Avto za lov

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

Avto za lov

OdgovorNapisal/-a suzy80 » Po Jun 06, 2016 10:32 pm

pozdravljeni

imam idejo, da bi si avto priredil za lov.gre za kio sorento. razmišljal sem da bi v pritljažnik montiral manjšo el. vitlo (12 V?) za vleko živali direktno v prtljažnik. razmišlal sem tudi o tanku z vodo in nekakšno vodno pumpo in pipo za umivanje rok. fino bi pa tudi bilo če bi se našla kakšna elegantna (varna) metoda za montiranje oz. shranjevanje orožja.
seveda bi vse to lahko naredil na roke ampak bi bilo pa super in zanimivo imeti vse to na raspolago :D .
če imate kakšno idejo pa kar povejte, vsake bom vesel :D

lp in za vse lovce na forumu dober pogled in ravno cev :lol:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jun 06, 2016 10:46 pm

Kaj nimate svojih forumov, da bi sedaj še tu prelivali kri???
:evil:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Jun 06, 2016 10:53 pm

Za Mirana (in podobne)
Kaj se ne znate nikoli ugriznit v jezik in biti tiho, če vam nekaj ne paše?
človek je nekaj prašal, če veš, povej, če ne bodi tiho.
Nisem lovec in ga ne zagovarjam, mi pa grejo zadnje čase blazno na k** dejstva, da je treba pri vsaki temi met nekoga, ki zraven doda nekaj brezveznega. Še malo, pa bo cel forum neberljiv zaradi tega...

Sicer sem se z omenjenim postom, v to kategorijo dodal tudi sam, a nekje in nekdo je moral biti žrtev.

Avtorju teme se že v naprej opravičujem.


Lp
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jun 06, 2016 11:07 pm

Dokler je suzy80 spraševal(a?) o 4x4 avtih in napakah in nasvetih ... vse lepo in prav.
Ko pa začne o vitlih za vlečt (pobite) živali v avto, pa o črpalkah za izpiranje krvi, pa o shranjevanju orožja -> ne, tu se pa jaz ne ugriznem v jezik. Na 4x4 forumu že ne.
In se ni treba opravičevati v mojem imenu, nasprotno (brez ugriza v jezik): vem kaj napišem in za tem stojim. Sam. Brez pomoči.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Gwagen
Prispevkov: 59
Pridružen: So Maj 22, 2004 7:12 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Gwagen » To Jun 07, 2016 9:23 am

Ooo ti grešna duša,ali še ne veš,da zaradi MIRANA na tem forumu niti pod razno ne smeš omenjati lova kaj šele,da si sam lovec.


Jebeš tako demokracijo :twisted:
WO EIN G IST,
IST AUCH EIN WEG.

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » To Jun 07, 2016 9:57 am

Ni sam Miran na tem forumu, ki se s tem ne strinja! Ostali se samo bolj nazaj držimo.

In ja, post se mi zdi zelo provokativen in po mojem mnenju ne spada na ta forum... Tako kot ne politika!

suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a suzy80 » To Jun 07, 2016 10:57 am

miran napisal/-a:Dokler je suzy80 spraševal(a?) o 4x4 avtih in napakah in nasvetih ... vse lepo in prav.
Ko pa začne o vitlih za vlečt (pobite) živali v avto, pa o črpalkah za izpiranje krvi, pa o shranjevanju orožja -> ne, tu se pa jaz ne ugriznem v jezik. Na 4x4 forumu že ne.
In se ni treba opravičevati v mojem imenu, nasprotno (brez ugriza v jezik): vem kaj napišem in za tem stojim. Sam. Brez pomoči.
Miran


Spoštovani g. Miran.
žalosti me da tako gledate na lov in lovce, pretakanje krvi in pobijanje živali itd.. mnenje o lovu je Vaše mnenje in nasprotno z vam jaz Vaše mnenje spoštujem. Na svetu nas je veliko in nemore nam biti vse všeč. tako kot vi ne prebavljate lova tako jaz ne prenesem honde civic :D . Lov je lepa stvar, in lovec igra veliko vlogo v današnjem modernem svetu.

DA, strinjam se da morda ni ravno primerna tema za ta forum, zato sem jo objavil pod razno, tako kot je nekdo objavil pod razno temo o fasadi.
nisem strokovnjak o avtih in o montažah vitll in zato sem član tega foruma da se kaj naučim in dobim mnenje strokovnjakov.

Bodimo odrasli (pa čeprav jih štejem samo 20 let) in zaklučimo to temo kdo je krvoločni pobijalec živali preden se oba dva osmešiva s klatenjem svojega mnenja po forumu.
tako kot imate vi strast poležavanja v bazenu (po sliki sodeče) takoimam jaz strast do lova IN ZA TO SE VAM NEBOM OPRAVIČEVAL !
ste pa vljudno povabljeni na golaž :) in lep pozdrav.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jun 07, 2016 11:04 am

Se strinjam (ker jih štejem nekajkrat 20 :lol: in rad umirjam žogico), zaključimo debato.
Le še to: ne maram poležavanja v bazenu, poanta moje slikice je v tem, kje je tisti bazen(ček) v katerem se nadvse srečen namakam :wink:
Miran

PS: hvala za povabilo, pridem, če golaž ni divjačinski.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » To Jun 07, 2016 11:19 am

če boš rabil kio za razne predelave ti jo jaz dam za enega zelenega , evrskega

suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a suzy80 » To Jun 07, 2016 11:31 am

https://www.youtube.com/watch?v=6JELxlx2za0

nekaj takega sem imel v mislih.
no pa saj po videu je razvidno da ima to povezavo s 4x4 :D

najbolj za tako zadevo bi bil po mojem mnenju res pick up?

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » To Jun 07, 2016 1:19 pm

No, v tem filmču, ki si ga prilepil je lepo prikazano, kako lahko rešiš nalaganje in transport plena. Seveda bi bil kakšen pickup bolj primeren, pomoje.

Imajo pa nekateri lovci za to narejene bulbare na preklop, sigurno si to že videl kje. npr
http://www.njuskalo.hr/ostala-autooprem ... s-10147234

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jun 07, 2016 1:35 pm

Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » To Jun 07, 2016 1:45 pm

Na nivi se mi je zdel bolj IN ...

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » To Jun 07, 2016 1:54 pm

Lovci niso samo krvoloki, ki pobijajo vse, kar pride pred njih. So predvsem skrbniki, ki pozimi polnijo krmišča, odstanjujejo bolane in povožene živali, čistijo in urejajo poti,... Sam nisem lovec, jih pa vidim, ko se gredo mimo hiše. Bolj malokrat s puško na rami, večkrat pa oprtani s "tovorom" sirka ali sena ali pa z orodjem, motorkami in "laksarcami".

Ja, pick-up je za tako reč bolj prikladen. Če pa imaš prostor, kam lahko spraviš opremo, kadar nisi na lovu, se pa tudi ostalo da dodelati.

Kot prvo je fino, če imaš vlečno kljuko. Da potegneš plen v avto, je fino, če imaš klančino. Ni pa fino, če to klančino nasloniš na plastični odbijač. Divji merjasec ima 250 kg, jelen 300 kg, in če tako težo vlečeš preko plastičnega odbijača... A moram biti bolj natančen?

Naslednja reč je korito. Iz inoxa se da narediti lepo korito, ki ima zadaj pri zadnjih vratih rob kvečjemu kakšnih 5 cm, spredaj pri sprednjih sedežih pa kar kakšnih 70 cm.

In ko že imaš tako korito, se potrudiš še malo in narediš lok, na katerega fiksiraš vitlo. Saj ni potrebno, da je štiritonski Warn, lahko je tisti ročni, kot ga imajo za vleč čolne na prikolico - dvomim, da boš kdaj vlekel kaj več kot 300 kg... Poleg tega ni potrebe, da bi motor tekel ves čas, torej se ti iz izpušne cevi ne kadi pod nos. Če pa motor ugasneš in poženeš električno vitlo, ti pa lahko "počepne" akumulator. In če ostaneš s praznim akumulatorjem nekje sredi gozda... A moram biti bolj natančen?

In ko imaš korito in lok, narediš še nosilec za 20 litrski sod, ki ima spodaj pipico. Na pipico pa montiraš gumijasto cevko, ki jo potegneš iz avta ven, ko si umivaš roke. Če je sod obešen skoraj pod strop avta, imaš dovolj prostora za udobno umivanje. Pa brez črpalk. Poleg tega imaš "šaro" pod stropom, korito pa veliko in prazno, da lažje naložiš plen.

Dobro je tudi, da imaš še en predal na koritu, kjer imaš brisačko, da si po umivanju roke tudi obrišeš.

In če že imaš inox korito, si za 30 € omisli baterijsko LED svetilko z magneti, ker zna kdaj prav priti. Lepo jo z magneti pritrdiš, kjer jo pač potrebuješ - kamorkoli na inox korito ali pa lok, ki drži vitlo. Konec koncev lahko na koritu zadaj narediš še en lok pod stropom, da si baterijsko svetilko z magneti pritrdiš tam, pa ti lepo sveti ven ali pa noter - glede na to, kam jo obrneš.

Če imaš nekaj delavnice in nimaš dveh neokretnih rok, se to lahko naredi zelo enostavno in dokaj poceni. In ker gre za "tovor" v vozilu, niti homologacija ni potrebna.

suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a suzy80 » To Jun 07, 2016 3:25 pm

Hribovc napisal/-a:Lovci niso samo krvoloki, ki pobijajo vse, kar pride pred njih. So predvsem skrbniki, ki pozimi polnijo krmišča, odstanjujejo bolane in povožene živali, čistijo in urejajo poti,... Sam nisem lovec, jih pa vidim, ko se gredo mimo hiše. Bolj malokrat s puško na rami, večkrat pa oprtani s "tovorom" sirka ali sena ali pa z orodjem, motorkami in "laksarcami".

Ja, pick-up je za tako reč bolj prikladen. Če pa imaš prostor, kam lahko spraviš opremo, kadar nisi na lovu, se pa tudi ostalo da dodelati.

Kot prvo je fino, če imaš vlečno kljuko. Da potegneš plen v avto, je fino, če imaš klančino. Ni pa fino, če to klančino nasloniš na plastični odbijač. Divji merjasec ima 250 kg, jelen 300 kg, in če tako težo vlečeš preko plastičnega odbijača... A moram biti bolj natančen?

Naslednja reč je korito. Iz inoxa se da narediti lepo korito, ki ima zadaj pri zadnjih vratih rob kvečjemu kakšnih 5 cm, spredaj pri sprednjih sedežih pa kar kakšnih 70 cm.

In ko že imaš tako korito, se potrudiš še malo in narediš lok, na katerega fiksiraš vitlo. Saj ni potrebno, da je štiritonski Warn, lahko je tisti ročni, kot ga imajo za vleč čolne na prikolico - dvomim, da boš kdaj vlekel kaj več kot 300 kg... Poleg tega ni potrebe, da bi motor tekel ves čas, torej se ti iz izpušne cevi ne kadi pod nos. Če pa motor ugasneš in poženeš električno vitlo, ti pa lahko "počepne" akumulator. In če ostaneš s praznim akumulatorjem nekje sredi gozda... A moram biti bolj natančen?

In ko imaš korito in lok, narediš še nosilec za 20 litrski sod, ki ima spodaj pipico. Na pipico pa montiraš gumijasto cevko, ki jo potegneš iz avta ven, ko si umivaš roke. Če je sod obešen skoraj pod strop avta, imaš dovolj prostora za udobno umivanje. Pa brez črpalk. Poleg tega imaš "šaro" pod stropom, korito pa veliko in prazno, da lažje naložiš plen.

Dobro je tudi, da imaš še en predal na koritu, kjer imaš brisačko, da si po umivanju roke tudi obrišeš.

In če že imaš inox korito, si za 30 € omisli baterijsko LED svetilko z magneti, ker zna kdaj prav priti. Lepo jo z magneti pritrdiš, kjer jo pač potrebuješ - kamorkoli na inox korito ali pa lok, ki drži vitlo. Konec koncev lahko na koritu zadaj narediš še en lok pod stropom, da si baterijsko svetilko z magneti pritrdiš tam, pa ti lepo sveti ven ali pa noter - glede na to, kam jo obrneš.

Če imaš nekaj delavnice in nimaš dveh neokretnih rok, se to lahko naredi zelo enostavno in dokaj poceni. In ker gre za "tovor" v vozilu, niti homologacija ni potrebna.


supperrr :aplavz: :aplavz: :aplavz:

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Jun 07, 2016 5:01 pm

Hribovc napisal/-a:
In če že imaš inox korito, si za 30 € omisli baterijsko LED svetilko z magneti, ker zna kdaj prav priti. Lepo jo z magneti pritrdiš, kjer jo pač potrebuješ - kamorkoli na inox korito ali pa lok, ki drži vitlo. Konec koncev lahko na koritu zadaj narediš še en lok pod stropom, da si baterijsko svetilko z magneti pritrdiš tam, pa ti lepo sveti ven ali pa noter - glede na to, kam jo obrneš.



na večino inox pločevin magneti ne primejo :lol:
Slika

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Jun 08, 2016 11:07 am

kloshar napisal/-a:
na večino inox pločevin magneti ne primejo :lol:


Mea coulpa, mea coulpa, mea maksima coulpa...

Začel sem pisat aluminij, ker je lažji, in ga je lažje prekladat ven in noter. Ampak ker ga je malo bolj zoprno varit, sem na brzino pomislil na krom. Ampak na krom magnet ne prime in sem na brzino napisal inox, pa sploh nisem preveril, kako je pa pri njem z magnetom. Vem, da meni na eno nerjavečo cev magnet prime, nimam pa pojma, kako je pri ostalih podobnih materialih...

Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

OdgovorNapisal/-a Simon989 » Če Jun 09, 2016 9:44 pm

Še dobro da se kolikor toliko razumem na razno razne kovine, ker drugače me bi tale zadnji komentar čisto zmedel xD

Suzy80, ti naredi kar iz inoxa in ne boš nič zgrešil :)

Hribovc, pomoje imaš samo navadno jekleno cev, ki je pokromerana in ti zato magnet prime gor. Če hočeš ugotovit jo enostavno malo podrsaj da gre plast kroma dol in bo začela rjavet.

suzy80
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Mar 07, 2016 3:48 pm
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a suzy80 » Če Jun 09, 2016 11:10 pm

pomoje bom kupil kar vijačno vitlo (ročno) za rampo sem pa ukrivil lestev na obeh koncih eno na zunanjo stran drugo pa na notranjo. vilo bom pa kar s karabinom vpel v ''haknle'' ki so ze serisko vgrajeni in mišleni za mrežo ki varuje tovor da se ne premika po prtlažniku. sedaj pa še aluminjasto podolgovato omarico notri s horizontalnim predalom in nanjo montirat se box za kužija. ni mi pa jasno kako bi ispelal to s kanistorm za roke prat ker nimam želje fiksiranja na strop avta. pa saj se da dobiti kaksno ročno pumbo tako kot je včolnih za bencin dapumpaš gorivo iz jerry can-a v motor?
za posodo sem oporabil kar malo starejši in večji škaf za perilo :lol: zvrtal notri luknjo in zavezal špago. je pa oče še našel nek super avstralski hladilnik ki deluje bres elektrike in baje drži 7 dni led da se ne stopi. hladilnik deluje kot da je cel iz stiroporja. bo pa prav prišel za kakšno ribo ali pijačo :D
pomoje bom edini s tako fino opremljenmu avto, mogoče bo še kakšnemu ušeč pa rata posel iz tega :lol:

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Jun 23, 2016 2:37 pm

Simon989 napisal/-a:
Hribovc, pomoje imaš samo navadno jekleno cev, ki je pokromerana in ti zato magnet prime gor. Če hočeš ugotovit jo enostavno malo podrsaj da gre plast kroma dol in bo začela rjavet.


Glej no, pa še res je.

:oops:

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

Re: Avto za lov

OdgovorNapisal/-a medo-1 » To Feb 21, 2017 5:35 pm

In je kaj ratalo iz tega govora :-)
Najbolša je pečenka iz hoste!!!
če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

Uporabniški avatar
Jeppfreak
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Apr 03, 2017 12:20 pm
Kraj: Krško
Kontakt:

Re: Avto za lov

OdgovorNapisal/-a Jeppfreak » Pe Apr 07, 2017 10:19 am

Vsi jagri majo lado njivo :) po novem dacio duster. Mate kakšne predloge? hvala
Lemmy is God!

Gwagen
Prispevkov: 59
Pridružen: So Maj 22, 2004 7:12 pm
Kraj: Kranj

Re: Avto za lov

OdgovorNapisal/-a Gwagen » Pe Apr 07, 2017 11:39 am

Kakšno njivo :roll:
WO EIN G IST,

IST AUCH EIN WEG.

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Avto za lov

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Pe Apr 07, 2017 2:29 pm

Predlog? Jaz sem navdušen, da se ne odločajo več za Nive ampak raje za Dusterje, Sportage in Kangooje. Od kar nimajo več Lad, zaslužim vsak mesec kar nekaj evrov z izvlačenjem. "Ja, sem imel Lado, pa ni bil problem, tale pa ne pride ven..."


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov