Sovražniki narave št.1

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Okt 24, 2008 9:20 pm

tata napisal/-a:
zuki napisal/-a:A jim je ze kdo odgovoril kaj po mailu?Lahko si samo zelim da bi tem kurcem crknu avtobus na kaki ekskurziji in da bi jih pol medved pofuku vse v rit(brez uporabe vazelina)!


Ono sto ja primjecujem je ozbiljnost pristupa ovom problemu.Sa jedne strane imate veoma studiozan pristup ovom problemu uz iznosenje stotina argumenata koji vam ne idu u prilog.Protiv ovakve studije moze se boriti samo kontra argumentima iznesenim mnogo ozbiljnije nego sto je kontra strana iznjela a ne ovako uz pomoc medvjeda i vazelina :evil: Bojim se da oni politicari do kojih dode ovakav tekst nece imati mogucnost izbora cak i kada bi to zelili ako im se u ruke ne stave argumenti protiv plasiranja ovakvih ideja.U suprotnom crno se pise ovom nasem sportu u Sloveniji.


Z napisanim se zelo strinjam........in tukaj je največja zamera z moje strani do ORZS. Kot krovna organizacija bi morala stopiti v organizirano akcijo za zaščito naših interesov. V naših vrstah je veliko ljudi ki bi dostojno in na nivoju lahko argumentirano zastopalo našo stran samo vpoklicati bi jih bilo treba in se resno lotiti zadeve.......takole sami nismo resen nasprotnik in se bojim da nam se res "crno piše"...... :cry:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Okt 24, 2008 9:22 pm

Bizzy napisal/-a:Tata,

ne se sekirat. Tukaj funkcioniramo bolj kot ne po načelu "V teoriji sem spolno občeval s pol Slovenije, v praksi pa masturbiram doma".

Če Zuki privošči dotičnim naravovarstvenikom spolno občevanje z medvedjo družino in je morda njim to celo všeč- zakaj pa ne. Njihova spolna usmerjenost je pač njihova z Ustavo dana pravica.

Močno me je strah, da bo tole cviljenje izzvenelo v prazno ali Tata pregovor iz tvojih krajev: "Tresla se gora, rodila se miš".

LP Bizzy


Tako nekako.......nisi daleč od resnice!

Uporabniški avatar
Tinček
Prispevkov: 499
Pridružen: To Jul 17, 2007 10:52 pm
Kraj: ajdovščina
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tinček » Pe Okt 24, 2008 10:22 pm

Tale študija o onesnaževanju je eno sranje.V naši ljubi domovini je vozni park še vedno tako star, da verjetno 50% vozil izpušča v zrak več kot so napisali v študiji. S takimi vozili se vozijo ljudje, ki si ne morejo z mesečno plačo 500evrov ali še celo manj kupiti avto, ki bi zadovoljeval kriterije, ki so napisani tam. Sicer pa mora vsako vozilo na tehnični pregled, kjer mu izmerijo izpušne pline. In o tem, da terenci onesnažujejo bolj kot ostali avtomobili, bi se dalo razpravljati! Moje osebno mnenje: ti ljudje, ki imajo čas za izdelavo takih študij, bi se lahko prijeli kakšnega pametnega dela in tako pripomogli k višjemu standardu, pa bi lahko še kdo kupil nov avto, ki bi ustrezal njihovim raziskavam. Rad bi videl s kakšnimi avtomobili se vozijo ti ljudje?!
PS: Če sem prav prebral, lahko objavijo tudi ime uporabnika vozila. Kje pa je tu zakon o zaščiti osebnih podatkov? Z njihovimi taksami na vozila ki ne ustrezajo njihovim " zakonom", bi reveža naredile še večjega reveža.
UDRI PO SIROMAKU!!!!
Mogoče se pa motim? :roll: :oops: :res_ne_vem:
Pa lepo pozdravljeni.
off road forever
http://4x4ajdovscina.com

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Okt 24, 2008 10:32 pm

Če bi kdo rad postal aktivist nasprotne strani se lahko prijavi tukaj...
http://www.focus.si/index.php?node=26&id=542

Čisto se jim je strgalo....
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/339699
http://www.radiohit.si/si/novice/4083/

Citat:

V okviru akcije bo postavljenih 7 stojnic z materialom in gradivom za ozavešèanje. Ko se bo znoèilo, pa bodo simbolièno prižigali bakle. Na Dalmatinovi ulici bo do aktivisti, podobno kot sodniki na nogometnem igrišèu, pokazali rdeè karton in zažvižgali terenskim vozilom, ki se bodo pripeljala mimo.


Zaradi obsežnosti akcije potrebujejo veèje število aktivistov. Zainteresirani se lahko javite na telefonsko številko 01 515 40 80 ali na elektronski naslov info@focus.si.

:evil: :evil:

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Pe Okt 24, 2008 10:38 pm

Jaz bolj priporočam, da se zberete tisti ofroaderji, ki ste doma v LJ in okolici, pa se greste peljat enih par paseggiattov okrog njih. Me zanima, koga bo prej minilo. :wink:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Tinček
Prispevkov: 499
Pridružen: To Jul 17, 2007 10:52 pm
Kraj: ajdovščina
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tinček » Pe Okt 24, 2008 10:44 pm

Se je morda kdo s terencem zapeljal tam mimo?
off road forever

http://4x4ajdovscina.com

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Okt 24, 2008 10:55 pm

Rafter napisal/-a:Jaz bolj priporočam, da se zberete tisti ofroaderji, ki ste doma v LJ in okolici, pa se greste peljat enih par paseggiattov okrog njih. Me zanima, koga bo prej minilo. :wink:


:lol: :lol: ni slaba ideja......sam se bojim da tem ni pomoči.....očitno bi radi vse zase.....
Še malo lahkotnega branja za čez vikend.....niso vsi antiproti....ob nekaterih komentarjih sem se prav nasmejal......
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... bf3a4c8f7f

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Okt 24, 2008 11:21 pm

RAFTER......AVATAR??????

Pa še odgovor Mitje Gasparija:

Kaj menite o vožnji motornih koles in drugih terenskih vozil v naravnem okolju?

V Sloveniji imamo že od leta 1993 v veljavi Uredbo o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju in dopolnitve, ki so bile sprejete pozneje. Uredba je po mojem mnenju jasna. Določa, da se z motornimi vozili oziroma motorji ne smemo voziti zunaj cestišč. Naravno okolje je namenjeno vsem uporabnikom, zato nima nihče pravice voziti se po neokrnjeni naravi s terenskimi vozili, motorji in kolesi ter ogrožati pešce.

Taka objestna vožnja tudi onesnažuje in ogroža naravno okolje ter uničuje rastlinske in živalske vrste. Žal pa organi pregona in inšpekcijske službe niso najbolj uspešne. Če bi bilo izrekli nekaj odmevnih mandatnih kazni za take prekrške, bi se položaj verjetno izboljšal.

Po mojem bi bilo nujno izvesti akcije za ozaveščanje ljudi, saj mnogi ne vedo, kaj je dovoljeno in kaj ni in se ne zavedajo posledic njihovih dejanj, na primer, da vožnja z motornimi vozili in kolesi lahko tako močno poškoduje rušo, da se pretrga in začne plaziti, poškoduje pa tudi koreninski sistem dreves, ki se posušijo in ne nudijo več opore, itd
.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Pe Okt 24, 2008 11:23 pm

AŁIEN napisal/-a:RAFTER......AVATAR??????

Jap. Tako je življenje, da smo trenutno nekateri brez štirikolesnega pogona. :twisted:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » So Okt 25, 2008 12:55 am

Pa tevi niso normalni. Bemu mater, da če bi mi kdo mahu z kakšnim kartonom za mano, da grem do njega in bo on rdeč mahu proti kliničnimu. Pa to je višek vsega! To tako človeka res razpizdi, kdo so oni da bojo nekaj mahali ljudem okoli. Idjoti.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Okt 25, 2008 8:32 am

Uf Rafter sem se ustrašu da si prestopu na drugo stran ......zdaj pa le vidim da te počasi postaja strah in se želiš distancirati od nas......da te ne bodo deportirali skupaj z nami....... :mrgreen: si mi pa dal idejo....za začetek bi si lahko dali rdeč karton in kakšen teden uporabljali isti avatar da se bo vedelo kdo je z nami in kdo je proti.... :wink:

Jap...tista tema na avtomobilizmu je čudežno izginila.....bo res treba v ilegalo.....čudne stvari se dogajajo na sončni strani alp
Pa tudi to je res da je v napisanem en kup neresnic......čeprav je med njimi......kot je kleno pravilno ugotovil.....en kup "resnih" ljudi. Sem preveril.....en kup se jih ponaša z dr. prof. mag. in podobno. Zadeva vse bolj zaudarja.......
Škoda tiste teme na avtomobilizmu....je bilo precej komentarjev v slilu a la zuki....... :wink: Zgleda da je na forumu precej nepovabljenih.......bom pripravil en prispevek za njih, upam da bo čas ker moram ene par zadev it poslikat...

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » So Okt 25, 2008 8:13 pm

Alo,

za gospe in gospode iz orto naravovarstvene scene bi imel eno majhno vprašanje.

Danes sem zopet vozil mimo gradbišča serije hidroelektrarn na Savi na relaciji Sevnica- Krško. Pri gradnji so seveda premaknili miljone kubikov materiala, posekali vse drevje v obalnem pasu Save na razdalji 20km- skratka trajno uničili okolje. Zanimivo je gledati na primer divje race, ki bedasto čepijo na kamnitem obrežju, ker se seveda nimajo niti kam skriti, niti kje gnezditi. Tudi ribe gotovo uživajo v razgledu, ki so ga do sedaj motile nekakšne korenine, skale itd, sedaj pa vidijo po koritu (to ni več struga) reke Save, kakšno vreme imajo v Zagrebu.

Ob takšni gradnji se nihče ne vpraša o količini izpusta CO2 v okolje, ki ga pridelajo delovni stroji (zanimivo- za gradbene stroje standard EURO ne velja), prekucniki in kamioni, da se o trajnem uničenju okolja sploh ne ustavljamo.

Nato se najdejo junaki, ki mi pridigajo o tem, kako sem s terencem pomendral rušo in pregnal divjad. Kaj pa v gornjem primeru? So preselili lokalne živali in rastlinje? So jim poravnali oškodnino?

Že leta 1939 je Dolfi omenjal "višje cilje". Vse za gospodarsko rast in spomenike raznim oblastnikom. Je višji cilj omenjeno gradbišče? Je sedaj to prava stvar? V Ljubljani pa trije pezdetki na koleščkih mahajo z rdečimi kartoni terencem? Nimajo kondicije za kolesarski izlet v Sevnico in tamkajšnje mahanje? ORZS pa spi spanje pravičnega.

Ne ga srat. 61 kamionov v koloni po gozdni cesti do gradbišča dobi državno priznanje, 3 terenci pa kazen. Pravna država. To je to.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Okt 25, 2008 8:25 pm

Ja Bizzy prav res......
Evo še mal cvetk o terencih... :ah_seveda: upam da tema ne bo spet kar naenkrat izginila......sam eni so res :ah_seveda:


:kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne:
Terenec je orožje... Ko se zaletita normalen avtomobil in terenec, ki jih je na naših cestah vse več, terenec ponavadi, zaradi višine, parkira svoj sprednji del kar v potniško kabino, zato mislim, da bi ga bilo dobro prepovedati. Če ne drugače, pa vsaj zakonsko omejiti njihovo višino.

Več pa tule.....
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod ... 48&start=0

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Okt 25, 2008 8:45 pm

Ravnokar sem se spomnil.......ko so par dni nazaj peljali cel vlak jedrskih odpadkov čez celo Slovenijo, pa nihče ni niti pisnil.......to pa monam ne gre v nos. Nič ne ropotajo......banda sakramenska.... :evil:...burn to hell

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » So Okt 25, 2008 8:53 pm

Alien,

na tale forum se bo treba prijaviti. Očitno je tukaj zbran cvet nesposobnih voznikov, ki bi jih bilo treba javno razkriti in njihova imena posredovati možem postave. V trenutku bi jim namreč bilo potrebno pobrati vozniška dovoljenja, ker predstavljajo resno grožnjo za ostale udeležence v prometu. Če jim je terenc previsok in ne vidijo mimo- kaj se dogaja šele za avtobusom mestnega potniškega prometa?

Glede na to, da se je britof tour 2008 že počasi začel, je naravnost čudovit trenutek (zdaj bodo namreč vsi weekend driver-ji privreli na plan iz svojih lukenj), da jih umaknemo iz slovenskih cest.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Okt 25, 2008 10:20 pm

Bluzimo, bluzimo!
Odgovarjati je treba z argumenti in ničemer drugim. In uglajeno, pa ni hudič, da ni med nami tudi kakšen dr. ali mag. Treba je strokovno potolčt te teorije. Izpuščanje CO2 v ozračje: konkretna tema :arrow: obstaja možnost konkretnih argumentov. Malo potegnimo na plan kar so nas učili na faksu, ali pa smo kje drugje prebrali (ne pozabiti na vire!!) :arrow: po mojem pri enako modernem motorju iz enega litra goriva pride toliko in toliko svinjarije v zrak, pa naj bo to recimo Toyota Yaris ali pa Landcruiser - obadva imasta D4D motor. Je tako?? Torej naj bo davek (če že ni) za onesnaževanje v gorivu, ne pa ob registraciji terencev. Recimo s tem bi vnesli dvom v "sovražne" vrste.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Okt 25, 2008 11:08 pm

Miran lahko jih tudi malce priredimo....argumente.....kot to delajo nekateri pol pa ni treba virov navajat :wink:

Dva ekstrema za primer. Fiat panda 4x4 z 1,3-litrskim turbo dizelskim štirivaljnim motorjem, ki razvije 51 kW (69 KM), ima deklarirano povprečno porabo 5,3 l/100 kmin vsak prevožen kilometer v ozračje spusti 141 g CO2. Porsche cayenne turbo S s 4,8-litrskim V8 bencinskim motorjem pa razvije 368 kW (500 KM) in povprečno porabi 15,7 l/100 km in z vsakim prevož enimkilometromv zrak spusti 378 g CO2. Ta dva ekstrema sta lep dokaz, da pri terenskih vozilih nikakor ne smemo posploševati in jih pavšalno obsojati, da so vsi veliki onesnaževalci okolja. Lexusov hibridni RX400h, na primer, je prestižni športni terenec v vsakem pomenu besede, pa se vseeno po zaslugi kombinacije električ nega in bencinskega motorja lahko pohvali z 8,2-litrsko povprečno porabo goriva in izpuhom 192 g CO2/km. To pa so številke, ki so povsemprimerljive s tistimi od običajnih srednje velikih bencinsko gnanih avtomobilov. Velika večina proizvajalcev sodobnih terenskih vozil se okoljevarstvene problematike zelo dobro zaveda in zato vlaga velike količine sredstev v razvoj čistejšihmotorjev in hibridne tehnologije. Zaradi velikih vlaganj lahko v obdobju nekaj let zagotovo pričakujemo pravo malo poplavo številnih prestižnih športnih terencev, ki ji bodo poganjali učinkoviti hibridni motorni sklopi. Porsche je, na primer, v Frankfurtu že predstavil svojo rešitev za terenskega cayenna, ki bo relativno kmalu na voljo tudi kupcem teh avtomobilov.

Vir: :res_ne_vem:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Okt 26, 2008 12:08 am

miran napisal/-a:Bluzimo, bluzimo!


Ne vem kdo bolj bluzi.... :lol: ...ko sem tole prebral sem ugotovil da pri nas niti ni tako slabo...... :lol:
http://www.klub-srecnih.si/novice/1153.html
INDIJANCI BREZ PERJA :lol: kok bo šele tole zukija u luft pognalo bi dal nevem kaj da bi ga vidu tist trenutek ko bo tole prebral...... :jako_jezen: :z_kaj_pa_jaz_vem_v_roki:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Okt 26, 2008 12:46 am

ha ha...prva bojna linija :lol:
Slika
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Okt 26, 2008 8:03 am

90% terencev nikoli ne vidi terena

Uf, česa se pa bojimo?? :shock:
Saj ne protestirajo proti nam. Naslednjič se jim bom pridružil.
Oh, kakšen veeeelik kamen se mi je od srca odvalil.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Ne Okt 26, 2008 8:21 am

SEm zraven doma pa jih še nisem videl. Kdaj pa so oni tukaj ??? Mislim, kaj si ljudje vse izmislijo.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Okt 26, 2008 9:34 am

miran napisal/-a:
90% terencev nikoli ne vidi terena

Uf, česa se pa bojimo?? :shock:
Saj ne protestirajo proti nam. Naslednjič se jim bom pridružil.
Oh, kakšen veeeelik kamen se mi je od srca odvalil.
LP Miran


Miran jaz ne bi bil tako miren...... :evil:
Klatijo neumnosti..........

Matej Ogrin, CIPRA Slovenije, društvo za varstvo Alp, tel: 041 612 604, e-pošta: matej.ogrin@cipra.org
Lidija Živčič , Focus društvo za sonaraven razvoj, tel: 041 291091, e-pošta: lidija@focus.si
Marjeta Benčina, Focus društvo za sonaraven razvoj, tel. 01 515 40 80, e-pošta: marjeta@focus.si

Negativne lastnosti terenskih vozil:
- njihov prvoten namen je bil vožnja po težko dostopnem terenu, zaradi modne muhe so se preselili v mesta, kjer so kot ‘’slon v trgovini s porcelanom’’;
- porabijo bistveno več goriva in imajo zato bistveno več emisij kot povprečen osebni avto
- študije kažejo, da so terenska vozila manj varna od osebnih (zaradi drugačnega težišča se ob hujših nesrečah prevračajo, kar je lahko usodno za voznika;
- so nevarni za druge udeležence v prometu, predvsem pešce in kolesarje. V hujših nesrečah je več smrtnih žrtev, če so vpletena terenska vozila;
- študije kažejo, da se v kar 90 % primerov terenska vozila uporabljajo na asfaltu, le slabih 10 % pa jih je uporabljenih na terenu;
- zavzemajo veliko prostora v že tako natrpanih urbanih območjih, na parkiriščih in v ulicah, ki niso dovolj široke za terenska vozila;
- glede na majhno učinkovitost so zelo draga.

V zadnjem času so postali terenci ali SUV-i modna muha in simbol moči. Posamezniki z njimi največkrat navzven izražajo svoje premoženjsko stanje. Psihologi razlagajo ta fenomen tudi kot ''podaljševanje ega''. Poleg tega pa na večji nakup terencev vpliva tudi marketing, ki pri kupcu ustvarja potrebe po neučinkovitem avtomobilu in mu vliva občutek večvrednosti, v primeru, da postane njegov lastnik.

Vendar je resničnost daleč od reklam in oglasov, ki predstavljajo terensko vozilo, ki se pelje čez prelepo podeželje, kjer ni zastojev in kjer voznik obvladuje cel svet. Resnica so zastoji v mestih, zaparkirani pločniki in iskanje parkirnega prostora za velikana. Žrtve pa so pešci in kolesarji, ki se morajo umikati ogromnim vozilom ter vsi prebivalci mesta, ki se dušijo v izpušnih plinih.

In te neumnosti sponzoriraš tudi ti Miran med drugimi :lol: :lol:


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov