Lada Niva in Homologacija

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
Uporabniški avatar
jurecek
Prispevkov: 124
Pridružen: Sr Apr 18, 2007 9:47 pm
Kraj: Tmin

Lada Niva in Homologacija

OdgovorNapisal/-a jurecek » Če Jun 28, 2007 8:27 pm

Danes sem imel priliko pregledat homologacijo lade nive 1.7i letnik 97 in je triglav varijanta ima plastične obrobe ,pragove,lok oz.bullbar spredaj,plastiko na režah na havbi aluminijasta platišča,SPOJLER...In na koncu ugotovil da imam jst k imam nivo 1.6 letnik 95 čisto isto homologacijo,se pravi nikjer ni vpisano nič drugega kot je naprimer spojler ali bullbar pa pragovi...Ali res pri nivi ni potrebno homologirati teh stvari.Tudi nikjer v homologaciji ne piše da je triglav!!!!Razen 3 kg težja je kot moja k je navadna;)
Zdaj me pa zanima če jst montiram spojler na mojo nivo pa alu platišča pa bullbar mi ni potrebno nič homologirati al kako je to???
Pa bi še uprašav če ma kdo tisto plastiko ki pride na rebrih za zrak na pokrovu motorja (havbi),ali pa kje bi se dalo dobit??


LP Jure
Rekli so mi da tam nimajo poti,ko sem prišel jaz tam sem jih videl na tisoče. OFFROAD JE ZAKON!!!

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Jun 28, 2007 9:13 pm

Dej, upam da neboš nametu vse te plastike gor. Užalu boš ruse.

če bullbar ni vpisan v homologacijo, te lahko policaji kaznujejo, prav tako za spojler in načeloma tudi za reže na havbi. :)

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Če Jun 28, 2007 10:12 pm

Meni v prometnem piše vlečna naprava (kljuka) torej to že mora bit homologirano.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Jun 28, 2007 10:17 pm

Načeloma mora biti vsaka sprememba na avtu vpisana v kartonček, kar spojlerji, bulbari ter alu platišča (če so drugačne dimenzije gum od predpisanih) nedvomno so. Zavedat se moraš tudi da rabiš tuv certifikat za vsako nadgradnjo, če jo hočeš vpisat v homologacijo. Tko da home made bulbali odpadejo, razen če si se sposoben znajdit. :twisted:

Totatoyota
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Nov 29, 2007 1:13 pm
Kraj: y=552248.6 x=138656.9 z=~264m

Homologacija

OdgovorNapisal/-a Totatoyota » Pe Jan 04, 2008 11:13 pm

Vse je treba homologirat. Najmanjši .(karkoli) je treba homologirat. Ampak če delaš spremembe na avtu, naredi vse naenkrat da neš za vsaki prag, spojler in nevem ka še bi gor dal, delal svoje homologacije.


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov