Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
DonFelipe
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 2:23 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a DonFelipe » Če Jun 15, 2017 11:00 am

Duster je pač sodobnejši SUV oziroma ima le 75% offroada v sebi, medtem ko je Jimny pravi terenec oziroma mini jeep klasika.
Primerjaj pa poročaj!

Uros84
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 12, 2017 7:13 pm

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a Uros84 » Če Jun 15, 2017 11:30 am

A tako. Pa ima jimmy špero oz. jo sploh potrebuje? Sodelavec jo je baje imel celo na daihatsu teriosu... Mi je pa všeč jimny brez strehe, super občutek pri vožnji poleti.

DonFelipe
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 2:23 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a DonFelipe » Če Jun 15, 2017 3:44 pm

Mhm.
Drži, pri Jimnyju imaš večji stik z naravo.

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a Mad Max » So Jun 17, 2017 11:49 pm

Dacija in Jimny nista primerljiva ... imel sem oba .
Jimny : mikro terenec z terensko naravnanim menjalnikom in podvozjem, zaradi malih dimenzij pretrd in posledično neudoben - premalo prostoren ( za max. dva človeka manjše stature brez preveč prtljage ) ... torej je samo in zgolj majhno terensko vozilo z sicer odličnimi voznimi lastnostmi na terenu / zelo uporabno predvsem v gibanju po ozkih gozdnih poteh - zato ga lovci kupujejo kot nori, medtem ko je na asvaltu prepočasen, preglasen in neekonomičen - če ne želiš - da ti porabi kot en Cosworth, ne dajaj nalitih gum gor in po AC ne vozi hitreje od 110 km/h ... Je tudi premajhen za imeti kot edino vozilo doma.
Medtem ko :
Dacija je še kar udobna in prostorna in z zadovoljivo velikim prtljažnikom / jo komot lahko voziš na dolge relacije isto kakor osebni avtomobil ter uporabljaš za vse, kar rabi povprečen človek danes v življenju - Multipraktik ! Dacijo kot terenca lahko omejeno uporabljaš, ker ima premalo navora za premagovat težje vzpone 1.5 DCi / je tudi brez reduktorja je pa avto vse tisto - kar ena gorska kmetija rabi če je dostop v slabih vremenskih razmerah otežen in za se prevažati povsod - kjer ni glih hard off road . Vozili mata vsak zase karakteristike, ki ju delajo uporabne in zanimive a če bi kupoval novo vozilo bi se raje še enkrat odločil za kupiti Dacijo in si z tem vrgel en dodaten osebni avto iz denarnice . Sedaj imam ponovno terenca ( Pajero MK1 2.5 Td 1989 ) in dodatno osebni avtomobil . Upam da bo Renault ugradil v novo verzijo Dacije svoj 1.6 DCi kateri že ima navor preko 300 Nm in bo naredil avto še bolj uporaben in bolj ekonomičen ... Moja Dacija je imela porabo okrog 8 litrov ...

L.p. Max
Galloper 97,
Vitara 1,6 GLX 96,
Dacia Duster 015,
Jimny 99,
Pajero 89 !

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re:

OdgovorNapisal/-a jereb » So Avg 05, 2017 4:23 pm

jereb napisal/-a: Glede ležajev pri reno motorjih; ali jih je res tak problem pri 120k km zamenjat in je stvar rešena.
Kot sem že enkrat omenil, sem jih jaz na Meganu 1.9 menjal kljub temu, da je bilo olje vedno menjano na 15k km in so bili vidit sledovi obrabe in čez 20k km jih bom spet, ker zaradi slabih 80 evrov ne mislim raskirat.


Enkrat smo se pogovarjali o preventivi, nekateri so trdili da sem fuknjeni.
Ampak to rundo ni zdržalo nit do preventive po 95 kkm.

Slika
LP by Jereb

DonFelipe
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 2:23 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a DonFelipe » So Avg 05, 2017 4:43 pm

Koliko pa bo prišlo omenjeno z delom?


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov