galloper

Predlogi, kritike, ideje, ...
LIX
Prispevkov: 20
Pridružen: To Feb 08, 2005 7:55 pm

galloper

OdgovorNapisal/-a LIX » Pe Okt 14, 2011 9:49 am

zanimajo me letniki 2000 al pa 99 tadolgi modeli. naj bi imel od mitsubishi pajero noter mašine.zanima me kaj so kej hibe in dobre lastnosti tega avta. al kej žerejo olje al kuhajo kaki so pogoni notranjost itd itd. o tem avtu je na internetu zelo malo napisano zato sm se obrnil na poznavalce kot ste vi offroad scena. kolk je kej poraba itd itd...:) prosim za nasvete. :?

LIX
Prispevkov: 20
Pridružen: To Feb 08, 2005 7:55 pm

OdgovorNapisal/-a LIX » Ne Okt 16, 2011 9:00 am

a se ne ukvarjate s takimi jajci da ni vredno nic o tem napisat al dejansko res nič ne veste.. namreč še vedno me zanima situacija o teh avtih ker je bore malo napisanega o njih na netu... hvala že za vnaprej :roll:

mico001
Prispevkov: 183
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:07 pm

OdgovorNapisal/-a mico001 » Ne Okt 16, 2011 9:59 am

Živjo!
Vozim pajerota, letnik 1998! Avto je za 100KM zelo poskočen, vredu na terenu (manjka mu artikulacije). Meni je pri 210kkm počla glava motorja, mehaniki pravijo, da se teh avtov na avtocesti nebi smelo voziti več kot 130kmh...no jaz sem mogoče res malo pretiraval! Drugače pa deli so ugodni, cestna poraba je cca 11l/100km...
Če te zanima še kaj, kar vprašaj!

PS: verjetno bi bila ta tema bolj primerna za v avtomobili in oprema...

lp, mico

LIX
Prispevkov: 20
Pridružen: To Feb 08, 2005 7:55 pm

OdgovorNapisal/-a LIX » Ne Okt 16, 2011 10:31 am

super informacije. sm mislu da bi ga spravu na kakih 10 litrov ali manj. poraba je res kr huda.. sej jst dejansko se nebi s tem avtom vec kot 130 peljal sem zelo malo na avtocesti sem bolj okolica celja itd...kakšne artikulacije mu manjka ? glede česa? kako si pa potem zrihtal glavo? nova je verjetno kar precej draga. al si jo dal varit? ima še kakšno drugo hibo na katero moram biti posebno pozoren pri nakupu tega avtomobila. ko sm mel mussota sm se vozu 9 l na 100:) 2.9tdi. nevem zakaj bi ta tolk vec spil. sej to ima 4 cilindre? al so se kaki drugi modeli. kar se tiče teh glav sem razbral pri pajerotih da imajo iste probleme. je res od pajerota motor noter. vozis avto na servis pooblaščenemu al rihtaš sam avto? se dobi ful ponaredkov za ta avto ? zanimivo da se vsaj en najde ko odpiše:)
p.s
moderator se opravičujem in bi lepo prosil če se tema prestavi kamor spada.

mico001
Prispevkov: 183
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:07 pm

OdgovorNapisal/-a mico001 » Ne Okt 16, 2011 3:32 pm

Na 10l ga lahko spraviš z res lepo vožnjo! Manjka mu artikulacije zadnje toge preme...spredaj je itak nima skoraj nič, saj ima posamično vpetje s torzijo. Glavo sem vzel novo- original (nekaj popusta pa je šlo nekako...:S)
Te avtomobili rjavijo kot hudič, zato priporočam, da kupi takega s čim manj rje in ga takoj protikorozijsko zaščitiš (waxoil)! Probaj kako deluje 4x4...če vse dela kot more (vkljapla, izklaplja),...nekih posebnih hib pa ta avto naj nebi imel! Odvosno kako so ga vozili prejšni lastniki- saj je pri vsakem nakupu rabljenega avtomobila enako...
Galloperji so bili če se ne motim samo 2.5 tdi, pajeroti so bili še 2.8tdi, 3.0 in 3.5 bencin!
V galloperju je motor enak kot v pajerotu...kot sem seznanjen je nekakšna kopija pajerota!??
Avto vozim do raznih "domačih mojstrov", če pa je kaj enostavnega pa porihtamo sami!

lp, mico

LIX
Prispevkov: 20
Pridružen: To Feb 08, 2005 7:55 pm

OdgovorNapisal/-a LIX » Ne Okt 16, 2011 4:36 pm

se pravi da špd tistimi plastikami je kup rje? :)) ta problem je mela vitara kokr sm eno gledu nism mogu verjet da avto dejansko lahko v tolk kratkem času zares zgnije.aha se pravi ta avto nima toge preme in ni primeren za kakšna težja brezpotja:) no sej ne pričakujem zdej da bom ril v meter blata z njim samo po snegu in po kaki razrukani cesti bi se rad vozil. no ja tu in tam mu pa verjetno tudki kaj blata nebi škodovalo.moram pa reči to da če me drži kangoo katerega res božam da bi me moral tudi galloper:) se strinjaš?:)se dobi kake poceni lift kite za te avte? kr s časom mislim da bi ga mal dvignu zarad svojga imiđa ker bi se boljs pocutu v avtu. s tem da bi se pač poraba povišala ampak sem pripravljen tud na to. so dize za nafto občutljive? kje pa najbolj rjavijo?


Vrni se na “O forumu ...”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov