Dober nissan motorni serviser / mehanik

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Labsy
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Mar 21, 2011 10:52 am
Kraj: Ljubljana, Slovenia

Dober nissan motorni serviser / mehanik

OdgovorNapisal/-a Labsy » Sr Mar 16, 2016 9:54 pm

Pozdravljeni,

na Nissan Pathfinderju moram narediti kar velik poseg (menjava tesnila glave, ravnanje glave, upgrade verige za dvojno verigo...), skratka, motor je treba ven vzet in ga na mizi popedenat.

Ima kdo kakšno priporočilo za dobrega (neuradnega) mehanika, ki bi znal pedantno in kvalitetno (po neuradni=nižji) ceni tak poseg opravit? Zaželjeno v bližini Ljubljane ali Vrhnike.

meli
Prispevkov: 144
Pridružen: Ne Jun 10, 2012 7:41 pm
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a meli » Ne Mar 20, 2016 1:28 pm

Sem ti poslal zs

Labsy
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Mar 21, 2011 10:52 am
Kraj: Ljubljana, Slovenia

OdgovorNapisal/-a Labsy » Pe Apr 01, 2016 12:32 am

Sem v zadnjih 14 dneh obiskal in preklical kar nekaj mehanikov (BTW...hvala vsem za info na ZS!) in je bil odziv nepričakovano slab. Približno takole je bilo:

- 5 mehanikov je odkimavalo z glavo, češ da se tega najraje ne bi lotili

- 2 sta bila načeloma ZA in oba sta bila vesela moje pomoči v obliki original Service Manual-a in video posnetkov iz YouTube, kjer nek Avstralski profi razlaga, kje so finte in na kaj naj bodo pozorni.
Oba sta mi napovedala tam 3-4 dni dela in blizu 1000 EUR stroška za delo. Material je moj strošek.

- potem sem šel pa do Nissan KRULC, uradni servis in smo se zmenili, da mi obdržijo avto 1 dan, da naredijo pošteno diagnostiko. Rekli so, da bo strošek diagnostike max. 130 EUR, vendar so mo naslednji dan zaračunali samo 40 EUR.
Dali so mi predračun za komplet menjava tesnila na glavi in vseh pripadajočih tesnil, brušenje glave, menjava obeh verig in pripadajočih tesnil, napenjalcev, menjava vodne črpalke, jermena in napenjalca...skorajda generalka na mašini za 1930 EUR material in delo skupaj, z vštetim DDV.

Sicer ni majhen strošek, vendar primerljiv z domačimi mehaniki, pa še profesionalci so, garancija, račun...in nenazadnje so me povabili, ker vidijo, da me zanima, da lahko kadarkoli pridem gledat kaj počnejo, da sem dobrodošel v delavnici.
Res prijetno presenečen z Nissan KRULC in skoraj zagotovo bom izbral to opcijo.

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Pe Apr 01, 2016 7:52 am

Edino pravilna odločitev .

meli
Prispevkov: 144
Pridružen: Ne Jun 10, 2012 7:41 pm
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a meli » So Apr 02, 2016 9:22 am

Nissan KRULC, edini servis v sloveniji ki vedo kaj delajo, nisi falil s tole odločitvijo.

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » So Apr 02, 2016 8:06 pm

Tale cena je pa tudi mene presenetila v pozitivnem smislu, glede na cene njihovih storitev katere so predhodno omenjali in moje izkušnje.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Apr 02, 2016 10:15 pm

Dobra cena za pooblaščeni servis!
Bravo!


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov