So začeli tehtati avtodome tudi pri nas???

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

So začeli tehtati avtodome tudi pri nas???

OdgovorNapisal/-a miran » To Avg 10, 2021 3:04 pm

Včeraj sem na AC pri Brezovici na odstavni zadevi (ob nekdanji cestninski postaji) opazil ekipo, ki mi je delovala kot tehtalne ekipe v A in D. Poleg nekaj tovornjakov je bil tam tudi en avtodom. Je bil tam slučajno ali so ga tehtali?? Kdo kaj ve o tem?
LP
Miran

PS: saj bi objavil to vprašanje na avtodomarskem forumu, pa so me že pred leti nagnali :skace_od_srece:
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: So začeli tehtati avtodome tudi pri nas???

OdgovorNapisal/-a gregor » To Avg 10, 2021 11:39 pm

Čisto možno, zdaj ko imamo "avtocestno policijo". Se že dolgo ve, da so avtodomi brez vode in dreka ter praznim hladilnikom že na meji. Kazni pa niso nizke.

Ravno danes sem nekje bral, da so v kontroli tovornjakov odkrili dve manipulaciji z adblujem. Pa so to dokaj nove zadeve. Mogoče so bili na kakšnem izobraževanju v kaki nemčiji.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: So začeli tehtati avtodome tudi pri nas???

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Avg 11, 2021 10:21 am

gregor napisal/-a:Čisto možno, zdaj ko imamo "avtocestno policijo". Se že dolgo ve, da so avtodomi brez vode in dreka ter praznim hladilnikom že na meji. Kazni pa niso nizke......

Žal bi bila le visoka kazen še dobrodošla :?
Težava je v tem, da presežeš mejo NDM 3500 kg in adijo homologacija za osebno vozilo, vožnja z B kategorijo, vinjeta .... in v NDM je vključen tudi šofer po dejanski teži :(
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: So začeli tehtati avtodome tudi pri nas???

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Avg 11, 2021 1:57 pm

Če je preobremenjeno, je še vedno homologirano do 3500 kg in še vedno vozno (oziroma nevozno) z B in na vinjeto. Ali se motim?

Do koliko % prekoračitve pri nas dovolijo nadaljevati vožnjo?
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: So začeli tehtati avtodome tudi pri nas???

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Avg 13, 2021 5:44 pm

gregor napisal/-a:Če je preobremenjeno, je še vedno homologirano do 3500 kg in še vedno vozno (oziroma nevozno) z B in na vinjeto. Ali se motim?

Do koliko % prekoračitve pri nas dovolijo nadaljevati vožnjo?

Ne vem odgovora. Vse je odvisno od dobre volje obeh udeležencev v postopku. Za A in D sem slišal (slišal, ne doživel!), da pokličejo avtovleko in ti prijazno odpeljejo kišto - se ve, kdo plača :(
Zato pa sprašujem, da kaj izvemo iz prve roke.
Miran
PS: offtopic ali pa ne, če gledamo na dobro voljo obeh partnerjev: včeraj sem čakal za prehod Hr-Slo meje v koloni dolgi cca 2 - 3 km (od križišča v Kaldaniji do mejnega prehoda Sečovlje) točno 2 uri. Na našem bloku odprta le ena kolona za vstop v SLO. Za izstop iz SLO en ali dva avta mogoče. Ura je bila popoldanska, začel sem ob 15:05, čez mejo sem prišel ob 17:05. Pa sem prijazno pobaral policaja, kateri minister je taka mona, da ne ukaže odpreti še ene kolone za vstop v SLO. Poudarjam, prijazno. Pa me je nadrl, da jih je premalo in da naj pridem jaz delati ... No prijaznost je malček popustila tudi na moji strani, so se pa upam tisti v koloni za menoj vsaj malo sprostili, ko so gledali najino mahanje z rokami... -> hočem povedati, če bi bil jaz takrat s kamperjem, bi mi ga sigurno stehtali brez promila tolerance ;)
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov