Sovražniki narave št.1

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Okt 17, 2008 8:13 am

Počasi bi se morala ta debata preseliti v neke klubske prostore, preveč javnosti škodi. Nas bo spet kakšen od offroadarjev zašpecal.

Malo razmišljam (tudi to se zgodi) in mi hodi po glavi: kaj pa je narobe z ORZS? Je zveza klubov, torej je že na državnem nivoju. Ima neko zgodovino, torej je resna organizacija, ki obstaja že dlje časa in še kaj + bi se mogoče našlo. V tej zvezi pa prav nič ne naredijo za lažje "sodihanje" narave in lastnikov (voznikov) 4x4 vozil. In ker nič ne naredijo, bi mi kar novo zvezo ali kaj podobnega ustanovili. Hmm... A je to pametno? NE! Samo še več dela bo(d/m)o imeli ustanovitelji te nove "zveze". Večina vas je v 4x4 klubih ki SO člani ORZS. Zakaj na sestankih ORZS nič ne ukrepate? Zakaj tam ne začnete tolčt po mizi? Kaj vam zaradi malo pijače in ene ukrajinka na mizi povsem otopijo vsi dobri nameni? Ne mi rečt, da je Konrad ali kdor koli že je tam na vrhu ORZS, podprt s kakšno Sekuridad ali podobnim. Kaj se ga (jih) bojite?
Tata ima prav: če se ustanovi neka vzporedna "zveza", bo šlo največ časa in energije za borbo z ogroženo obstoječo ORZS - kar naenkrat bodo imeli polno podpore pri oblasteh.
Ker nas verjetno precej ne ve, kdo so ljudje v vrhu ORZS, bi bilo najprej dobro, da se izve, kdo so to. Mogoče so aktivni tukaj na forumu, mogoče so celo že izrazili željo po kakšnem napredku v tej zadevi.
V ORZS je treba podpreti ali pa nastaviti borbenejše ljudi - a z obilo "diplomatske" žilice. Poimensko javno pljuvanje po raznih ljudeh, ki jih bo mogoče (verjetno) kdaj prositi za podporo, ni ravno pametno. Izza šanka se zakonov ne da spremeniti!
V akcijo!
Časa ni veliko!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Pe Okt 17, 2008 9:20 am

Miran se strinjam. V kolikor so na ORZS ljudje, ki se tam samo pasejo in obstajajo tudi ljudje ki bi nekaj naredili, torej da bi jih zamenjali, je treba stare mačke sklatiti dol. :roll:

tata
Prispevkov: 45
Pridružen: So Sep 20, 2008 10:13 am
Kraj: Sarajevo

OdgovorNapisal/-a tata » Pe Okt 17, 2008 11:11 am

Slicne probleme i dileme imali smo i mi u Bosni prilikom aktiviranja BIHAMKa(organizacija kao sto je vasa AMZS)Sve ove dileme smo prosli i na kraju smo dosli do rjesenja da postojeci Upravni odbor ne treba potpuno raspustiti nego DOPUNJAVATI kvalitetnim kadrovima i ljudima koji imaju volju da nesto i naprave.Nekvalitetni su vremenom otpadali i ostali su samo oni koji i treba da budu u upravi Saveza.Kada sada razmislim najvise podrske i koristi imali smo od ljudi iz medija.Oni su dovoljno mocni da mogu progurati sve vase ideje.Stoga ne mogu da shvatim kako niste kao Savez u stanju da nekoga involvirate u vase redove.
Ja odavde iz Sarajeva mogu vam garantovati podrsku npr Dusana Lukica-Lakija,glavnog urednika Avto magazina,Mirana Stanovnika,Aljose(urednika Slovenackog izdanja Plejboja koji je i sam zaljubljenik terenaca i putovanja po cijelom svijetu sa svojim Patrolom) ili bar nekoliko utjecajnih privrednika iz Slovenije.Najbitnije u ovom dijelu price bilo bi to da nemaju nekog licnog materijalnog interesa nego da su zaljubljenici auta i auto sporta uopsteno.
Bez obzira na moje misljenje o Dagmaru Susteru mislim da je i on covjek kome se trebate obratiti za savjet jer je cinjenica da njegov AS2005 funkcionise dobro.Ako zelite kontakte stojim na raspolaganju.

Ovu moju pricu molio bih da shvatite krajnje dobronamjerno i prijateljski jer to sto vi sada prolazite ja sam iskusio na vlastitom primjeru.

Jos jedno izvinjenje za jezik kojim pisem ali priznace te da je malo kasno da u ovim mojim godinama ucim neki novi.

Mnogo prijateljskih pozdrava iz Sarajeva,

Zlatko Kapetanovic.

PS

Sta vas briga.Ako vam zabrane vozanje po cijeloj Sloveniji uvijek mozete doci ovdje i uzivati u makadamu i sumama koliko zelite. :D :D :D
Ferozista

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Okt 17, 2008 6:08 pm

Tata! Pazi, da se ti en dan ne bo vsa SLO offroad banda pojavila pred hišo :lol:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

tata
Prispevkov: 45
Pridružen: So Sep 20, 2008 10:13 am
Kraj: Sarajevo

OdgovorNapisal/-a tata » Pe Okt 17, 2008 7:16 pm

miran napisal/-a:Tata! Pazi, da se ti en dan ne bo vsa SLO offroad banda pojavila pred hišo :lol:
LP Miran


Nemam nista protiv.Kao sto sam vec napisao moja je kuca otvorena za sve koji dodu u Sarajevo sa dignutim i opremljenim terencem a koji su zeljni vozanja po makadamu.Sem kuce obecao sam i cevape u somunu i razumnu kolicinu Sarajevske pive. :D :D :DA imamo i lidera svih Off road vozaca u BIH,Zorana Bilana,koji drzi restoran gdje se jako,jako dobro jede(a i pije) i gdje smo svakodnevno.

Pa zar takvo druzenje i nije osnovna svrha ovog Foruma :wink:
Ferozista

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Okt 17, 2008 8:05 pm

Tata :z_kijem_v_roki: nismo se tako dogovorili....ČEVAPI SU MOJI!!!!!!!!!!!! :wink:

Fantini jes sem zjeban dons ko ps, (pes, ne privatno sporočilo) tko da grem spat. Sem vesel da vas vedno več sodeluje v tej debati, ki je za vse nas zelo pomembna, in da se končno razumemo za kaj gre. Sem hotel še mal stvari pokomentirat sam sory res se mi ne da.
Stvar se razvija v pravi smeri, kar je zelo spodbudno. ( no Nebivedu je že lačen, pa mal prehiteva). Zelo sem vesel posta tate. Pa človek nima čisto nič od tega pa ponuja pomoč. Tata svaka čast.
Zaenkrat se javilo nekaj klubov tako da ni več problem....gremo :buta_z_glavo_ob_zid: pa kar bo bo
Sej se bom tko oglasu med drugo in peto zjutraj :lol: to je čas ko alieni bluzimo.....če ne pa v pondelk ziher 100%

Še nekaj pred spanjem.......za.....no ve se koga :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=NKNfb13v ... re=related

Lp....pa lep vikend vsem

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » So Okt 18, 2008 10:41 am

Kot sem že velikokrat napisal in povedal.
Nihče v ORZS nima trajnega doživljenskega mandata kot ga je mel tito.

Torej Konec meseca je skupščina in je teba dat predloge. Vsi kontakirajte svoje klube in se z predstavniki, ki bojo na sestanku dogovorite kaj je treba spremenit in bo prevladal glas večine. Miran je že začel prav razmišljat. Dajte še ostali.

Saj ne moreš vsake par let ustanavljat nove zveze, če nisi zadovoljen z vodstvom, saj zato pa so volitve. Ko ljudstvo odloči na volitvah da je oblast treba zamenjat se pač izvolijo drugi in stvar gre naprej.
Slika

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » So Okt 18, 2008 10:50 am

Tud če z vlado nisi zadovoljen, ne greš zaradi tega nove države ustanavljat.

Težava pri raznoraznih zvezah in tudi klubih pa je "dinozavrstvo".

Vsi, ki so v katerikoli zvezi, društvu, klubu... karkoli naredili, pa že leeeeta niso aktivni, se prevečkrat tolčejo po prsih v smislu "saj si lahko nam hvaležen za to kar imaš" in se ob pomembnih odločitvah največkrat in najbolj pametni delajo, čeprav s tem konkretno škodijo tako samemu delu kot novitetam. Obilo uspeha. :)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » So Okt 18, 2008 12:21 pm

Se strinjam z Miranom in Maroltom. Počakajmo do skupščine in probajmo narest nekaj iz tega kar že imamo. "Vojna" še nikol ni prnesla nč dobrga za nobeno stran.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Okt 18, 2008 8:03 pm

Rafter napisal/-a:Tud če z vlado nisi zadovoljen, ne greš zaradi tega nove države ustanavljat.

Težava pri raznoraznih zvezah in tudi klubih pa je "dinozavrstvo".

Vsi, ki so v katerikoli zvezi, društvu, klubu... karkoli naredili, pa že leeeeta niso aktivni, se prevečkrat tolčejo po prsih v smislu "saj si lahko nam hvaležen za to kar imaš" in se ob pomembnih odločitvah največkrat in najbolj pametni delajo, čeprav s tem konkretno škodijo tako samemu delu kot novitetam. Obilo uspeha. :)


E točno tako! Tudi kleno je lep povzetek naredil.
Dejstvo je da je ORZS neaktivna pri ključnih vprašanjih. Z članstvom v zvezi ne pridobiš nič razen da da pridobiš pravico do točkovanja v DP.
Ne razumem kako morejo biti pri tako ključnih vprašanjih kot je uredba o vožnji v naravnem okolju tako pasivni!? Ali pa recimo pri težavah z katerimi se srečujejo klubi pri organizaciji tekmovanj in srečanj.
Res je da bi bil najslabši možni scenarij ustanavljat neko novo zvezo za katero ni rečeno da pa bo tista prava, in po nekaj letih kaj? ustanavljat neko tretjo!? Dejstvo je na dlani: te mastodonte ki so v ORZS je povozil čas ali pa jih enostavno boli k. za vse. Očitno so sami sebi zadostni.Dejstvo je da DP nazaduje in je trenutno resnično samo še peskovnik. In dejstvo je da kmalu še tega kar je ne bo več.
Čas je za spremembe.
Dobili smo odgovor od ministrstva. Moram rečt da smo presenečeni nad ažurnostjo in hitrostjo. Zdaj bi bilo dobro da se vsi zainteresirani dobimo na :nazdravljamo: in pogučamo. Našla se je rešitev tudi za posameznike brez kluba. Mi bomo pripravili gradivo vi se pa potem v klubih pogovorite in prispevajte svoj delež ali pa ne, kakor boste hoteli.
Vsi zainteresirani z predlogi na dan. Najboljše bi bilo da se srečamo nekje v okolici Lajbaha, da imamo približno isto pot. Zadeva je relativno zelo preprosta, je pa botreben masovni odziv. Nič drugega ne moremo storiti kot pokazati da obstajamo in da je potrebno računati tudi na nas.
Če so uspeli kolesarji ne vem zakaj ne bi tudi mi.

Lp

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Okt 19, 2008 2:00 pm

Alien!
Kdaj?? (če se le da med tednom po 18:00 uri!)
Kje??
Pridem!
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Tinček
Prispevkov: 499
Pridružen: To Jul 17, 2007 10:52 pm
Kraj: ajdovščina
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tinček » Ne Okt 19, 2008 6:54 pm

Kdaj in kje? Pridem!
LP
off road forever
http://4x4ajdovscina.com

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Okt 19, 2008 7:29 pm

Kleno napisal/-a:Kolegi iz Land Rover kluba imajo izkušnje z gostilno Livada. Morda lahko kdo od njih kaj pomaga, ko že imajo veze?

Livada je kar pogosta (in dobra) izbira za raznorazne sestanke in skupščine - tudi moja zveza ima že petnajst let sestanke tam.

Najava kar po telefonu.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Okt 19, 2008 7:59 pm

Kar se zadeva uredbe o vožnji v naravnem okolju je vse več ali manj jasno tako da bi predlagal da počakamo še na skupščino orzs
Pa še za primerjavo:
ORZS....ustanovljena pred šestimi leti in pol.....
http://www.bizi.si/podjetje/o-podjetju. ... tjilwfs%3D

HORS
Tukaj je pa lep primer kako deluje in dela ena resna zveza ki je bila ustanovljena pred komaj dvemi leti....
HORS.......hrvatski off road savez
http://www.schnee-hr.com/hors/index1.html


Ni primerjave.......
Da bo prišlo do kakršnihkoli sprememb v ORZS je utopija.......

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Okt 20, 2008 5:43 am

Ne vem meni se zdi še najbolj racionalno počakati skupščino, kajti če se pokaže da bo ORZS še vedno ostala taka kot je se lahko obenem pogovorimo tudi o tem kaj storiti saj je dejstvo da OR v Sloveniji nazaduje.....
Brez skrbi da berejo Kleno, nekateri so tudi prijavljeni na forumu, če se ne motim vendar zaman pričakuješ da se bo kdo oglasil. Očitno jim ni v interesu, ker mislijo da imajo DP v rokah in da jim nihče nič ne more.
Vse bolj se mi zdi da gre za privatno institucijo.

Lp

Miki & Gigi
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Maj 15, 2006 3:47 pm
Kraj: Koper -Sermin

OdgovorNapisal/-a Miki & Gigi » Po Okt 20, 2008 12:12 pm

Fantje kaj nebi pogledali kaj se skriva pod davčno številko ORZS in boste hitro ugotovili da bistveno ne boste menjali vodstva ( saj ne predsednika ). Ostali pa so v vodstvu najpogosteje predsedniki klubov v zvezi, ozirama vodstveni ljudje klubov. Pa še tem so nekakor vezane roke zaradi koalicije med pohorjem in ARO inč e se pravilno ne lobira ne prideš nikamor . BISTVO JE UGOTOVITE KAJ JE POD DAVČNO ŠTEVILKO !!!!! VSE BO VAM JASNO !!! DA vidimo gdo bo prvi ugotovil pa bo lepa tema . Alien nisi daleč od resnice . Lep pozdrav vsem
Ženske so zakon

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Okt 20, 2008 12:38 pm

Miki & Gigi napisal/-a:Fantje kaj nebi pogledali kaj se skriva pod davčno številko ORZS in boste hitro ugotovili da bistveno ne boste menjali vodstva ( saj ne predsednika ). Ostali pa so v vodstvu najpogosteje predsedniki klubov v zvezi, ozirama vodstveni ljudje klubov. Pa še tem so nekakor vezane roke zaradi koalicije med pohorjem in ARO inč e se pravilno ne lobira ne prideš nikamor . BISTVO JE UGOTOVITE KAJ JE POD DAVČNO ŠTEVILKO !!!!! VSE BO VAM JASNO !!! DA vidimo gdo bo prvi ugotovil pa bo lepa tema . Alien nisi daleč od resnice . Lep pozdrav vsem


Ne nakladaj, to davčno ima samo OFFROAD ZVEZA 4X4 SLOVENIJE in nihče drug. Davčna številka ni prenosljiva in jo ima lahko samo fizična oseba, ali podjetnik ali zasebnik, nikakor pa ne 2 osebi naenkrat.

In pod davčno številko zveze se najde samo:
OFFROAD ZVEZA 4X4 SLOVENIJE
Polana 17A
2311 HOČE

Razen, če si mislil, kaj se najde na naslovu Polana 17A, tam pa v javnem imeniku najdeš tole:
PAVEL ŠTEFAN
VRHOVŠEK JASMINA
VRHOVŠEK KONRAD
VRHOVŠEK MARIJA


Ampak vseeno, če zveza hoče lahko naslov zelo hitro spremeni.

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Po Okt 20, 2008 2:18 pm

LANDROVER FORUM uporabnik majckeno napisal/-a:V soboto smo se z družinco mimogrede ustavo u Lj. Parkiral sem ob v Trnovem ob v Lublanci. Ko sem že zaklepal avto pride do mene ena ''lušna'' punca in mi reče: '' sem iz civilne iniciative, ki se zavzema za prepoved vožnje treneskih vozil v mestnih središčih, apeliram na vas da drugič pridete s kakšno drugo vrsto prevoza''.

Zgleda, da se še po cesti ne bomo smeli več voziti s terenci

BTW:
civilna iniciativa (beri nasprotniki terencev in vsega kar je z njimi povezano) se je očitno precej bolj konkretno odločila stopiti v boj proti uporabi terencov v vseh pogledih - za razliko od samih uporabnikov terenskih vozil, ki se glede na prebrane forume bolj ali manj samo pogovarjamo, dogovarjamo,...

Če bo šlo tako naprej bomo moral z vozili še emigrirat

...al pa jih skrit u dnevno sobo

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Okt 20, 2008 4:05 pm

Kleno napisal/-a:Enkrat bi prav rad naletel na enega takega iniciativca/primitivca. Ves žolč, ki sem ga kdaj nabral bi nanj zlil. :z_kijem_v_roki: Pa naj bo še tako primitivno ... bo vsaj na njihovem nivoju.

... na, se mi že mazolji delajo... :roll:


Počak, da bo zima in sneg pa poledice, ko bodo taki prosil da jih iz jarkov ven povlečemo. Takrat bodo za vse nazaj plačal.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov