Menjava puš na Patrol GR

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Koren
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Avg 02, 2010 10:20 pm
Kraj: Razvanje

Menjava puš na Patrol GR

OdgovorNapisal/-a Koren » So Sep 04, 2010 5:33 pm

Zdravo!

Imam torej Patrola GR in rad bi menjal puše na zadnjem panhardovem drogu. Zdaj nisem 100% kakšna je tretja, ker ene pač mni bilo. Niti ne vem če je tak prav. Prosim nekoga, ki je to že menjaval za pomoč :-)

Torej, da opišem, ker s slikami je problem trenutno.

Na diferencialu pride ena puša z velikim notranjim premerom. Potem na drugi konec droga pride ena z malo manjšim. (ti dve nista videt fejst utrujeni še) In potem pride celoten drog vpet v en velik komad ki sem ga v bistvu odmontiral iz šasije ven. Tam pa ni bilo puše not. Zanima me, kakšna pride tja not, kje jo lahko dobim.

LP, Mitja

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Po Sep 06, 2010 9:37 am

Poskušaj fotografirat in označit na slikah, kaj te zanima, ker iz tvojega opisa ne razberem točno, kje je problem.

Sicer pa stane komplet poliuretanskih puš za GR-a okoli 400 EUR (Old man Emu) - za vse roke, drogove, stabilizatorje ipd.

Uporabniški avatar
Koren
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Avg 02, 2010 10:20 pm
Kraj: Razvanje

OdgovorNapisal/-a Koren » Po Sep 06, 2010 10:22 am

Ne morem fotografij dat, ker ne morem dat slik na pc. Bom poskusil čimbolj podrobno opisat.

Če gledamo v smeri vožnje.

Na levi strani je na diferencialu enkrat pritrjen drog. Tista puša je še dokaj dobro ohranjena. Potem pa gre drog na šasijo. In je na šasiji pritrjen na en komad (približno 25 cm dolgi komad, ki se vstavi v šasijo). Zanima me, če je tudi tukaj not kakšna puša oz. če je to sploh original tak. Ker trenutno ni bilo ničesar tam not in je imelo lufta tak, da se je avto v eno pozibaval.

Če ni dovolj nazoren opis pa se bom potrudil po neki drugi poti priložit slike :-)

LP, K

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Sep 06, 2010 11:02 am

Koren napisal/-a:Ne morem fotografij dat, ker ne morem dat slik na pc. Bom poskusil čimbolj podrobno opisat.
K meni jih nekak spravi, na rafter(na)siol.net ali pa recimo MMS na 041757257 pa jih bom jaz objavil.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Po Sep 06, 2010 12:34 pm

Tudi na tistem koncu droga, ki se pritrdi na šasijo, je puša. Po moje lahko naročiš original ali pa ti naredijo novo pri Vargalantu. Je pa puša taka, da je premer zunanjega roba gume/plastike malo večji od notranjega, zato da se ne drgne železo na železo.

Tisti 25 cm dolg komad (tak v obliki črke V pod krakom šasije) je pa original. Kako si ga pa snel? Pri mojem je vse zašvasano.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Sep 06, 2010 12:57 pm

Kot obljubljeno, so tukaj fotke.

Slika

Slika

Slika

Slika
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Koren
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Avg 02, 2010 10:20 pm
Kraj: Razvanje

OdgovorNapisal/-a Koren » Po Sep 06, 2010 6:23 pm

Torej. Napjprej hvala Rafter :)

K slikam: Prva slika kaže pritrdilno mesto na diferencialu. Na drugi sliki je pritrdilno mesto na šasiji, v katerem je bil nameščen del, ki ga vidimo na tretji sliki. Slika štiri nam kaže, kako je vstavljen v šasijo. Zdaj pa me zanima, če je prav, da je pritrjen le z enim vijakom oz., če je to original tako kot je.

Torej lahko nesem stare puše nekomu ki struži in mi jih naredi??

LP

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » To Sep 07, 2010 8:14 am

Hm, tole je pa zanimivo. Na mojem avtu dela (podaljška), ki ga prikazujeta 3. in 4. slika, sploh ni, drog gre iz diferenciala naravnost na šasijo in puši sta samo dve. Po mojem mnenju tudi ti potrebuješ samo 2 puši (na drogu), podaljšek pa je direktno fiksiran na šasijo (ali je dovolj en vijak, nimam pojma, ne zdi pa se mi sigurno). Sploh se mi dozdeva, da je ta tvoj podaljšek neka doma narejena varianta. Če je bil avto dvignjen, verjetno služi temu, da diferenciala ne zateguje v eno stran (kar se običajno reši z daljšim drogom).

Puše ti seveda lahko naredi vsak, ki se s tem ukvarja, ampak mogoče bi bilo pametno, da najdeš kje še kakega mojstra za podvozja, ki ti bo znal svetovati, kaj narediti s tem čudnim podaljškom.

Uporabniški avatar
Koren
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Avg 02, 2010 10:20 pm
Kraj: Razvanje

OdgovorNapisal/-a Koren » To Sep 07, 2010 10:36 am

Haha, podatek, da tega na drugem GR-u istega letnika ni, mi je v veliko pomoč :D Ne rabim več gnjavit naokoli, kakšna puša, kako to, čemu služi.

Sem se prej oglasil pri g. Ručmanu in naročil nove puše.

O tem "tujku" (ali pa tudi ne) pa bom malo poguglal, če je kje kaka slika, da se to daje z namenom gor. Verjetno ga bom poskusil naredit fiksnega do te mere, da ne bo plesal po originalnem nosilcu, potem pa resno razmislil o drugem drogu.

LP, Koren

P.S.: @Ipsilon: Lahko čisto tako za info dobim točno mero zadnjega droga, od očesa do očesa puše? Torej razdaljo med vijaki :)

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » To Sep 07, 2010 3:05 pm

Tu imaš precej informacij glede vpetja zadnjega mostu. Sicer je francoščina, ampak če je ne oblvadaš, google dela čudeže ;)

http://www.patrol-gr.net/trucs138.php

Drog ti bom pa izmeril, mojega sem sicer podaljšal za 2,5 cm (upam, da bo držalo tok tok na les), se mi pa zdi, da je bila dolžina same štange od roba ušesa do roba ušesa 90 cm... ne me pa za besedo prijet.

pavle80
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jun 13, 2009 6:00 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a pavle80 » To Sep 07, 2010 9:02 pm

Jaz imam na svojem GR-ju tudi podoben ''tujek'', ki je za razliko od tvojega na šasijo privarjen. Zadeva je nameščena zaradi dviga vozila in je v takih primerih nadomestek podaljšanega panhardovega droga.

Uporabniški avatar
Koren
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Avg 02, 2010 10:20 pm
Kraj: Razvanje

OdgovorNapisal/-a Koren » Sr Sep 08, 2010 10:15 pm

Aaaaaaaa, super, še nekdo :D Lahko prosim za eno fotografijo? :)

pavle80
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jun 13, 2009 6:00 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a pavle80 » Pe Sep 10, 2010 7:30 am

Ni problema... jutri poslikam...

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Pe Sep 10, 2010 8:26 am

Evo mere:

Od sredine očesa do sredine drugega je 99 cm, sama dolžina štange pa je 92,5 cm. Upoštevaj, da je moja štanga podaljšana za cca. 2,5 cm.

Uporabniški avatar
Koren
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Avg 02, 2010 10:20 pm
Kraj: Razvanje

OdgovorNapisal/-a Koren » Pe Sep 10, 2010 11:41 am

Hvala Ipsilon :) Jaz sem zadevo uredil tako, da sem popravil navoj v tujku in ga s strani privil, kot je bilo prvotno mišljeno. Ampak je rja naredila svoje, pa prvo nisem pogruntal, kako in kaj. Trenutno je avto nazaj skupaj, do takrat, ko dobim nove puše :) Hvala za podatek o dolžini, imava enako dolge :D No, moj je 2,5 krajši, ampak v originalu je bilo enako.

Sliko pa vseeno prosim, da vidim malo kako zadeve izgledajo. Kot zanimivost, ta del ki je pri meni viška ima neko številko vtisnjeno, očitno je to nekdo prav delal al kaj :D

No, upam, da mi danes uspe se odpeljat na en krog, tudi tablice sem dobil včeraj, tako da sem street legal. Še vedno pa iščem sprednji odbijač, enega celega :)

LP, Koren


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov