Off road koledar [pozor - veliko slik]

Predlogi, kritike, ideje, ...

Bi se odločili za nakup off road A3 koledarja po ceni 10€?

Da.
18
38%
Ne.
14
30%
Mogoče.
15
32%
 
Skupaj glasov: 47

BMW M
Prispevkov: 11
Pridružen: To Sep 11, 2007 3:06 pm
Kraj: Žižki

Off road koledar [pozor - veliko slik]

OdgovorNapisal/-a BMW M » So Nov 08, 2008 9:02 pm

Pozdravljeni!

Že nekaj časa se ukvarjam s fotografijo, ker pa sem tudi avtomobilistični navdušenec, sem se že večkrat udeležil kakšnih off-road tekmovanj (ponavadi v organizaciji društva A.R.O. iz Trnja v Prekmurju).

Na računalniku sem pravkar brskal po mojih avtomobilističnih fotografijah in našel kar precej zanimivih iz off-road tematike.

Bi vas bilo kaj interesentov za off-road koledar? Cena bi bila nekje 10-15 € (prej 10 kot 15, odvisno tudi od interesentov in od naklade), v mislih pa imam 12+1 listni koledar A3 formata s spiralno vezavo na vrhu.

Pa še (kar) nekaj slikic na brzino, da približno dobite občutek za kakšne slike bi se šlo na koledarju.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Glede izbora slik: tudi za slike bi lahko na forumu naredili anketo in bi se forumaši odločili katere slike bodo na koledarju. :wink:


OPOZORILO: Vse fotografije so last avtorja (mene) in njihova nedovoljena uporaba bo kaznovana.


Lp,
Miha Horvat

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » So Nov 08, 2008 9:38 pm

A imaš dovoljenje lastnikov avtomobilov , da si jih lahko slikal ?
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

BMW M
Prispevkov: 11
Pridružen: To Sep 11, 2007 3:06 pm
Kraj: Žižki

OdgovorNapisal/-a BMW M » Ne Nov 09, 2008 8:36 am

Na dogodek/dogodke sem bil povabljen iz strani organizatorja, in sicer kot član uredništva revije Avtomanija, tako da sem dovoljenje za slikanje imel.

Bi se pa seveda pred izdelavo koledarja bilo potrebno še zmeniti z lastniki avtomobilov, če dovolijo objavo njihovega avtomobila na koledarju.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Nov 09, 2008 9:49 am

Za slike ni tak problem, ker so ble posnete v javnosti (na "Eventu").
A to planiraš koledar 2009 ali 2010? kolikor vem, je za 2009 že malo pozno...

Drugače pa - ja, seveda sem za. Za primerjavo: na enem od specializiranih forumov že tudi peto leto izdajamo koledar, le da ga poštimamo za 3 € po kosu.

LP, U.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Ne Nov 09, 2008 10:00 am

Za slike ni tak problem, ker so ble posnete v javnosti (na "Eventu").


To seveda ni res. Res je samo v primeru, da so se vozniki strinjali s tem ob prijavi na dirko. Sicer pa je, kot je pravilno ugotovil sam avtor, treba pridobiti soglasje voznikov.
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
tjordan1
Prispevkov: 279
Pridružen: Sr Okt 03, 2007 7:52 pm
Kraj: kostanjevica na krki

OdgovorNapisal/-a tjordan1 » Ne Nov 09, 2008 10:17 am

mal je draga ta za 10E.sploh če se jih naroči kaj več da jih razdeliš okol zdaj ko je že novo leto tu.

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Ne Nov 09, 2008 1:32 pm

Nebi rad zakuhal kake kregarije in možaku uničil reklamo, ampak vseeno mislim, da Vigadu nimaš prav, če je drugače me pouči.
A mora dovoljenje za slikanje avta fotograf pridobit samo, če slike objavlja na forumu, ali v vsakem primeru?

Ker če je fotoaparat njegov, pa si bil ti/jaz tam, mu noben ne more preprečit, da te slika, sej je javni dogodek.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Ne Nov 09, 2008 4:45 pm

To je sicer res, lahko slika - ne more pa objavljati teh slik na koledarju.
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Ne Nov 09, 2008 11:01 pm

Projekt padu v vodo že takoj v štartu. :twisted: :twisted:

Drugače pa je na "sorodnem" forumu podobna zadeva, le da precej ceneje:

http://forum.rally-magazin.com/viewtopic.php?t=3021

Uporabniški avatar
tjordan1
Prispevkov: 279
Pridružen: Sr Okt 03, 2007 7:52 pm
Kraj: kostanjevica na krki

OdgovorNapisal/-a tjordan1 » Po Nov 10, 2008 5:56 am

mal ste krenil s teme.in mislim da se nebi nihče jezil če bi bila njegova slika na kolendarju.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Nov 10, 2008 8:03 am

slayer napisal/-a:Projekt padu v vodo že takoj v štartu.

Tudi jaz mislim, da ne bi smelo biti problema z zbiranjem soglasij lastnikov, če so ta res potrebna.

Kjer je volja, tam je pot. :wink:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

BMW M
Prispevkov: 11
Pridružen: To Sep 11, 2007 3:06 pm
Kraj: Žižki

OdgovorNapisal/-a BMW M » Po Nov 10, 2008 6:48 pm

Rafter napisal/-a:A to planiraš koledar 2009 ali 2010? kolikor vem, je za 2009 že malo pozno...

Koledar je (bil) planiran za leto 2009, saj ga lahko še ta teden dam v tisk in ga v roku 14 dni imam na zalogi.



vigadu napisal/-a:To je sicer res, lahko slika - ne more pa objavljati teh slik na koledarju.

Sem ti že v začetku napisal, da bi vprašal za dovoljenje lastnike avtomobilov. :wink:



slayer napisal/-a:Projekt padu v vodo že takoj v štartu. :twisted: :twisted:

Drugače pa je na "sorodnem" forumu podobna zadeva, le da precej ceneje:

http://forum.rally-magazin.com/viewtopic.php?t=3021

Ja, izredno podobna zadeva. Kot bi gleda hruške in jabolka je tole. :wink: Eno je rally z običajnimi osebnimi avtomobili, drugo pa je vožnja po terenu z off-road vozili. :wink:
Je pa res, da ga imajo tam v primerjavi z mojo ponudbo skoraj za đabe. Tam je 7 €, jaz pa govorim o 10 €.



tjordan1 napisal/-a:in mislim da se nebi nihče jezil če bi bila njegova slika na kolendarju.

No, kdor bi se, je res smešen. :)




Sicer pa vidim, da vas je bolj malo pravih off-road navdušencev, ki bi bili pripravljeni kupiti off-road koledar s slikami avtomobilov, ki so morda vaši ali pa jih skoraj zagotovo vse poznate.

Sodeč po rezultatih ankete in vaših komentarjih, ki jemljejo voljo pri nadaljevanju projekta, umikam ponudbo in prosim za zaklep teme.

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Po Nov 10, 2008 6:54 pm

OPOZORILO: Vse fotografije so last avtorja (mene) in njihova nedovoljena uporaba bo kaznovana.


Mogoče je pa koga od nakupa odvrnila tvoja prijazna grožnja na začetku !?
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Nov 10, 2008 7:11 pm

BMW M napisal/-a:
slayer napisal/-a:Projekt padu v vodo že takoj v štartu. :twisted: :twisted:

Drugače pa je na "sorodnem" forumu podobna zadeva, le da precej ceneje:

http://forum.rally-magazin.com/viewtopic.php?t=3021

Ja, izredno podobna zadeva. Kot bi gleda hruške in jabolka je tole. :wink: Eno je rally z običajnimi osebnimi avtomobili, drugo pa je vožnja po terenu z off-road vozili. :wink:
Je pa res, da ga imajo tam v primerjavi z mojo ponudbo skoraj za đabe. Tam je 7 €, jaz pa govorim o 10 €.


Jaj, ti pa res nič ne razumeš. :lol: Link sem podal kot podobnost projekta, ne motiva. Predvsem zaradi cene.

In če ti vidiš na tistem koledarju običajna osebna vozila ti ni pomoči. :roll: Sorry. :wink:

BMW M
Prispevkov: 11
Pridružen: To Sep 11, 2007 3:06 pm
Kraj: Žižki

OdgovorNapisal/-a BMW M » Po Nov 10, 2008 7:15 pm

vigadu napisal/-a:Mogoče je pa koga od nakupa odvrnila tvoja prijazna grožnja na začetku !?

To je zate grožnja? To je pač opozorilo, da se ne bi našel kak kljukec, ki bi te objavljene slike uporabil recimo za kak koledar in bi na mojih slikal služil denar. Ali pa bi slike kdo dal v kakšno revijo brez moje vednosti ipd. Je milijon takšnih primerov.


slayer napisal/-a:Jaj, ti pa res nič ne razumeš. :lol: Link sem podal kot podobnost projekta, ne motiva. Predvsem zaradi cene.

In če ti vidiš na tistem koledarju običajna osebna vozila ti ni pomoči. :roll: Sorry. :wink:

Sorry, sem se narobe izrazil. Tam so pač vozila specializirana za rally, ne pa običajna vozila. In če ti ne vidiš razlike med rally vozili in off-road terenskimi vozili ti ni pomoči. :roll: Sorry. :wink:

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Po Nov 10, 2008 8:12 pm

BMW M,

mislim, da je popolnoma brez zveze (sploh tebi, kot fotografu) primerjati fotografije predmetov med sabo. Važno je, da je slika dobra; ne glede na izbran motiv oz. na to, ali avtor slika letečo preprogo ali počen lonec. Slika je torej slika.

Avtorsko si zaščitil slike. Lepo. Cena koledarja vsebuje DDV ali ne?

Izjavil si, da si član uredništva revije Avtomanija. Je pri vas utečena praksa, da objavljate slike avtomobilov (ki jih niste uporabljali za namene novinarske predstavitve oz. za namene testiranja), na katerih je jasno razvidno, za koga gre (zelo prepoznaven Igorjev ksiht v črnem GrandCherokeeju na primer), brez soglasja voznika in lastnika? Če je temu tako, je najmanj kar vi in vaš cajtng kršite, varstvo osebnih podatkov.

In še nekaj okrog cene. Če nekaj ne potrebujem, je cena irelevantna. Enako velja za nekaj, kar potrebujem. Za ohrovterski koledar (ki ga ne potrebujem, ker ne vem, kam si ga naj napopam) nisem pripravljen plačati niti uvele čebule v primeru blagovne menjave. Če bi pa kupoval na primer vitel (ki ga imam kam obesiti), me pa cena ne zanima prav preveč. Če stane 500€ in ga želim, bom rekel "v redu". Če bo stal 1.500€ in ga želim, pa bom izdavil "mater je drag. Jebiga- v redu". Tako, da tisti kekci iz foruma, ki si želijo koledar in jih mede cena ("prasica- 10€ ali 6€- to je zdaj vprašanje"), naj pač sfehtajo kak dodaten € žepnine, ali pa naj spijejo kakšno pivo manj in lej ga zlomka- kalendarček je tukaj.

Drugače sem pa mnenja, da če si hud fotograf, ne bo težava vsako slikco posebej spraviti v denar- četudi si uporabljal x filtrov ali pa osnovne ukaze v PhotoShopu. Ozadja slik imaš namreč takšna, kot da bi jih opral s Perwolom. Vse barve so prišle nazaj, a ne?

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Nov 10, 2008 10:49 pm

BMW M napisal/-a:
slayer napisal/-a:Jaj, ti pa res nič ne razumeš. :lol: Link sem podal kot podobnost projekta, ne motiva. Predvsem zaradi cene.

In če ti vidiš na tistem koledarju običajna osebna vozila ti ni pomoči. :roll: Sorry. :wink:

Sorry, sem se narobe izrazil. Tam so pač vozila specializirana za rally, ne pa običajna vozila. In če ti ne vidiš razlike med rally vozili in off-road terenskimi vozili ti ni pomoči. :roll: Sorry. :wink:


Škoda besed, preberi si še enkrat moj prejšni odgovor. :?

Uporabniški avatar
Tinček
Prispevkov: 499
Pridružen: To Jul 17, 2007 10:52 pm
Kraj: ajdovščina
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tinček » Po Nov 10, 2008 10:49 pm

MA KAJ BLUZITE!!!!
Človek vas je prijazno vprašal, če koga zanima koledar, pa ga napadete z vsemi sredstvi, ki jih imate na voljo. Odgovor je, JA PROSIM, kogar zanima in NE HVALA, komur se jebe za koledar.
Kot bivši profi fotograf, lahko povem, da človek ni kršil nobenega zakona. Vsak človek lahko fotografira vsako javno prireditev, če ni od organizatorja to prepovedano in zaščiteno z avtorskimi pravicami. Fotografije so lahko objavljene kjerkoli, če niso posnete za komercialne namene, drugače pa z dovoljenjem fotografiranih.
Jaz osebno bi koledar kupil, ker se offrovdarskih koledarjev dobi malo, pa še naši fantje so na njih. Se morda kdo boji, da bo morda avtor kaj zaslužil?
Tipična Slovenska nevoščljivost!
In na koncu še pohvale avtorju: fotografije SO DOBRE, in ni važno ali so "oprane s pervolom", ali ne. Tudi Photoshop je treba znati uporabljati!
Pa lep večer še naprej!
off road forever
http://4x4ajdovscina.com

BMW M
Prispevkov: 11
Pridružen: To Sep 11, 2007 3:06 pm
Kraj: Žižki

OdgovorNapisal/-a BMW M » To Nov 11, 2008 12:37 am

Bizzy, ne mešaj Avtomanije z mojimi privat aktivnostmi.

Tinček: končno nekdo, ki ve za kaj se gre in razume stvar. :wink:


Prijazno sem vam ponudil koledar in ste me napadli bolj kot da bi vam napisal, da vam "shekam" forum. :roll: Prijazno sem prosil, da zaklenete temo pa očitno vaši moderatorji/administratorji če spijo zimsko spanje.


Če pa bi kdo rad kakšno od slik v polni resoluciji za ozadje pa se naj kar oglasi na PS ali mail miha@hiter.si . 8)

Čau!

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Nov 11, 2008 12:45 am

BMW M napisal/-a:Prijazno sem prosil, da zaklenete temo pa očitno vaši moderatorji/administratorji če spijo zimsko spanje.


Če pa bi kdo rad kakšno od slik v polni resoluciji za ozadje pa se naj kar oglasi na PS ali mail miha@hiter.si . 8)

Čau!

Ti bom dal jaz zimsko spanje. Slike pa mi lahko pošlješ, so dobre.

Hvala in LP, R.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

BMW M
Prispevkov: 11
Pridružen: To Sep 11, 2007 3:06 pm
Kraj: Žižki

OdgovorNapisal/-a BMW M » To Nov 11, 2008 12:57 am

Rafter napisal/-a:Ti bom dal jaz zimsko spanje. Slike pa mi lahko pošlješ, so dobre.

Hvala in LP, R.

Sem vedel, da če malo piknem bo hitrejša reakcija. :P :D

Interesenti za slike se mi torej javite na mail miha@hiter.si z vašimi maili, da vam bom vedel kam poslati slike.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Nov 11, 2008 1:01 am

BMW M napisal/-a:
Rafter napisal/-a:Ti bom dal jaz zimsko spanje. Slike pa mi lahko pošlješ, so dobre.

Hvala in LP, R.

Sem vedel, da če malo piknem bo hitrejša reakcija. :P :D

Interesenti za slike se mi torej javite na mail miha@hiter.si z vašimi maili, da vam bom vedel kam poslati slike.

Ti, prekmürec, ne pikaj preveč. :P
Moi mail ni težko najti. :wink:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

BMW M
Prispevkov: 11
Pridružen: To Sep 11, 2007 3:06 pm
Kraj: Žižki

OdgovorNapisal/-a BMW M » To Nov 11, 2008 1:30 am

Rafter napisal/-a:Ti, prekmürec, ne pikaj preveč. :P
Moi mail ni težko najti. :wink:

Če bom utegnil, te bodo slike jutri čakale na mailu. :wink: Sem ga našel na tvojem linku v podpisu.

Lahko noč pa vesel zaklep teme! :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Nov 11, 2008 11:10 am

Če mene vprašaš si naredil dve napaki:
Prvič ko si objavil tole
OPOZORILO: Vse fotografije so last avtorja (mene) in njihova nedovoljena uporaba bo kaznovana.

In drugič ko si si izbral napačen nick za ta forum. Na tem furumu so alergični na BMW :mrgreen:

Slike so mi pa všeč....... :wink:

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » To Nov 11, 2008 11:34 am

:lol: Alien , mislim, da je bilo napak se vec (BMW nick ni med njimi), med drugim tudi
pokroviteljsko naduta izjava:

Sicer pa vidim, da vas je bolj malo pravih off-road navdušencev, ...


Mislim, da se tu kar vsi stejemo za _prave_ offroad navdusence in ne gre nikomur zameriti, ce je pac taka izjava nekoga, ki se na forumu pojavi enkrat letno, pa se takrat z namenom zasluzka, pac slabo sprejeta.
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs


Vrni se na “O forumu ...”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti