Osnovna pravila licitacij - red je treba narediti

šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

Osnovna pravila licitacij - red je treba narediti

OdgovorNapisal/-a šrauf » So Sep 19, 2015 6:35 pm

Že dvakrat se mi je zgodilo, da po tem ko sem dal izdelek na licitacijo, in je kupec pravočasno licitiral izdelek in dal zadnjo veljavno ponudbo, izdelka ni plačal in prevzel, ampak enostavno poniknil. Poslovna odličnost brez primere, kapo dol.
Trenutno imam tak primer z gumami.
Jaz res ne razumem, zakaj se napihuješ in licitiraš, če ne misliš izdelka vzeti?? A si morda pomislil, da me je glede na to, da imam izdelek na avto.net po višji ceni, kdo klical in želel priti po gume, pa sem rekel da niso več na razpolago, ker sem računal nate?
Verjetno nisi, glede na to kako zadevo jemlješ. Če nekaj rečeš, stoj za tem madona. Pol slovenceljnov je takih nevretenčarjev, zato pa smo tam kjer smo.
Moj predlog moderatorjem je, da se forumašem, ki tako evidentno kršijo najosnovnejša pravila, onemogoči dostop do foruma vsaj za določeno obdobje.

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » So Sep 19, 2015 8:41 pm

se strinjam, ne razumem kako takih ljudi ni nič sram
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Ne Sep 20, 2015 12:33 am

Take srečujem skoraj vsak dan. Sramote nas slovencev. Predlog maš dober, upam , da modelator to bere in nekaj naredi.
Moram pa (žal) priznat, da so s južnjali izkazali veliko belj "mož beseda"

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » Ne Sep 20, 2015 9:49 am

Pozdravljen
nedavno sem tudi jaz licitiral, k sreči uspešno in po nekaj dneh je kupec prevzel predmet.

Med licitacijo sem pričel razmišljat kaj če ..... v prihodnje bom dopisal v oglas prevzem v tem pa tem roku.

V mojem primeru je šlo za pospravljanje garaže in mi je zelo ustrezal hiter prevzem, verjamem da je večina licitacij z enakim razlogom. Z neresnimi ponudbami ali oglasi se kvari kvaliteta foruma in kvaliteta posameznika!

Lep Pozdrav
Matjaž
nikoli ne reci nikoli

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Sep 20, 2015 12:00 pm

Vse lepo in prav, se strinjam, a zavedati se je treba, da je to forum in da ponavadi na forumu nastopajoči za svoje izjave (in vse ostalo, kar napišejo) ne odgovarjajo. Saj tak namen ti ponavadi lepo prikaže že ime (bolje nickname) s katerim se pojavljajo udeleženci foruma. Pa da kar pogledam gornje avtorje: šrauf iz neznane lokacije, pa jeep corporation, pa uzitek, ....
Ni kaj, tako je.
Mogoče bi bilo pa prav, da bi od vseh, ki licitirajo, zahtevali, da navedejo svoje pravo ime in kraj, brez tega je njihovo draženje neveljavno. Kakšne kavcije in podobno je že prezahtevno.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Ne Sep 20, 2015 12:16 pm

miran napisal/-a:Vse lepo in prav, se strinjam, a zavedati se je treba, da je to forum in da ponavadi na forumu nastopajoči za svoje izjave (in vse ostalo, kar napišejo) ne odgovarjajo. Saj tak namen ti ponavadi lepo prikaže že ime (bolje nickname) s katerim se pojavljajo udeleženci foruma. Pa da kar pogledam gornje avtorje: šrauf iz neznane lokacije, pa jeep corporation, pa uzitek, ....
Ni kaj, tako je.
Mogoče bi bilo pa prav, da bi od vseh, ki licitirajo, zahtevali, da navedejo svoje pravo ime in kraj, brez tega je njihovo draženje neveljavno. Kakšne kavcije in podobno je že prezahtevno.
Miran

,
:shock: Tebi že moj nick pove da sem neresen ?
Včasih bi blo zate bolje ,da se skriješ za kakšnim nickom.
Se pa strinjam ,da bi v tem primeru moral interisent poslat na zs svoje podatke,šele nato lahko licitira. Čeprav si lahko kljub temu nategnjen.

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Ne Sep 20, 2015 11:08 pm

miran napisal/-a:Vse lepo in prav, se strinjam, a zavedati se je treba, da je to forum in da ponavadi na forumu nastopajoči za svoje izjave (in vse ostalo, kar napišejo) ne odgovarjajo. Saj tak namen ti ponavadi lepo prikaže že ime (bolje nickname) s katerim se pojavljajo udeleženci foruma. Pa da kar pogledam gornje avtorje: šrauf iz neznane lokacije, pa jeep corporation, pa uzitek, ....
Ni kaj, tako je.
Mogoče bi bilo pa prav, da bi od vseh, ki licitirajo, zahtevali, da navedejo svoje pravo ime in kraj, brez tega je njihovo draženje neveljavno. Kakšne kavcije in podobno je že prezahtevno.
Miran


če nisi opazil, se pod večina stvari ki jih napišem, podpišem- Erik
Erik Žorž, nik name je pač iz dolgo nazaj, ker nisem uporabljal forum samo jaz ampak še moj sovoznik, ker sva vse delala skupaj

Sem pa jaz prvi predlagal in odal prvi oglas na ta način in res nič ne morem človeku ki ne prevzame ali ne resno licitira, sam pa ne razumem tega, mene bilo pač sram tud če je samo forum
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Ne Sep 20, 2015 11:09 pm

Enkrat ali dvakrat bi bilo potrebno takšne nevretenčarje na mal daljšo terapijo v Banovce poslat ... pa bi bil hitro red.
Saj ni treba dosti, samo pokazat je treba, da nek red vseeno obstaja.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.


Vrni se na “Dražbe - licitacije”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov