Garmin GPSMAP 276Cx

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Timaj
Prispevkov: 175
Pridružen: To Mar 10, 2009 11:57 am

Garmin GPSMAP 276Cx

OdgovorNapisal/-a Timaj » Pe Okt 07, 2016 2:52 pm

Po dolgem času Garmin navigacija za katereo sem pomislil; to bi pa mogoče imel. (Trenutno imam v rabi dinozavra GPSMAP 278)

https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/osebni- ... ery-dialog

ohranja isti vmesnik in gumbe kot pri starem 276/278! Ni touchscreen; dober 5" display, nov HW, SD kartica....

Eden prvih testov

https://www.navigation-professionell.de ... view-test/

LP

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Okt 07, 2016 6:02 pm

Zanimivo, ampak se mi zdi orenk predrago.

Recimo tole je moje mnenje kaj in kako z navigacijo;
Recimo vzameš tablico 7 ali 8 col, z windows 10 sistemom in GPS-om že vgrajenim. V windows 10 imaš možnost offline kart in si lahko potegneš vse karte sveta na samo tablico. Potem pa imaš malo morje različnih aplikacij za navigacijo.
Dodatno lahko daš ozi explorerja na tablico in karte prirejene zanj. Pa še kake druge zadeve lahko imaš na tablici, ki so uporabne.

Cena nove tablice z GPS-om in kvalitetno konfiguracijo pa ne preseže 500€.

Z bluetooth tipkovnico pa zadeva postane še mini računalnik.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Pe Okt 07, 2016 6:32 pm

tega garmina primerjat s tablico je tako, kot primerjat dusterja in mojga samuraja za hard. Oba sta načeloma 4x4 ....
Slika

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Okt 07, 2016 6:43 pm

Ja, če primerjaš tablico za 100€.

Imaš tudi take dustproof, waterproof po IP67 standardu z GNSS standardom (GPS/GLONASS/Beidou)
Slika

Drugače pa celo motoristi uporabljajo že tablice
http://www.webbikeworld.com/gps/nexus-7 ... -a-gps.htm
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Pe Okt 07, 2016 8:37 pm

Ja ja dustproof, waterproof, ip99845, itd.... Ko pa moraš med vožnjo po terenu kaj po tablci po ekranu prtisnt, je pa to mission impossible. Na zadaneš na ekranu tistega, kar hočeš, pa da ga jebeš. Pa še vozu nisem, ampak sem bil sovoznik z obema rokama prostima (mogoče zarad Miranovga divjanja, pa vseeno). Sj načeloma je tablca za tebe in zame čist zadost, marsikdo pa potrebuje tak gps kot ga je timaj prlimal. Tut jest bi ga mel, če bi blo kaj viška eurčkov.....pa zunanjo anteno bi lohk prklopil, da ne bi pol časa, ko smo se vozil po gozdu, bil brez signala. No ja, vsakmu svoje....
Slika

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Okt 07, 2016 8:49 pm

Sam imam namesto tablice v avtu hibrida (če ekran obrneš ga uporabljaš kot tablico, če pa ga pustiš v obliki prenosnika, pa lahko delaš tudi s tipkovnico), kadar se gremo kam daleč furat:
Slika

S tipkovnico je res veliko lažje delat kot na touchscreen, to drži.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Po Okt 10, 2016 6:56 am

Dolgo so čakali ... ker dejansko 276/278 ni imel naslednika. Pa kot vidim, je končno v avtomotive načinu možno imeti kompas na glavnem zaslonu, da lahko voziš glede na kurz; to sem vedno pogrešal na 276.
Tovrstnih heavy duty naprav novodobne tablice nikoli niso uspele v celoti nadomestiti, tako kot pri tripmasterjih, kjer so "analogne" verzije še vedno najbolj zanesljive.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov