BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Mar 02, 2020 10:58 am

Da slučajno kdo ne zgreši...
http://www.boltez.si/offroad/
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Po Mar 02, 2020 6:37 pm

A mogoče kdo ve, koliko bo štartnina? Predvsem me zanima za kategorijo d, se pravi turist.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a gregor » To Mar 03, 2020 7:19 am

enako kot za a, b, c, mislim da 30.

Ne pozabit dovolj natankat na 3/4 ure.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola


Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Mar 08, 2020 8:44 pm

Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Mar 09, 2020 3:28 pm

Dobra tekma........
Končno se je spremenil sistem izpred druge svetovne vojne in smo na gorenjskem, kot zadnji v sodobni Evropi dobili pravo dirko tako za udeležence kot za gledalce. Tko da glede tega nam več težiu :mrgreen: Narjen!

A ker ne morem iz svoje kože moram vseeno mal potežit :kadi_in_zgleda_kul:
1. Na krožni tekmi nimajo gledalci kaj iskat ob progi! To je nevarno za gledalce in zelo moteče za tekmovalce! Saj vem da sem težak, a ko bo odletelo kakšno kolo v kakšnega otroka bo prepozno. Eno je odletelo sicer, a na srečo ravno na pravem mestu, tako da ni bilo posledic. Kar se tiče varnosti je med starim in novim sistemo precejšnja razlika, tako da je treba biti bolj strog kar se tega tiče. Gledalce stran od od steze kar se da, ker to bi se najraje kar na stezo zakampiral s pirom v roki.

2. Na takih tekmah kategorija "Turist" ne obstaja! To je možno na roadbookih, na krožnih brzincih pač ne. Poleg tega je to žalitev za vse tekmovalce v tem razredu saj ravno tako točkujejo za DP. Razlika je le ta, da imajo urejena in registrirana vozila s katerimi pridejo po cesti na tekmo za razliko od onih "norcev", ki imajo vozila samo za to in pridejo na prikolicah, ter se jim posledično "ebe" za avto. Ogromno je drugih bolj primernih nazivov....original, standard, klasik, pa še bi se našlo..........nikakor pa ne turist, ker to s turizmom nima najmanjše veze.

Drugače pa super......
Z malo sreče bo nekoč pri nas tudi hard brez vitla :res_ne_vem:

Offroad Slovenija 2020: Popolni pogoji in novosti zaznamovale največji domači off road dogodek
https://avto-magazin.metropolitan.si/no ... d-dogodek/

jutro tisto
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a jutro tisto » Po Mar 09, 2020 6:27 pm


Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Mar 11, 2020 1:18 am

https://www.zurnal24.si/avto/najbolj-bl ... iji-343099

Moram še mal potežit............ :mrgreen:


Peljem se z eventa domov in kakšen kilometer od prizorišča naleatim na tole koleštrbo:

Slika

Mat kurjo, spodi sm vidu puntote, twingote, golfe, bemwake...ni da ni :shock:
Terenci pa mjhmn pa v Lescah :evil:
Če se je en genij spomu turist razred v brzincu bi se lohka spomnu še avanturist klaso.........z veseljem bo vsak dal par ojrov za štartnino, pa nč peljal ne bo.
A je problem zrihtat parking za terenska vozila? A ne bi to popestrilo event samo po sebi?
Vsem organizatorjem prireditev polagam na dušo, vse več je ljudi ki imajo krasne terence a ne vozijo dirk za DP............dajte naredit še kaj še za to. Sam mal placa je treba, mogoče še kakšen pokal za najlepšega terenca................vse se bo povrnilo, tako pri šanku kot pri številu obiskovalcev,
Sram naj bo tistega ki takega terenca(na sliki zgoraj) na spusti na off road prireditev, mona svetovna! In pol sm sm js težak kanede....

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Mar 11, 2020 4:33 pm

Mogoče je bil pa preširok in ni mogel mimo parkiranih :-)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Mar 14, 2020 8:56 am

Še moj pogled na tole zadevo, katero je načel Alien.
Res je, da so me redarji, ki so skrbeli za parkiranje avtomobilov postavili ob cesto precej visoko od prizorišča, a nisem bil edini. Če parkirišč res ni, potem je to edini način za vzdrževanja reda in se tudi nisem nič bunil in parkiral po navodilih redarjev...je pa malce bolj zoprno dejstvo, da so potem mimo mene, ko sem jo maširal peš naprej uletavali avti in teh ni bilo malo...noben pa se ni vrnil, torej sklepam, da je prostora za pariranje bilo dovolj, le organizacija je bila slaba, kar se tega tiče.

Podpiram Alienov predlog, v kolikor je to mogoče, da se naslednjič organizira poseben prostor za terenska vozila, taka ali drugačna, vseh skupaj ponavadi na tako prireditev pride dobrih 50 avtov, ostalo so osebni avtomobili.
Mogoče v razmislek...prišlo mi je na uho, naj bi se naslednjič prireditev odvijala septembra meseca.
Lahko bi v sklopu prireditve organizirali še Overland srečanje, kakršno je bilo lani prvič in mislim, da se bo prijelo.
Ljudje bi lahko videli najrazličnejše izvedenke potovalnik vozil, tukaj bi bilo tudi pravo mesto za predstavitev raznih podjetji, ki se ukvarjajo bodisi z predelavo ali pa opremljanjem takih vozil.

Primer take prireditve čez lužo...
https://www.youtube.com/watch?v=_AoSr3FrDE8
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Ne Mar 15, 2020 9:17 am

Idej je ogromno, dela je pa še več. Lansko leto smo organizirali vožnjo do Bleda. Letos je blo vsega skup 5 avtomobilov za Bled. Pa smo šli vseeno.
Turist klasa je bla namenjena tistim, ki ne tekmujejo za DP in so se želeli vozit.
Poseben parking za terence? Mogoče pa res. Čeprov bo težko določiti kaj je terenc. Za mene panda in subaru recimo nista 8) . Pa tud SUV vozila ne. Pa mamo že prvi problem.
Gledalci ob progi. To je pa večni problem. Najraje bi bli na sami progi. Sem jim komaj dopovedal da ne smejo stat na progi. Kot tekmovalca me niso motli. Ker tam kjer je bla hitrost jih ni bilo.

Nemogoče je narediti prireditev da bi bila všeč vsem. Sploh pa Alienu. Nam je bla letošnja super. Komur ni bila, bom pa z veseljem prišel na njegovo, ko jo bo organiziral.
Septembra zihr nebomo mi organizirali srečanja. Naš termin bo še naprej začetek marca.
Slika

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a jereb » Ne Mar 15, 2020 7:06 pm

Naj lažje je šimfat in s prstom kazat kaj ni bilo in kaj bi moralo biti drugače. Vsaka čast vsem kateri se lotijo organizacij raznih prireditev in jim uspe preslišati brez vezne kritike in obdržijo voljo in pozitivno energijo za naslednjo organizacijo. Govorim zato, ker meni to ne uspe več. Pomagal sem že na parih prireditvah (ne off road), ampak sem se vedno težje udejstvoval. Ker vloženo je ogromno truda in časa, nekateri pa s svojim jezikom z lahkotnostjo vse minirajo. Zato, če želite, da se taki dogodki odvijajo še naprej in bi radi, da bodo še boljši, stopite direktno do organizatorja in mu ponudite idejo, prevzemite odgovornost in jo nato pomagate s svojim delom izpeljati.
Verjamem, da za dobro idejo in pridne roke je vedno posluh.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Mar 15, 2020 7:51 pm

Jebemti, dva dni ste doma, pa ste že tečni ko driske.
A je kdo kaj šimfal al pa s prstom kazal?
Padli so predlogi, Janez je povedal svojo plat in to je to. Nobenmu ne bomo sekal glave, če se prireditev ne bo spremenila, hvala bogu da prireditev vsaj obstaja.
Vedno je prostor za izboljšave, drugo pa je če je volja, če je dost rok in seveda dovolj denarja. Organizatorji najbolje vedo kaj in kako.

Se vidimo drugo leto, pa čeprav bom moral parkirat v Lescah :mrgreen: :mrgreen:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a miran » Po Mar 16, 2020 9:18 am

Veš kaj, ti patrolni dohtar: odpelji tistih 45 minut turista, pa ne bo težav s parkingom.
Bomo vsaj v praksi videli, kako se obnese tisto, kar smo spremljali od spočetja naprej...
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
karel
Prispevkov: 59
Pridružen: To Nov 15, 2005 9:58 pm
Kraj: Šentjanž

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a karel » Po Mar 16, 2020 6:22 pm

marolt 4x4 napisal/-a:
Poseben parking za terence? Mogoče pa res. Čeprov bo težko določiti kaj je terenc.

No gospod Marolt me prav zanima vaše mneje o tem kaj je pravi terenec...
Think. Feel. Drive.
LP karel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Mar 17, 2020 12:13 am

Eni morajo pod nujno k okulistu. Moj prvi stavek o tekmi:

AŁIEN napisal/-a:Dobra tekma........


Če pa ima kdo par priporočil da bi bila naslednje leto še boljša, kot šimfanje, pa ima težave z razumevanjem napisanega.
Za tiste, ki imajo težave z razumevanjem naj ponovim:
1. Zaradi varnosti in vpliva na tekmovalce ne dovolit gledalcem stati tik ob progi.
2. Lepo bi bilo, če bi se našel kak prostor za terenska vozila saj bi to popestrilo tekmo, ker bi se jih dalo ogledati med prireditvijo.

In kaj je s tem narobe?

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Mar 17, 2020 1:04 am

marolt 4x4 napisal/-a:Turist klasa je bla namenjena tistim, ki ne tekmujejo za DP in so se želeli vozit.

.


Namen je čisto v redi, le ime je ponesrečeno saj vseeno vozijo tudi za DP. Predstavljaj si da prideš s tekme domov pa te vprašajo katero kategorijo si vozil :mrgreen:

marolt 4x4 napisal/-a:Poseben parking za terence? Mogoče pa res. Čeprov bo težko določiti kaj je terenc. Za mene panda in subaru recimo nista 8) . Pa tud SUV vozila ne. Pa mamo že prvi problem.
.


No ja, bi se dalo debatirat.........
In kaj je s pando narobe? Za Dakar je dobra za naš DP pa ne?
https://avto.over.net/clanek/fiat-panda ... -na-svetu/

Viš, tako Pando bi si jaz osebno z velikim veseljem in zanimanjem ogledal v živo, terenc gor ali dol........mogoče bi jo še pripeljali pokazat če bi bil prostor za to.
Maš pa cel kup variant ugotavljanja kaj je terenec.....
Po kmečko: na vhod vržeš hlod premera 50 cm, kdor gre čes je terenec, če ne pa ni. Ne rabiš niti varnostnika imet........
Po otroško: terenec je tisti avto, ki ima gumo na zadnjih vratih.....
Po DARSovo: minimalna višina nad prednjo akso mora viti 1.5 metra.
Matematično: mora imeti vsaj 30 stopinj vstopnega in izstopnega kota.
Logično: parking za terence naj bo na najslabšem možnem terenu, pa ne bo problema.

A šalo na stran, vsak 4x4 ki je vreden ogleda. Rečeš da se bo ocenjevalo terence pa bodo sami preč bežali, kdor ima urejenega pa bo z veseljem prišel. Ali pa simbolična štartnina, da dobiš še nalepko, pa je narjen.

A se ti spomneš da meni nisi dovolil peljati bolteza 2007 z 325X, češ da to ni terenec? Nič se nisi poboljšal, nima veze kaj je za koga terenec, važno je kaj v pravilniku piše. In v pravilniku ni nič govora o tem kaj je terenec, pogoj je 4x4.




marolt 4x4 napisal/-a:
Nemogoče je narediti prireditev da bi bila všeč vsem. Sploh pa Alienu. Nam je bla letošnja super.


Ne drži. Sam veš, da že od leta 2009 težim, da je čas za skupinski štart in krožno tekmo. Zakaj hudiča bi bil nezadovoljen, ravno nasprotno, končno z veseljem pridem. Če ne zaradi drugega, pa zato ker je pogled na deset suzukijev v štartni vrsti in na obračun mano per mano na progi neprecenljiv. Zakaj bi bil po enajstih letih čakanja zdaj nezadovoljen? Ni logike.....

Glede varnosti...........na takih tekmah sem bil nekajkrat ob prednje steklo. Zakaj, ker terenska guma lahko pelje kamen velikosti 1-3 cm. Pri tebi ni tak problem ko imaš makino z ogromnimi kolesi velikim hodom, par sto konji in za lokomotivo navora. Jajca od samurajca pa so drugačna, moraš navirat ko norc da da nekaj od sebe, ker z mlinčkom 1.3 in 103 NM navora ne gre drugače. Hod nikakav. Potem pa koleštrba gre povsod samo tja ne kamor bi voznik hotel. Posledično pa frči na vse strani. In kam bo šlo...........ja genau v oko enemu ki visi na traku.
Da je moteče za voznike pa so besede tekmovalcev, onih najboljših, ne onih, ki jih vsaka dlaka moti.
Probaj na full peljat 900 kilsko koleštrbo s sto konji na baleštrah, pa boš videl, da je nevarna za vse okoli sebe. Vrjem mi na besedo da se nikoli niti pod razno ne boš več hotel peljat s to rečjo.......... :mrgreen:
Verjamem da tebe nič ne moti saj si za cel krog počašnejši.......... :mrgreen: Saj jaz ne govorim za vas turiste ampak za one iz razreda hitri in drzni.
Pa brez zamere, mal sem te moral........ :wink:

In kar tako naprej, moja koleštrba stoji od leta 2011...........in če bodo take tekme, kdo ve............mrbit pa še prižge, če bo še razred Penzionist.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Mar 17, 2020 9:47 am

Če sem jaz pravilno to zastopil, Dr. Patrol niti ni hotel, da bodo na kupu samo terenci, ampak potovalna vozila takšna in drugačna. Vi ste se pa spet začel kregat okoli tega, kaj je terenec in kaj ne. Kot otroc, kdo ima daljšega. Mislim forum je že offroad, ampak tega offroada je pa za 5 tekem na leto, ostalo pa terenci visijo doma pod nadstreškom.
Zakaj pa nebi izvedli nekaj, kar bi mogoče pripeljalo še dodatne ljudi. Mogoče še zelo soft progo (kot je bila za testne jeepe) narest za overland vozila, da se malo zapeljejo.

To je njegova želja:
Dr.Patrol napisal/-a:Lahko bi v sklopu prireditve organizirali še Overland srečanje, kakršno je bilo lani prvič in mislim, da se bo prijelo.
Ljudje bi lahko videli najrazličnejše izvedenke potovalnik vozil, tukaj bi bilo tudi pravo mesto za predstavitev raznih podjetji, ki se ukvarjajo bodisi z predelavo ali pa opremljanjem takih vozil.

Primer take prireditve čez lužo...
https://www.youtube.com/watch?v=_AoSr3FrDE8



Meni je vseeno al je jeep, toyota, panda al pa subaru. Če sami naredimo kak Subaru Offcesta dogodek, so vsi zaželjeni, samo da prinesejo dost dobre volje. Vedno je lepo dobro zrihtan avto pogledat.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 17, 2020 3:00 pm

Zelo enostavno je določiti katero vozilo je terenec: tisto, ki vsaj enkrat odpelje Boltez!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Mar 17, 2020 3:35 pm

miran napisal/-a:Zelo enostavno je določiti katero vozilo je terenec: tisto, ki vsaj enkrat odpelje Boltez!
Miran

Pavšalno.

Tale ga recimo še ni nikoli odpeljal, pa bi jaz vseeno rekel, da je več terenca v njem:
Slika

Kot v tem, ki ga je že vsaj 2x odpeljal:
Slika
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 17, 2020 6:43 pm

Lepo prosim, ne zasvinjajmo z našimi oftopicizmi še te strani, posvečene "našemu" srečanju.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Mar 17, 2020 6:47 pm

Potem pa nebi začel :twisted:
miran napisal/-a:Zelo enostavno je določiti katero vozilo je terenec: tisto, ki vsaj enkrat odpelje Boltez!
Miran
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Simon989 » To Mar 17, 2020 6:54 pm

Samo nekaj bom povedal glede varovanja proge...Nas je bilo ene 40 redarjev in 6000 ljudi. In če komu kaj rečeš te gleda kot da je mutav...
Aja pa od teh 40 redarjev, jih je bilo še najmanj 15 na progi za kontrolo krogov in stanje proge..

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Mar 18, 2020 1:04 pm

Simon989 napisal/-a:Aja pa od teh 40 redarjev, jih je bilo še najmanj 15 na progi za kontrolo krogov in stanje proge..


Uvesti elektronsko merjenje pa bo takoj ducat redarjev prostih za druge naloge. To je preprosto in ne stane nič. Vse kar je potrebno je, da ima vsak tekmovalec pri sebi telefon. To ga pa ima tako ali tako. Potem je potreben en sam sodnik, da preveri telefone na štartu in na koncu zapiše zezultat.

Redarjev je bilo dosti in so se nadelali k norci, tu ni kaj. Kapo dol.

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: BOLTEZ 2020 7., 8. Marec

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Mar 18, 2020 8:40 pm

Jaz bom pa samo to napisal (in upam, da to pride Maroltu na ušesa): Če boste drugo leto potrebovali kakšno tehnično podporo, mi sporočite. Kajti v veliko čast bi mi bilo biti član ekipe, ki pripravi kaj takega.


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov