KUPIM NIVO

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a togo » Po Sep 28, 2015 7:52 pm

gregor napisal/-a:Poklič me, da ti povem kaj še probaj. Jutri bom sele zvecer dosegljiv.

za vikend nisem bil nič pri avtu, zato te nisem poklical. te bom enkrat med tednom, pa da še narediva spisek stvari, ki bi jih rabil in jih mogoče ti imaš (;

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » Po Sep 28, 2015 10:33 pm

Lada ima 3 diferencjale - prednji, sredinski in zadnji. Prednji in zadnji sta odprta, sredinskega se pa lahko zaklene (ročica). Praktično s tem določiš da se moč razporedi enakomerno prednjemu in zadnjemu differncjalu, ki pa sta še vedno odprta.. Če boš imel eno prednjo gumo in eno zadnjo gumo v luftu, boš obtičal kljub zapori sredinjskega :) Stalen 4x4 pomeni le to, da sta obe aksi vedno gnani, nimaš možnosti odklopa posamezne..

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a togo » To Sep 29, 2015 3:08 pm

to vem in razumem, ampak ali nista prvi in zadnji do določene mere povezana tudi brez zaklepa ? se pravi naj se ne bi vrtelo samo eno kolo ? ali pač ? na subaruju s mi ni, samo je bil brez sred diff.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Sep 29, 2015 7:31 pm

Ravno to dela sredinski diff. Omogoča, da voziš s 4x4 po trdi podlagi.
Vse je ok.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a togo » To Sep 29, 2015 8:37 pm

aha.. sem mislil da bi do neke mere vseno se morali sukat še eno kolo zadaj ;)
se pravi če pa zaklenem sredinski diff. bi se pa moralo sukati še enokolo zadaj ?

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Sep 30, 2015 12:52 am

Ja, tako.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a togo » To Okt 13, 2015 9:15 pm

Imam še eno vprašanje... čemu služi tista ''škatla'' po sredinsko armaturo (tam kjer so tipke za luči, ventilator... itd) čisto pri dnu ? in na spodnjem delu se odpira.. ali je to za ventilacijo ? da pač piha v noge ? ima kot neko loputo ali pokrovček, samo je sistem ki naj bi to držal skupaj odlomljen.. saj zdi se mi ;)
In pa še eno vprašanje, kaj bi bil lahko prvi vzrok za nedelovanje brisalcev ? motor deluje sem ga sprobal.. je kje kakšen rele ki rad crkne ali ? so pa malo štekali že prej.. je možno da je na volanu se pokvarilo stikalo ?
Še eno vprašanje, zadnje :P ventilator mi dela samo na sredinski stopnji.. se pravi je krivo stikalo ? ker, če dela na srednji stopnji potem motor oz ventilator pač deluje an.. ali je možno da je žica kje v stiku za zadnjo stopnjo ? ker se mi zdi da je ene dvakrat celo delal tudi na zadnji stopnji..
hvala za odgovore.! (:

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Okt 14, 2015 1:02 am

togo napisal/-a:Imam še eno vprašanje... čemu služi tista ''škatla'' po sredinsko armaturo (tam kjer so tipke za luči, ventilator... itd) čisto pri dnu ? in na spodnjem delu se odpira.. ali je to za ventilacijo ? da pač piha v noge ? ima kot neko loputo ali pokrovček, samo je sistem ki naj bi to držal skupaj odlomljen.. saj zdi se mi ;)

ja, odpreš, da piha pod noge.

togo napisal/-a:In pa še eno vprašanje, kaj bi bil lahko prvi vzrok za nedelovanje brisalcev ? motor deluje sem ga sprobal.. je kje kakšen rele ki rad crkne ali ? so pa malo štekali že prej.. je možno da je na volanu se pokvarilo stikalo ?


samo prva stopnja ali obe?


togo napisal/-a:Še eno vprašanje, zadnje :P ventilator mi dela samo na sredinski stopnji.. se pravi je krivo stikalo ? ker, če dela na srednji stopnji potem motor oz ventilator pač deluje an.. ali je možno da je žica kje v stiku za zadnjo stopnjo ? ker se mi zdi da je ene dvakrat celo delal tudi na zadnji stopnji..

preglej kable od stikala do ventilatorja.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a togo » Sr Nov 04, 2015 6:50 pm

se opravičujem ker me nekaj časa ni bilo..Sem pa dal nivo na test ene dvakrat in lahko garantirano rečem, da bo ostala pri meni za zmeraj ena niva :P več kot zadovoljen (=

sedaj pa k problemom.. stikalo za ventilator začne delati na zadnji stopnji če ga malo bolj grobo pritisnem.. se pravi je krivo stikalo an ?

avto ne presega temperature več odkar sem potegnil iz kilerja tisto spiralo plastično.. ''gregor'' bo vedel..

glede tiste ''škatle'' iz katere piha v noge, me pa zanima zakaj je to narejeno tako da moraš razdret armaturo da jo lahko odpreš ? saj nima nobenega mehannizma na zajlo ali pa kaj podobnega, samo zatič da zapne da drži skupaj oz da jo ročno odpreš.. ali se motim ?

Še zadnji problem za danes, kje se nahaja ''luft'', ko npr. iz vzvratne prestave v prvo, ali pa obratno... se najprej kašne pol kroga obrnejo kardani predvidevam) potem pa šele kolesa.. se pravi ne prime takoj ko spuščaš sklopko ampak malo v prazno zavrti malo poči in nato prime.. kje bi bil ta luft ?

hvala za pomoč.! (=


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov