Navigacija

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
delnegro

Navigacija

OdgovorNapisal/-a delnegro » Po Jul 18, 2005 9:06 am

Pozdravljeni!

Prejšnji teden sem si kupil dlančnik Qtek 9090 in me zanima,kje bi lahko dobil vredu sprejemnik in software za navigacijo?Želim imeti pokrito tudi slovenijo.

lp,grega

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » Če Jul 21, 2005 11:20 am

Glede na to, da ni nihče odgovoril v toliko časa, ti svetujem:

http://www.mobisux.com/tabla/postlist.p ... oard=mobi8


Ni reklama, ampak info ko smetja. Uporabi iskanje...

lp,
Rooky

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Jul 21, 2005 12:15 pm

Še ena malenkost: v naprej se pozanimaj, kaj boš imel pokrito in kaj ne. Največ kart za kake neevropske dežele boš dobil za Garmina. Za vse ostalo je več ali manj žalost. Pa takega vzameš, da ima čim večji zaslon, da ga lahko uporabljaš tudi med vožnjo. Ravno to se izkaže za največjo prednost/slabost. Tudi Garminove GPS-e ahko uporabljaš z notebookom v avtu - vprašanje pa je, ali imaš dovolj prostora za to.

LP
Samo

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Če Jul 21, 2005 9:09 pm

Garmin ima za Slovenijo po novem ROUTE karto, kar pomeni da te glasovno ali oznakovno vodi po cestah ( turn to turn ). Vsaj zdi se mi da sem to videl na ceniku.

2 Samo: Kakšna je škoda na notesniku, če je vžgan in da skače po sedežu ali pa je pritrjen na neravnih cestah. Mislim na optične pogone, diske ali procesor. Saj veš, da ni za vse good vibrations.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Če Jul 21, 2005 10:01 pm

Jaz imam en malo starejši in manjši notebook za uporabo pri navigaciji. Se ga res splača imeti s sabo na potovanju, ker je marsikaj lažje postoriti na notebooku, pa še fotografije lahko gor stankaš, ko so vse kartice polne.
Na kakem offroadu imam notebook raje ugasnjen. V bistvu lahko faše le disk, pa še da bi tega uničil, bi bil to precej hud udarec. Bolj nevarno je, če notebook malo poleti in ob kaj udari. Če imaš pa pritrjenega, ni nevarnosti, da bi disk dobil tako hud udarec, da bi nehal delat (ali pa bo tudi avto nevozen). Testiral pa jaz še nisem - ko sem dol iz asfalta, je tudi notebook pospravljen. Ko pa se peljem kam dlje, ga imam odprtega na naslonu za roko - je prostora za notebook, pa še za komolec.
GPS pa imam Garmin GPSMAP 60C, pa sem ugotovil, da ima premajhen zaslon, če je pritrjen na vetrobransko steklo. Za uporabo s cestno navigacijo in tudi za popotovanja po brezpotju, je najbrž najboljša izbira GPSMAP 276C. Zatakne se seveda le pri ceni... Splača se ga kupiti v USA ali pa kje na daljnem vzhodu.

Pa še to: ko si stran od civilizacije, niso problem samo udarci/vibracije, ampak tudi pesek in prah. Notebooki in PDA-ji niso narejeni za kaj takega (ali pa so svinjsko dragi), GPS-i (vsaj tisti, ki so tudi "vodotesni"), pa so.

LP
Samo

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Pe Jul 22, 2005 9:41 am

Ce mislis imeti prenosnika v avtu niso problem samo udarci ampak tudi temperatura. Ce ga imas nekje na soncu in se temperatura v avtu dvigne cez 50°C ga bos tezko preprical da bo delal. Enak problem je, ce je temperatura pod -5°C. In temperatura vpliva ravno na disk.
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Pe Jul 22, 2005 12:25 pm

ali obstaja polnilec, ki bi polnil prenosni računalnik iz avtomobilskega napajanja? Mislim tako kot mobitel na šteker od vžigalnika. Znamka je acer in me to zanima, če bi kam šel in bi rabil mal več elektrike. Kje pa bi to lohk nabavil?
Hvala LP

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Jul 22, 2005 12:49 pm

Sven napisal/-a:ali obstaja polnilec, ki bi polnil prenosni računalnik iz avtomobilskega napajanja? Mislim tako kot mobitel na šteker od vžigalnika. Znamka je acer in me to zanima, če bi kam šel in bi rabil mal več elektrike. Kje pa bi to lohk nabavil?
Hvala LP


Obstaja imajo jih v delkotu pod emporiumom - zraven conrada. Pa še poceni jih imajo. Tm do 10k sit mislim da stane.
Mislim da daje amperažo do 5A in voltažo do 30V - sam nastaviš izhod - za prenosnike je ponavadi 21V in 0,5A.
Nazadnje spremenil Nebivedu, dne Pe Jul 22, 2005 1:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Pred EUR sem bil SIT!

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Pe Jul 22, 2005 1:17 pm

Nebivedu super. Nisem si mislil, da bom na tem forumu nasel odgovor, ki ga iscem ze pol leta...
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Jul 22, 2005 2:31 pm

Ej Disco, ustavi se!!! In Sven in vsi ostali tudi.
Mislim, da je varianta enega konverterja iz 12V na 220 V dosti cenejša in praktičnejša: z nakupom enega konverterja za 10 - 20 kSIT (odvisno od moči) ti odpadejo vsi dodatni polnilci (mobi navaden in satelitski, GPS, notesnika, fotoaparata, videokamere - to vse sem imel jaz lani s seboj) iz 12 V. Stvar preizkušeno deluje. Edino priporočam nakup malo močnejšega konverterja, saj moj 100W recimo ni mogel istočasno poganjati (poganjati, ne polniti) mojega starega in obupno požrešnega notesnika in še kaj polniti, zato je bolje imeti malo več moči, recimo 160W. Jaz sem ga kupil pri Conradu, cenejšega nisem našel in je (razen moči) delal brez težav. Sem si potem doma naredil en razdelilec z majhnim vtikačem, saj v moj konverter tistega šuko vtikača z debelimi nevemkajže ne moreš vtakniti.
Res pa je, da sem polnil vse le med vožnjo, ponoči se nisem upal polniti, ne vem namreč kako bi v pesku na porivanje vžgal mojo kišto. In glede na moj red v avtu med vožnjo so bili drati včasih malo razmetani :wink:
Slika
Ampak zgorelo ni nič. Letos bo spet pel isti konverter.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Pe Jul 22, 2005 3:12 pm

No mene tisti v Conradu niso prepricali, tudi zaradi vtikača. So me pa
tile

http://www.visol.info/razsmerniki.htm

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » So Jul 23, 2005 3:39 pm

Evo sem nabavil pretvornik za prenosnika. Deluje bp, stane 4800 sit, je majhen in meni zgleda tako, kot da pri ugasnjenem prenosniku tudi fila baterijo. Bom se sprobal.
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » So Jul 23, 2005 6:40 pm

[quote="miran"]



ker motor imaš pa na sliki naložen :?: :idea: :idea:

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » So Jul 23, 2005 10:03 pm

če prav vidim,je KTM EXC 450 ali 525,let. če se ne motim 2004 ali 05-zadej ju je zelo težko razpoznat :?
sem uganu?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Jul 23, 2005 10:23 pm

450 EXC - če daš obe kolesi dol in natakneš na osi mala lesena krožnička (toliko da disk ne drsa po tleh) ga lahko naložiš v mojo kišto in potem za motor na trajektu ne plačaš nič :wink: saj veš, gorenjska kri... :lol:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Jul 23, 2005 11:02 pm

A..ja.. letnik: verjetno je 2004, kupili smo ga (novega) enkrat julija lani.
Kapo dol, da takole ne samo model, ampak še letnik uganeš.......:aplavz: :aplavz: :aplavz:
L P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Ne Jul 24, 2005 1:17 am

hehe...tud taki mormo bit :lol: :lol:
PS:zdej,k sm vsak dan na obali,mi bi lahko dal en testni krog :twisted: :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Jul 24, 2005 1:20 am

Če misliš na motor - je od sina. Jaz ti pa mojo Aprilio Pegaso prodam, če hočeš :lol:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Ne Jul 24, 2005 1:23 am

ne,ne...ko bo dnar,bo padu glih tak-exc 450,alpa kawasaki z 750(beri:1000)...js sm se z vsemi možnimi vozu in proviru(ktm,vor,husqvarna,tud yamaha wr 450 sm vozu),sam čez exc 450 ga ni :wink:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Jul 24, 2005 1:36 am

Verjamem, sej teh dveh motorjev sploh ne moreš primerjat.
Pegaso je za take :stari_pridiga: kot sem jaz. Pa še jaz se ne vozim več :cry: :cry:
LP Miran

PS: če si vsak dan tle na morju, kaj danes nisi v Kopru na fešti :shock:
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Ne Jul 24, 2005 6:53 am

KTM je itak razred zase.... :krc_v_roke: :veselo_za_volanom:

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Ne Jul 24, 2005 10:07 am

miran napisal/-a:Verjamem, sej teh dveh motorjev sploh ne moreš primerjat.
Pegaso je za take :stari_pridiga: kot sem jaz. Pa še jaz se ne vozim več :cry: :cry:
LP Miran

PS: če si vsak dan tle na morju, kaj danes nisi v Kopru na fešti :shock:

ne,smo ga pili drugje :lol:

banzai
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 17, 2005 5:24 pm

OdgovorNapisal/-a banzai » Sr Jul 27, 2005 1:58 pm

miran, mene zanima tale tvoj pegaso. letnik, cena, km.... lahko na pm.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov