Centralna kurjava

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
MarkX
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 9:29 pm
Kontakt:

pellet

OdgovorNapisal/-a MarkX » To Maj 24, 2011 7:52 pm

No tudi jazže 5 let kurim na pelete (biodom) in bi se za pelete spet odločil. Je najbolša kombinacija med začetno investicijo,ceno energenta in udobnostjo uporabe.

Če pa kdo rabi pelete ali kontakt za spodnja proizvajalca naj sporoči na ZS.

Dva slo proizvajalce kjer sem videl da zadeva dobro dela:

http://www.bolha.com/trgovina/bioanja

http://www.gipo.si/

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a thundercat » To Maj 24, 2011 8:01 pm

medo-1 napisal/-a:
thundercat napisal/-a:Takole.
Medtem sem se še pozanimal malo bolj, in se odločil za peč na drva z zalogovnikom in kasneje z toplotno črpalko.
Glede pelet pa vem, da ni slaba alternativa, ampak sem se raje odločil za klasiko, ker drva nekako človek lažje dobi, vsaj na našem koncu.

Zadeva je že tako daleč, da bo kmalu kurilnica obnovljena. Čakam mojstre za priklop in vezavo.

Vsem, ki ste podali svoja mnenja in izkušnje....Lepa Hvala!! :wink:
A si zbral na vplinjenje(ventilatorsko)če si jo pazi kakšno boš dal ker tiste čip variante do 2000€ ne delajo kot je treba se oš nasmodu men verjem,ker sem svoje cajte montiral čip varijante pa jih nebom več razen če jo stranka sama kupi pa sama potem odgovarja.lp medo :roll:


Dal bom WVterm MRs , 40 kw (štadlerca). Pa 2000l zalogovnik, itd. :wink:

Uporabniški avatar
MarkX
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 9:29 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a MarkX » To Maj 24, 2011 8:53 pm

thundercat napisal/-a:
medo-1 napisal/-a:
thundercat napisal/-a:Takole.
Medtem sem se še pozanimal malo bolj, in se odločil za peč na drva z zalogovnikom in kasneje z toplotno črpalko.
Glede pelet pa vem, da ni slaba alternativa, ampak sem se raje odločil za klasiko, ker drva nekako človek lažje dobi, vsaj na našem koncu.

Zadeva je že tako daleč, da bo kmalu kurilnica obnovljena. Čakam mojstre za priklop in vezavo.

Vsem, ki ste podali svoja mnenja in izkušnje....Lepa Hvala!! :wink:
A si zbral na vplinjenje(ventilatorsko)če si jo pazi kakšno boš dal ker tiste čip variante do 2000€ ne delajo kot je treba se oš nasmodu men verjem,ker sem svoje cajte montiral čip varijante pa jih nebom več razen če jo stranka sama kupi pa sama potem odgovarja.lp medo :roll:


Dal bom WVterm MRs , 40 kw (štadlerca). Pa 2000l zalogovnik, itd. :wink:



Če ni skrivnost kolko €€ boš zapravil za vse skupaj ?

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a thundercat » To Maj 24, 2011 9:17 pm

MarkX napisal/-a:
thundercat napisal/-a:
medo-1 napisal/-a:
thundercat napisal/-a:Takole.
Medtem sem se še pozanimal malo bolj, in se odločil za peč na drva z zalogovnikom in kasneje z toplotno črpalko.
Glede pelet pa vem, da ni slaba alternativa, ampak sem se raje odločil za klasiko, ker drva nekako človek lažje dobi, vsaj na našem koncu.

Zadeva je že tako daleč, da bo kmalu kurilnica obnovljena. Čakam mojstre za priklop in vezavo.

Vsem, ki ste podali svoja mnenja in izkušnje....Lepa Hvala!! :wink:
A si zbral na vplinjenje(ventilatorsko)če si jo pazi kakšno boš dal ker tiste čip variante do 2000€ ne delajo kot je treba se oš nasmodu men verjem,ker sem svoje cajte montiral čip varijante pa jih nebom več razen če jo stranka sama kupi pa sama potem odgovarja.lp medo :roll:


Dal bom WVterm MRs , 40 kw (štadlerca). Pa 2000l zalogovnik, itd. :wink:



Če ni skrivnost kolko €€ boš zapravil za vse skupaj ?


Ni skrivnost, okoli 6 jurčkov ali kaj več. Zamenjal bom tudi vse radiatorske ventile z termostatskimi., ker so sedaj navadni gor.

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Ne Jun 05, 2011 11:34 pm

Toliko neumnosti na enem mestu še nisem prebral. :shock:

Nekdo prisega na Nemško kvaliteto, drugi nas straši, da šejki prodajajo pellete, tretji kvasi neumnosti o žlindri. :lol:
Isto sranje je, kadar nepismen izdela računalnik za novega mercedesa.

Na kratko vas bom poskusil izobraziti. :P

Zaloge nafte so vsak dan manjše, včasih smo se greli pa na premog.
Ni ga čez komot in avtomatiko- SE STRINJAM.

Izogibajte se sekancev, razen če imate svoje gozdove in suha skladišča- beri ogrevana.
Plin- oglejte si svoje kuhinje, ki postajajo rumene- posledica izgorevanja.

Drva, ter ogromen zalogovnik- super zadeva. Kdo bo kuril, ko te ne bo 14 dni doma,
zunaj pa 15 stopinj minusa???? Popokajo cevi od centralne peči, ter imaš spet stroške.

Vsaka zadeva ima svoje prednosti in slabosti :idea:

Pelleti

Isto sranje pri kurjenju na drva ali pellete je to, kaj uporabljaš za kurjenje.
Smreko ali bukovino. :roll:
Pri smreki imaš ogromno pepela in slabšo kurilno vrednost,
pri bukovini pa dobro kurilno vrednost in malo pepela- za nekoga žlindra. :shock:

Naslednji problem je, kako so pelleti izdelani. So stisnjeni samo na 5x ali 30x volumen.
Pa še ena posebnost je pri pelletih.
NE KUPUJTE PEČI, KJER IMA PEČ PODOBEN GORILEC KOT NA NAFTO.

Upam, da ste sedaj izdelali kakšen razred iz kurilne tehnike. :lol: :lol:

Lahko bi razpravljali tudi o kaminih in lončenih pečeh, pa moram v štalo, kjer koza koti mladiče. :P

2grmeči maček (thundercat)
Imaš na zs, pa se pomeniva.

Glede 6k €, jaz jih nebi dal :lol:

lp stripi
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Jun 06, 2011 12:14 am

stripi napisal/-a:Drva, ter ogromen zalogovnik- super zadeva. Kdo bo kuril, ko te ne bo 14 dni doma,
zunaj pa 15 stopinj minusa???? Popokajo cevi od centralne peči, ter imaš spet stroške.


V zalogovnik vtakneš nekaj kw elektro grelec, pa je problem rešen.
No seveda ne smeš pozabit regulacije preštelat, da ne greješ hiše na 25 stopinj.
Bolj ugodno in prostorko manj potratno kot pri tistih, kateri za backup varianto nabavijo še peč na kurilno olje.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » To Jun 07, 2011 1:19 pm

gregor napisal/-a:
medo-1 napisal/-a:A si zbral na vplinjenje(ventilatorsko)če si jo pazi kakšno boš dal ker tiste čip variante do 2000€ ne delajo kot je treba se oš nasmodu men verjem,ker sem svoje cajte montiral čip varijante pa jih nebom več razen če jo stranka sama kupi pa sama potem odgovarja.lp medo :roll:


Kaj je narobe s temi poceni variantami atmos itd?
Eni jih hvalijo, drugi preklinjajo, zato me zanima.
Jaz sem tudi raje dal "nekaj" več.

Imam Eta SH 20 v modri preobleki (Buderus Logano SFV 20)
in 2.000 litrov zalogovnika, ogrevam zaenkrat dobrih 100kvadratov + kurilnica/garaža, vse praktično brez izolacije.
Izbiro med Fröling, KWB in Eta je mogoče malo olajšalo dejstvo, da je zaenkrat edino pri eti možno parametre brati na računalniku. npr: http://eta.olje.de/
Kot prvo atmos pa druga sranja kadar nalagaš drva se ti kje u ksiht zadimi,pa če je slab vreme k dol tišči kumej de zakuriš plus da moreš met pol pol ure odprto kurilnco da sosed misli da salame dimiš,pol ko se razgreje regulacija mal zamuja pa misliš da ti kdo peterde v kurilnici meče skratka najebeš pa pol tist k montiraš pa da ne govorim še naprej čeprav je vse zmontiran po načrtih in tako naprej,odkar se ukvarjam z eto že dve leti pa nimam nobenih težav!
Pravilno si se odloču :aplavz: ko si si dal eto zmontirat :wink:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!
če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » To Jun 07, 2011 3:25 pm

@stripi: POKLON... :moli:

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a thundercat » To Jun 07, 2011 3:28 pm

Jaz imam srečo, da je pozimi vedno nekdo doma da bo zakurjeno. Za 14 dni še nisem falil doma, razen poleti ko skočim mal na jug.
:)

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Jun 07, 2011 10:09 pm

medo-1 napisal/-a:Kot prvo atmos pa druga sranja kadar nalagaš drva se ti kje u ksiht zadimi,pa če je slab vreme k dol tišči kumej de zakuriš plus da moreš met pol pol ure odprto kurilnco da sosed misli da salame dimiš,pol ko se razgreje regulacija mal zamuja pa misliš da ti kdo peterde v kurilnici meče skratka najebeš pa pol tist k montiraš pa da ne govorim še naprej čeprav je vse zmontiran po načrtih in tako naprej,odkar se ukvarjam z eto že dve leti pa nimam nobenih težav!
Pravilno si se odloču :aplavz: ko si si dal eto zmontirat :wink:



Nisem dal zmontirat. :lol:
Sva kar z bratom. Je pa res, da sem šel k Dedalusu na detaljni ogled njegove kotlovnice. Če montiraš eto, tako veš, kdo je to :wink:
Če boš rabil softver za komunikacijo s pečjo, pa povej. Sicer je še v fazi razvoja, ampak za to kar jaz rabim, deluje. Naj bi deloval tudi na pečeh na sekance.

Kot si rekel, ja, mene je tudi to odvrnilo od poceni variant, da se nekaterim kadi. Potem pa še bereš po forumih, kako nekateri turbolatorje dograjujejo, pa dodatni ventilator na dimnik, pa drugi termostat za ladomat, dodatni "cigli" v zgorevalni komori itd....

Za Eto sem se odločil tudi zaradi čiščenja pepela od spredaj.
V modri preobleki je pa zato, ker se jo je preko nekih povezav dalo dobit pred pomladjo.

Fröling, Kwb, Eta lahk imaš v dnevni sobi in bo manj svinjarije od nje kot od kamina. Zgleda pa lepš kot kak hladilnik.
Tudi dimnikar je bil začuden, ko je po skoraj treh zimah samo prah obrisal iz dimnika. V šajtrgi ob peči pa smreka.

p.s. na relaciji maribor-ljubljana-koroška-krško brezplačno odpeljem odpaden les od ostrešij itd
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Sr Jun 08, 2011 11:42 pm

RangeRover napisal/-a:@stripi: POKLON... :moli:


Me hvališ ali zajebavaš :lol:

@stripi
dr.spec. za ženske težave

omedem pajčevino in dimnik :P
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a thundercat » Ne Jun 19, 2011 8:35 pm

Evo, moja kurilnica je fertik. :D

Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Če Sep 01, 2011 10:55 pm

Kapo dol.

CARSKO

Veliko užitkov brez skrbi ti želim.
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
marjan
Prispevkov: 1133
Pridružen: Ne Sep 11, 2005 12:43 pm

OdgovorNapisal/-a marjan » Ne Sep 04, 2011 10:40 am

stripi napisal/-a:Drva, ter ogromen zalogovnik- super zadeva. Kdo bo kuril, ko te ne bo 14 dni doma,
zunaj pa 15 stopinj minusa???? Popokajo cevi od centralne peči, ter imaš spet stroške.


tale je pa BOSA....

potem mi že 15 let,vsako leto na novo napeljujemo cevi po hiši,in menjamo radiatorje....
hodimo na smučanje,pa je cel teden minus,pridemo nazaj zakurimo in to je to....

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Sr Sep 14, 2011 10:16 pm

marjan napisal/-a:
stripi napisal/-a:Drva, ter ogromen zalogovnik- super zadeva. Kdo bo kuril, ko te ne bo 14 dni doma,
zunaj pa 15 stopinj minusa???? Popokajo cevi od centralne peči, ter imaš spet stroške.


tale je pa BOSA....

potem mi že 15 let,vsako leto na novo napeljujemo cevi po hiši,in menjamo radiatorje....
hodimo na smučanje,pa je cel teden minus,pridemo nazaj zakurimo in to je to....


Vprašaj ata koliko je zmetal za izolacijo hiše, da ti ostanejo po enem tednu cevi cele.
Nimajo vsi takšne izolacije kot VI.

Pozanimaj se pri centralarjih, kolikokrat popravljajo bedarije zaradi šparanja na izolaciji in odsotnosti kurjačev, potem pa jezikaj.

Sicer pa na barju ne moreš vedeti, kaj pomeni mraz. :lol:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

multiscan
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 2:03 pm

OdgovorNapisal/-a multiscan » To Sep 20, 2011 11:34 am

stripi napisal/-a:Toliko neumnosti na enem mestu še nisem prebral. :shock:

Nekdo prisega na Nemško kvaliteto, drugi nas straši, da šejki prodajajo pellete, tretji kvasi neumnosti o žlindri. :lol:
Isto sranje je, kadar nepismen izdela računalnik za novega mercedesa.

Na kratko vas bom poskusil izobraziti. :P

Zaloge nafte so vsak dan manjše, včasih smo se greli pa na premog.
Ni ga čez komot in avtomatiko- SE STRINJAM.

Izogibajte se sekancev, razen če imate svoje gozdove in suha skladišča- beri ogrevana.
Plin- oglejte si svoje kuhinje, ki postajajo rumene- posledica izgorevanja.

Drva, ter ogromen zalogovnik- super zadeva. Kdo bo kuril, ko te ne bo 14 dni doma,
zunaj pa 15 stopinj minusa???? Popokajo cevi od centralne peči, ter imaš spet stroške.

Vsaka zadeva ima svoje prednosti in slabosti :idea:

Pelleti

Isto sranje pri kurjenju na drva ali pellete je to, kaj uporabljaš za kurjenje.
Smreko ali bukovino. :roll:
Pri smreki imaš ogromno pepela in slabšo kurilno vrednost,
pri bukovini pa dobro kurilno vrednost in malo pepela- za nekoga žlindra. :shock:

Naslednji problem je, kako so pelleti izdelani. So stisnjeni samo na 5x ali 30x volumen.
Pa še ena posebnost je pri pelletih.
NE KUPUJTE PEČI, KJER IMA PEČ PODOBEN GORILEC KOT NA NAFTO.

Upam, da ste sedaj izdelali kakšen razred iz kurilne tehnike. :lol: :lol:

Lahko bi razpravljali tudi o kaminih in lončenih pečeh, pa moram v štalo, kjer koza koti mladiče. :P

2grmeči maček (thundercat)
Imaš na zs, pa se pomeniva.

Glede 6k €, jaz jih nebi dal :lol:

lp stripi




NE KUPUJTE PEČI, KJER IMA PEČ PODOBEN GORILEC KOT NA NAFTO.


Zakaj? Kaj je slabost tovrstnih peči oz gorilcev?

Gledam malo te peči, nekaj ponuja Petrol, mislim da neko Makednosko varijanto Rettifica, potem je na izbiro Biodom 27, pa Walitsov Pellson X3.
Kaj drugega nisem uspel najti v tem cenovnem razredu. Je pa kar nekaj malo dražjih, no tja do 15k€ se lahko pride.

Ampak to je daleč too much.

Če gledamo peči v rangu 3-4k€ potem pridejo med izbiro tiste zgoraj omenjene, in pa veliko t.i. kombiniranih kotlov z gorilci. Od Etisa , Eragona, Ekona, WVterm.

Ne znam izbrati :roll: Ne poznam + specialnih peči, - kombiniranih, zima vse bližje, olje pa drago kot suho zlato

Prosim za mal debate o + oz - enih in drugih peči, da si bom olajšal izbiro

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a esed » To Sep 20, 2011 11:15 pm

Berem in marsikaj preberem in se marsikaj naučim... pa nisem strokovnjak za to področje, se pa marsičesa iz življenja spomnem in:
ko sem bil še majhen smo se otroci pozimi pri stari mami greli na krušni peči,... pa sem imel pred osmimi leti izkušnjo živeti eno leto na višini 600 m, pa je bil zunaj sneg in veter in mraz, da je "stiskalo" in je bila v hiši krušna peč, pa sem jo lepo zakuril in je grela in grela in sem nasekal drv in je naprej grela in lahko rečem, da so to sanje (tudi kak pečar bi rekel tako): je ni takšne toplote, pa vonj, pa les ki gori, pa burkle za panj-drva v peči, pa ...
Če bom sam kdaj kaj gradil/obnavljal, bo to krušna peč.

esed

P.S.:
Pa upam, da moje besede niso koga zmotle :wink:.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Sep 21, 2011 9:05 am

Imam podoben namen, z malo nadgradnje, krušna peč, ogrevana tudi z vodo iz centralne. Videl in sprobal pri tastu.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Sr Sep 21, 2011 1:24 pm

A zdaj bi se pa kar vsi po vrsti na krušni peči radi greli. Ja pa kaj še. Delat bo treba, delat, pa se boste ogreli, ne pa ležat.
:oops: :lol:

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a esed » Sr Sep 21, 2011 7:01 pm

In kaj pomeni: "delati"? :wink:

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Sep 21, 2011 7:11 pm

esed napisal/-a:In kaj pomeni: "delati"? :wink:


Iti vsak teden v svoj boršt pa nasekat zalogo. Krušna dobesedno žre kubike lesa. In če nimaš gozda pomoje ni računice.

Pa še mal matematike za tiste k pravjo, da jim ni panike za cajt k ga porabjo za nalaganje in ohranjanje življenja peči na drva. Če vsak dan zime porabiš recimo samo 20min za nalaganje in zalogo drv potem pomeni to v sedem mesečni zimi kar 70 ur. To je dober delavni teden dela z nadurami. Grem raj vsako zimo za en teden na zimske počitnice z družino, za kurjavo pa pooblastim recimo toplotno črpalko oz. način gretja ki je avtomatiziran.

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Sr Sep 21, 2011 9:18 pm

Ampak krušna peč požre prav vse.
V najmodernejšo peč vrzi kakšno letev z par žeblji, pa si ob par sto eur za popravilo.
Krušna peč je zakon. Če imaš manjšo dobro izolirano hišo, jo lahko v veliki meri ogrevaš z krušno pečjo, pa ti ni treba dve leti hodit na šiht zato, da si kupiš neko moderno peč z vesoljsko tehnologijo......
Vsa znanost ter modrost naših pradedkov in prababic se spet vrača v naša življenja.....
Enostavno, poceni, ekonomično.....

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Sep 21, 2011 9:23 pm

dimen slab matematik si, 70 ur je tri dni in nič več. Ne moreš to pretvorit v cel teden prostih dni.
Koliko pa te stane na sezono avtomatika in kaj hudiča počneš ko si doma da si ne moreš vzet 20 min časa?
To je nekako takole: Včasih so šli ata, mama in otroci nabirat gozdne sadeže pa so se mal družili medtem ko so nabirali, potem so se spet mal družili ko so delali sokove, sirupe in marmelado iz nabranega. Danes ko je za vse škoda časa pa kupimo zanič marmelado in kokakolo v merkatorju, ata in mama fejst delata da zaslužita za avtomatiko, otroc pa na računalniku igrice igrajo in nimajo pojma o življenju. Nihče nima več časa za drug drugega kaj šele za zakurit.
Tako to gre......jaz imam cajt zakurit in še vedno ostane za počitnice. Idile pa ne more dat nobena avtomatika pa naj bo še tako izpopolnjena. Razen če se vsa družina zbere ob radiatorju ob dolgih zimskih večerih.
Koliko časa pa ti delaš za avtomatiko? Si že probal izračunat.....
To je podobno kot tisto če gremo računat koliko časa delamo za fensi avto oziroma koliko nas stane prevoženi km.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Sep 21, 2011 9:51 pm

V zelo moderni peči (edina stvar pri hiši ki ima lambda sondo in je v uporabi) kurim vse kar je podobno lesu. Letos večinoma smrekove late in deske s strehe. Žebljev je ogromno. Ne vidim, kaj bi lahko šlo zaradi tega narobe. Seveda pa mora bit les suh.


Na radiator se ne morem uležt, zato "krušna peč".

Kot si rekel, robinzon, sodelavec se v dobro izolirani hiši greje samo s kaminom, ki ima razvod toplega zraka. Da nima v dnevni svinjarije s kurjenjem, je pa kamin v spodnjem štuku poleg garaže.

aja, dajte si zračunat, koliko časa zapravite na forumih pa fejsbukih. :twisted:
Jaz siguno manj časa porabim za kurjenje in pripravo drv. :roll:
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Pe Sep 23, 2011 1:11 am

Razumeti morate, da živimo v različnih svetovih.

V Blokah te drva sama priosijo, da jih domov odvlečeš in ti še plačajo za to. Tam je krušna peč zakon.

Pri meni je stvar taka, da imam 24urno pekarno za enim vogalom, Mercatorjev hipermarket pa za drugim vogalom. Najdaljša relacija, ki jo dnevno opravim, je 2800m (s skuterjem) na šiht. Avta sploh rabil ne bi.
Kurim s centralno in invertersko klimo. Drva so pri nas predraga.

Pri takih ekstremih težko usklajujemo mnenja, ali ne? ;)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 113 gostov