Novi Discovery 3 vs land cruiser

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Jan 11, 2006 12:43 pm

Mogoče še eno mnenje:

1) Veliko avtomobilov te vrste je kupljenih na lizing, v šavju in blatu pa kasko ne velja.

2) Veliki luksuzni terenci so trenutni modni trend in jih kupujejo ljudje, ki se drugače za offroad ne zanimajo.

Lp J

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Jan 11, 2006 1:52 pm

Pa da povem še pogled moje punce na terenca. Od kar sem ga nabavil se noče pelat z navadnim avtom oz. noče niti pomislit da bi v bodoče kupila kaj drugega kot terenca. Njen zagovor stališča niso neverjetne terenske sposobnosti ampak VARNOST. Ravno zadnjič sva se peljala v osebnem avtu in se je takoj začela pritoževat kera škatlca je to. Da je vse tako nisko in da se ne počuti varno. Vedite, da ljude ne kupujejo ternece samo zaradi terenskih sposobnosti in da ga bodo takoj v šavje in blat zapelal.

Nebivedu:
Izjava da bi tut z 10Mio vrednim terencom zapelu v šavje je zate tipična in pričakovana. Problem je sam v tem da voziš avto ki je citiram"vreden dve gumi". Zato nisi kompetenten za take izjave. Lahko je govort kar vse povprek ko ne colaš 10Mio za avto. Veš ravno tisti ki majo direktorske plače so ponavadi še kako šparavni in ne dajo 10 Mio brez razloga. In obnašajo se ekonomsko kar pomeni, da za svojo investicijo poskrbijo tako kot je treba.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jan 11, 2006 1:58 pm

Dimen napisal/-a:Pa da povem še pogled moje punce na terenca. Od kar sem ga nabavil se noče pelat z navadnim avtom oz. noče niti pomislit da bi v bodoče kupila kaj drugega kot terenca. Njen zagovor stališča niso neverjetne terenske sposobnosti ampak VARNOST. Ravno zadnjič sva se peljala v osebnem avtu in se je takoj začela pritoževat kera škatlca je to. Da je vse tako nisko in da se ne počuti varno. Vedite, da ljude ne kupujejo ternece samo zaradi terenskih sposobnosti in da ga bodo takoj v šavje in blat zapelal.

Nebivedu:
Izjava da bi tut z 10Mio vrednim terencom zapelu v šavje je zate tipična in pričakovana. Problem je sam v tem da voziš avto ki je citiram"vreden dve gumi". Zato nisi kompetenten za take izjave. Lahko je govort kar vse povprek ko ne colaš 10Mio za avto. Veš ravno tisti ki majo direktorske plače so ponavadi še kako šparavni in ne dajo 10 Mio brez razloga. In obnašajo se ekonomsko kar pomeni, da za svojo investicijo poskrbijo tako kot je treba.


Lansko leto aprila sem imel možnost kupit novega foresterja(ki si ga želim že mnogo časa)ali pa nečistonovega hummerja ali pa celo nečistonovo toyoto megacruiser, zato ne govori o mojih kompetentnostih. Namesto dragih 4ih koles in volana pa sem si raje kupil staro ferozo za 300.000 sit in vikend na morju za 18 milionov tolarjev. Tok o moji kompetentnosti.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Jan 11, 2006 3:41 pm

Naložba v vikend je seveda VELIKO boljša od kakršnegakoli avtomobila. Mislim da si večina tistih ki si omislijo avto za 10 in več mijo lahko privošči še marsikaj. Seveda so izjeme samo mislim, da ne potrjujejo pravilo.

Želim ti prijetno počitnikovanje na vikendu. :)

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Jan 11, 2006 4:48 pm

Nebivedu napisal/-a:
Dimen napisal/-a:Pa da povem še pogled moje punce na terenca. Od kar sem ga nabavil se noče pelat z navadnim avtom oz. noče niti pomislit da bi v bodoče kupila kaj drugega kot terenca. Njen zagovor stališča niso neverjetne terenske sposobnosti ampak VARNOST. Ravno zadnjič sva se peljala v osebnem avtu in se je takoj začela pritoževat kera škatlca je to. Da je vse tako nisko in da se ne počuti varno. Vedite, da ljude ne kupujejo ternece samo zaradi terenskih sposobnosti in da ga bodo takoj v šavje in blat zapelal.

Nebivedu:
Izjava da bi tut z 10Mio vrednim terencom zapelu v šavje je zate tipična in pričakovana. Problem je sam v tem da voziš avto ki je citiram"vreden dve gumi". Zato nisi kompetenten za take izjave. Lahko je govort kar vse povprek ko ne colaš 10Mio za avto. Veš ravno tisti ki majo direktorske plače so ponavadi še kako šparavni in ne dajo 10 Mio brez razloga. In obnašajo se ekonomsko kar pomeni, da za svojo investicijo poskrbijo tako kot je treba.


Lansko leto aprila sem imel možnost kupit novega foresterja(ki si ga želim že mnogo časa)ali pa nečistonovega hummerja ali pa celo nečistonovo toyoto megacruiser, zato ne govori o mojih kompetentnostih. Namesto dragih 4ih koles in volana pa sem si raje kupil staro ferozo za 300.000 sit in vikend na morju za 18 milionov tolarjev. Tok o moji kompetentnosti.


Mislim koga sploh briga kolko si porabil za vikend? Lepo ti je povedal Dimen. Ko boš imel terenca vrednega 10m (če maš denar in ga neboš kupu, ne šteje) se bomo pogovarjali naprej. Do takrat pa tiho... Tako jst kot tudi ti.

Pa brez zamere.

Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zuki » Sr Jan 11, 2006 7:10 pm

Anonymous napisal/-a:Mogoče še eno mnenje:

1) Veliko avtomobilov te vrste je kupljenih na lizing, v šavju in blatu pa kasko ne velja.

Lp J


Kolikor sm jst seznanjen kasko zavarovanje ne velja samo ce vozilo uporabljas za tekmovalne namene. Ce se pa zvrnes nekje na travniku ti pa vso skodo priznajo.
lp zuki
Slika

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Sr Jan 11, 2006 10:02 pm

no tema je gone bananas.....

Kje smo že ostali ???

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Če Jan 12, 2006 10:50 am

Slika

Kupite si NISSANA in vse vaše težave bodo pozabljene... :D

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Če Jan 12, 2006 11:33 am

Nebivedu in ostali,
to da, kot sem v enem prispevku prebral, je idiotizem da si eni kupjo terenca pol se pa po cesti vozjo, sploh ni slabo. Takšni ljudje morajo obstajat,
če ne mi sploh nebi prišli do lepih in ohranjenih terencev. Bog daj čimveč takih. :D
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 12, 2006 11:51 am

Marolt, drži 100%.
Samo si pozabil pripisati, da ti frajerji verjetno pripomorejo tudi do precejšenga dela tvojega kšefta :lol: :lol:
Pa imaš prav. Najlepše se služi na nečimrnosti ljudi.... Sta zadovoljni obe strani.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Jan 13, 2006 1:18 pm

miran napisal/-a:Marolt, drži 100%.
Samo si pozabil pripisati, da ti frajerji verjetno pripomorejo tudi do precejšenga dela tvojega kšefta :lol: :lol:
Pa imaš prav. Najlepše se služi na nečimrnosti ljudi.... Sta zadovoljni obe strani.
LP Miran


Re je In seveda se jaz nikakor ne strinjam da so to idioti.
So pa frajerji in imajo denar. In hvala bogu da je tako.
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Jan 13, 2006 3:18 pm

Ko sem nekje drugje omenil idiote sem mislil na tiste, ki vozijo po avtocesti v nasprotni smeri (pa ne za zabavo ampak ker mislijo da je tako prav :( ), pa tiste, ki v mestih preko prehodoiv za pešce šibajo tam ene 120 + km/h in podobne.
L :stari_pridiga: P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Jan 13, 2006 4:01 pm

Avtocesta ... pa po levi ... mogoče samo vadijo :twisted:

Haso se odpravlja v Anglijo na delo, pa pravi Suljotu:
"Sve je OK, ...ali malo me brine, jer tamo se vozi po levoj strani ceste..."
Suljo ga tolaži: "Ne brini, naviknut češ!"
Haso: "Ne znam... vežbao sam od Zenice do Sarajeva, ali stvarno je teško!"

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » So Jan 14, 2006 12:10 pm

Bom pa še jest malo svoje povedal o tej temi....

Terenec za 10+ MIO Sitnih
V moji družbi so trije takšni modeli. Vsi se ukvarjajo z privat posli, skratka lastniki takih in drugačnih podjetij (kar tukaj ni bistveno)..

Eden vozi RR TD, eden Volvo 90, eden Porša. Vsi stari 40 -42 let.
Razlog za nakup: komfort, komfort,komfort... Vsi delajo letno ogromno kilometrov.Pozimi nobenih problemov (v večini primerov) z ketnami in neprevoznostjo cest. Ogromno prostora v avtu, ogromno opreme, ogromno pleha in s tem občutek varnosti, moči...Vsi prvič dovolj denarja, da z lahkoto pogoltnejo strošek nabave in vzdrževanja takšne mrcine. Saj so samo stroški rednega in kasko zavarovanja na leto več kot je bil moj Disco s servisom skupaj :shock: Prvič so si lahko te zverine privoščili brez odrekanj. Za hiške ,vikende, čolničke... in vse ostalo so poskrbeli že prej. Torej denar je, brez odrekanj....Z nakupom so potešili moški ego po takšni zverini na cesti in otroške sanje o nakupu RR Clasic, ko so gredali Camel trophy in sanjali kako so oni za volanom.

Vsa čast, so uspešni in si to lahko privoščijo. Po pravici povedano JEST BI TUDI, če bi lahko. Pa mi moja "mezda" tega ne omogoča. Omogoča pa mi, da ko bodo oni te avte prodali v drugo hierarhično lestvico in jih bo ta malo "nižja smetana" odrabila, HOJLA potem sem pa tukaj že jest, ki si lahko privoščim takšno starino in polpremičnino :lol: Zato pa fantje s precej cvenka, kupujte terence vseh vrst, veselo jih preganjajte in čim hitreje menjajte. Več kot bo rabljenega plehovja na trgu, nižja bo cena in boljša izbira za nas, ki živimo od "mezde" in vozimo rabljene terence, ker si pač novih ne moremo kupiti (vsaj ne brez odrekanj ali brez reorganizacije življenskih prioritet :idea: )

Kot sem napisal, tud jest bi, pa žal ne gre. Ampak vseeno uživam v vožnji svojega starega Disca, pa naj bo to ko grem v službo ali po cestah v mestu, naseljih, avtocestah ali kolovozih. Vozit terenca je fino, meni prijeten občutek, verjetno imajo enak občutek tudi tisti, ki sedijo v kištah za 10 MIO SIT in več vrednih terencih..... In prav je tako, pa če tudi nikoli ne zavije niti na makedamsko dvorišče.

Vsak ima svoje razloge....

lp
Rooky, čakajoč da kakšen "kravatar" odproda kakšno VX :moli:

Uporabniški avatar
blues
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 26, 2005 8:23 pm
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a blues » So Jan 14, 2006 9:32 pm

Bravo Rooky

Si eden redkih, ki pove naglas, kar ostali sami s seboj premlevamo in seveda ne izustimo naglas, ker to za prave off roadarje ni primerno in ni dovolj......

samurai
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Okt 31, 2005 2:45 pm
Kraj: med gorami

OdgovorNapisal/-a samurai » Po Jan 16, 2006 3:37 pm

Ja Rooky, mas cist prov! Tud js bi si kupu tacga za 10mio al pa tut vec.
In zakaj?
Prvic ti vsi zavidajo :twisted:
Drugic je res da je to najvarnejsa stvarca na cesti :!: (in ce se velik vozis, itak da kupis varen avto)
Tretjic ce mas tak avto mas tut ke kaksen covn ki ga je treba km pelat :D

In cetrtic se ti vsi ampak vsi ( kle mislm tut sebe ) umaknejo na vsaki oski, pa nj bo asvaltna al pa makadamska cesta umaknejo :twisted:
No sam js sm zj sklenu da tega ze nebom vec pocev, ker moj stane ene 25x manj in se nam tolk sekiru, ce se en z tako marcino mal podrajsa obme :twisted:

Skratka ce mas avto(terenca) za 10mio in vec si na ceti BOG :!: :!: :!: :amen:
SNEG, SNEG IN ŠEENKRAT SNEG!

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Jan 16, 2006 4:10 pm

samurai napisal/-a:Skratka ce mas avto(terenca) za 10mio in vec si na ceti BOG :!: :!: :!: :amen:


Pobič, a ti sploh veš kaj govirš....
Glede na tole kar si napisal predvidevam, da ti nikoli ne bo dano razumeti, kaj to pomeni. Kurja pot me obliva ob tvoji objetnosti.
God shave the queen...

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Po Jan 16, 2006 4:25 pm

samurai napisal/-a:Drugic je res da je to najvarnejsa stvarca na cesti :!: (in ce se velik vozis, itak da kupis varen avto)
In cetrtic se ti vsi ampak vsi ( kle mislm tut sebe ) umaknejo na vsaki oski...

Skratka ce mas avto(terenca) za 10mio in vec si na ceti BOG :!: :!: :!: :amen:


Ludwig tukaj se strinjam s teboj!! ;)

Iz tega sklepam da se voznikom takih avtombilov podaljšuje KURAC. :?: :evil: :?: oziroma rešujejo travme na tak način

Tudi jaz se kdaj pa kdaj vozim v terencu, kaar strudel panzer jajca aka poršeji, X5, ML in podobna sranja niso, ki je vreden 10+ mio, pa se ne počutim kot bog in ne izsiljujem in podobno....
ah mentaliteta????

samurai
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Okt 31, 2005 2:45 pm
Kraj: med gorami

OdgovorNapisal/-a samurai » Po Jan 16, 2006 5:00 pm

Dobr ste pac izjeme :!:
Ki potrjujete pravilo :twisted:
Ampak vecina, dobr to ne leti samo zj na voznike novih terencov ampak nasplosno na vse ki vozijo vecje ladje, da se jim enostavno ne da nevem kaj umaknt is ceste :!: Js lohka zapelem ze na nivo ampak, ne ce mas pa nov, lep, drag avto pol pa ni varjante da bi se umaknu :!:
To kar sm napisov morm rect da ni letel na vs ki se vozite tudi po terenu, ampak na tiste ki si pac kupjo marcino in je neupa zapelat na makadam, zakaj :?: :res_ne_vem: In to ja so pred vsem vozniki bavarskih konjičkov :!:
aja da resujemo travme na tak nacin!- Mal pomisl -ce avto razbijem ker se umaknem na njivo ker se nasproti vozece vozilo nesprav niti iz asvaltne ceste in da se to ne naredi sam enkat, vrjem da se ti pol pocas zacne j... za take voznike :!: :!: :!:
Aja da se namo narobe razumel- js se se zmer umikam kukr se le da in to zmeram :!:
Res da sm napisov da mam nevem kolk cnj avto :twisted: ampak ga mam se vseen prevec rt da bi ga tkole za brezveze okol ponujov :twisted:

V vsaki stvari je treba mal pretiravanja zato da pac bol ispostavs ta problem :lol:
SNEG, SNEG IN ŠEENKRAT SNEG!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 17, 2006 7:00 am

Jst se jim pa ne umikam - mam ves podrajsan in obtolčen avto, pa me ne moti še kaka praskica več - njih pa moti, zato se že umikajo. Tko da imam pred njimi mir.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » To Jan 17, 2006 8:01 am

Nebivedu, ko se srečava in se ne umakneš s ceste vsaj toliko kot se jaz z svojim bimerjem, tudi ti ne boš šel naprej. :lol:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 17, 2006 8:45 am

Korando napisal/-a:Nebivedu, ko se srečava in se ne umakneš s ceste vsaj toliko kot se jaz z svojim bimerjem, tudi ti ne boš šel naprej. :lol:


tok se umaknem, da še na asfaltu stojim z vsemi štirimi gumami, zakaj bi samo jaz umaknil avto na pesek ob asfalt - če boš ti zaplejal na pesek ob strani, bo pa že dovolj placa za oba.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jan 17, 2006 10:27 am

Meni pa za zapeljat s ceste vsak izgovor prav pride. Pa čeprav mi pride nasproti kakšen zarukanec, ki ima ne vem kakšne mentalne probleme in hoče z neumikanjem ne vem kaj sebi in drugim dokazat - jaz z veseljem zapeljem v blato, jarek (če ni preglobok seveda) ali breg. Saj zato pa imam terenca za (skoraj) 10 mio, da se lahko tudi s ceste dol zapeljem. In potem seveda tudi na cesto nazaj gor zapeljem.

L nefrustriran P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 17, 2006 10:48 am

miran napisal/-a:Meni pa za zapeljat s ceste vsak izgovor prav pride. Pa čeprav mi pride nasproti kakšen zarukanec, ki ima ne vem kakšne mentalne probleme in hoče z neumikanjem ne vem kaj sebi in drugim dokazat - jaz z veseljem zapeljem v blato, jarek (če ni preglobok seveda) ali breg. Saj zato pa imam terenca za (skoraj) 10 mio, da se lahko tudi s ceste dol zapeljem. In potem seveda tudi na cesto nazaj gor zapeljem.

L nefrustriran P Miran


Miran tukaj ne gre za frustracije. Men gre zato da imam vozilo ki me pripelje iz toče a v točko b. Velikokrat tudi po premici, ki ju veže, tko da se kr dost vozim po terenu. Mi gredo pa ljudje na živce, ki vozijo mal "boljši" avto in so zarad tega tok preklemano egoistični, da mislijo, da je cela cesta njihova in vozijo več kot pol metra od roba asfalta, s tem da na drugi strani zame ostane slab meter cestišča in še pol metra bankine, ostalo je pa njiva ali kaj podobnega - in takemu se definitvno ne umaknem, pa naj bo predsednik države. Naj vozi po svoji polovici ceste in naj tudi druge pusti vozit v miru.

Boljši sem pa nalašč označil, ker večinoma ti ljudje mislijo da so boga za jajca zagrabl, k so na lizing in fafing vzel tak avto, cel mesec pa krompir pa zelje otepajo ob svečah v barakah, ker nimajo za položnice plačat in za pošten obrok hrane. Enako se dogaja z mulčki v hondah in podobnih kanticah. Ne rečem da ni izjem - so vendar jih je zelo malo. Tist, ki si je s svojim težko prisluženim denarjem kupil tak avto, ponavadi spoštuje tudi tiste, ki za tak avto nimajo.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » To Jan 17, 2006 10:49 am

Fantje ne vem kje se vi vozite :?: :?: :?:

Jest pa teh problemov sploh nimam. Umaknem se kolikor se da in do sedaj se mi je še vsak umaknil po svojih zmožnostih. Vsaj poizkusil je :lol: , pač znanju upravljanja s svojo igračo primerno, tudi takšno 10+ Mio.....


:kaj_takega_pa_se_ne:
Vsako nabijanje o kompenzaciji dolžine moškega premoženja z velikostjo avtomobila je ponavadi (povdarek na PONAVADI!!!) plod fovšije tistega z majhnim/manjšim premoženjem (tako med nogami kot v plehu).

Nevem, mogoče zato ker sem ateist ne srečujem bogov take in drugačne vrste :shock:


LP Rooky z dolgim..........spiskom želja :lol:


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov