Nakup wrangler tj

Vse v zvezi z offroadom
uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

Nakup wrangler tj

OdgovorNapisal/-a uzitek » Če Okt 26, 2017 5:34 pm

L.p.
Naletel sem na zelo ohranjen wrangler tj, letnik 1997, rdeč, praktično brez rje, brez poškodb in brez strehe.
Avto je garažiran že nekaj let, gume so kot nove, a bodo za v smeti, saj se nekaj let niso prestavile, podvozje je odlično na oko, motor itd bp.
Motor 2.5i z 112.000km
Skratka zgleda res zelo dobro, kar sem pač uspel v dobre pol ure videti.
Lastnik zahteva 4000€ , ampak je pripravljen na pogajanja, pod 3500€ vem, da ne bo šel od njega.
Zdaj me pa zanima vaše mnenje, ali se splača ali ne,
glede na to, da so gume fuč, strehe ni, najbolj me pa tare, kaj vse se bo pojavilo v podvozju itd, ker je pač avto toliko stal.
Ok, servis je nujen, to vem, me pa bolj zanimajo hibe teh avtov in na kaj naj bom posebej pozoren.
Kako je z širjenjem in dvigom tega avta ?
Če je požrešen nad 15 l normalne cestne makedamske in trvnate vožnje, me že ne mika več toliko.

Skratka, vsak nasvet, izkušnja je dobrodošla.
Kremenčkovi. Polaganje kamna S.P.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Nakup wrangler tj

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Okt 27, 2017 5:48 pm

Evo moja 2 centa..

Tale TJ verjetno nebo zate, če ti že poraba ni všeč. Jeepi niso šparavčki, sploh pa ne 2.5.. imam oba, 2.5 in 4.0 pa lahko rečem da je poraba identična, v obeh so isti prenosi, le 4.0 je na 33kah, 2.5 pa na 31kah.. Streha je kar problem, softop stane tam okoli 500e, lahko tudi ceneje odvisno pač kaj vzameš pa kaj vse rabiš, rabljeno je ponavadi ceneje ampak večinoma ne dihta tako kot mora.. Čisto odvisno je kaj vse manjka od tega je pač odvisna cena..

Gume so pač za stran, tu nimaš kaj emšo dela svoje.. Sicer marsikdo jih še natakne ampak to je pač stvar vsakega posameznika.. Podvozje? amortizerji so ponavadi zmatrani pri teh letih, ampak spet loterija kaj trofiš - odvisno od tipa vožnje, kilometrov.. lahko delajo, lahko ne delajo, vidi se šele ko razkoplješ in stestiraš.

Dvig in širjenje? Kupiš legalen liftkit, zmontiraš in homologiraš.. Če boš dvigoval več kot 3inče znajo roke postat prekratke, wranglerja se najlažje dvigne z podložkami pod fedre ali z bodyliftkitom.. Za širjenje imaš več možnosti.. poceni in drago ter legalno in nelegalno.. prva so distančniki, druga možnost so feltne z negativnim ETjem.. v obeh primerih zna guma gledat izpod blatnika - zamenjaš še obrobe..

o cenah rajši nebi, ker pimpanje avtomobilov ni poceni.. je pa zabavno :)
Don Felipe > Google :D

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

Re: Nakup wrangler tj

OdgovorNapisal/-a uzitek » So Okt 28, 2017 3:04 pm

Mah ja, glede porabe bi še nekak pogoltnu, ker mi je avto res zelo všeč, sem ga pa danes bolj pogledal in je lastnik priznal, da bencin preveč teče v loputo, tudi ko je pod štangasom, zakaj se pa ne ve.
Streho je že zrihtal, platneno, ima pa še dizla jeepa, ki naj bi motor pasal v tega itd, dvomim da kr tako.
avto pa je 94 letnik, z štirkotnimi luči.
Spat mi ne pusti, žena pa ne kuha več , hehe.
Kremenčkovi. Polaganje kamna S.P.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Nakup wrangler tj

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Okt 29, 2017 10:07 am

Če je letnik 94 je potem YJ in ne TJ. 4 jurje za tj-a je bilo malo čudno ampak še vedno mogoče, za yj je pa normalna cena.. Razlika je v tem, da ima yj listnate vzmeti, tj pa vijačne.

Krivcev za visoko porabo je lahko več, mogoče je lambda, mogoče so injektorji.. Vse to je ugibanje.. Treba je razdret in pogledat.

Softop je kul, če dihta. Boš videl ob prvem dežju :P

Menjava motorja z dizlom je brezveznarija. Preveč dela za premalo efekta, jeep mora it na bencin :p
Don Felipe > Google :D

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

Re: Nakup wrangler tj

OdgovorNapisal/-a uzitek » Ne Okt 29, 2017 6:24 pm

Če uspem ga jutr poslikam in pokažem... po praznikih pa bo verjetno pr men, skočiš v vodo, pol pa že nekak splavaš, al pač ne, hee.
Kremenčkovi. Polaganje kamna S.P.

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

Re: Nakup wrangler tj

OdgovorNapisal/-a uzitek » Pe Nov 03, 2017 1:49 pm

Mah, slike prevelke... a koga slučajno zanima Cheroke v8 ?
Kremenčkovi. Polaganje kamna S.P.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov