Lada by nuzy slikce

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
nuzy
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 05, 2010 10:48 pm
Kraj: Koroška

Lada by nuzy slikce

OdgovorNapisal/-a nuzy » Po Dec 12, 2011 8:33 pm

Pozdravljeni!
Sem novopečeni lastnik Lade Nive 1.7i, letnik 1998, jagrske barve :) in z 51.000 kilometri.
Kot prvo sem zamenjal sklopko, ker od stare ni ostalo nič, malo smo obnovili zavore in zamenjali olje v motorju in pogonih, sledi samo še vizualni poseg.
Zaenkrat sem z vozilom zelo zadovoljen, smo ga že malo testirali po brezpotjih in moram rećt, da tem kjer gre gozdarski traktor, tam gre tudi Niva.
Imam samo eno vprašanje, ko se z avtom pelješ in pritisneš gas do konca rahlo zatrukira oz. zacuka, kaj bi lahko bilo, notri so nove svečke champion z pravo toplotno vrednostjo?
Hvala!
Slik zanekrat še ni, bodo do konca tedna, obljubim!
Lpiz koroške!

:D
Nazadnje spremenil nuzy, dne To Dec 27, 2011 9:31 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » To Dec 13, 2011 10:30 am

Še nisem peljal nive da nebi cuknilo,ko pod nizkimi obrati zahodiš gas do konca. Ti samo pelji. Kaj si menjal pri bremzah.
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

nuzy
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 05, 2010 10:48 pm
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a nuzy » Če Dec 15, 2011 9:14 am

Zdravo!
A pol je to cukanje normalno, sem že mislo da je kaj z frgazerjem narobe. Hvala. Pri bremzah sem pa zadaj zamenjal zavorne cilindre in pakne, spredaj pa nove ploščice in cilindre sem malo spucal pa odzračil komplet sistem. Sem mel pa vso robo doma, ker je imel fotr se vse na lagerju.
Upam da bo ta vikend kej snega, da jo malo sprobam, kako se kaj te ruske gume obnasajo. So se originalne gor, tak da so trde kot kamen. :D

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » Če Dec 15, 2011 1:02 pm

Če imaš 1.7i, potem nimaš fergazerja ampak enotočkovni elektronski vbrizg. :)

Ruske kramparce so zakon za po blatu in globokem snegu, manj zakon pa so na mokrem, na ledu pa z njimi ne prideš nikamor.

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » Če Dec 15, 2011 1:29 pm

A ma ata še kej podobnga na zalogi. Jest sem dal na nivo 205 80 16 gume in morm rečt da je zdej pa res strup. Sem jih pa narezal s strojčkom za rezanje tovornih pnevmatik 2h(kos) do tekstilnega opleta, pa ni tut enga grifa odtrgalo še, pa sm vozu zadej prikolico polno drv, pa še zadej v prtljažniku, ker moja ma samo voznikov in sovoznikov sedež. Če se ti da prelistaj mojo temo, je par koristnih inf. notri. Trenutno sicer malo stoji, ker morm zamenat zadn diff, pa montaža vitla je na 1/2, je pa tko da če maš spodej gnil pleh,morš konkretno prijet v roke da vitel vpasaš 100%, če boš kdaj imel željo.
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

Uporabniški avatar
kursk
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 20, 2009 9:05 am
Kraj: tmin

OdgovorNapisal/-a kursk » Pe Dec 16, 2011 12:36 pm

tele nive 1.7 monoubrizg imajo ze tko problem z mesanico bencina.....poleti ne gre lepo na obrate, pozimi pa ni problema (vsaj pri meni ne) je pa res, da zaliva - dozira prevec bencina. malo se je treba poigrat s senzorji, da dela lepse...sm problema pomoje ne bos nikoli resil. ce mu samo filter za zrak bol odpres je ze bolse :)

nuzy
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 05, 2010 10:48 pm
Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a nuzy » Po Dec 26, 2011 5:41 pm

En zimski pozdrav!
Kot obljubljeno slikce moje ruske karjole:

Slika
Slika
Slika
Slika
Pa še meglenke sem dal dodatno gor sj se vidi:
Slika
Vsem Off Road-ovcem pa še naprej vesele praznike in čim več užitkov z vašimi 4x4 mrcinami v letu 2012!

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » Pe Jan 13, 2012 8:55 pm

Sem šele sedaj videl.. Lepa ladica :) Fajn sedeže maš notr.. Ma so original? :o

Kako si pa zadovoljen z ruskimi kramparcimi po snegu?


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov