Policijski Tuaregi

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Jan 14, 2008 2:21 pm

Kaj pa kia sorento? Na K-MAGu jih imajo par že opremljenih in polimanih z nalepkami policija?
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Po Jan 14, 2008 2:39 pm

slayer napisal/-a:Verjetno nove provide niso z nalepkami policija gor??


Slika


.

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Jan 14, 2008 3:38 pm

Res da nism dosti na avtocesti, ampak niso stare provide za videt kot civilni avto, brez nalepk?

Uporabniški avatar
Pinzy
Prispevkov: 41
Pridružen: Po Okt 08, 2007 9:07 pm
Kraj: Posavje 46° 0'46.84"N 15°28'26.62"E

OdgovorNapisal/-a Pinzy » Po Jan 14, 2008 3:50 pm

Stare provide ja. Navigator pa je prilepil sliko škodic superb, ki imajo vgrajen sistem provida in sta mislim da 1 ali 2 takšna avtomobila na relaciji Brežice - Krško - Novo mesto, se pravi na avtocesti. Po mojih opažanjih gredo vsak dan nekje okrog pol9 na drnovem na AC in nekje ob 5 popoldne nazaj. Kolikor jaz vem :D drugače pa sem vesel ker lahko pač kupimo odslužene puche... če mal prebereš najdeš dobrega 8)

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Jan 14, 2008 3:56 pm

Pinzy napisal/-a:Stare provide ja. Navigator pa je prilepil sliko škodic superb, ki imajo vgrajen sistem provida in sta mislim da 1 ali 2 takšna avtomobila na relaciji Brežice - Krško - Novo mesto, se pravi na avtocesti. Po mojih opažanjih gredo vsak dan nekje okrog pol9 na drnovem na AC in nekje ob 5 popoldne nazaj. Kolikor jaz vem :D drugače pa sem vesel ker lahko pač kupimo odslužene puche... če mal prebereš najdeš dobrega 8)


tako je
Slika

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Jan 14, 2008 8:53 pm

Izbirali so med temi avtomobili

- Mercedes-Benz GL 320 CDI 4MATIC 72.860 EUR
- VW Tuareg 2,5 R5 TDI DPF 45.912,14 EUR
- Toyota Land Cruiser 3,0 D-4D Limited 46.060 EUR
- Puch 280GE ni cene

in izbrali tuarege.
Pred EUR sem bil SIT!

izzzzy
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Okt 31, 2004 6:09 pm
Kraj: dolina hmelja

OdgovorNapisal/-a izzzzy » Po Jan 14, 2008 9:54 pm

Če se ne motim so kie na testiranju in "krožijo"po vsej sloveniji. So pa kia sorento in kia ceed SW.

Uporabniški avatar
blues
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 26, 2005 8:23 pm
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a blues » Po Jan 14, 2008 10:14 pm

Slučajno sem imel možnost pogovora z uporabnikom (policistom) nove Škode Superb. Prej so imeli "civilno" Alfo, ki je bila po njegovih besedah mnogo boljša kot pa Škoda. Glede cene ne vem. So pa nove Škode Superb provide v barvi policije zaradi dvojne uporabe, imajo pa tudi psihološki učinek. Ko zagledaš policijski avto pač podzavestno zmanjšaš hitrost. V končni fazi ni namen policije kasiranje. Primarno je preventivno delovanje, šele ugotovitvi prekrška pa delujejo kurativno in polnijo državno blagajno.

LP Blues
To Jeep or not to Jeep...

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » To Jan 15, 2008 7:28 am

blues napisal/-a:V končni fazi ni namen policije kasiranje. Primarno je preventivno delovanje, šele ugotovitvi prekrška pa delujejo kurativno in polnijo državno blagajno.

LP Blues


Očitno sta s tem zelo dobra prijatla da tako lepo govoriš o njih. Glede na to da imajo za hitrost, pas, alkohol mesečno normo, ki jo morajo doseč, se men zdi da so v prvi vrsti inkasanti.
Extremely anti diesel guy
It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Jan 15, 2008 8:58 am

Filko napisal/-a:
blues napisal/-a:V končni fazi ni namen policije kasiranje. Primarno je preventivno delovanje, šele ugotovitvi prekrška pa delujejo kurativno in polnijo državno blagajno.

LP Blues


Očitno sta s tem zelo dobra prijatla da tako lepo govoriš o njih. Glede na to da imajo za hitrost, pas, alkohol mesečno normo, ki jo morajo doseč, se men zdi da so v prvi vrsti inkasanti.


Se pravi, da če voziš po omejitvah, nisi pijan za volanom in povrh še privezan uideš vsem kaznim? To pa je ugotovitev, ki se jo splača sprobat.
Bravo Filko
Slika

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Jan 15, 2008 9:21 am

Filko napisal/-a:Bomo vprašali kakšnega policaja kaj piše v njihovem homologacijskem kartončku :)

Specialno vozilo.
Filko napisal/-a:Glede na to da imajo za hitrost, pas, alkohol mesečno normo, ki jo morajo doseč, se men zdi da so v prvi vrsti inkasanti.

Bluziš. :roll:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » To Jan 15, 2008 10:21 am

Rafter, kak napotek, kako dobim v homologo kartoncek svojega mokija napis
"specialno vozilo".
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Jan 15, 2008 10:31 am

V Googla vpiši "klasifikacija vozil" in prvi zadetek ti bo razširil obzorja. :wink:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » To Jan 15, 2008 10:52 am

Aha, kot sem si mislil in trdim ze ves cas: med specialnimi vozili manjka kategorija
"tekmovalno vozilo". Po moje. Ne da se na primer kategorizirati avtokros buggyjev.
No pa se drugih ampak avtokros je boljsi primer, ker je bolj razsirjen.
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » To Jan 15, 2008 1:38 pm

Rafter napisal/-a:
Filko napisal/-a:Glede na to da imajo za hitrost, pas, alkohol mesečno normo, ki jo morajo doseč, se men zdi da so v prvi vrsti inkasanti.

Bluziš. :roll:


No to sem slišal od policaja, tako da potem tudi on bluzi.
Extremely anti diesel guy

It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 15, 2008 2:02 pm

Vir: Dnevnik.si

torek, 15.01.2008
Tekst: Sven Berdon

Le dan za tem, ko smo na naših straneh pisali o vprašljivi izbiri touaregov za nova terenska vozila policije, so se dvomi potrdili. Novi touareg je padel že na prvi resnejši preizkušnji, pri akciji po tragični letalski nesreči nad Trbovljami.

Policisti se namreč z luksuznim terencem najvišjega cenovnega razreda po naših podatkih niso uspeli prebiti do kraja dogodka na strmem pobočju, čeprav so avto kupili prav za takšne primere. Ob predstavitvi 25 avtomobilov te znamke so prejšnji teden pojasnjevali, da bodo novega terenca potrebovali predvsem takrat, ko z drugimi vozili ne bodo (z)mogli do mesta dogodka. Denimo ob naravnih in gorskih nesrečah ter pri iskanju pogrešanih oseb na območjih, ki z drugimi vozili niso dostopna, če dobesedno povzamemo pojasnilo policije.

Res je, da je šlo pri posredovanju po letalski nesreči za izjemno zahteven teren in da so policisti nov avto dobili le dan prej, res pa je tudi to, da so novega terenca kupili prav za takšne naloge. Zato lahko zdaj toliko bolj verjamemo ocenam nekaterih poznavalcev, da touareg ni pravo "delovno" terensko vozilo in torej policistom ne bo najbolje služilo v podobnih primerih. Gre za "pozerja" med terenci, bi lahko strnili kritike, ki bi bil primernejši za protokolarne dogodke, denimo spremljanje in varovanje pomembnih gostov. Če bi bili malce zlobni, bi lahko zapisali, da bi si morala policija za podobne intervencije očitno kupiti traktorje, s katerimi so se domačini uspešno prebili do kraja letalske nesreče.

Približno milijon evrov, kolikor so jih za nakup novih terencev zdaj namenili iz državnega proračuna, vsako leto za področje prometne varnosti oziroma nadzora prometa (denimo nakupe radarjev in avtomatskih sistemov za nadzor prometa) iz iste malhe prejme tudi policija. Gre za eno najbolj kritičnih področij pri nas, saj na slovenskih cestah v primerjavi z drugimi evropskimi državami umre nesorazmerno veliko ljudi. Če k temu prištejemo še pomanjkanje policistov zaradi "selitve" na schengensko mejo, lahko sklenemo, da bi morali policijski šefi bolje razmisliti vsaj o tem, čemu namenjajo sredstva, ki jih imajo na voljo, če že ne zmorejo zagotoviti denarja za zadostno število policistov in njihovo opremo.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » To Jan 15, 2008 2:36 pm

No to sem slišal od policaja, tako da potem tudi on bluzi.


Ceprav s tezkim srcem :wink:, moram dati tukaj Filkotu prav. Tudi sam sem slisal to
storijo, prav tako od policaja in s popolnoma drugega konca Slovenije. Kaj pa je res
pa verjetno ne bomo nikoli izvedeli.
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Jan 15, 2008 3:30 pm

Jst nevem, sej lepo piše da so se gasilci prebijali do nesreče z traktorji a policaji bi šli kar z tuaregom?? Za take primere je tukej pri nas civilna zaščita, v katero so včlanjeni offrovderji iz primorskih klubov in ti pridejo na pomoč z svojimi terenskimi vozili v primerih hudo nedostopnega terena. Sicer pa sem mnenja da niso izbrali slabih avtov, le terenske zmogljivosti verjetno niso na ravni starih terencev policije.

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » To Jan 15, 2008 5:09 pm

Ne mi rečt, da ni niti enga policaja na forumu, da bo reku kaj je res in kaj ne (glede "inkasantov").
Kar se pa tiče tauregov je po mojem tako: Vse prevečkrat se take javna naročila (al kako se že to kliče) izvršujejo iz pisarn. Pogodijo se o ceni, rečejo "sej res dobro izgleda, pa še VW je" in je stvar rešena, pa sence ni o kakšnih karakteristikah (razen 220km/h mora it).

Če so Taurege res nabavljali kot piše za nedostopne terene in ne vem kaj še, potem strokovnosti ni zraven. V kolikor, pa so jih nabavljali za neko delo na cestah, potem ni nekaj važno kaj je.

Če so mislili za neka brezpotja, potem bi jim že vsak nevednež bolj svetoval lado nivo kot taurega.

LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Jan 15, 2008 9:17 pm

slayer napisal/-a:Jst nevem, sej lepo piše da so se gasilci prebijali do nesreče z traktorji a policaji bi šli kar z tuaregom?? Za take primere je tukej pri nas civilna zaščita, v katero so včlanjeni offrovderji iz primorskih klubov in ti pridejo na pomoč z svojimi terenskimi vozili v primerih hudo nedostopnega terena. Sicer pa sem mnenja da niso izbrali slabih avtov, le terenske zmogljivosti verjetno niso na ravni starih terencev policije.

Strinjam se s teboj, s pripisom, da so dobri offroad vozniki tudi drugje po Sloveniji, ne samo na Primorskem.

Glede dostopnosti do prizorišča letalske nesreče pa vam lahko prišepnem, da na prizorišče niso mogli niti gasilci z GVGP (gasilskim vozilom za GOZDNE POŽARE) in to z VERIGAMI.

Več na TEM in TEM LINKU.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Jan 15, 2008 9:47 pm

Rafter, slabo sem se izrazu. Nisem mislu da drugod po Sloveniji ni dobrih offroad voznikov, ampak da je pri nas na primorskem zadeva tako urejena, drugod nevem kako imaste pošlihtano.

Uporabniški avatar
Cap
Prispevkov: 155
Pridružen: Če Dec 16, 2004 11:20 am
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Cap » To Jan 15, 2008 10:12 pm

Še ena trditev mi je malo čudna - zadnja terenska vozila naj bi nabavljali pred več kot desetimi leti - a so discoti in terranoti, ki jih je polno predvsem ob hrvaški meji, res že starejši od 10 let ?
LP Andrej

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Jan 15, 2008 10:21 pm

Cap napisal/-a:a so discoti in terranoti, ki jih je polno predvsem ob hrvaški meji, res že starejši od 10 let ?

Za Discote ne vem, Terranoti pa so iz serije 1994-97.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov