obratomer ne dela

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
alojzlukman
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Feb 24, 2005 5:39 pm
Kraj: rospoh

obratomer ne dela

OdgovorNapisal/-a alojzlukman » Če Feb 24, 2005 5:47 pm

Mene pa zanima
e mi zna kdo povedat kak morem obratomer vezat da mi bo delo,
e sploh gre ali morem naret senzor gor je pa avto dizel brez kake elektronike nekaj sn probavo na alternator vezat pa mi ni delovalo

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Če Feb 24, 2005 8:53 pm

Motor se mora vrteti, pa bo mogoče delalo ?!?
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

cameron
Prispevkov: 150
Pridružen: Ne Feb 06, 2005 7:21 pm
Kraj: Gradiše

OdgovorNapisal/-a cameron » Če Feb 24, 2005 9:19 pm

Miha napisal/-a:Motor se mora vrteti, pa bo mogoče delalo ?!?


Ta je dobra :ah_seveda: :ah_seveda: :ah_seveda: :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne: :krohota_se: :krohota_se:

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Feb 24, 2005 9:19 pm

kaj nima nobeden boljaega odgovora :(

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Feb 24, 2005 9:24 pm

Normalno se veže na alternator, ki ima zato posebno klemo (vseeno bencin ali dizel). Drugi tip se veže na razdelilnik vžiga (bencinar), ali pa ima poseben senzor (dizel).

alojzlukman
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Feb 24, 2005 5:39 pm
Kraj: rospoh

OdgovorNapisal/-a alojzlukman » Pe Feb 25, 2005 8:55 am

hvala to je ze nekaj bolj pametnega kot pa tisto prej ja to sn tak vedo samo nisn bil siguren
e more bit senzor gor ker mi je en elektri
ar reko da ve~em plus pa minos normalno na akumolator impulzni dajalnik pa na altenator al pa senzor s tem je senzor malo bol zakompliciran ker ga morem gor naret in ga spet prav priklopit no bo ~e
HVALA

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Feb 25, 2005 10:55 am

A nimaš nobenih papirjev - navodil zraven obratomera.
Tisti ki so ga prodajali pri Conradu je bil za na cindšpulo. Če si ga hotel vezati na dizla, so zraven prodajali še dajalnik.
Večina avtomobilov ima serijski obratomer vezan na alternator. Najnovejši pa včasih tudi že kar na računalnik.

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Feb 25, 2005 9:07 pm

Glej stvar je sledec
a da mam opl kadeta 1.5 turbo diesel in sem si v njega naredo kompletni stevec od daewoo nexie ki ma obratomer pa lepsi je in zato nimam papiro za dajalnik impulzov pa mislim da je tak vseeno kaki je samo ga mores prav vezat pa ne vem to
no kak ker sn neke probavo pa mi se ni uspelo bo ze enkrat sn zi blizu ker zaj mi vsaj neke kaze na 800 obratov na mestu potem pa pade na nulo morem ugotovit zakaj pa bo no
ce pa ve kateri pa naj pove prosim

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Ne Feb 27, 2005 11:01 am

Alojzlukman,

nahajaš se v deželi, kjer je uradni jezik slovenščina. Ta jezik ima tudi nekakšna jezikovna pravila. V teh pravilih je govora nekaj tudi o postavljanju ločil, velikih začetnic, tvorjenju stavkov in podobni navlaki. Pravilo, ki si ga očitno pobral od naših močno južnih sosedov "Piši kao što govoriš", tukaj ne velja. Ravno tako ne pošiljaš SMS sporočil, ampak pišeš na forum.

Glede na to, da si očitno zamudil več let te osnovnošolske snovi, ti predlagam kakšno večerno šolo. Tam te bodo morda tudi naučili, kako je z jabolkami in hruškami- oboje je sicer pečkato sadje, vendar ni zamenljivo med sabo (da boš celo ti razumel: števec od Nexie in števec od Opla sta sicer oba števca, pa vendar). Malce kasneje vam bodo v tej šolski ustanovi poskušali dopovedati, da naj vsak počne tisto, kar zna. Mesar naj reže zrezke, kovač naj kuje, avtoelektričar naj popravlja električne sklope avtomobila, bedak pa naj pusti vse skupaj pri miru.

Čisto na koncu, namesto zaključka, pa me zanima, kaj imajo skupnega Opel Kadett, Daewoo Nexia in težave z obratomerji s terenskimi vozili. Predlagam uporabo foruma na straneh http://www.avtomobilizem.com. Prepričan sem, da boš tam našel somišljenike, ki iz Yugo 55 pridobijo vsaj 145 konjskih moči, ki vtaknejo armaturno ploščo iz R19 v R4, izumitelje koles in ognja ter avtoelektričarje.

Pa naj bo zadosti. Enim ljudem pač lahko dopoveduješ stvari sto let skupaj, pa še vedno nič...

Lep dan,
Bizzy

p.s.
Zanima me še nekaj. Če berem tvoja izvajanja na glas, mi to zveni kot Fredy Miller. Sta mogoče v sorodu?
I tried being normal once..... I didn't like it!

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Ne Feb 27, 2005 12:33 pm

Eh, to pa ni bilo prav prijazno pismo. No saj načeloma je to res da je tole off road forum. Pa vendar smo vsi samo ljudje in je nekaj popustljivosti čisto primerno. Nočem tudi tebe kaj obtoževati. Le moje mnenje je, da ni treba biti tako zelo našpičen, če nekdo kaj napiše bolj po domače.

Roman, Šentjernej

Disco + Pinzi

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Ne Feb 27, 2005 2:18 pm

Tole tvoje pisanje "po domače" je zelo težko, če ne celo nemogoče brati, zato ne vem zakaj se je treba truditi in takole nemogoče pisariti. Mogoče imaš občutek, da je "fensy", ampak moram te razočarati. Ne deluješ frikovsko ampak nepismeno. Upam da ti je obratomer uspelo zmontirati tako da deluje in upam, da imaš tistega, ki kaže obrate do 18 000. Ker drugačen nebi imel smisla. Če se boš pa odločil "zrihtat" tudi zunanjost kadeta, se pa oglasi pri meni, ker imam precej dodatne opreme, ki ti bo prišla prav.
- zavesce za kolesa s ketnco in belim napisom TURBO
- oblogo volana v imitaciji mačje kože
- prevleke za sedeže imitacija tigra
- spojlerčke za na brisalce (fluorescentne barve)
- O NEILL nalepka zelena
- TURBO OLUJA nalepka rdeča
- antena za radio, ki utripa v svetlo modri barvi
- žarnice za pozicijske luči v modri barvi
- ročka menjalnika v obliki nogometne žoge
- 12 trikotnih zastavic z imeni YU nogometnih klubov.
- 144 kemičnih svinčnikov zataknjenih na rdeče belo modro vrvico
- zavesice proti soncu za zadnjo šipo z motivom zahajajočega sonca
in še veliko tega je sprvljenega po garaži in "čeka novog vlastnika"....
LP Ludwig
God shave the queen...

cameron
Prispevkov: 150
Pridružen: Ne Feb 06, 2005 7:21 pm
Kraj: Gradiše

OdgovorNapisal/-a cameron » Ne Feb 27, 2005 3:56 pm

To ludwig! :stisk_roke: :aplavz: :krohota_se: :krohota_se:

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Ne Feb 27, 2005 4:36 pm

tHE fENSY lUDWIG. :twisted:

banzai
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 17, 2005 5:24 pm

OdgovorNapisal/-a banzai » Ne Feb 27, 2005 8:06 pm

če prav razumem kar reče gost je norčevanje,.... , registrirani uporabnik pa lahko "žali" vse po vrsti in reče kar hoče. upam, da niste tako nestrpni tudi za volanom. če ste, vam/nam ni pomoči.
tudi meni ni všeč, ko nekdo napiše nekaj polapismeno, vendar obstajajo tudi drugačni načini, da se takega polapisca opozori na to; recimo, da ga prosite, če lahko še enkrat napiše tako, da ga bodo vsi razumeli,....
taki, ki ne pašejo na forum,pa se sami prej ali slej izločijo. ni pa treba, da v prvo doživi(jo) šok.
pa brez zamere. ljudje smo pač zmotljivi (vsaj nekateri).

p.s.:tudi terenci imajo obratomere. ali imajo to samo cestni terenci (suv)?
p.p.s.:se opravičujem za slovnične napake
Nazadnje spremenil banzai, dne Po Feb 28, 2005 12:50 am, skupaj popravljeno 1 krat.

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Ne Feb 27, 2005 9:03 pm

Se pridruzujem Ludwigu. Najhuje je brat nekaj pol pismenega ali celo nekaj narecnega. Vseeno mi je za vejice in ČŽŠ-je, ker moras biti skoraj slavist, da jih postavis prav.

Za lastnika kadeta pa se: jaz imam se dve plisasti igralni kocki za na vzvratno ogledalo, 4 rumene 'spic lampe' za spredaj in ventilatorcek za na 'armaturko'. Mi je ostal od stoenke :D
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Ne Feb 27, 2005 10:38 pm

Pozdravljeni,

vidim, da sem premalo nežen. Pa naj poskusim takole:

2 Roman;
ni treba biti tako zelo našpičen, če nekdo kaj napiše bolj po domače

potrebno je ločiti med pisanjem "po domače" in idiotskim tvorjenjem nepopolnih stavkov, katerih besedilo nima zveze z off roadom. Našpičen sem pa vedno, ko opazim pomanjkanje osebne kulture in minimuma intelektualizma, potrebnega za normalen pogovor.

2 banzai;
če prav razumem kar reče gost je norčevanje,.... , registrirani uporabnik pa lahko "žali" vse po vrsti in reče kar hoče


narobe razumeš, ampak to je tvoja pravica. Namreč, da ne razumeš.

niste tako nestrpni tudi za volanom, če ste vam/nam ni pomoči


kakšna pa je povezava med revnim umom in apeliranjem na čustva voznikov?

recimo, da ga prosite, če lahko še enkrat napiše


če sem zadnje čase na forumu dajal vtis, da želim delovati pedagoško in "zdraviti" napake drugih, se najglobje opravičujem. Temu žal ni tako. Če nečesar ni, še vojska ne vzame.

ni pa treba, da v prvo doživi(jo) šok


torej naj ne bi deloval le pedagoško, temveč tudi vzgojiteljsko. Lepo te prosim. Se ti zdi, dragi banzai, da sem imel pripombe čez nekoga, ki je vsaj približno civilizirano sodeloval na tem forumu? V primeru, da si želiš izredno nežnega besedja, namenjenega razvoju duha, ti pa predlagam obisk naslednjega foruma: http://www.drustvo-skam.si/forum/, kjer boš gotovo lahko potenciral svoj čut nežnosti in pomoči bližnjemu.

Lep dan,
Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Če Mar 10, 2005 7:29 pm

No najprej, da odgovorim na vprašanje, zakaj je tak nerazumljivo napisano zato ker mi enostavno ne gre pisat na forumu z č-ji, š-ji, ž-ji, pa ne vem zakaj.
Za narečje res nisem vedel, da ne smem pisat no eni pravijo da bodo ravno zaradi tega izumrla. Poleg tega sem si vzel nekaj časa in sem pogledal sporočila, ki jih je ta oseba pisala ki me je tak kritizirala in sem našel kar nekaj slovničnih napak in narečnih besed.
Ja to vem da je to OFFROAD FORUM pisal pa sem vseeno ker sem po naključju zasledil, da je pisalo nekaj na temo obratomer in sem mislil mogoče pa kdo ve kaj o tem in je celo nekdo odgovoril! Glede na to, da naj vsak opravlja svoje delo verjetno si edini, ki opravljaš samo eno delo, ker to je po mojem skoraj nemogoče, ker se je že sigurno vsak vsaj enkrat spustil na drugo področje recimo je klepar pa si doma prenavlja hišo mislim ne to si totalno mimo vseko po moje vsaj.
No za konec pa še samo povem, da obratomer dela kot more mi je uspelo.
In hvala tistim, ki pač vejo, da se je človeško motit in da poleg vseh teh novostih tudi včasih računalništvo zataji, kot je deloma meni!

HVALA IN SE ŠE ENKRAT OPROŠČAM TISTIM, KI JIM JE BILA TAKA MUKA PREBRAT ALI PA ME OPOZORIT!

banzai
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 17, 2005 5:24 pm

OdgovorNapisal/-a banzai » Če Mar 10, 2005 10:17 pm

za bizzy:

prepričan sem, da v obraz človeku tega kar ste napisal ne bi rekel. prepričan sem, da se na forumu kot nek anonimnež ( za tiste, ki vas osebno ne poznajo) drugače izražate kot v "pravem" življenju.

ne želim delovati pedagoško in ne vzgojiteljsko in tega ne pričakujem niti oda vas. rad bi samo, da registrirani, redni ali pa "ta glavni" uporabniki vzdržujete (vzdržujemo) nek nivo izražanja in s tem novincem pokažete, kako se naj obnašajo. naj se ve na kakšnem nivoju je off road forum. nebi rad, da zgleda, da s(m)o off roaderji neki zarukanci, ki rijejo po gozdovih in uničujejo naravo in se ne znajo normalno pogovarjat.

seveda pa nikakor ne želim opravičevati gostovega ravnanja.....

pa brez zamere.....

p.s.: tudi vi me narobe razumete in to je vaša pravica.

p.p.s.: med pošlihtanim podstrešjem in med vožnjo je velika povezava

p.p.p.s.: po izobrazbi nisem psihiater (da nebi kdo mislu)


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 40 gostov