Dalmacija 4x4 off road tour 2013.

O offroad srečanjih in dogodkih

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Maj 05, 2013 10:59 pm

Prijatelji iz off road kluba Dalmacija 4X4 organizirajo offroad srečanje Dalmacija 4x4 off road tour 2013.
Vabljeni so vsi ljubitelji off road avantur na trodnevno srečanje 21 - 24. 6. 2013.
Vožnja bo na področju Dinare. Brez baznega tabora.
Srečanje je humanitarne narave, vsa zbrana sredstva bodo namenjena otrokom z motnjami v razvoju iz centra za rehabilitacijo ''Fra Ante Sekelez'' v Vrlici.
Štartnina je 250 kn (cca35€) po osebi, otroci mlajši od 15 let gratis.
Prijave do 05. 06 2013. na dalmatia4x4@gmail.com. kjer so na voljo tudi za morebitna vprašanja.
Prav tako na: https://www.facebook.com/dalmacija4x4
Tudi tukaj na forumu sem jaz na voljo za informacije.

Kakšnega hudega hardiranja ne bo tako da se lahko udeleži vsak 4x4. Mora pa biti v dobri kondiciji tako kot ekipa. Vožnje bo precej.

Vljudno vabljeni. Ne samo, da se boste lepo imeli in spoznali Dalmacijo iz off road perspektive, ampak boste tudi naredili dobro delo in pomagali otrokom, ki resnično potrebujejo pomoč.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Maj 06, 2013 11:17 pm

Če je kakšen junak, ki bi šel na tole z kinderjajčkom se lahko priključi.
Odhod v četrtek popoldan, pot v dveh etapah 350 km v četrtek čez Gorski Kotar, 150 km v petek čez Velebit.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Maj 09, 2013 10:37 am

Neuradno:
Vožnje bo cca 120 km........
Več kasneje, ker so nekateri predeli še vedno nedostopni zaenkrat.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Ne Maj 12, 2013 7:51 pm

Tole vse skupaj sovpada z mojim dopustom in mojo planirano potjo proti Črni gori tako , da resno razmišljam o udeležni. Vendar pa moram pridobiti še dodatne informacije kako težaven bo teren , kako je z hrano , prenočiščem , gorivo itd. 120 km v treh dneh kaže na kar precej zahtevno
turo .
l.p.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Maj 12, 2013 10:05 pm

Bemu mast od čivave bi pričakoval več samozavesti in hrabrosti :wink:

Nič bat. Izletek. Ti, ki imaš dober, zrihtan in urejen avto se sploh nimaš kaj bat.
Kot prvo gre za mlad klub ustanovljen pred letom dni, tako da niti sami niso neki hudi, polegtega pa niti terencev nimajo za neko hudo hardirajne in postavljanje trase. Če zmore njihov prezident z sorentom pol bo tudi kdo drug.
Kar jih poznam pa bodo na vsak način verjetno pripravili kakšen težji odsek, če bo ravno komu do tega, da preizkusi svoje zmogljivosti.

Kar se tiče hrane, pijače i spanja bo seveda rešeno. Fantje so izjemno gostoljubni in ne verjamem, da bo tokrat kaj drugače kot doslej.
Vse bo objavljeno še dovolj zgodaj.
Mal je težav, ker se trudijo da bo vseskupaj brez baznega tabora, tako da ne bo nepotrebnega zgubljanja časa, krogiranja in ponavljanja enih in istih poti. Kar daje vsemu skupaj prav poseben čar, pa še bencin prišparaš, ker ni vračanja vsak dan.
Kamp oprema je obvezna že itak pri vsakem resnem offroaderju. Nekje naj bi bilo omogočeno tudi spanje v objektih, ampak ni še dorečeno. Verjetno bo tudi kakšna osvežitev v obliki kopanja na kakšni reki.
Saj pravim, fantje se trudijo, da bo vse potekalo v najlepšem redu.
Organizacija takega srečanja ni ravno šala. Nekateri so doma tudi po 100 km daleč od področja, kjer naj bi vseskupaj potekalo.

Video od lani:
http://www.youtube.com/watch?v=z4dUSaoP55Y
http://www.youtube.com/watch?v=1lxUVEXdAAc
http://www.youtube.com/watch?v=2CMFGFIr6lk

Mala malca.............
Edin avtomobili morajo biti v dobri kondiciji, da ne bo stalnega kuhanja in šraufanja. Tako izi pa spet ni, da zmore vsaka koleštrba. Tudi nekih hudih gum ni treba imeti.
Bomo videli, ko pridejo slike s trasiranja.............
Zaenkrat kaže, da ne bo tako malo slovenskih terencev. Odziv je kar dober.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » To Maj 14, 2013 8:12 am

Avto je porihtan, kamp oprema je tudi ( sicer pa tako ali tako ne počnem druzga na dopustu kot kampiram me je samo toliko zanimalo al moram prasca z sabo prinesti al me bo že dol čakal :D ) samo upam , da podvozje potem ne bo celo leto ča, ča, ča plesal kot je po lansko letni seansah. Edino kar me skrbi so tele veje ob poti zaradi prask na avtu :mrgreen:
Aja pa prijavit se še moram :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Maj 15, 2013 10:08 am

Civava napisal/-a: Edino kar me skrbi so tele veje ob poti zaradi prask na avtu :mrgreen:

http://www.mimovrste.com/katalog/3297/skarje-za-veje :roll: :wink:


Po kateri poti jo boš mahnil...........avtocesta :oops: ...ali mi gremo po svoje.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Maj 15, 2013 10:20 am

Ej Upravnik!
A se nismo dogovorili, da take, ki se bojijo prask od vej, banamo iz tega našega foruma oziroma jih preusmeriš v podforum "Šminka"???
Ojjojoj...
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Maj 15, 2013 10:56 pm

Žlehtnobe ti pa ne zmanka :nazdravljamo: :kaj_takega_pa_se_ne: :a_vi_mene_malo:

Kaj je pa s teboj NEmiran? Greš ali ne greš?..............moram vedet ker za antialkoholike moram pol prikolco zapet............za borovničke :wink:

Histrion
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Jun 10, 2011 12:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi / Pula

OdgovorNapisal/-a Histrion » Če Maj 16, 2013 9:47 am

AŁIEN napisal/-a:Če je kakšen junak, ki bi šel na tole z kinderjajčkom se lahko priključi.
Odhod v četrtek popoldan, pot v dveh etapah 350 km v četrtek čez Gorski Kotar, 150 km v petek čez Velebit.


Neuradno sem prijavljen že pol leta - za uradno prijavo rabim še potrdilo o plačilu.

Z veseljem se ti pridružim v konvoju (če se lahko, ker nimam Suzukija).
Kje imaš namen prespat prvo noč?
More wet - more fun

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Maj 16, 2013 2:07 pm

Žal ne gre, se je junak že javil tako, da smo že štirje. Več kot s štirimi terenci pa jaz nikoli več ne grem nikamor. Poleg tega se nam verjetno na hrvaškem priključi še nekaj terencev iz ZG tako da bo že šlo za eno prestavo dol tko al tko.
Ena skupina primorcev naj bi šla tudi čez Velebit, probaj vprašat če te vzamejo s seboj.
Če se kdo premisli slučajno, pa javim. Pol bo šlo.

primorec 90
Prispevkov: 316
Pridružen: Pe Feb 26, 2010 9:28 am
Kraj: Vogrsko

OdgovorNapisal/-a primorec 90 » Če Maj 16, 2013 4:38 pm

se lahko javijo tej primorci.
tudi mi namrec mamo namen it dol z dvemi terenci.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Maj 16, 2013 5:03 pm

Po kateri poti jo boš mahnil...........avtocesta Embarassed ...ali mi gremo po svoje.


Jaz se bom kakšen dan prej odpravil moram še mojo peljati na Plitvice , če ne bom v nemilosti :D Tam bova prespala potem pa naprej.

Uporabniški avatar
Civava
Prispevkov: 273
Pridružen: So Okt 01, 2011 7:55 pm
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a Civava » Če Maj 16, 2013 7:25 pm

Sem malo vprašal kako in kaj in sem dobil tale odgovor:

Pozdrav,
Ovako. Zbor bi bio u Vrlici u centru.
https://maps.google.hr/maps?q=Vrlika&hl ... anija&z=11
Petak, 21.06 do oko 17-18 h.
Nakon toga idemo na lokaciju gdje ćemo postaviti kamp. Imamo dvije moguće lokacije kampa.
Ona udaljenija je nekih 10-ak min.vožnje, na izvoru Cetine. Alternativa je dosta bliže. Sami protokol je još u izradi, pošto još nismo obišli jedan dio trase, a o tome, i o broju sudionika ovisi raspored. Cijelu trasu znati ćemo do 25.05.i sve konkretne detalje.
No okvirno, raspored se sastoji od toga da u kampu večeramo te napravimo jedan lagani noćni roadbook. Cca 7-10 km.
Kotizacija će se plaćati u kampu, uz popunjavanje prijavnica i izdavanje računa i ona je po osobi.
Ujutro nakon doručka, odvezemo se na poligon, gdje bi napravili malu reviju, a usput se malo predstavili djeci iz ustanove za koju prikupljamo sredstva, eventualno ih malo provozali, čisto zbog doživljaja.Tu bi i ručali. Nakon ručka krećemo na Dinaru.
Trasa na Dinari ima između 6-8 h vožnje, tako da ćemo u subotu navečer gore napraviti kamp i večerati.Hoćemo li to obaviti kraj nekog planinarskog doma, postoje opcije.
Težina trase je relativna stvar, no nije nam cilj razbijati aute, tako da ćemo o tome posebno voditi računa. No ako se neko hoće ''ispuhati'' imati će prigode.
U nedjelju nastavljamo s vožnjom, te se tokom posljepodneva spuštamo dolje.
Dolje opet dižemo kamp , i pripremamo se za malo ''jaču'' završnu večeru.
Hranu ćemo osigurati mi. Što i kako, opet ovisi o broju ljudi i kapacitetima pripreme, no i to je u postupku rješavanja.
Gorivo se može natankati u Vrlici. Za plin nisam siguran, no njega ima u Drnišu i Kninu.
Kažem sami raspored događanja se može ''zavrtiti'' i drugačije, no uglavnom bi to bilo to.
Posebnu pažnju treba posvetiti zaštiti od sunca, pošto je to prvi dan ljeta, a hladovina će biti upitna :-) .
Za sva ostala pitanja, stojimo na raspolaganju
LP,
Joško

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Maj 16, 2013 7:30 pm

Mal za lušte, slike z trase. Več slik po vikendu.

Slika
Slika
Slika


Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Maj 30, 2013 5:03 pm

Na zgornjem delu trase je zapadel sneg..........
Tistemu, ki ne bo imel dolgih gat in vsaj debelega puloverja, če ne že jakne s seboj zna biti prekleto žal, ker jih ni vrgel v prtljažnik. Naj vas ne prevara Dalmacija. Lahko v enem samem dnevu doživite nulo in +35 neglede da je poletje.

Prijavljenih je že cca 30 vozil. Zato pohitite tisti ki mislite na giro. Da ne bo prepozno.......zmožnosti organizatorja niso neomejene.

lasta
Prispevkov: 142
Pridružen: Če Maj 16, 2013 10:09 pm
Kraj: zagreb

OdgovorNapisal/-a lasta » Če Maj 30, 2013 9:24 pm

http://s567.photobucket.com/user/lasta- ... t=3&page=1
ovdje su slike od
dalmacija tour 2012

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Jun 11, 2013 1:14 am

Trasa v celoti postavljena. Fantje sporočajo, da ne bo vse na izi..........mal bo treba tudi plezalne sposobnosti pokazat.
Pustimo se presenetiti........... :skace_od_srece: :skace_od_srece:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jun 13, 2013 11:59 pm

Išče se sovoznik (sovoznice imajo prednost, jasno) za Dalmacijo.....................če se sploh kdo hoče in upa z suzuklnam pelat tk daleč.

primorec 90
Prispevkov: 316
Pridružen: Pe Feb 26, 2010 9:28 am
Kraj: Vogrsko

OdgovorNapisal/-a primorec 90 » Pe Jun 14, 2013 6:59 am

tudi mi iscemo se enega sovoznika ce je kdo??

lasta
Prispevkov: 142
Pridružen: Če Maj 16, 2013 10:09 pm
Kraj: zagreb

OdgovorNapisal/-a lasta » Po Jun 17, 2013 11:09 pm

Linki link mjesta okupljanja....btw...malo je strelica pobjegla no tu je u 10 m

https://maps.google.hr/maps?q=43.907582,16.396679&ll=43.907582,16.396679&spn=0.00113,0.001725&sll=43.907582,16.396679&sspn=0.00113,0.001725&num=1&t=h&z=19

Znači veliki parking, debela hladovina, izvor vode. 5 min pješke do centra Vrlike.
Tu se maltene može proboravit cijeli dan, no u 18:00 krećemo od tu, ovdje.
Prvi kamp.

https://maps.google.hr/maps?q=43.93159,16.471807&num=1&t=h&z=16

Histrion
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Jun 10, 2011 12:39 pm
Kraj: Zagorje ob Savi / Pula

OdgovorNapisal/-a Histrion » To Jun 18, 2013 12:15 am

Jaz se bom na pot odpravil v petek ob 8:00
Itinerer: Zagorje ob Savi - Radeče - Mokronog - Otočec - Novo mesto - Metlika - Karlovac - Plitvice - Knin - Vrlika
Predviden prihod v Vrliko okrog 17-ih.

Če se bo kdo vozil v istem času po isti poti, vabim na pir.
Glede na vremensko napoved bo pir ob poti nujno potreben.

p.s. - vozim sivi LR Discovery 2
More wet - more fun

lasta
Prispevkov: 142
Pridružen: Če Maj 16, 2013 10:09 pm
Kraj: zagreb

OdgovorNapisal/-a lasta » Po Jun 24, 2013 6:51 pm

evo održana je
dalmacija 4x4 offroad tour 2013
zahvaljujemo svima koji su sudjelovali na bilo koji način
slike če bit uskoro
Slika
P.S
ako ko ima još kakvih slika nek ih podjeli s nama


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov