novi lastnik nive...

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

novi lastnik nive...

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Jan 10, 2011 6:59 pm

kot je že v naslovu razvidno sem postal lastnik nive 1700i ker bi rad zamenjal usa olja in filtre se obračam na vas ki jih imate u lasti.koliko olja gre za diferenciale,koliko u mašino in reduktor?kakšno olje gre kam sem že našel.samo količina pa nikjer ni napisana.drugače pa je niva že dala skozi en majhen test in moram povedat da gre kot koza..:)
hvala na odgovorih..

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » Po Jan 10, 2011 11:07 pm

poišči gregorja na forumu ali dolsino pa ju upraš na ZS onadva veta velik.pa srečno po brezpotju bugi in javi kako gre ladička po hosti. :pomiluje_ga:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!
če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » To Jan 11, 2011 9:27 am

Mam manuale za nivo kjer piše vse kar rabiš vedt ko boš kaj delal. Se pa v eni temi nahaja tudi link baxters niva....
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » To Jan 11, 2011 10:39 am

dolsina napisal/-a:Mam manuale za nivo kjer piše vse kar rabiš vedt ko boš kaj delal. Se pa v eni temi nahaja tudi link baxters niva....

se opravičujem ker nism mehanik in pojma nimam kej so to manuali..:)vrjetno kaka navodila?no da povem še to tista stran kjer je use o nivi mi pa dejansko nič prav ne pride ker razumem angleška samo malo bolje kot hebrejsko..se pravi ne zastopim...pač premalo hodil u šolo..:)če pa kje kaj po slovensko piše bi blo pa fino.

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » To Jan 11, 2011 11:26 pm

Once you go black, you can never go back, 'aaight.

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Sr Jan 12, 2011 10:32 am

dolsina napisal/-a:http://www.ladaniva.co.uk/baxter/resources/Oil.htm

sem toliko razumel da vem koliko moram česa nabavit..hvala za enkrat..

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Če Jan 13, 2011 12:31 pm

evo prvo spoznanje po pranju podvozja na nivi...pogrešam patrola!!! ::jokam: na nivi je vse tako švoh narjeno da se čudim da se ne raspade po grivah in kamnih...tako da olj še nebom menjal moram pa si omislit perišče oziroma kanal za pranje podvozja.blata se nabije res povsot.glavni deli podvozja so zdravi tako da mislim da nebo težav po terenu.spodaj zgleda uredu lufta nikjer na kardanih.edino to je uredu.jutro pa prva testiranja na področju prihoda na kraj podiranja dreves..:)

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Jan 13, 2011 4:06 pm

Ja pr nivi se boš naučil pamet uporabljat tud ko boš kaj spil. Al pa boš šraufal.

Ampak ne mi rečt, da si po tolk kompliciranja kupil avto, brez da bi ga spodaj pogledal? :shock:
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Če Jan 13, 2011 7:13 pm

ja pod avtom se res nism plazil.sem verjel na besedo in tudi tokrat je blo tako kot je reku prodajalec.nevem najbrž mam srečo glede tega..:)zdaj ko sm pral podvozjesm se malo zamislil koliko jo to sploh močno..ampak kolikor se bom jst vozil mislom da bo zdržalo.bom pa najbrž hitreje skuril kuplngo kukr bi jo na kakem dizlu z velik navora.no držim pesti da bom čim dlje bres lomov in poškodb...

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » Če Jan 13, 2011 7:25 pm

Noja moja zelena Niva je tako gnila da jo lahko dvignem le s hidravlično dvigalko in lesenim plohom, ker drugače je lukna u podn. Pa še zmer gre po terenu.
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Če Jan 13, 2011 7:37 pm

dolsina napisal/-a:Noja moja zelena Niva je tako gnila da jo lahko dvignem le s hidravlično dvigalko in lesenim plohom, ker drugače je lukna u podn. Pa še zmer gre po terenu.

no jst sm pa nabavil pri mamutu dvigalko 120 pa sm pogruntal da je nimam za kaj zataknit...tako da moram najprej kake nosilce našvasat da bom lahko zataknil dvigalko.pa eno uprašanje za nivaše.a mate prvi diferencial kako zaščiten pred kamni?kake šipke našvasane?se mi zdi da je zelo na udaru..ker pri nas je po hosti sam kamen..

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » Pe Jan 14, 2011 7:14 am

Osebno nimam nič zaščiteno. Če sem se vozil po takem terenu sem pač pazil da nisem kakšnega nagazil. Nebi bilo slabo narediti kakšne zaščite.
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » So Jan 15, 2011 6:42 pm

no prvi izlet oziroma pregled terena je narejen..spoznanje...enih 14 dni dela da se prebijem čez use vlake kjer sm se učasih vozil.izgleda da se tam res nihče več ne vozi.no saj ni čudno.preveč za :a_vi_mene_malo: sam fotoaparat sm pozabil danes.naslednjič kako sliko nardim..

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » So Jan 22, 2011 8:32 pm

bugimajstr napisal/-a:no prvi izlet oziroma pregled terena je narejen..spoznanje...enih 14 dni dela da se prebijem čez use vlake kjer sm se učasih vozil.izgleda da se tam res nihče več ne vozi.no saj ni čudno.preveč za :a_vi_mene_malo: sam fotoaparat sm pozabil danes.naslednjič kako sliko nardim..
kje so slike bugi :?:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!

če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » So Jan 22, 2011 8:36 pm

kurc pa slike...sem bil sam pa ni bilo časa slikat...avto na konc pa itak ni bil nič blatn po strehi tako da se tega ne splača slikat...bom kako sliko naredil ko nebom sam..:)

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » So Jan 22, 2011 8:42 pm

ajd uredi pa odojkce pozdrav kšnga slikej pa nalož pod razno da bo mal smeha (pečenga mislm)lp :krohota_se:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!

če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » So Jan 22, 2011 9:56 pm

medo-1 napisal/-a:ajd uredi pa odojkce pozdrav kšnga slikej pa nalož pod razno da bo mal smeha (pečenga mislm)lp :krohota_se:

bom jutr poslikal..če ga nebo majstr prej razstavil predn ga pridem iskat...

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » To Feb 01, 2011 12:05 pm

v soboto sem imel nivičko na kanalu.in pogruntal da so te ruski šraufi še zmeraj mehki..kot so bli na UAZu.no podmazal sem useeno..:)sem pa opazil da niva ni nič gnila :skace_od_srece: :skace_od_srece: samo zaščita je pa zelo tanka in bo potrebno zaščito obnovit.
pa eno uprašanje..kam hudiča naj zapnem dvigalko?oziroma a lahko na podn našvasam kake nosilce da bom lahko iz zunanje strani postavu dvigalko?pa če lahko na tiste nosilce od odbijača prvega naredim železn odbilač da bom lahko dvigal in vlekel avto.ker ta alu ni nič...ali moram na novo kje došvasat na podn?

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » To Feb 08, 2011 3:42 pm

evo par slikc od naših vlak...
Slika
Slika
Slika
Slika
samo na slikah sploh ni videt da je strmo za znoret...

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Po Feb 14, 2011 2:12 am

Katera te je pa prepričala, da PATROL ne sodi v tvojo družino. :lol:

Stabilizatorje ojačane ti pripeljem jaz-v zameno za dva mlada pujsa, M+Ž za nadaljni razplod.

Jaz sem jih potrgal prej kot v eni uri.
Ti so močni kot sam hudič, boš prej avto uničil, kot strabilizator skrivil. :roll:

Pazi na udarce v diff, da ne ostaneš brez njega. Za Lajko klanec ni težaven, jebe jo navor, ki ga pri Nissanu ne zmanjka.

Kar boš dajal na podn po tvoje, raje dobro privijači, ker boš drugače vse potrgal. Na nasprotno stran daj pločevino minimalno 3mm, tako da bo vse ostalo na mestu, v nasprotnem primeru bo ostala luknja.

Če pripopam slike od Lajke se boš zjokal, kakšen je RUS.

lp z VUKOJEBIN

stripi
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » Po Feb 14, 2011 6:48 pm

Nebi stripi ti malo več povedal o teh ojačanih stabilizatorjih, pa ceno pa sliko kakšno?
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Feb 14, 2011 7:24 pm

jst mislim da nebom potreboval nič ojačitev dokler bo niva registrirana....do takrat bom bol ziheraš.. :D tam k bo preveč skal bom rajš odnehal.ko bo pa registracija potekla pol bo pa vidla vraga..:)bo pa rabla fleksarca pa švasaparat.. :lol:

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » Po Feb 14, 2011 8:07 pm

Tako sem tudi jaz mislil dokler ni popustilo podvozje.
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Po Feb 14, 2011 9:12 pm

dolsina napisal/-a:Nebi stripi ti malo več povedal o teh ojačanih stabilizatorjih, pa ceno pa sliko kakšno?


Ko je Rus prišel k hiši, ga nisem dobil ven iz gozda, ker so ostali originalni stabilizatorji na tleh potrgani. :shock:
Boljša polovica je scala od smeha, jaz sem pa brcal v Lajko. :lol:

Tudi panhard mi je uspelo odtrgat, tako, da ni ostalo drugega, kot varilni aparat in veselo na delo.

Cevi so tankostenske, zato hitro pregnijejo.
Malo sem tuhtal, nato sem pa uporabil vodovodarske cevi in stabilizatorji so pravi lepotci.
Debelostenske cevi prenesejo hudiča in pol.
Slikce bom pripopal konec tedna, ko bom imel dostop do UMTS oddajnika :P

Glede cene je pa tako, če prineseš stare, da uporabim gumice in puše ne bo več kot 100€.

4+1= 100€
Vsi štirje stabilizatorji in panhardov drog.
Po želji pa lahko naredim tudi nastavljiv panhardov drog, če misliš dvigat Lajko in podlagat fedre.
Bo pa malenkost dražje.

lp
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » To Feb 15, 2011 3:59 pm

Po želji bo panhander po hitrem postopku razrešen naloge, ker ga bom vzel stran. Ti lepo prilimaj slikce pol bomo pa vidli kako pa kaj, deal?
Once you go black, you can never go back, 'aaight.


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov