Lada Niva 1.7 uplinjać nenadna izguba moči

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
plazydor
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Jun 06, 2013 8:42 pm
Kraj: Sevnica
Kontakt:

Lada Niva 1.7 uplinjać nenadna izguba moči

OdgovorNapisal/-a plazydor » So Nov 20, 2021 1:24 pm

Pozdrav.
Dobro leto dni sem vesel uporabnik Nive. Ko bi vedeli koliko drv je iz gozda speljala. Večinoma jo uporabljam tudi za vsakdanjo vožnjo.

Se pa je nekaj dni nazaj pojavil moteč problem.

Zjutraj na poti v službo je bilo vse ok. Ko pa sem šel domov, pa kar naenkrat ni bilo več moči in se mi je zdelo kot da laufa po 3 celindrih. Komaj prilezem domov.

Zamenjam razdelilno kapo, rotor, vžigalno tuljavo, elektroniko vžiga, svečke. Vse novo. Pred 1 letom sem nabavil še nov vplinjač. Prejšnji lastnik je vgradil novo bencinsko črpalko. Kljub zamejenim delom še vedno ni moči. Motor drugače na mestu zelo lepo prede in ne kadi. Ni nekih zaskrbljujočih zvokov. Avto že ima elektronski vžig (brez platin)

Naročil sem novo črpalko, nova tesnilo med vplinjačem in zbiralnikom, novo pripravo v tanku, nov bencinski filter (sedaj ga sploh ni notri).

Celo sumim vodo v gorivo in zato sem vlil v tank tekočino, ki so mi jo priporočili, da se znebim vode. Večinoma tankam 100 oktanca...

Upam, da kmalu dobim vse in pozamenjam in upam, da ta izguba moči mine, sicer ne vem kaj naj še naprej postorim.

Razmišljam, če bi bilo kaj s samimim motorjem, bi prej opazil kakšne simptome. Na 12 tisoč km mi je spila samo pol litra olja. Ne kadi kar nemi smela, Avto je lepo vlekel...

Je kdo v Posavju, ki zelo dobro pozna te motorje, da mi pomaga? Škoda je da obupam nad tem avtom, ker mi preveč dobro služi.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Lada Niva 1.7 uplinjać nenadna izguba moči

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Nov 21, 2021 9:30 am

Glede na našteto ni druge, kot da motor ne dobi dovolj goriva. Preveri dize, sploh zato, ker nisi imel filtra za gorivo.

plazydor
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Jun 06, 2013 8:42 pm
Kraj: Sevnica
Kontakt:

Re: Lada Niva 1.7 uplinjać nenadna izguba moči

OdgovorNapisal/-a plazydor » Po Dec 06, 2021 2:48 pm

Moja diagnoza je sledeča: Je problem v vplinjaču, ker mi ga po vsej verjetnosti "zaliva". Mislim, da nimam prave mešanice gorivo zrak. Ker, je avto gladen, mi takoj vže in motor teče gladko, ko pa grem na vožnjo in je motor obremenjen se pojavi cukanje. Naslednje vžiganje motorja je zelo oteženo in ko enkrat le vžge zasmrdi po bencinu.

Sem naročil novi vplinjač in še en kit za obnovo starega vplinjača. Novi plinjač sem naročil preko LadaPower.com.

Je kdo, ki bi kaj vedel o SOLEX vplinjačih. Predvsem me zanima tehnika nastavljanja vplinjača?

Tale avto me bo pa naučil nekaj avtomehanike.

Nekje na tem forumu sem prebral, ko imaš dobro Lado Nivo doma, potem ni več povratka .

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Lada Niva 1.7 uplinjać nenadna izguba moči

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Dec 09, 2021 10:30 pm

plazydor napisal/-a:Moja diagnoza je sledeča: Je problem v vplinjaču, ker mi ga po vsej verjetnosti "zaliva". Mislim, da nimam prave mešanice gorivo zrak. Ker, je avto gladen, mi takoj vže in motor teče gladko, ko pa grem na vožnjo in je motor obremenjen se pojavi cukanje. Naslednje vžiganje motorja je zelo oteženo in ko enkrat le vžge zasmrdi po bencinu.

.


Počen plovec



plazydor napisal/-a:
Sem naročil novi vplinjač in še en kit za obnovo starega vplinjača. Novi plinjač sem naročil preko LadaPower.com.

.


ceneje dobiš celo nivo...


plazydor napisal/-a:
Je kdo, ki bi kaj vedel o SOLEX vplinjačih. Predvsem me zanima tehnika nastavljanja vplinjača?

.


Ma sem vedel nekoč nekaj o tem. Za par 6V baterij se bom spomnil še več, kot sem nekoč vedel, ni vrag....



plazydor napisal/-a:
Tale avto me bo pa naučil nekaj avtomehanike.



Eh.....to je pa že dolgo znano........če ne znaš šravfat sam a kljub temu nabaviš Nivo in bi se rad vozil, moraš obvezno lepo hčerko imet...........

plazydor
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Jun 06, 2013 8:42 pm
Kraj: Sevnica
Kontakt:

Re: Lada Niva 1.7 uplinjać nenadna izguba moči

OdgovorNapisal/-a plazydor » Če Feb 03, 2022 9:07 am

Evo taka je zadeva:
Dobil nov vplinjač. Nova elektrika in avto spet gre.

Znam kar nekaj "pošraufat" in zato sem si upal nekoč nabaviti Lado Nivo. Ker pa nisem vsevedež, pa zato raje vprašam. In tako bom te ALIEN vprašal sledeče: po navodilih iz Service Manual sem nastavil s stroboskopom vžig na 10 stopinj (3. črtica). Avto med speljevanjem cukal. Ok. sem si mislil, to je problem nekje v podtlaku. Seveda najdem, na sesalnem koletorju eno cevko, ki ne gre nikamor samo luft vase vleče. Jo zamašim. Nič bolje. Potem pa nastavljam vžig nad 10 stopinj (predvidevam na 12 ali 13 stopinj) in avto neha cukati in tudi v malih obratih je prijetno voziti. Me pa zanima: Je to normalno.

ALIEN, Ni problema glede 6V baterije. Za kakšen dober nasvet te čaka ta velika baterija.

Za nov vplinjač sem dal 160€. Ne glede da je ta avto malo rjav, pa vseeno nekaj TLC-ja pa je vreden, ker že tako mi je mnogo odslužil. Ko bi vedel koliko drv je Niva pripeljala drv iz gozda. Pa še moja skoraj 3 letna hčerka se hoče samo s lado vozit. Kako si ljudje lomijo vratove, ko vidijo otroški sedež na prvem sedežu in otroka v njej.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Lada Niva 1.7 uplinjać nenadna izguba moči

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Feb 18, 2022 11:31 pm

plazydor napisal/-a: Je to normalno.


JE! Pri starih koleštrbah je pač tako da nastavljaš na uho, stroboskop ne pomaga nič....potem pa test. Razdelilec pocahnaš, premikaš in probavaš dokler ni top šit.
Mene je majster pred 30+ leti takole učil....ko pelješ v drugi prestavi in daš gas,če avto lepo potegne je predvžig dobro nastavljen.


plazydor napisal/-a:
ALIEN, Ni problema glede 6V baterije. Za kakšen dober nasvet te čaka ta velika baterija.

.

Ma veš kaj.....meni je vseno...6V,12V,24V....sam da je od srca......če ni, mi ne paše neglede na voltažo.



plazydor napisal/-a:
Za nov vplinjač sem dal 160€..


Prej bi se oglasil pa bi ga pri meni dobil za 50 ojrov.......ebiga zj.



plazydor napisal/-a: Pa še moja skoraj 3 letna hčerka se hoče samo s lado vozit. Kako si ljudje lomijo vratove, ko vidijo otroški sedež na prvem sedežu in otroka v njej.


No ja......avto brez klime, tempomata, električnih šajb, električno nastavljivih sedežev, gretja sedežev, servovolana, lcd zaslona, wifi, xsenon žarometov, pranja žarometov, ogrevanega volana, brez.....vstavi po želji.......je čist brezveze, men vrjem pa tudi če je otroški sedež v njem.....boring.....

plazydor
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Jun 06, 2013 8:42 pm
Kraj: Sevnica
Kontakt:

Re: Lada Niva 1.7 uplinjać nenadna izguba moči

OdgovorNapisal/-a plazydor » Sr Feb 23, 2022 7:49 am

"JE! Pri starih koleštrbah je pač tako da nastavljaš na uho, stroboskop ne pomaga nič....potem pa test. Razdelilec pocahnaš, premikaš in probavaš dokler ni top šit.
Mene je majster pred 30+ leti takole učil....ko pelješ v drugi prestavi in daš gas,če avto lepo potegne je predvžig dobro nastavljen."

Ja bo treba na uho še nastaviti.
Je pa zanimivo, da ko pa dam malo "čoka" pa je pospeševanje brez problemov. Mogoče pa me ne je***be predvžig, ampak nekaj s vakuumom ali pa je treba kje naštelati še kakšno membrano za pospeševanje. Samo nič takega ne najdem. Celo odklopil sem EGR in blokiral lukni za njega.
Ja posluh moram dobiti za ta "frgazer" in vžig.

A bi si vzel čas, da bi slišal in uglasil mojo rusko ljubezen?

"No ja......avto brez klime, tempomata, električnih šajb, električno nastavljivih sedežev, gretja sedežev, servovolana, lcd zaslona, wifi, xsenon žarometov, pranja žarometov, ogrevanega volana, brez.....vstavi po želji.......je čist brezveze, men vrjem pa tudi če je otroški sedež v njem.....boring....."
Vse to imamo v dveh normalih avtih. Čeprav sem strasten štromar, pa vseeno me to v avtih vse bolj skrbi. Ne kličem hudiča: kaj pa če pride do katastrofe in se zgodi nek močal električni impulz, ki kuri vso eletroniko (sončni izbuh, bomba, vesoljci kaj spustijo :) )? Normalni sodobni avti obstanejo, le surovi meganski avti bodo šli.
Nekoč sem na youtube videl, ko je en američan kupil Nivo, da jo bo predelal na elektriko. Peljal se je iz ene obale na drugo obalo. Na koncu je bila izjava: Grob kmečki avto, ki bi preživel armagedon. Po vsej verjetnosti, pa bi ta avto lahko vozil tudi po marsu.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Lada Niva 1.7 uplinjać nenadna izguba moči

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Feb 24, 2022 7:23 am

plazydor napisal/-a:"
Je pa zanimivo, da ko pa dam malo "čoka" pa je pospeševanje brez problemov. Mogoče pa me ne je***be predvžig, ampak nekaj s vakuumom ali pa je treba kje naštelati še kakšno membrano za pospeševanje.
.


Zna bit, če ni dodatnega goriva za pospeševanje potem ne bo prijel tako kot mora. Snami cev zračnega filtra in z roko dodaj gas.........če deluje boš videl ali doda dodatno gorivo ali ne. To se vidi tudi pri ugasnjenem motorju.


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov