Servis avtomobilskih klima naprav

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Servis avtomobilskih klima naprav

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Nov 09, 2020 4:48 pm

Zdravo.

Me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje - predvsem dobre - s kakšnim klima serviserjem?

Rabim pa za dat pregledat klima kompresor za patrola Y60, ker kompresor odkar si ga lastim (bo verjetno ze 7 ali vec let) še ni bil v uporabi, pred tem pa tudi ne vem kdaj.
Pač treba ga je poservisirat in zamenjat olje, preden ga dam na avto.

Jaz poznam samo Bejo, a slišim da so izjemno dragi.

Še kdo drug?

Hvala
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si


moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Servis avtomobilskih klima naprav

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » To Nov 10, 2020 8:14 pm

Pač treba ga je poservisirat in zamenjat olje, preden ga dam na avto.


predvidevam, da bi bilo potrebno komp namestit ( predvidevam da imaš ostale pripadajoče komponente na avtu) , zvakumirat napolnit AC sistem in še le nato se vidi, če bo komp delal dovolj pritiska !!! Kar se pa nanaša na olje v kompresorju se slednjo da v komp ob filanju plina...

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Servis avtomobilskih klima naprav

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Nov 11, 2020 7:28 am

moja.malenkost napisal/-a:Pač treba ga je poservisirat in zamenjat olje, preden ga dam na avto.


predvidevam, da bi bilo potrebno komp namestit ( predvidevam da imaš ostale pripadajoče komponente na avtu) , zvakumirat napolnit AC sistem in še le nato se vidi, če bo komp delal dovolj pritiska !!! Kar se pa nanaša na olje v kompresorju se slednjo da v komp ob filanju plina...

Ok. Ampak ne morem dat kompresor, ki ima na vhodu smeti na avto pa robat če bo delal.
Pa tud naš serviser proba tesnost z dušikom, šele nato polni plin. Zdej kako je z oljem pa ne vem. Vsekakor je treba prej pregledat kompresor...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov