Kaj kupiti - pickup nov?

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a igorp8 » Po Avg 06, 2018 8:45 pm

Proti koncu leta grem v nakup novega vozila, pa me zanima vaše mnenje?
Fiat oz. mitsubishi, isuzu ali ford?
Plusi in minusi? Bo pa verjetno full oprema in avt. menjalnik. :skace_od_srece: :skace_od_srece: :skace_od_srece:
lp igor

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Avg 06, 2018 9:17 pm

ford je najbolj podoben osebnemu vozilu. Zelo udoben. Isuzu je pa po moje od teh štirih najbolj vzdržljiv. Samo ne vem koliko servisov imaš za isuzu v sloveniji?
Pred EUR sem bil SIT!

igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a igorp8 » Po Avg 06, 2018 9:20 pm

enega in edinega pri prodajalcu.
Kaj je boljše ročni ali aut. za normalno uporabo.
10 % off road-a, in še to ne ekstremnega?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Avg 06, 2018 9:30 pm

Osebno je meni avtomatik boljši v vsem razen v spustu po hribu. Z elektroniko je pa mislim da tudi to ratalo znosno, tako da jaz bi vzel avtomatika.
Pred EUR sem bil SIT!

igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a igorp8 » To Avg 07, 2018 7:57 pm

Danes sem malo poklical okoli in testnih skoraj nimajo, dobave novih pa trajajo tudi osem mesecev - ford
Fiata testnega imajo samo v LJ, Forda samo 3,2 wildtrack, isuzuja sploh ne,micko pa nisem dobil na telefon.
Bom še malo tipal in klical.......
Pri micki oz. fiatu je avtomatika samo 5 stopenjska, pri drugih 6.
Isuzu ima motor 1,9 ,ford 2,2 in micka 2,4....
.................
...............
...............
lp igor

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Sr Avg 08, 2018 8:48 pm

Jaz bi ti priporočal, da pri velikosti motora ne šparat, vzami rajši večjega, ker bo itak kot tovorno vozilo in sta cestnina in zavarovanje zelo ugodna. Pri porabi pa tudi nebo neke grozne razlike.
lp Adormi

igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a igorp8 » Sr Avg 08, 2018 9:18 pm

Se pravi če vzamem micko ne falim nič :res_ne_vem: :res_ne_vem: :res_ne_vem:
lp igor

igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a igorp8 » Če Avg 09, 2018 7:06 am

igorp8 napisal/-a:Se pravi če vzamem micko oz fiata ne falim nič :res_ne_vem: :res_ne_vem: :res_ne_vem:
lp igor

meli
Prispevkov: 144
Pridružen: Ne Jun 10, 2012 7:41 pm
Kraj: ljubljana

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a meli » Če Avg 09, 2018 9:45 am

Jst bi vzel raje Rangerja, micka in fiat sta mi mal socialna notri pa švoh motor.
Na Sammitu v Ljubljani imajo testnega Rangerja Waltreka 3.2 ročni menjalnik ga je sosed šel pogledat sam se je odločil za avtomatika

Uporabniški avatar
tomop
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 2:20 pm

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a tomop » Če Avg 09, 2018 10:17 am

Samo kokr imajo lastniki Wildtrackou probleme ti ga odsvetujem. 2.2 motor ima pa tud falerje.
Sosed je doktorirall na temo nov pick-up in uzel Nissana. Se bojda najlepše pelje...

Lp Tomo

igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a igorp8 » Če Avg 09, 2018 3:04 pm

Po zadnjih informacijah se nagibam k micki oz. fiatu. Ima sredinski dif in zaporo zadnjega, ksenom in usnje skratka vso opremo z mavigacijo vred.
Glede nizkocenovnosti pa ni nekega pravila ki bi 100% veljalo.
Lp igor

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Avg 09, 2018 7:57 pm

Po mojih izkušnjah se boš z Isuzujem vozil še takrat, ko Forda, Fiata in Mitsubishija niti na odpadu ne bo več... Le servisi so bolj redki. Mislim, ne da ga poredko voziš na servis, to imaš na 20.000 km, tako kot pri drugih, le redkokje servisirajo Isuzuje...

Velikost motorja? Odvisno, kaj boš počel. Jaz imam 2,5 litrskega turbo dizla s 108 kW. Redkokdaj prazen, velikokrat s prikolico po hribih. Včasih cela kompozicija tehta tudi 6 ton. Najbrž je jasno, da to potem ni neka "makina sportive". Zadeva se lepo spodobno pelje. S prikolico niti po avtocesti ne smeš več kot 100 km/h. V hrib pa tudi ne joka preveč. Če torej nameravaš vsakodnevno prevažati kakšne jahte do morja in nazaj, potem je mogoče res smiselno razmišljati o večjem motorju. Če pa bo to neka povprečna uporaba s kakšnimi 750 kg na kesonu in brez prikolice ter kje po ravnini, pa mislim, da bo tudi 2,2 litrski motor povsem zadosti... Saj ni potrebno, da s semaforja potegne tako, da ga spredaj kar privzdigne - to se počne z motorji, ne s "tovornjaki"...

Imel sem avtomatika, pa nikakor nisem bil zadovoljen in sem imel precej težav z njim. Ko sem bil v največji "godlji", se je pregrel in odpovedal. Je pa res, da je bilo to pred vsaj 18-timi leti. Od takrat naprej sem imel samo ročne menjalnike. Veš, kogar enkrat kača piči, ta se še zvite vrvi boji... Verjetno so se avtomatiki od takrat do danes razvili in izboljšali...

Pa ostali pick-upi? Toyota Hilux, Nissan Navara, Honda Ridgeline,...

igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a igorp8 » Pe Avg 10, 2018 7:59 am

Bo verjetno kar l200 z ročnim menjalnikom ker drugega v beli barvi skoraj ni, razen forda, vendar mi ford ne diši, ne cenovno, ne po stroških ki so baje visoki.

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Ne Avg 12, 2018 6:51 am

Tole je pa za prebrati tako, kot da barva vozila določa, katero znamko avta boste kupili...

igorp8
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Mar 12, 2008 3:05 pm
Kraj: ilirska bistrica

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a igorp8 » Ne Avg 12, 2018 7:40 am

Pa ostali pick-upi? Toyota Hilux, Nissan Navara, Honda Ridgeline,...


Prvi dejavnik je cena,stroški, pogoni in nato barva... :wink: :wink:
in pa seveda imam rajši mitsubishi oz. fiat, kot ostale, ker ipak ga že imam in vsak svoje hvali :D :D :D
pa lep zadnjevroči pozdrav igor

Uporabniški avatar
Nazz
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Nov 05, 2017 7:41 pm

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a Nazz » Po Avg 13, 2018 7:21 pm

igorp8 napisal/-a:Bo verjetno kar l200 z ročnim menjalnikom ker drugega v beli barvi skoraj ni, razen forda, vendar mi ford ne diši, ne cenovno, ne po stroških ki so baje visoki.

tomop napisal/-a:Samo kokr imajo lastniki Wildtrackou probleme ti ga odsvetujem. 2.2 motor ima pa tud falerje.
Sosed je doktorirall na temo nov pick-up in uzel Nissana. Se bojda najlepše pelje...

Lp Tomo

O kakšnih felerjih govorita? Mi delami z njimi kot z kurbusi, pa vse kar dobijo je splošen servis na 30.000?

Še vedno velja nepisano pravilo; če želiš delovni stroj - kupiš hilux, če luksuz - amarok, overall najboljši - ranger. Navara je še OK, ampak je noter kot letnik 2005, da ne omenjam da odrasla oseba zadaj komaj sedi. Dobro premisli, kaj boš vzel.

Honde ridgeline ni v Evropi. Poleg tega pa to ni pickup truck. Je brez šasije in s prednjim pogonom.

borisk
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe Feb 06, 2015 7:59 pm

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a borisk » Sr Okt 10, 2018 8:03 am

pri naši hiši je trenutno eno leto star ford wildtrak (3,2 avtomatik), pa zaenkrat ni težav, avto je udoben, edino avtomatik prestavlja za moj okus malce visoko, pa voznikov sedež je na sedalnem mestu počil (skaj al kaj je že) ampak so ga zamenjali brez problemov na garancijo. pred tem smo imeli 10let navaro, pa razen menjave sklopk kot po tekočen traku ni bilo hujših težav kot oso jih imeli drugi (glave so bile kritične). še pred tem smo imeli B2500...

Lani ko smo se odločevali, smo probali navaro in forda. Navara je notri bolj kot ne tako kot 10 let stara, ki je bila pri hiši, motor je deloval precej anemično, kljub dobrim cifram na papirju, pa še položaja za volanom nisem uspel dobiti dobrega. Cena je bla nekje 28-29k€ +ddv z heavy duty priklopom.

mmenard
Prispevkov: 48
Pridružen: Pe Maj 11, 2007 6:14 pm
Kraj: Idrija

Re: Kaj kupiti - pickup nov?

OdgovorNapisal/-a mmenard » Če Okt 11, 2018 2:16 pm

Zdravo
lani v maju sem kupil Mici l200.
Trenutno brez težav je 2.4 mislim da 156 km.
Do sedaj sem naredil 40.000 km brez kaj.
Je z manj opreme ker so mi bolj všeč spartanci.
Servis ni predrag poraba je solidna okrog 9l po avtocesti se pelje ok. Pozimi kar v redu leze. Z dobrimi gumami seveda.
Ima pa vse reduktor kljuka spera zadaj....
Fajn je to ker nima nekih hudih plastik in je za ponaših krajih kar pripraven. Razen dolžine seveda. To so pa itak vsi enako dolgi.

lp


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov