ilove4x4

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Uporabniški avatar
saks
Prispevkov: 195
Pridružen: To Jan 18, 2011 1:36 pm
Kraj: Vipavska dolina

OdgovorNapisal/-a saks » Če Feb 12, 2015 11:27 am

Zaščitne plehe pod alternatorjem poberi proč, cevi hladilnika niso v napoto...
Ko imaš alternator odšraufan, ga dobiš spodaj ven brez problema...

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Po Feb 16, 2015 7:16 am

Vikend updejt.

Delalo se je bolj malo, ker nisem imel veliko časa, vendar še vedno vsaj nekaj kar je bolje kot nič. Alternator je šel lepo dol z spodnje strani, tako da to je rešeno, načeloma sem z mašino opravil ker verjetno motorja zaenkrat nebom obnavljal, mali servis bom naredil, to je pa za začetek to. Ostala so torej še kleparska dela, katera so pa malo bolj zamudna, ampak jebiga, kar se mora ni težko :)

Notranjost imam skoraj porihtano, , trenutno se še odločam kakšen tip izolacije uporabiti. Matej T. predlaga armaflex, vendar za cel avto je potrebno kar nekaj, kvadratni meter ni poceni, zato sprašujem vas majstre, če je kdo uporabil kakšno alternativo (predvsem cenejšo).


LP
Nazadnje spremenil rx, dne To Okt 06, 2015 6:53 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Feb 16, 2015 7:38 am

Če bo avto pretežno za offroad in kratke relacije, potem za po tleh nobene.
Drugače pa kaj negorljivega.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Po Feb 16, 2015 12:03 pm

večino bo offroada, ampak včasih se zna zgodit, da bomo zabluzili tudi kam dlje, sploh ko bo LPG funkcioniral.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Mar 01, 2015 11:34 am

Little update, če slučajno še koga zanima ali niva napreduje :)

prejšnji teden sem zaflikal luknje v podnu in pobarval dno z dvokomponentnim primermerjem, ter z dinitrolom od zunaj, nato je zmanjkalo časa, med tednom se mi pa spet ni nič dalo.. včeraj pa sem notranjost izoliral z antigravel zaščito.

Slika

Če bo vse po sreči bom verjetno bom ta teden barval notranjost, ker se mi oranžna pač ne dopade :)

Danes gredo rešetke na peskanje..

Slika


Lep in sončen preostanek vikenda vsem.

LP, Rx

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Mar 20, 2015 1:32 pm

small update :)

Predprejšnji teden IWA.. narejeno 0..

Prejšnji teden offroad Naklo... Narejeno 0.. :D

Sem pa noter od vikenda prinesel čez teden :) Odstranil sem vse šipe, zavaril dva nova praga, odstranil večji del površinske rje ter poflikal in zakital zadnjo haubo ter prage :) Glede na to, da to počnem prvič sem z rezultatom zadovoljen..

Še nekaj brezveznih fotk :)



Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Po Mar 23, 2015 11:46 am

Weekend update.. :)


Šmerglal, kital, šmerglal, kital.. Karoserijska dela gredo počasi k koncu, ta teden bodo verjetno končana, površinska rja je v večini že sanirana, v grobem sem končal, razen po blatnikih bo treba še enkrat :)

Potem sem snel še zadnje kolo in pa zbrusil kolotek nad zadnjim kolesom saj je bila zaščita že precej slaba.. videlo se je, da je bilo prebarvano z antigravelom, vendar je le-ta začel odstopati, verjetno je emšo naredil svoje.. :)

Nekje na pol poti.. :)

Slika

Danes in jutri zbrusim še drugo stran ter prage, potem pa verjetno na novo prebarvam z bitumensko zaščito..

Če bo vse po načrtih v kar sicer dvomim bom nivo v temeljno barval že ta vikend.. Upajmo na najboljše :)

___

Quick question no.1 :)


Bral sem, da je pametno zaščititi hladilnik z mrežo. Če je pametno bi rajši to naredil sedaj, ko imam vse v prafaktorjih kakor pa da naknadno še enkrat razstavljam sprednji konec.


Hvala vnaprej tistemu kateremu bo odgovoril, ker semizdi, da bolj pišem sam sebi. ;) :)

LP iz sončnega Novega mesta.
Nazadnje spremenil rx, dne To Okt 06, 2015 6:54 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Mar 23, 2015 11:51 am

Moj avto ima sicer reže nekje 10x2cm in vsak kamen prileti skozi in mi uničuje hladilnik, zato sem v masko prilimal mrežo, da imam zaščito.

Pozimi se pa tudi pozna, ker je od mreže do hladilnika nekje 6cm in ko se sneg nabije na mrežo, hladilnik še vedno "diha".
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Če Apr 02, 2015 10:49 am

Pozdravljeni vsi skupaj.

Dela se na polno, slik bolj ni, ker itak vsi veste kako izgleda brušenje, kitanje, brušenje, kitanje..

Povarjeno in zaščiteno z temeljno cink barvo imam vse, danes bom montiral nosilce in ploščo za vitlo, skratka projekt napreduje, še vedno pa ostaja problem z alternatorjem katerega sem zamenjal in sem stoodstoten, da deluje, saj je v drugi nivi iz katere je bil vzet deloval popolnoma ok. Napetost v prostem teku je samo 12.5v (multimeter je profi Fluke, zato so vrednosti prave), manjka mi volt in pol kar zna biti resna težava... :( Akumulator je ok.

Torej vprašanje je sledeče:

Kaj storiti najprej, da ne razdiram vsega še enkrat, ali se je kdo že soočil z podobnim problemom, ter če se je, kako ga je rešil, oz. v čem je bila težava.

Pa še vprašanje mimogrede.. Ali je normalno, da niva vžge iz prve, skratka motor se ne matra, ne vrti v prazno kljub težavi z alternatorjem? In to brez čoka, kresne iz prve... Nazadnje sem ga napolnil menda 2 meseca nazaj in od takrat je avto laufal kar nekajkrat..

Za predloge in mnenja se zopet zahvaljujem že vnaprej.

Lep in pozdrav iz sončnega Novega mesta.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Apr 02, 2015 12:16 pm

1.6 ima zunanji regler, se mi zdi. Sledi kablom od alternatorja in boš našel škatlico na desnem blatniku. Za test še to zamenjaj.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Apr 03, 2015 6:54 am

Sem zamenjal, problem ostaja. Nekje sem prebral, da je možna težava tudi jermen. Danes bom zamenjal še tega, ker imam enega na zalogi.. Potem bo počasi zmanjkalo idej.

Po treh mesecih je niva dočakala sonce, sedaj pa še do konca pošmerglat, pa v temeljno..

Še slika podrtije.. :D

Slika

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » To Apr 07, 2015 8:24 am

Končno malo vidnega napredka.. Po treh dneh intenzivnega kitanja in šmirglanja nam je končno uspelo zadevo pripraviti do barvanja.. sicer šele v temeljno belo, ampak vsaj grde oranžne smo se znebili :) :)

Zmontiral sem tud nove debelostenske cevi za vitel, vijaki so 10.9, cevi so debelostenske 45mm/4, montažna plošča je mamut universal, vse skupaj je prišraufano in privarjeno. Če odtrga tole, gre avto na pol :) :D

Priprave :)

Slika

Slika


Predelava plošče, da bo pasala na spodnjo stran

Slika

Montaža cevi:

Slika

Test fit:

Slika

Vitla nisem nameščal, ker nima smisla saj je bilo to pred barvanjem..

Nekaj slik prej/potem.

Slika

Slika

Slika

Slika



Slika

Slika

Slika

Nekje vmes :)

Slika

Slika

Za prvič sem z rezultatom zadovoljen.


LP, Rx

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Apr 12, 2015 8:44 pm

Konec produktivnega vikenda, čas za updejt, če slučajno kdo po pomoti bere tole.. :)

Evo pobarvano v mat črno barvo :) Trenutno se še suši, boljše slike pridejo, ko bo zadeva suha in slikana na dnevni svetlobi.

Little sneakpeak črnega bisera :D :p

Slika

Slika

Danes pa sem pihnil še obrobe :)

Slika

Barva je PU 240-10, izgleda odllično, če koga zanimajo specifikacije si lahko prebere tukaj :)

http://www.mipa-paints.com/fileadmin/pr ... 240-10.pdf

Ta teden pa nekaj dni pavze, da bo tole res suho, potem pa sestavljanje nazaj :)

Mnenja dobrodošla.

Lep in uspešen teden vsem. Rx

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Apr 12, 2015 9:46 pm

Beremo :-)

Samo ne ljubi se nam komentirat.
Sem ljubitelj belih avtov.
Temne barve so zoprne poleti.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Apr 12, 2015 10:47 pm

Beremo x2, o lenobi pa spet x2 :lol:
Mnenje o barvi? drugačno...črne nive pomojem še nisem videl.
Je pa tako, da mi ob poplavi črnih in belih avtov, te dve barvi nista najbolj pri srcu (doker govorimo o enobarvnih varjantah)...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Apr 17, 2015 8:19 pm

Barva je bila z namenom drugačna, ker sem vseh drugih barv že naveličan.. :)

Ta teden je bilo nekaj dni pavze, včeraj ter predvčerajšnjem pa sem začel z sestavljanjem nazaj :)

BEFORE:

Slika

Dan 1 :)

Zmontiral pokrov motorja, pokrov prtlažnika, obrobe za prva okna, tesnila, kljuke, ter še nekaj malenkosti :)

Dan 2 :)

Inštaliral windowse, obloge prtjažnega prostora, komplet desna vrata (leva me jebejo, ker se je odlomil delček kateri dviguje in spušča šipo), sprednjo masko ter sprednje luči, žmigavce..

zamenjati moram še cevke za pranje žarometov, ker so preperele ter posledično razpadle.. se splača?

AFTER :)

Slika

Ta vikend nadaljujem z notranjimi oblogami, sedeži ter armaturo..

Wish me luck..

Lep vikend vsem.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Po Maj 11, 2015 8:41 am

Po dolgem času spet nekaj besed ter nekaj slik, da slučajno nebo kdo mislil, da se nič ne dela :)

Alternator sem tudi zrihtal, problem je bil nek brezvezni rele katerega je namestil prejšnji lastnik nevemzakaj. Sem odstranil, zalotal kable, sedaj dela BP.

V glavnem je avto bolj ali manj končan, potrebuje samo še nekaj končnih detajlov kot so strešni prtlažnik ter obrobe pa bo to to :) zaenkrat :)

Še tisoč besed v sliki :) :D

Dostava do doma :)

Slika

Naknadno sem vgradil še cutoff stikalo za vitel. Vsi kabli so primerno skrajšani, oblečeni v termoskrčljivo izolacijo ter zaključeni.

Slika Slika

Potem je prišla na vrsto montaža sprednje in zadnje rešetke katere sem pošvasal kjer so bile prežrte, dal na debelo pocinkat in jih pobarval v črno.

Slika Slika

Nameščeni so tudi novi smerniki (zahvala gre Gregorju) :)

Naslednji projekt je izdelava strešnega prtljažnika, da lahko inštaliram tele lučke :)

Slika Slika

Trenutno še zbiram ideje, vendar bo verjetno nastalo nekaj takega..

Slika Slika Slika

Potrebujem samo nosilce, če ima kdo naj napiše privatno sporočilo, nekaj tednov bom še počakal, sicer jih bom dal naredit.

edit1: Če koga zanimajo cene in specifikacije lučk si lahko pogleda tule. AliExpress LINK

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Maj 11, 2015 10:10 am

Všeč mi je montaža vitla v odbijač.
Kaj pa gume? :D
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Po Maj 11, 2015 1:01 pm

@gregor

Tudi meni je všeč vse skupaj, mislim, da je vse skupaj narejeno dovolj lično, predvsem pa varno, da nebo težav z homologacijo. Ideja je nastala iz montaže na temu linku , vendar da jaz nisem plošče izdelal sam, ampak sem uporabil kar mamutovo univerzalno katero sem samo predelal. Nosilne cevi so tudi zamenjane (debelostenska 45mm, tekoči meter jebenih 10e), vseskupaj pa sem še dodatno privaril ter prišraufal z 10.9 vijaki. Zadeva je rock solid, pa še izgleda lepo.. :)

Kar se pa tiče gum, imam še 2 kompleta originalnih platišč z dobrimi gumami ter distančniki, tele so gor ker bom dal originalna platišča speskati ter pobarvat, ker so precej rjava, nato bom nekaj časa vozil tiste z dobrim profilom, vmes pa bom verjetno že nabral za nove offroad gume :) sound's like a plan.. :D

Če se najdejo kje kake offroad gume z dovolj profila (dimenzije 195/80/15) se priporočam :) Pogoj je, da niso narezane, ker ene take sem šel že gledat pa me je vse minilo ;) :D

Možne so tudi raznorazne menjave.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Maj 11, 2015 2:37 pm

Kakimi distančniki?
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Po Maj 11, 2015 8:34 pm

6x137.9, debelina 3cm. dobil sem jih tukaj na forumu, vendar jih je bilo potrebno popravit, ker so bili narejeni površno (premajhne luknje in faljen center vijaka).

fotke:

Slika

Slika
Nazadnje spremenil rx, dne To Maj 26, 2015 12:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Maj 12, 2015 12:00 am

Da niso slučajno 2.5 cm debeli?
Ti so ok, en par sem jaz vozil, enega pa Vigadu, se mi zdi. Nekateri imajo preveliko sredinsko luknjo in nivina felga ne sede lepo na njih ter sčasoma felgo zjebe, z drugimi felgami ni problemov.
Ja o natančnosti bi se dalo rečt kako besedo.
Uniorova gedora je pa pasala v luknjo.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » To Maj 12, 2015 6:52 am

So sigurno 3cm. Tukaj ni bila problem sredinska luknja, te so okej. Se pa na prvi sliki jasno vidi, da so luknje premajhne, saj je prijelo samo pol matice, ali pa še to ne.. To je bilo samo na dveh distančnikih,dva sta bila ok.. na enemu pa je bila luknja toliko iz centra, da gedora ni šla noter (spodnja slika, spodnji desni distančnik (označeno z belim markerjem).

O natančnosti bi se res dalo.. ne bi bilo problema, če je faljen kak milimeter ali dva.. o celem centimetru bi se človek pa vprašal.. :D No ja, nima veze, povej rajši, če se splača to dat speskat in pocinkat? :)

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Maj 12, 2015 7:24 am

Hmm potem pa niso moji.
Mi smo delali 2.5cm.
Jaz bi samo pobarval.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » To Maj 12, 2015 11:18 am

Bom zbrusil in pobarval.. :) Mislim, da imam še nekaj cink sive :)


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov