Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Apr 03, 2015 10:42 am

Cap napisal/-a:Preden kupiš to čudo, raje še 1x premisli - kar preberi komentarje ob podobni nepremišljeni odločitvi : http://www.njuz.net/crnogorac-kupio-mali-gradski-automobil/


:kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne:
Kera huda, komentarji pod člankom pa :ah_seveda:

jeep corporation napisal/-a:mogoče je bila pol kasnej kakšna izbolšava..


09 ali 2010 naj bi bile te težave odpravljene. Koliko je pa dejansko resnice v tem, pa ne vem.

Mad Max napisal/-a:Hvala vsem za popestritev dneva, prebral sem vse predloge opozorila in proti mnenja ter se odločil, ... da bom kupil Dusterja ...


Naj ti dobro služi, pa mal poročaj občasno. Bo vsaj nekaj iz prve roke.
Pa ne počni tega z njim, ker ne zmore. To je videomontaža.....
https://www.youtube.com/watch?v=rxNBQYzk7sM

Tale Duster pa ornk prah dviguje :lol: :lol: Kako gre že tista ljudska........za dobrim konjem se prah dviguje.

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » So Apr 04, 2015 8:43 am

Morm se spotaknit...

Zakaj tega duster ne bi zmogel? Tole bi clio če bi imel 4x4 prevozil.....seveda samo enkrat :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Apr 06, 2015 9:55 pm

Hec, lisko, hec...........sicer pa noben osebni tega ne zmore, razen če bi imel 6x6. Kdor ima kaj pojma o off roadu že po posnetku ve zakaj je temu tako.
Ta Duster na posnetku vozi največje off road tekme že leta. Zmaga nikoli, zadnji pa tudi ni nikoli, pušča pa za seboj tudi kar nekaj čistokrvnih terencev.

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » Sr Apr 08, 2015 11:33 am

Namen za katerega je bil izbira Duster je precej več poti po asvaltu z 2wd ter ob vikendih potepanje po v glavnem peščenih poteh z dolgimi klanci in prikolico kjer bi se z avtomobilom sigurno zakopal, pogledat na strelišče enkrat na mesec / da ne nosim težke opreme predaleč in vsake toliko kaka blatna pot po brkinskih gozdovih kjer imam parcele in kjer moj ta stari rad nabira gobe. Do sedaj sem imel enega terenca in en avtomobil za ta opravila in oba sta bila delno zadovoljiva na eni in drugi strani. Ker z leti izgubljamo potrebe za neke presežnike in imam sam rad enostavne stvari sem iskal nekaj polivalentnega za vse moje potrebe zadovoljiti hkrati. Duster se je z motorčkom 1.5 DCi, ki pije med 7 in 8 nekako postavil v ožji izbor, ima tudi prostoren kokpit ( 142 kg ) in precej zadovoljiv prtljažnik, sedež visoko od asvalta - da se vsedem skoraj stoje in ne rabim gimnastičnih prijemov kakor pri sedanju v Alfo kjer sedim dobesedno v višini pločnika - istočasno pa je od tal oddaljen 21 cm in z kitom nameravam z zamenjavo vzmeti doseči spodobnih 23 cm od tal. Kolega ki ga vozi že dlje časa je rekel, da se mu to niti ne zdi potrebno ker avtomobil pelje tudi brez tega v redu za to kar ga jaz nameravam voziti ... Da je poskočen ni ima pa kratke prestave ( za mesto malo prekratke ) in je poln navora tam kjer mu rabi / za nezahtevnega voznika kot sem zadnje čase sam čisto dovolj - en vmesnik za povečanje moči po 100000 km - "po izteku garancijske dobe" pa ga bo dodatno malo osvežil in mu dal kar manjka. Sedeži so malo za skritizirati saj se sedi v njih neudobno, drseče - navajeni smo bočnih opor ni pa to problem - če koga grozno moti gre pa od Scenika not sedež z malo predelave / je visok kot Dusterjev . Verjetno za izjemo od drugih mi je bila od prvega trenutka simpatična karoserija in ko ga je oče napovedal sem se veselil - kasneje se je premislil in kupil Opel Merivo in v meni je tlela tiha želja naprej . Kolega ga je kupil in me peljal nekajkrat z njim in moram reči, da sem bil čeprav je njegov bencinc že skoraj odločen, da ga nabavim tudi sam. Zadnje čase sem pregledal po netu goro materijala o njem in odločil sem se za nakup. Toliko o tem kaj- za kaj Duster . - Gledal sem kaj vse se dobi za ta denar vendar mene ne vleče imeti nekaj lepšega dražjega sigurnejšega temveč prav ta jajc iz Romunije. .. Nisem off roadar kakor vi - terence imam od leta 2010 pri hiši v glavnem za poti ki sem vam jih že opisal - za kaj več pa niti nisem zainteresiran . Hvala vsem ki ste se trudili in mi pomagali z informacijami pri izboru - Hvala Berto !

L.p. Max

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Če Apr 16, 2015 1:59 pm

Duster je zakon. Super gre po terenu in po cesti.
In tud armatura je čist ok.
čestitke za pameten nakup
lpj
Slika

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » Če Apr 23, 2015 4:49 am

Hvala za moralno podporo Marolt :P Verjetno te bom iskal za nabaviti en komplet gum v kratkem ...

Evo tudi Vitara je šla včeraj od hiše - zdaj prav z muko čakam iztek "poskusne" dobe ( testno vozilo ) da mi ga lahko prodajo .

Lep pozdrav,
Max

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

dacia

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Po Maj 04, 2015 11:01 pm

Danes sem si lastil testnega Dasterja.
Notranjost je res plastična, podatki iz BC imajo enovrstični zaslon (ni možen hkratni pogled ure in temperature), ni prikaza temperature vode. Zadnji sedeži in pokrov nad rezervnim kolesom so češki.
Ampak vožnja in vozne lastnosti so TOP!!!!
Vsaj po slabem makedamu in gozdnih poteh BISTVENO boljše kot pri Tiguanu , RAV4 in Yetiju.
1.5dci je vsaj v tem primeru bil veliko bolj tih in kultiviran kot 2.0TDI. Spelješ z drugo, prva je namesto reduktorja.

Ni LC ali GC, ampak po mojem mišljenju (27let lastnik 4x4) vreden svojega denarja. :moli: :moli: :moli:

tole je moja izkušnja, eni se pač s tem ne bodo strinjali. za te bo X5 :D

lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » To Maj 12, 2015 7:03 pm

Cap napisal/-a:Preden kupiš to čudo, raje še 1x premisli - kar preberi komentarje ob podobni nepremišljeni odločitvi : http://www.njuz.net/crnogorac-kupio-mali-gradski-automobil/

Evo ga :
Zaradi profesijonalnosti ekipe prodajalcev TRGO ABC v Kopru ( do mene ) sem kupil Dusterja raje pri Dacia Malgaj v Ljubljani ... prodajali so meni obljubljeni testni model naprej pred iztekom roka in +++ ostale cvetke ... napišem kaj več ko ga malo spoznam.


Slika

Slika

Slika



L.p. Max

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Maj 12, 2015 8:00 pm

Jaz sem še vedno prepričan, da boš (če imaš realna pričakovanja) z Dusterjem čisto zadovoljen. ;)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Maj 12, 2015 8:35 pm

Kakor koli že je dober, a tako dober, da bi objavil tako ogrooooomne slike, pa spet ni!
:wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Maj 12, 2015 9:24 pm

mad, koliko ima razmak med vijaki na feltnah? 5 x 100 ali 5 x 98?

Namreč zelo podobne je imel forester letnik 1998. In če so tele jeklene in poceni in pravi razmak med vijaki, si bom privoščil nove za svoj avto.
Slika



Pa velik veselja v vožnji.
Pred EUR sem bil SIT!

Dejan
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Sep 17, 2007 12:44 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Dejan » To Maj 12, 2015 9:54 pm

"mad, koliko ima razmak med vijaki na feltnah? 5 x 100 ali 5 x 98?"

Namreč zelo podobne je imel forester letnik 1998. In če so tele jeklene in poceni in pravi razmak med vijaki, si bom privoščil nove za svoj avto.



Ciao tukaj na tej povezavi je ena primerjava o možnosti za platišča
od drugih vozil.

ww.wheel-fitment.com/car/Subaru/Forester (1997 - 2002).html

Drugače pa je povezava v tej temi

http://www.nivaoffroadteam.com/forum/vi ... med+vijaki

LP Dejan

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Maj 12, 2015 11:38 pm

Če bi takoj povedal, bi tele jetra pri nas dobil še bolj ugodno......ebiga zdaj...
lahko bi si pa kupil ene 5 (PET) katrc za ta gnar :wink:
Končno en dec, ki ma gnar, pa namen kupit tisto, kar po forumu kloabasa.
Max car! Kar je reku je reku...........
Srečno MaX.

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » Sr Maj 13, 2015 12:45 am

Thx ...

Nebi ... 5 x 114,3 pa centralna ... 66.1

L.p. Max

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Sr Maj 13, 2015 1:04 am

Pozdravljen,
imam vprašanje, koliko so ti dali garancije - št. let oz. koliko km?

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » Sr Maj 13, 2015 1:07 am

Sedem let in 100000 km ...

L.p. Max

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Maj 14, 2015 8:38 pm

Mad Max napisal/-a:Sedem let in 100000 km ...

L.p. Max


Sedem let ALI 100000 km, verjetno. ;)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » Pe Maj 15, 2015 10:25 pm

@Rafter : da verjetno bo tvoje držalo ...

Drugače sem pa z vozilom precej zadovoljen ima že par medalj od vej na obeh bokih, prestala teste terenov ki jih imam v bližini - deluje in v primerjavi z starejšo verzijo je dosti tišja v notranjosti . ( Kolega ima letnik 2013 ) avto je udoben , prtljažnik je nekaj manjši od verzije 4 x 2 na račun rezervnega kolesa v original velikosti in verjetno višje dno zaradi pogona zadaj ... poraba za sedaj 7.2 l/100 km po BC-ju in na pumpi enako ... rahlo je anemična pri speljevanju še posebej ko je hladna in ima razen te zamere skoraj same pluse. Čakam še na vlečno kljuko , višje vzmeti, platišča od X-traila z višjimi gumami General Grabber A/T ki jih mislim imeti za letni komplet - sedanje zimske bom na teh platiščih imel za zimski komplet .
Zadovoljen :P

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Maj 16, 2015 3:06 pm

Mad Max napisal/-a:....
Zadovoljen :P

Saj to je bistvo vsega. Je.. nas pametnjakoviče tu na forumu in še kje drugje. Dokler si TI zadovoljen, je vse OK!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » Ne Maj 17, 2015 1:12 pm

Vseeno dobiš tudi kako informacijo če postaviš vprašanje ... gledal sem tudi ostale forume in moram priznat da je kar dosti tega o vozilu zunaj . Kakorkoli - hvaležen sem za vsak topik pa četudi je zajebanzija vmes ...

L.p. Max

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Maj 18, 2015 11:22 pm

miran napisal/-a:Zadovoljen
Saj to je bistvo vsega.

Res je! To je bistvo vsega............korejc, kitajc, japonc, amerikanc.........nima veze, bistvo je, da je uporabnik zadovoljen. Veliko jih je brez avta, pa so zadovoljni, ni lizinga, ni pušinga, ni registracije, ni goriva.........pa ravno tako živijo. A ni zanimivo.....

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Maj 18, 2015 11:35 pm

AŁIEN napisal/-a: ni lizinga, ni pušinga, ni registracije, ni goriva.


Ni da ni! :lol:
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Maj 19, 2015 12:07 am

Ni da ni, pa so ljudje kljub temu srečni.....

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » To Maj 19, 2015 12:26 pm

Čestistam. srečno.

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » Pe Maj 22, 2015 1:25 am

Alien ... pač niso del potrošniške družbe ... ostalo pa itak vemo kako je ... dobro !
Thx RR ...

L.p Max


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov