na zg. navedene cene.
Več info na 031-720-676.

Slika
zložena se lepo prilega na noge prtljažnika in pod Maggiolino.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » To Jun 07, 2011 8:40 pm

Kje bi se dalo kupiti nosilce (tračnice) na katere nekateri pripnejo pjaštre ter so lahko montirani na stranskem delu avtomobila?

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Sr Jun 08, 2011 6:40 am

Slika

če imaš takšne šine v mislih imamo pri nas nekaj te robe na zalogi, še več šin različnih oblik in dolžin pa v kratkem.

na zalogi tudi različne vpenjalne rinke.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Če Jun 09, 2011 3:09 pm

Kako pa se temu spoh reče??
Kolk je cena?
Mislil sem da bom dal to kot osnovo na prtljažnik da bi lahko potem gor pripel alu kufer al pa kolo z posebnimi nastavki iz inoxa.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Jun 10, 2011 1:14 am

mack napisal/-a:Kje bi se dalo kupiti nosilce (tračnice) na katere nekateri pripnejo pjaštre ter so lahko montirani na stranskem delu avtomobila?

Pri meni.
Slika
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Po Jun 13, 2011 8:39 pm

miran napisal/-a:
mack napisal/-a:Kje bi se dalo kupiti nosilce (tračnice) na katere nekateri pripnejo pjaštre ter so lahko montirani na stranskem delu avtomobila?

Pri meni.
Slika
Miran


Imaš zs
LP by Jereb

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Sr Jun 29, 2011 8:47 am

precej osvežena ponudba vpenjalnih šin in pripomočkov ...

V ponudbo smo na novo dodali ugodne pritrdilne letve. Skupaj z različnimi pritrdilnimi točkami so primerne za fiksiranje vseh vrst tovora v prtljažniku ali kesonu. Ponudbo si oglejte na:
http://www.mamut4x4.com/?kategorija=664&jezik=sl

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

mpritr1
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Sep 02, 2019 2:29 pm

Re: Stranska tenda in strešni zračnik

OdgovorNapisal/-a mpritr1 » Če Apr 16, 2020 3:46 pm

Cena tende oz markize variirajo... Povprečne cene za tende naj bi se gibale vse od 80-1200 EUR/M2...
https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/t ... ki-markiz/

Te cene držijo?

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Stranska tenda in strešni zračnik

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Apr 17, 2020 9:34 am

Malo dnarja malo muzike :)
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Stranska tenda in strešni zračnik

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Apr 17, 2020 12:36 pm

Saj ne rabi za plesat, rabi za senco....
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Stranska tenda in strešni zračnik

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Apr 17, 2020 4:11 pm

Pa je kdo odpru link, da bi videl, da tip nima drugega počet? Tam so tende za vrt in podobno... Kam ima to skupnega z offroad forumom pa tud ne vem? Razen ce si bo avtomatsko na streho avta zmontiral.... :a_se_ti_je_odpeljalo:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov