jeep težave z avtomatsim menjalnikom

Vse v zvezi z offroadom
avesel11
Prispevkov: 6
Pridružen: To Avg 29, 2017 10:33 am

jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a avesel11 » Sr Avg 30, 2017 10:09 am

Živijo
Pri JEEP GRAND CHEROOKE 3.0 218KM letnik 2005 se mi je pojavil težava in sicer med vožnjo mi je kar na enkrat nehal delovati avtomatski menjalnik
in sicer ni hotel dati v višjo predstavo v glavnem ostal je v eni predstavi ,ko sem dal v rikverc dela normalno,udi ko sem hotel premikati brzine ročno ni delalo nič ponavad pri ročnem prestavljanju kaže v kateri brzini je sedaj pa nič.Nato sem avto 1h pustil pri miru in sem šel nato ponovo provati je delal normalno sedaj me pa zanima zakaj se je to zgodilo da težavo odpravim,saj sedaj se ne upam kam dosti iti da se mi težava ne ponovi
Hvala in lp andrej

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a kloshar » Sr Avg 30, 2017 7:21 pm

Najprej priklopi avto na tester in preveri, katero napako ti kaže. Brez tega ne bo nič.
Slika

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a tahoe » So Sep 02, 2017 6:28 pm

Kot je napisal kloshar, dobro bi bilo pa tudi vedeti, kakšne vrste vožnja je bila ko se je to zgodilo (se je morda pregrel?) in kdaj je bil nazadnje menjan ATF (pa če je bil pravi, moparji so menda občutljivi na to).
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Sep 04, 2017 12:01 pm

Priklopi na tester, ce bo kaj pokazal. Se prej poglej nivo olja (hladni/vroci nivo), ce ga je premalo, mora nekje biti vzrok (poglej, ce kje kaj "rosi) okoli menjalnika.
Ce ga bos dolival, moras vedeti, kaksno olje pase notri (kateri ATF).
Ceprav ko se enkrat spuscas v avtomatske menjalnike, lahko hitro zacne boleti glava (in denarnica).
Drugace bos (moje skromno mnenje) pa se najvec prisparal, ce vprasas kaksnega strokovnjaka.

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a tahoe » Po Sep 04, 2017 9:39 pm

Ne delat nepotrebne panike glede avtomatikov, zlasti ameriški so načeloma kar trpežni in zanesljivi, nič pa ni 100% in seveda potrebujejo ustrezno vzdrževanje.
Avtor teme naj se oglasi tudi na V8 forumu, tam imaj(m)o veliko izkušenj z avtomatiki, kar nekaj forumašev tudi moparjevimi (Chrysler/Jeep).
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Sep 05, 2017 8:39 pm

Ja sej, ameriški avtomatiki so bili res večinoma zanesljivi (razen 44RE). Sam jeba je, da je to Mercedesov menjalnik, ne pa ameriški.
Slika

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Pe Sep 15, 2017 7:41 am

Pri 3.0 ne moreš pogledat nivoja količine če nimaš šipke, ker so vrli mercedes razvojniki jo umaknili. Pa kontrola nivoja je vesoljska znanost.
Brez testerja in grafa(pa še to sta dva) žal ne gre tle.
PA še ta mora bit kakšen boljši da se poveže na ostale sisteme ne smo na motor.
V glavnem, če imaš kakšno drugo šipko jo porini noter pa poglej kakšno je olje na njej, če je zažgano itd. (lahko tudi kakšno od starejših avtomatikov).
Preveri napake na testerju in preveri koliko je od zadnje menjave olja.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Sep 15, 2017 9:22 am

Samo za intermezzo: Ni problem v kitajskem testerju, da nebi mogel it še na druge sklope kot samo na motor, problem je ker proizvajalci skrivajo zadeve pred vsemi, da jih kdo nebi prehitel. Kitajci bi že naredili, če bi imeli podatke.
Pred EUR sem bil SIT!

avesel11
Prispevkov: 6
Pridružen: To Avg 29, 2017 10:33 am

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a avesel11 » Če Sep 21, 2017 11:49 am

Živijo
Od časa ko sem začel to temo pa do sedaj mi menjalnik normalno dela, ne vem zakAj se je to zgodilo, vendar sumim da je bilo nekaj narobe z elektroniko, takrat ko se mi je to zgodilo mi tudi ročno ni hotelo dati v brzino recimo ko menjam ročno mi izpiše številka brzine takrat je bilo skoz na na D[naprej] in ni hotelo izpisati številko brzine, nekj sem zasledil da je nekdo imel podoben problem baje da ga je zajebal akumulator, in sicer imam tud jaz bol slabega.
Recimo ko mi je zatajil menjalnik sem imel zlo divjo vožno[šlo do fula] ter muska na ves glas [ja no pride tak moment kaj čmo], sAm vseeno nisem več siguren v avto da me kje ne pusti na cedilu, tako da bi bil zelo vesel kakega vašega nasveta
Hvala in lp

NN79
Prispevkov: 6
Pridružen: So Sep 23, 2017 11:39 am

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a NN79 » Po Sep 25, 2017 3:54 pm

Zdravo!
Zaradi "sorodstvenih" vezi med avtomobili, bi se splačalo razmisliti tudi o naslednjem: pred mnogo leti sem imel ML-a prve generacije z aut.menjalnikom, ki mi je povzročal iste težave. Torej menjalnik je delal kot puter, ampak občasno mi ga je vrglo v rezervni program (isti simptomi kot si jih opisal v 1.postu), ni bilo niti odvisno od načina vožje.Problem je bil v elektroniki menjalnika (računalniku??, ne spomnim se več) in po menjavi le tega na pooblaščenem servisu (strošek takrat cca.600€), se problem ni več pojavil.
LP!

avesel11
Prispevkov: 6
Pridružen: To Avg 29, 2017 10:33 am

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a avesel11 » To Okt 24, 2017 7:14 am

Zivjo
Ponovno se mi je pojavila tezava ki sedaj ne izgine prisel sem do kode P0743 Torque Converter Clutch (TCC) Solenoid Circuit Electrical
A se mogoce kdo ve zakaj se gre

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Okt 24, 2017 7:31 am

https://www.obd-codes.com/p0743

This diagnostic trouble code is set when the Engine Management Computer (EMC) also known as the Powertrain Control Module (PCM) and also known as the Engine Control Module (ECM) detects a fault with the torque converter clutch (TCC) solenoid electrical circuit, which is contained inside the transmission.

An automatic transmission is not 100% efficient because it is a fluid coupling that connects the engine to the rest of the internal transmission parts. The torque convertor transfers power using hydraulic force and it is internal to the transmission assembly. With that transfer of power comes excessive heat. The lockup torque converter was designed to make the transmission more efficient at highway speeds and to control heat. The torque convertor clutch is what lockups the convertor. Heat kills transmissions. That is why you hear that stop and go traffic is hard on a automatic transmission

The converter clucth does not lockup at these low speeds therefore heat is generated. This clutch is controlled by an electrical solenoid. The torque convertor clutch is locked changing the fluid coupling to a mechanical one. This solenoid uses power and ground sent through a coil of wires which creates a magnetic field to pull or push a central metal rod. When the solenoid is energized or de-energized, it directs fluid flow through the valve body of the transmission.

Symptoms of a P0743 DTC may include:
•Malfunction indicator illumination (check engine light or service engine soon light)
•Stalling when coming to a stop after cruising speeds
•Shudder on take off
•Shudder when coming to a stop


Potential causes may include:
•Low or dirty transmission fluid
•Wire/circuit issue shorted to power or ground
•Failed torque converter clutch (TCC) solenoid
•Failed TCC assembly in the torque converter
•Failed PCM/ECM/EMC
Pred EUR sem bil SIT!

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a tahoe » Sr Okt 25, 2017 11:36 am

No evo, moraš zamenjati ta solenoid. Sem ti ga hotel najti, ampak na rockauto.com ni delov za evropsko 3.0 CRD verzijo GCja, boš moral lokalne stručkote vprašat, itak ti bo moral nekdo potem to zamenjat, če je ta solenoid res fuč (ČE)...

Namreč najprej bi bilo dobro zamenjat ATF (olje v menjalniku), mogoče bi že to pomagalo (še enkrat vprašam: kdaj je bil ATF nazadnje menjan, če sploh kdaj?). No, ko sem bral vmesne komentarje, vidim da pri tem tvojem menjalniku niti nivoja ATF ne moreš normalno preverit s šipko (kar pomeni da tudi ne moreš preverit vonja in barve ATF, kar je bistvena informacija pri ocenjevanju stanja ATF), kdove kakšna komplikacija je potem šele menjava ATF (pri tipičnem ameriškem avt. menjalniku je menjava ATF in filtra zahtevna približno tako kot redna menjava motornega olja pri kateremkoli normalnem avtu)....

Sicer upam da ti bo uspelo zrihtat, ampak nauk zgodbe: avtomatike kupovat samo če so pravi amerikanski, evropceljni očitno nimajo pojma o tem in naj se raje držijo ročnega menjalnika...
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8

primorec 90
Prispevkov: 316
Pridružen: Pe Feb 26, 2010 9:28 am
Kraj: Vogrsko

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a primorec 90 » Če Okt 26, 2017 8:00 pm

Meni ko je avto ostajal v zasilnem programu je napisalo enako napako selenoidni ventil .. Nato sm zamenjal akumulator dal notr
100 amper ..in avto dela ze 3 leta brez problema .
Jst bi najprej probal to ker je to najcenejša varjanta ..

avesel11
Prispevkov: 6
Pridružen: To Avg 29, 2017 10:33 am

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a avesel11 » Če Okt 26, 2017 10:16 pm

Ok zastopm to kar se tiče akumulatorja ampak zakaj potem ne morem izbrisati napake oziroma napako lahko izbrišeš samo ko daš avto v brzino se napaka ponovno pojavi in kar se tiče akumulatorja se mi zdi da je kar v redu vsaj kar se tiče vžiga
Kar se tiče olja v menjalniku ne vem kdaj je blo menjano saj imam avto sele3/4 leta

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a tahoe » Če Okt 26, 2017 11:07 pm

Ja to moraš vedet kdaj je za tvoj menjalnik predpisana* menjava olja in kdaj je bilo to nazadnje narejeno.
* včasih se tudi ni dovolj zanašati na navodila proizvajalca (morda niti ne prediše menjave ali premalo pogosto), temveč malo prečekiraj na internetu za svoj menjalnik, kdaj je to za menjat.
Ker včasih težave z menjalnikom izginejo že ko dobi sveže olje in filter, tako da najprej to porihtaj - stavim da je bil že zdavnaj čas za menjavo in v vsakem primeru je to zelo priporočljivo, da se po menjalniku ne valja iztrošeno olje. Pa tudi nasvet, ki ti ga je dal @primorec 90 glede akumulatorja, ni odveč, četudi se ti zdi da je še kao ok... oziroma nazadnje si danes napisal da je akumulator ok, mesec pred tem pa da je bolj švoh, kako je sedaj s tem - no, če ga vmes nisi menjal, to naredi zdaj.
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: jeep težave z avtomatsim menjalnikom

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Pe Okt 27, 2017 7:28 pm

Pa če menjavaš olje v menjalniku, ne šparaj pri njem. Jaz sem enkrat, pa sem mel škode za 5€, pa pokvarjen dopust in nekaj dni šraufanja. Spusto mi je semering na vandleru, ker se je olje pregrelo.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov