Strešni reflektorji

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Grand Lover
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Feb 09, 2004 9:40 am
Kraj: Rečica ob Savinji

Strešni reflektorji

OdgovorNapisal/-a Grand Lover » Pe Feb 25, 2005 12:52 pm

Helou,

prosim za kakršenkoli koristen nasvet glede nakupa strešnih reflektorjev oz. sprednjih daljinskih žarometov za na streho terenca. Spredaj na streho discota bi želel zmontirat nosilec s štirimi reflektorčki.

Zanima me namreč, katere reflektorje za to uporabit in kje jih dobit, ki bi bili cenovno ugodni in seveda dovolj kakovostni (odlični in poceni :twisted: ); najraje bi uporabil srednje velike elipsaste. Kako je okoli samega nosilca reflektorjev, ali je najbolje home made varianta?

Drugače pa vzamem tudi kakšne dobro ohranjene rabljene.

LP Miran
Don't drink and drive, just smoke and fly !!!

Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zuki » Pe Feb 25, 2005 5:35 pm

Jst mam 4xhela ovalne dalinke zmontirane na prtljaznik!
N vem pa ce mas lahko home made prtljaznik na avtu??
lp zuki
Slika

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Pe Feb 25, 2005 6:55 pm

Jaz mam 6 kom hella reflektorjev ovalnih črnih. So nove, še zapakirane. So pa 4 meglenke in dve daljinki. Vse enake oblike. Prodam. Cena 30k sit vse v paketo. Se mi zdi da sem dal nekje okol 50k sit zanje...
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Feb 28, 2005 9:43 am

Jest mam tud nekej na zalogi, prid pogledat.
Slika

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Po Feb 28, 2005 4:49 pm

Jaz sem vozil z 3 pari luči na strehi, srednji par so bile saturnus daljinke, če je bil kakšen idiot na cesti neusmiljen z dolgimi lučmi.Na straneh pa dva para delovnih traktorskih luči iz Poljske, kar je idealno za občudovanje nočne panorame okoli avta in tudi priporočam za offroad. Na zadnji strani sem montiral še dve vzvratni meglenki, pa jih nisem priklopil, ker sem prej avto prodal,jih priporočam za offroad( včasih gre tudi nazaj po gmajni, pa so original ponavadi dve 21W žarnici v umazanih lučeh).
Vse luči pa morajo biti tudi zaščitene, saj jih lahko ena vejica odlomi ali razbije, sploh če je zasnežena hosta.
Ni pa lepšega, kot je nočna vožnja po zasneženih cestah in vklopljene na strehi štiri delovne lučke, po besedah moje žene.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Feb 28, 2005 4:54 pm

Za ostale prilike ne vem, ampak tokrat ima tvoja žena absolutno prav.
Veš kako žal mi je bilo, da nimam česa takega na strehi, ko sem v torek ponoči tik ob cesti na Sviščake srečal in videl (le z mesečino osvetljeno, ker moje luči na stran - še - ne svetijo) skupino divjih pujsekov.
Delam na tem področju in baje se mi nekaj dobrega že na stran daje.
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Grand Lover
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Feb 09, 2004 9:40 am
Kraj: Rečica ob Savinji

OdgovorNapisal/-a Grand Lover » To Mar 01, 2005 7:31 am

Fantje, hvala za odgovore. Ene daljinke spredaj že imam in res je lepo, kjerkoli na terenu, dodatno razsvetlit panoramo.
Ludwig me je malo zrajcal s svojimi in se je že porajala ideja za dve daljinki in meglenki spredaj zgoraj in dve meglenki zadaj. No, bomo videli...

LP Miran
Don't drink and drive, just smoke and fly !!!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 01, 2005 12:29 pm

Ej soimenjak!
Ludwigova ponudba ni slaba, ampak pazi:
meglenka ima ponavadi zelo ozek snop svetlobe, še zlasti navzgor je omejen in včasih za panoramsko osvetlitev to ni najprimernejše. Delovni žaromet (tisti z narebreno šipo) pa sveti na vse strani - ampak zato bolj kratko.
Kdo je že rekel: Naj bo luč - aha že vem, prodajni referent od Saturnusa!

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Če Mar 03, 2005 7:04 am

Jaz imam na prtljažniku štiri saturnusove daljinke, pa moram reči da niso ravno idealna rešitev. Problem je ker imajo daljinke zelo ozek snop in jih moraš dejansko zelo natančno nastaviti, da imaš nek efekt od teh luči. Saj nesejo zelo daleč, ampak področje, ki ga osvetlijo pa je zelo majhno. Če pelješ po gozdni cesti praktično skoraj ni efektivne razlike če imaš vklopljene dolge ali daljinke. Po moje je treba daljinke obvezno kombinirati z meglenkami, ali pa najti neke z malo večjim fokusom.

Drugi problem je barva avta. Jaz imam belega. Ko klopim vso to osvetlitev na strehi, mi začne havba od vseh teh watov na strahi tako bleščati, da je na trenutke prav moteče. Najbrž je pri temnih avtih to malo bolje.

Malo sem že razmišljal o drugih variantah, da bi bodisi prestavil luči dol s strehe in mogoče nadomestil dve daljinki z lučmi, ki imajo bolj širok fokus.


lp
Nazadnje spremenil navigator, dne Če Mar 03, 2005 8:38 am, skupaj popravljeno 2 krat.

Grand Lover
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Feb 09, 2004 9:40 am
Kraj: Rečica ob Savinji

OdgovorNapisal/-a Grand Lover » Če Mar 03, 2005 7:39 am

No, a s ti vidu hudiča; ni vse zlato kar sveti...
Don't drink and drive, just smoke and fly !!!

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Mar 03, 2005 9:15 am

mislim,da se je že nekaj govorilo o tem...luči moraš postavit bolj nazaj,pa ne boš imel problemov z bleščanjem...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Mar 03, 2005 10:06 am

Ferrarist ima prav, luči na strehi morajo biti toliko nazaj, da ne osvetljujejo haube. Seveda z lučmi na strehi ne boš popolnoma nič videl kadar dežuje ali sneži, saj moraš gledati skozi osvezljene snežinke/kaplje.
Dolga luč v piko je super kadar kupuješ, v uporabi je pa pogosto neuporabna, ker res sveti v piko in na stran od te pike bolj malo. Imam (sicer še ne na tem avtu montirane) 4 pravokotne Hella (so bile se mi zdi cca 12 kSit par) pa sploh ni bilo v redu z njimi voziti: tam kjer so osvetlile se je res dobro videlo, levo in desno od tega močno osvetljenega področja (sem že star pa imam malo apnenčaste oči) pa vkljub svetlobi od originalnih luči nisem nič videl, ker je bila prevelika razlika v osvetlitvi. Potem sem raje kar z ugasnjenimi vozil! Za na daleč in široko svetiti pa ne pomaga po mojem nič drugega kot kakšna res velika kahla z rahlo nazobčano celo površino šipe. Ampak, pod 20 kSIT kos je po mojem ne boš dobil. Poleti, ko je polno turistov iz Švedske jih boš videl, ko jih imajo na avtih.
Da se pohvalim: včeraj sem dobil napovedani v vse smeri gibljivi (upravljaš z joystickom) strešni reflektor. Ga moram spodaj še zatesniti in na magnetno nogo postaviti, pa gre v avto. Upam, da bo že jutri ponoči krst tam okoli Sviščakov. Poročam v ponedeljek.
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Če Mar 03, 2005 11:30 am

Zdravo,

okoli bleščanja havbe, v primeru, da so dodatne luči na strehi:

fantje, pomislite malo, zakaj so imeli avtomobili za Camel Trophy pobarvane havbe na mat črno?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Mar 03, 2005 11:39 am

fantje, pomislite malo, zakaj so imeli avtomobili za Camel Trophy pobarvane havbe na mat črno?


Da se rja ni videla ? :roll: :twisted:

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Mar 03, 2005 1:01 pm

:kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne:

ja,drugač pa so tud starejši avtomobili za rally imeli isto pobarvano havbo v mat črno,da jih sonce ni slepilo,ko so vozili proti le-temu...k čene se je sonce odbijalo od havbe...se pa s tem poveča zmožnost odvajanja toplote izpod pokrova...to mi je pa sosed povedal,k avtohladilnike popravlja in sm ga prašu,zakaj vse hladilnike glih v mat črno prebarva...baje se izkoristek izboljša za cca 10%...

Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zuki » Če Mar 03, 2005 5:58 pm

Jst sm si dalinke nastavu da mi svetijo prblizno 40m siroko in cca 100m dolgo.Postavljene mam nad glavo(na strehi da ne bo pomote) in nic n slepijo(mene) ali se svetloba odbiva od haube
lp zuki

Slika

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Če Mar 03, 2005 9:12 pm

Jaz sem imel luči na strehi za prednjimi vrati in je bil problem le pri delovnih lučeh to, ker svetijo tudi v širino in so mi zaslepila vzvratni ogledali na vratih.
Pa že ko je ta tema, luči se imel na strehi za prednjimi vrati in to na cherokeeju dvignjenim za 7 cm, pa sem nekega dne opazil, da mi je kamen sesul daljinko na sredini in to sredi strehe, jebela cesta.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !

Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Če Mar 03, 2005 10:38 pm

ferrarist napisal/-a:mislim,da se je že nekaj govorilo o tem...luči moraš postavit bolj nazaj,pa ne boš imel problemov z bleščanjem...


Eni nimamo na strehi samo luči, ampak cel prtljažnik, ki sega od začetka do konca strehe.

Najbrž bo vredno razmisliti o barvanju haube... :ah_seveda:

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Mar 03, 2005 10:50 pm

mogoče pa bi blo za narest ene take pokrovčke,ki bi se našravfali pod luč in štrleli nekoliko naprej-toliko,da snop nebi več osvetljeval havbe...upam,da ste razumeli...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Mar 07, 2005 5:57 pm

Sem preizkusil gibljiv žaromet na magnetni nogi na strehi. 100 W žarnica, zelo ozek snop svetlobe.
Zelo primerno za iskat kakšno žival (nisem lovec - raje nasprotno) ali osvetliti kakšno konkretno stvar, med vožnjo nič posebnega - razen: če voziš počasi lahko z joystickom obračaš reflektor tako, da si že v naprej osvetliš ovinek v katerega boš zavil: SUPER!!! Enkraten občutek, da je svetlo le tam, kamor gledaš, povsod drugod tema. Sem vozil kar z ugasnjenimi ostalimi lučmi. Zanimivo.
Ni za prometne ceste. Gorje, če srečaš :policija_prihaja:
Je pa to po mojem le hecna igračka. Za resno vožnjo ni primerno.
Če pa pošteno premislim: tudi terenca nimam zaradi potrebe, ampak le za igračo :D
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Mar 07, 2005 9:37 pm

Kje pa si kupil to luč na jojstick?
Jaz sem čist odpulen na take igračke. Sam da je kej na gumb, pa sem že čist mehak...
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Mar 08, 2005 8:17 am

Jaz tud.
Kje se dobi taka luč? in kolk kaj stane?
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 08, 2005 12:38 pm

En moj znanec jih ima še ene par na zalogi (malo rabljene, jih je imel za vzorce).
Ampak: dobiš reflektor s 55W žarnico, vrtljiv 360 stopinj ali več, gibljiv gor in dol dovolj stopinj, vse v lepi plastični prozorni kupoli s podnožjem, kabel (kot za ISDN telefon) precej dolg do joysticka in joystick (ni pravi joystick, je stikalo, ki je gibljivo levo ali desno ali gor ali dol). Magnetno nogo (lahko pa luč kar privijačiš na streho in čez povezneš kapo zaradi :policija_prihaja: ) in priključna kabla 12 V moraš narediti sam. Pa potem vse malo zatesniš.
Če te zanima, ti opisano lahko dostavim za 15 kSIT na dom (hitra pošta plačana).
Še enkrat ampak: se da tudi kupiti nove (sem imel katalog, pa še nisem izvedel cene) s tremi magneti, s špiralnim kablom do vžigalnika, z zaščitno mrežo (grdo) in brezžičnim joystickom. Čim izvem ceno, jo napišem. Katalog sem dobil pri Adriamerkur v KP.
Ko me bo, upam, da še danes, moj gospod sin naučil slike sem na forum dajati, bom pa še kakšno slikico objavil.
LP
osvetljeni Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Mar 09, 2005 10:34 pm

Evo še sliki:

Slika Slika

Nekaj bi se jih še dalo dobiti brez ISDN čeveljčka na koncu ploščatega kabla.
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » So Mar 12, 2005 5:42 pm

Evo kupil se jaz lucko... Moram rect, da zadeva zgleda hudo, ker to ni samo 360° v levo ali desno, ampak je se 90° na gor ce hoces. Skratka popoln 'fish eye'. Miran se enkrat hvala, da si jo lahko prinesel na Brnik.
DISCO - pravi terenec s pravo obliko


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 109 gostov