Sovražniki narave št.1

Teme, ki niso v povezavi z offroadom

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Po Mar 20, 2017 7:11 pm

Berem ta dva prispevka, pa mi pade v oči tale stavek:

"Pri tem opozarjajo, da lastništvo ne izključuje prekrška (npr. zasebna njiva, travnik, gozd)."

To pomeni, da se s svojim terencem ne smem odpeljati v sredo svojega gozda? Ta je pa huda...

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Mar 20, 2017 9:58 pm

Kot lastnik gozda se lahko tja odpelješ, samo motorko imej v prtljažniku, da se boš lahko izgovoril, da "gozd čistiš".
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a gregor » To Mar 21, 2017 12:14 am

Ja. V gozdu si lahko samo za namen gospodarjenja z gozdom.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a compadre » Sr Mar 22, 2017 9:16 pm

And on the 8th day God created Land Rover

sx4
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Feb 02, 2015 5:17 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a sx4 » Sr Mar 22, 2017 9:52 pm

Kmalu bodo rekli, da v gozdu ne smemo več uporabljati motornih žag, ker motijo......, nevem kaj se bodo spomnili.

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Mar 23, 2017 12:05 am

Meni samo ni jasno; kako bi to izvajali; grem zvečer z otrokom skozi lokalni gozd na sprehod, in naju kaj, prileti neslišni dron, naju zajame mreža, spusti se uspavalni plin, da z upiranjem ne motiva živali, potem pa se zbudiva doma z UPN nalogom :) kazen + dostava na dom :)
Ali pa bodo inšpektorji čepeli v grmovju in ker so posvečeni, oni s svojo prisotnostjo ne motijo živali.
in seveda lokalni zvonik, iz katerega odmeva zvonenje tudi ponoči in se ga sliši do Brda, ne moti živali!
Dejmo male ljudi tepsti, da bodo veliki imeli mir pred nami :)

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Mar 23, 2017 6:04 pm

Mislim, da se pa tokrat tu malo pretirava...

Predlog je, da se omeji gibanje v času od eno uro po sončnem zahodu do eno uro pred sončnim vzhodom.

Eno uro po sončnem zahodu se začne astronomska noč. Torej je že dovolj temno za opazovanje zvezd. Sem precej v gozdu, ampak v tem času tam enostavno nimam kaj počet. Vsaj tisti s poštenimi nameni ne. Če je polna luna, je še ena milost, drugače pa je temno kot v riti. In nikakor ni primeren čas za sprehod z otrokom skozi lokalni gozd... Samo za občutek, za jutri, 24.3.2017 bo to ob 20:02. Pa si poglejte, kako temno bo ob tej uri. Pod krošnjami dreves je pa še za odtenek temneje... Ne verjamem, da se bo kdo ob tej uri sprehajal po gozdu, pa ne glede na to a z otrokom ali pa z ljubico... In jim dam prav. Samo to ne vem, kako se bodo lovci odzvali na to, ker je ta termin najboljši za lov...

Kar se pa zvonika in zvonenja tiče: saj tudi tebe ne moti, če zvoni tam nekje. Dokler ne zvoni na tvojih vratih... In dokler se kar nekdo ne sprehaja po tvojem stanovanju...

Se pa strinjam, ja, imajo velikokrat zamisli, pri katerih dobiš občutek, da razmišljajo v stilu: "Dejmo male ljudi tepsti, da bodo veliki imeli mir pred nami :)"

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Pe Mar 24, 2017 10:40 am

Zadeva naj bi imela močno ironičen prizvok.

Kot drugič, čisti ali nečisti nameni v gozdu se izvajajo 24h na dan, ne samo ponoči.

O vzgoji otrok verjetno ne bova dosegla konsenza, lahko ti le povem, da pač moj ne mara iti zgodaj spati, poleg tega pa je pozimi tema že ob 17h, ko se ravno regeneriram od dela in se posvetim na polno otroku, katerega mrak in mraz ne zadržita, da ne bi šli tudi pozimi na sprehod.
Ne tako dolgo nazaj sem ob polni luni smučal iz Viševnika in podobnih hribov, čez temno Pokljuko pa mi je poleg polne lune pomagala še čelna svetilka. Obe tehnologiji uporabljam (o) še danes.

in dokler nisva imela otroka, je bila "dekca" iz prtljažnika redno uporabljena ;) (razen če šteješ kot nečisti namen)

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Sr Mar 29, 2017 4:38 pm

Hribovc napisal/-a:Mislim, da se pa tokrat tu malo pretirava...

Predlog je, da se omeji gibanje v času od eno uro po sončnem zahodu do eno uro pred sončnim vzhodom.

Eno uro po sončnem zahodu se začne astronomska noč. Torej je že dovolj temno za opazovanje zvezd. Sem precej v gozdu, ampak v tem času tam enostavno nimam kaj počet. Vsaj tisti s poštenimi nameni ne. Če je polna luna, je še ena milost, drugače pa je temno kot v riti. In nikakor ni primeren čas za sprehod z otrokom skozi lokalni gozd... Samo za občutek, za jutri, 24.3.2017 bo to ob 20:02. Pa si poglejte, kako temno bo ob tej uri. Pod krošnjami dreves je pa še za odtenek temneje... Ne verjamem, da se bo kdo ob tej uri sprehajal po gozdu, pa ne glede na to a z otrokom ali pa z ljubico... In jim dam prav. Samo to ne vem, kako se bodo lovci odzvali na to, ker je ta termin najboljši za lov...

Kar se pa zvonika in zvonenja tiče: saj tudi tebe ne moti, če zvoni tam nekje. Dokler ne zvoni na tvojih vratih... In dokler se kar nekdo ne sprehaja po tvojem stanovanju...

Se pa strinjam, ja, imajo velikokrat zamisli, pri katerih dobiš občutek, da razmišljajo v stilu: "Dejmo male ljudi tepsti, da bodo veliki imeli mir pred nami :)"


res ne razumem zakaj bi dal prav tako idotski ideji. Omejeno gibanje, o moj bog, za bruhat
prvič, če že nimaš kaj delat v gozdu v taki uri in tam je itak tema in nobeden ne hodi v takih urah, mi res ni jasno, čemu prepoved???
Mora bit res plesen v teh glavah
Če nekdo predlaga kaj tako butastega in je plačan iz strani države, bi moral nemudoma dobit odpovet, tak človek je totalna zguba denarja, koliko ljudi se ta trenutek ukvarja zdaj s tem (zdaj ne več, verjetno bl dopoldan), ki bi lahko delali kaj pametnega
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Mar 29, 2017 4:56 pm

Izumili so cigarete brez nikotina, kavo brez kofeina, vozila brez voznikov ampak nismo pa še tako daleč, da bi lahko izumili vlado brez idiotov.
Pred EUR sem bil SIT!

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Mar 30, 2017 6:56 am

jeep corporation napisal/-a:Mora bit res plesen v teh glavah
Če nekdo predlaga kaj tako butastega in je plačan iz strani države, bi moral nemudoma dobit odpovet, tak človek je totalna zguba denarja, koliko ljudi se ta trenutek ukvarja zdaj s tem (zdaj ne več, verjetno bl dopoldan), ki bi lahko delali kaj pametnega


Najbolj žalostno je, da je takih plesnivih glav kar precej v raznoraznih medresorskih skupinah, na poslanskih položajih, na DARSu in v podobnih službah...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a miran » Če Mar 30, 2017 1:15 pm

Žal tako ni le v naši ljubi Sloveniji :(
Mimogrede: lovci bodo pa lahko ponoči vodili bogate "goste" na pobijanje jelenov kapitalcev in podobnih gozdnih arborigenov. Hm, hm ....
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Apr 02, 2017 9:40 am

Med tem, ko jaz zvečer (z bojda nečistimi nameni) tečem po gozdu ob Kokri, v njej eden izmed sosednjih kmetov z nameni čistosti pere traktor :)
Samo, da je red!

Slika

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Po Apr 03, 2017 5:08 pm

naj človek pere, brez problema, mi se nesmemo med sabo pojest in tožit en drugega
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Apr 03, 2017 10:57 pm

Problem je v tem, da če se boš ti peljal s terencem mimo, te bo on prijavil, da si se vozil po naravnem okolju.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » To Apr 04, 2017 8:43 am

ma ja to so pa idioti, brez pameti sploh, pri nas je itak mišljenje da če gre s traktorjem je to delo in drugi ki gre z motorjem je to zabava, vbistvu je pa to popolnoma isto ,enako, oboje je hobi. 95% traktorjev in pilotov na njih pri nas je popoln hobi
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Apr 04, 2017 8:10 pm

Nebivedu napisal/-a:Problem je v tem, da če se boš ti peljal s terencem mimo, te bo on prijavil, da si se vozil po naravnem okolju.


Znajti se je treba, kot se je možakar na sliki (sicer se ne vidi iz slike), dol je snel tablice iz traktorja, predenj se je odpeljal od doma "kopat se" v reko.
Še boljše, še predenj se zaplješ v hosto, si daj gor kakšne "home made", pol te pa naj najdejo (to govorim jaz, ki imam desno volanski Isuzu Bighorn, pomoje edinega Bighorna pri nas :) )

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Po Apr 17, 2017 12:10 pm

In potem bo problem, če se kdo s terencem skozi potok zapelje...

https://vimeo.com/21783249

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Apr 18, 2017 7:38 am

Hribovc napisal/-a:In potem bo problem, če se kdo s terencem skozi potok zapelje...


Šur.....

http://www.primorske.si/Novice/Kronika/ ... trugi-reke


Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Ne Jul 02, 2017 5:00 pm

Če je moj hoby nogomet, mam na vsakih 500m eno igrišče, to verjetno ni uničevanje naravnega okolja.
če bi rad igral golf, je kr nekaj golf placov pri nas, ki seveda niso noben poseg v naravno okolje.
Če sem lovec, je strelišče pri skoraj vsaki lovski družini( blizu mene je eno tako strelišče in strelajo vsaj 20x letno), ta hrup seveda ne moti živali.
Jaz pa, če se bom pelal po neki gozdni poti, bom s tem "sovražnik narave št. 1"

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Jul 03, 2017 12:19 pm

So vsaj posteno napisali, da ce ze prodajamo in odvajamo davke na t.i. taksne rekvizite, potem bi bilo posteno, da se zagotovi tudi prostor tovrstnim prostocasnim aktivnostim.
Vprasanje je, ce jih bojda tako moti hrup, ce se grem peljati z elektricnim terencem, ali Sem se vedno potem motec? :)

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Sr Jul 05, 2017 8:14 am

nic jih ne moti, ljudje nimajo kaj delat, pol se ukvarjajo bedarijami, oziroma s problemi od drugih, delat naj grejo pa bo vsse uredu
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: Sovražniki narave št.1

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Če Jul 06, 2017 12:08 pm

Zdaj pa se je nam res poslabsalo :a_se_ti_je_odpeljalo: :ah_seveda: :buta_z_glavo_ob_zid:

Ali glasba izboljsa voznjo ali jo naredi manj varno

:vdam_se: :shit_happens:


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov