Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Okt 06, 2018 6:48 pm

Potem pa je avto končno prišel nazaj iz ličanja :skace_od_srece:

Slika
SlikaSlika
Slika
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Okt 06, 2018 6:49 pm

Prva je pri sestavi avtomobila prišla na vrsto zvočna izolacija. Pred polaganjem protivibracijskih plošč, je bilo potrebno površine očistiti in razmast

Mislim, da je bilo preko 30kg teh plošč :lol:
Slika
Slika
Slika
Slika

Kar nekaj uric in švica je preteklo, da sem stvar zvozil do tukaj...NASA bi bila najbž ponosna name.. :mrgreen:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Okt 06, 2018 7:04 pm

Potem smo notranjost vrat in zadnjih bokov še zaščitili z Mike Sandersom in nadaljevali z sestavo avtomobila. Po polaganju komplete inštalacije, sem na pomoč dobil roke kolega in s skupnimi močmi sva v avto zmontirala vso drobovje, ki pride pod armaturko.

Slika
Slika
Slika

Sestava drobovja v vratih...
Slika

...in potem slik več ni :mrgreen: ... Bližal se je datum odhoda na dopust(z tem avtom seveda) in časa za slikanje kar naenkrat skoraj ni bilo več...

Avto je bil že v 60% sestavljen, ko je prišla na vrsto izdelava pragov. Za prage sem se odločil iz praktičnih razlogov, seveda pa je tudi tukaj igrala vloga estetika. Nekaj kar se bo ujemalo s širino obrob a ne bo preglomazno, nekaj kar bo praktično in tudi robustno.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Po barvanju sem na pragove nalepil še 2x5cm protizdrsna trakova

Slika
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Okt 06, 2018 7:42 pm

Potem je prišel na vrsto še strop. Prvotni strop je bil strgan in seveda sive barve...neko plastično platno napeto čez palice, tako kot so to počeli še všasih. Moj kolega (majster za pop** :moli: ) se je prvič lotil takšnega stropa in po starem naredil čudovit izdelek!! 8)

Prvo je bilo treba strop še dodatno izolirati s samolepilno negorljivo peno z zaprto celično strukturo debeline 8mm.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Jst in kolega Duško, sva ta čas že montirala armaturko...
Slika

Notranja zaščita vrat pred vremenskimi vplivi in prahom je bilo potrebno narediti na novo...

Slika
Slika
Slika

Nažalost je potem spet nastopila "ludnica" kjer ni bilo časa slikati nič...seznam del, ki jih je potrebno opraviti do odhoda je bil dooolg, dni pa še zelo malo...

Slika samo kakšen dan pred odhodom na pot...
Slika...

In na dan, ko je "islandec" poimenovan Mosafer( ali musafir; ki v Arabskem, Perziskem, Hindujskem in Urdu jeziku pomeni popotnik) ugledal luč sveta, na dan ko je dobil registrske tablice, naslednji dan pa smo se odpravili na 14.000km dolgo pot.

Avto sem preizkusil zgolj in samo toliko, da sem ga peljal cca 2km na optiko in nazaj.

Slika
Slika
Slika
Slika

Nadaljevanje pa sledi... 8)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Okt 10, 2018 7:50 pm

Mater, nobenga komentarja :lol: zdej pa ne vem a je to dobro al slabo? :shock: :mrgreen:

Uglavnem... Da malce nadaljujem s temo...

Zgodil se je Iran. To da gremo, smo bili prepričani še preden sem se avta sploh lotil, to da gremo 2018, smo vedeli ravno tako takrat... in šli smo res...
Ne bom izgubljal besed, kako težko mi je bilo v zadnjih dnevih, v meni ni bilo niti sledu o kakršni koli energiji sploh...potem je tukaj delovala še psiha...z nepreizkušenim avtom na tako dolgo pot? :a_se_ti_je_odpeljalo: Za nameček sem tik pred odhodom pogruntal da je mašina v precej klavernem stanju... Najbrž obraba skozi leta, pa tudi dejstvo da je motor "sedel" 2 leti, sta naredila svoje. Ampak poti nazaj ni, pot je zgolj naprej, in če se bo kaj pojavilo, bomo to reševali sproti.

In veselje ni trajalo dolgo :mrgreen: že nekje v Idriji smo med prvim tankanjem nasploh ugotovili da pušča hladilnik. Smo ga malce kasneje popravili...ta malce kasneje je bil Iran :kaj_takega_pa_se_ne:

Za nameček, mi je sredi Srbije strgalo klinasti jermen, kot posledica losanega alternatorja. Ja, vse to se zgodi, ko na tak način zapustiš delavnico po obnovi...stvari niso preverjene in v tem primeru sem pozabil stisnit enega izmed vijakov alternatorja.

Slika

Še malce kasneje se je v Turčiji na AC pojavil ropot izpod kolesa. Tokrat potrgani 3 kolesni vijaki, 3 na meji da so še obstajali in skoraj uničeno pesto. Razlog? Isti...pred odhodom ni noben preveril zategnjenost gum...ostala tri kolesa so bila prav tako premalo stisnjena :buta_z_glavo_ob_zid:

Slika

Dobro da se je to zgodilo v Turčiji, kjer se z malo volje in truda, da zadevo popraviti v nedeljo zvečer, čeprav je vsa komunikacija potekala z rokami :D En možakar je zrihtal drugega, ta je v škatli s kupi vijakov našel 6 enakih, potem še v škatli z maticami, 6 ustreznih matic...edina luč pri tem opravilu je bila tista s telefona... :pije_kavo_in_bere_casopis: Potem je ta možak zrihtal drugega, ki je imel varilni aparat. Pesto je bilo namreč tako poškodovano, da vijaki niso stali sami od sebe v njem.
Približno 3 ure kasneje pa...

Slika

Od odkritja napake pa do ponovne vožnje naprej je minilo zgolj 4 ure.

Do Irana je potem bil bolj ali manj mir...malce kontrole nivoja hladilne tekočine, malce štelanje BOSCH črpalke, ki ni hotela vedno delovati, kot bi človek hotel...je pa zato nastala vmes kakšna lepa slika 8)

Slika
Slika
Slika

Razen krpanja hladilnika s strani Iranskega mojstra, drugih okvar na avtu ni bilo. Se je pa potem pojavil drug, precej velik problem... Avto je začel kurit olje. Kar ga ni šlo skozi izpuh, je v potokih tekel po zunanji strani motorja :mrgreen: Za nameček, topel avto sploh ni več užgal, doker se ni pohladil. To pomeni, da smo ob vsakem krajšem postanku, kot je recimo tankanje, bili prisiljeni čakati cca 20-30min, da se je ohladil, potem je kresnil brez problema. Vsakih 200km, smo avtu dolili 2 litra olja... Upam, da kak "zeleni" tega ne bere, ampak za pot do doma, je avto poravil 54l olja :oops:

Naj pa povem, da je navkljub vsem težavam "Mosi" zmogel celotno pot. Od doma, do doma. Nekaj več kot 14 tisoč kilometrov.

Itak...PATROL! :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Okt 10, 2018 8:35 pm

Sledila je krajša pavza, s takim avtom se pač okol ne moreš fjakat, pa dnar je blo treba nabrat za porihtat mašino... in tako se je spet začelo...

Slika
Slika
Slika

Mašina je bla dobesedno totalno v k***u.
Počena dva kompresijska obročka, strgana dva teflona, uničeni ojnični ležaji(4 od 6), obrabljeni sesalni ventili...
Cilindri na moje začudenje niso kazali znake pretirane obrabe, roba praktično nimajo, v njih ni nobene drajse. Prav tako jo je poceni odnesla motorna gred, ki nikjer poškodovana.

Slika

Tako sem kupil set komplet tesnil motorja, tesnilo glave, set ojničnih ležajev, nove sesalne ventile in obročke
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Za nameček sem dal obnoviti še turbino, Bosch črpalko in injektorje.
Motor ima zdaj za sabo dobrih 500km in dela kot singerica.

Zdaj pa pridejo na vrsto homologacije.

In evo, zdej pa smo prišli v tej temi na realen čas :mrgreen: Od tu naprej, bodo prispevki bolj kot ne aktualno dogajanje.


P.S.
Lahko še povem nekakšen plan za dela v bodoče...

- Poleg homologaciji, bi rad na avtu zamenjal prednji odbijač. Zdajšnji je iz prejšnjega avta in mi ni več pretirano všeč, poleg tega tehta dobrih
80kg... :roll: Rad bi dobil nekaj s papirji, če se bo dalo, kar original ARB za ta model patrola.
- Popraviti moram zadnji odbijač...
V časovni stiski smo ga do te meje, da je pašal na avto, estetika gor ali dol, nekje v bližnji prihodnosti ga bom popravil, da bo soupadal z linijami
avta.
- Strešnji prtljažnik
Izdelati bo potrebno nekaj podobnega, kot sem imel na svojem predhodniku.
- Postelja
V avtu sicer je na hitro spacana postelja, v prihodnosti bi rad naredil zadevo bolj uporabno in bolj estetsko.
- Dokončanje notranjosti v črni barvi
Čakajo me še vatne obloge, pokrov sredinjskega naslona in še par malenkosti. Zadnji sedeži in tapicerija na tleh zaenkrat ostajajo sivi.
- Dodatno izoliranje avtomobila
Avto je dokončno izoliran samo pod strešno tapicerijo, drugje me še čaka dodatno polaganje izolacije. Tudi pri izolaciji požarne stene sem se
preveč držal nazaj...
- Rezervoar za vodo
Kaj, kako in kje še niso dorečeni
- Rezervoar za gorivo
Ista zgodba kot pri vodi
- Dodaten akumulator
Luksuz in nuja
- Zamenjava poškodovanega in popravljenega pesta
Pesto, ki smo ga popravili v Turčiji je še kar na avtomobilu. Rad bi, da bo zadeva tako kot ima za biti...
- Montaža kompresorja
Ga imam še iz prejšnjega avta, a ga ni bilo časa montirati. Mogoče bom dodal tudi rezervoar za zrak.
- Montaža Klime
Tudi klima je prišla z avtomobilom, a zaradi pomankanja časa tudi ona ni zmontirana do konca.


Vse to, ne nujno v tem vrstnem redu, pa verjetno je še kaj na kar sem pozabil...

Evo, to je to! :wink:

Pozdrav!
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Okt 10, 2018 9:54 pm

jaz sem izdelavo spremljal na fb zato te nerabim hvalit še tukaj :D Ampak tale iran se pa bere svetovno :D 54l olja ga zmaga :) nekateri deli so ostali celi samo zato, ker si redno dolival olje :D :D

vidim da si motor poštimal tako kot je treba.. tudi ostalo še pride, keep up the good work :) :)
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Okt 10, 2018 9:59 pm

Torej zdaj spet laufa. Fajn. :kadi_in_zgleda_kul:
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
karel
Prispevkov: 59
Pridružen: To Nov 15, 2005 9:58 pm
Kraj: Šentjanž

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a karel » Če Okt 11, 2018 7:33 am

Majstr kapo dol za tole upam da ti bo dolgo služil tako kot je treba.Poleg doktorata boš verjetno še dobil kak nov naziv...
Think. Feel. Drive.
LP karel

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Okt 11, 2018 11:19 am

Mojster, kaj te bomo pa mi hvalili? Tebe tvoj izdelek najbolj hvali...

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Če Okt 11, 2018 11:27 am

A veš kaj, sej razumem, ampak razlika med branjem te teme in prisostvovanjem dejanskemu dogajanju je pa tam nekje blizu nivoja, ko sem Vojno in mir bral po diagonali. Gre se za Rusijo, to sem štekal. :P

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a vrecha » Če Okt 11, 2018 7:16 pm

Mater, nobenga komentarja :lol: zdej pa ne vem a je to dobro al slabo? :shock: :mrgreen:


Smo ostali brez besed :shock: ob tako ambiciozno zastavljenem ter tako kvalitetno izpeljanem projektu ... redka stvar v deželi naši. Poklon ter hvala za predstavitev.

Mene bi sedaj proti koncu zanimala še teža ter razporeditev teže po oseh, ko je vozilo naloženo za na pot.
Ter morda zakaj v obnovo tega motorja, ker takšen avto kar kliče po 4.2 motorju, vsaj meni se tako zdi.

Drugače pa za vse ostale zainteresirane glede vsekakor nepovprečne osebnosti, ki stoji za nazivom Dr. Patrol, tam nekje na začetku tega projekta je dal intervju za revijo Avto-Dom, besedilo je v celoti objavljeno tudi na njegovi spletni strani. Priporočam v branje: -> KliK <-
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Če Okt 11, 2018 8:11 pm

Ipsilon napisal/-a:A veš kaj, sej razumem, ampak razlika med branjem te teme in prisostvovanjem dejanskemu dogajanju je pa tam nekje blizu nivoja, ko sem Vojno in mir bral po diagonali. Gre se za Rusijo, to sem štekal. :P


Haha

Ja v resnici bi lahko napisal roman samo o obrobah.

Ko gledam te opise, kar malo mjavkam. Kot naš muc ko pozimi gleda siničke v krmilnici skozi kuhinjsko okno in od časa do časa malo zajamra. Oj kako bi jih imel )))

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Okt 11, 2018 8:25 pm

rx napisal/-a:jaz sem izdelavo spremljal na fb zato te nerabim hvalit še tukaj :D Ampak tale iran se pa bere svetovno :D 54l olja ga zmaga :) nekateri deli so ostali celi samo zato, ker si redno dolival olje :D

vidim da si motor poštimal tako kot je treba.. tudi ostalo še pride, keep up the good work :)


Hvala amico :wink: Želel sem si pisat istočasno prispevke tudi tukaj, za tiste ki nimajo FB, a se ni izšlo...ampak probam to nadoknadit.
Je pa tudi tako, da tukaj pišem tudi v upanju,da tak projekt nekoga zanima bolj, kot na socjalnih medijih, ga mogoče probam navdušiti za kaj podobnega tudi s svojim "projektom" in seveda za tiste, ki bi jim mogoče kaj od tega na slikah prišlo prav ali pa rabijo samo kakšno informacijo.
Ko sem bil še bolj "rookie" na začetku, sem iskal navdihe in informacije tudi tukaj. In tudi danes se še učim in zbiram koristne informacije in izkušnje drugih uporabnikov. V tem je smisel foruma in takšnih objav, ne? 8)

gregor napisal/-a:Torej zdaj spet laufa. Fajn. :kadi_in_zgleda_kul:

Mogoče še letos pridem na kak :nazdravljamo:

karel napisal/-a:Majstr kapo dol za tole upam da ti bo dolgo služil tako kot je treba.Poleg doktorata boš verjetno še dobil kak nov naziv...

Hehe, hvala... Dr. naziv sem dobil tako usput, zdej ga probam še zares zaslužit... :wink:

Hribovc napisal/-a:Mojster, kaj te bomo pa mi hvalili? Tebe tvoj izdelek najbolj hvali...

Ah ne..saj ne pričakujem hvale. Nimam se za vsemogočnega, definitivno tudi jaz delam kikse in definitivno bi se pri tem projektu dalo narediti tudi kaj še bolje od že narejenega...vedno je tako.

Ipsilon napisal/-a:A veš kaj, sej razumem, ampak razlika med branjem te teme in prisostvovanjem dejanskemu dogajanju je pa tam nekje blizu nivoja, ko sem Vojno in mir bral po diagonali. Gre se za Rusijo, to sem štekal. :P

:lol: Lej dedc, a nisem dost v realnosti prjamru? :lol: Menda ne bom s tem sekiral še kolege forumaše...naj se bere, kot da je blo samo veselje :skace_od_srece:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Okt 11, 2018 8:27 pm

vrecha napisal/-a:
Mater, nobenga komentarja :lol: zdej pa ne vem a je to dobro al slabo? :shock: :mrgreen:


Smo ostali brez besed :shock: ob tako ambiciozno zastavljenem ter tako kvalitetno izpeljanem projektu ... redka stvar v deželi naši. Poklon ter hvala za predstavitev.

Mene bi sedaj proti koncu zanimala še teža ter razporeditev teže po oseh, ko je vozilo naloženo za na pot.
Ter morda zakaj v obnovo tega motorja, ker takšen avto kar kliče po 4.2 motorju, vsaj meni se tako zdi.

Drugače pa za vse ostale zainteresirane glede vsekakor nepovprečne osebnosti, ki stoji za nazivom Dr. Patrol, tam nekje na začetku tega projekta je dal intervju za revijo Avto-Dom, besedilo je v celoti objavljeno tudi na njegovi spletni strani. Priporočam v branje: -> KliK <-

Hvala vrecha :oops: Ne dvomim, da nimamo pri nas še veliko takih talentov, škoda je mogoče le to, da se jih verjetno kar nekaj skriva po delavnicah, daleč od oči javnosti...

Sem pa vesel, da si prašal glede teže...to zanima tudi mene in bom v bodoče, ko bo prilika to tudi izmeril. Ne pričakujem najlažjega stroja, že kratki patrol je imel dobre 3 tone za expedicijo v Tunizijo, na poti domov pa krepko čez.

Druga stvar...načel si temo motor...ja, to je en člen, ki sem ga med plani pozabil omenit. Definitivno pride v avto 4.2 Nissanov motor, za obnovo tega pa sem se odločil, ker 4.2 ne leži za vsakim vogalom, poleg tega imam tisti motor v planu obnoviti pred vgradnjo v avtomobil. In tako sem bom ta čas vmes lahko vsaj kam zapeljal in si tako malce filal baterije, če sem jih prej 2 leti samo praznil.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Okt 11, 2018 8:27 pm

Bom pa tudi en dan seštel vse porabljene ure za ta projekt. Bil sem priden in vse skrbno beležil vsak delovni dan, kaj se je delalo, ter koliko časa sem za to porabil. Mislim da bo številka precej blizu 4 mestnim cifram :lol:
Obenem bom tudi razkril strošek projekta, tudi tukaj sem namreč pridno beležil vsak zapravljen euro namenjen projektu :pije_kavo_in_bere_casopis:

DavidJ napisal/-a:
Ipsilon napisal/-a:A veš kaj, sej razumem, ampak razlika med branjem te teme in prisostvovanjem dejanskemu dogajanju je pa tam nekje blizu nivoja, ko sem Vojno in mir bral po diagonali. Gre se za Rusijo, to sem štekal. :P


Haha

Ja v resnici bi lahko napisal roman samo o obrobah.

Ko gledam te opise, kar malo mjavkam. Kot naš muc ko pozimi gleda siničke v krmilnici skozi kuhinjsko okno in od časa do časa malo zajamra. Oj kako bi jih imel )))

Uf ja, res bi lahko in bilo bi zanimivo branje...nasplošno sam projekt bi bil zanimivo branje...
Če se malo zamislim, da sem ubistu točno vedel kaj želim in mislim, da mi je to tudi v veliki meri uspelo, pa potem pomislim, kolikokrat sem bil med nalogo v hudi dilemi, kako naprej, brez recepta za trenuten problem, brez luči na koncu tunela, kakšen dan je bilo celo tako hudo, da sem se predčasno odpravil domov, preden sem naredil kakšno neumnost in ponoči med spanjem našel rešitev. Ne malokrat je tudi pogovor z Ipsilonom obrodil sadove, res dobre sadove in tudi pri obrobah je bilo tako.

Ne rečem da je bila zgodba lahka, prej nasprotno, velikokrat sem se vmes uprašal, če sem/bom sploh kos nalogi, a zdaj ko potegnem črto, ko je zadeva "za mano", sem nasplošno zadovoljen...Nekaj časa pa res ne bom imel več tako norih idej...temu pa se reče dejstvo :mrgreen:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Okt 11, 2018 9:34 pm

Že stroškov ni najbolj zdravo seštevat(posebej pri poročenih), kaj šele ure.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola


lasta
Prispevkov: 142
Pridružen: Če Maj 16, 2013 10:09 pm
Kraj: zagreb

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a lasta » To Okt 16, 2018 11:12 pm

:moli: :moli: :moli: :moli:

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a navigator » Sr Okt 17, 2018 8:42 am

Slika

Bumbar
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Okt 08, 2015 11:53 pm

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Bumbar » Če Okt 18, 2018 11:45 am

ob prebiranju ostal odprtih ust. videl že overland potopis po iranu in sm razmišlal kako je nastal ta stroj. odlično delo.

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a bular » Če Nov 01, 2018 10:13 am

Kapo dol :moli: me ni blo dugo tle, sm šele zdej vidu kako avanturo si imel z tem patrolam..zdej pa le uživaj z njim :skace_od_srece:
nissan tractor 3.3sdt

alesi
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Avg 18, 2005 3:41 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a alesi » Pe Nov 02, 2018 12:09 pm

Jezus marička, ti si naredil čist novo religijo :-) Vsaka čast Dr.Patrol :moli:

Na žalost, navadni smrtniki lahko samo občudujemo, kar taki 'norci' zmorejo...

Denar, čas res ne sme bit ovira pr tem. Kdor pa to ima, si pa kar kupi nov 'stroj' (oz. kar 2) :-(

Ja nč, veliko sreče še naprej, dela/idej ti takole zlepa ne bo zmanjkalo...

Neverjetno, koliko se človek nauči iz napak :wink:

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Sr Nov 07, 2018 11:37 am

tako vzorno, profi narejeno da imamo ;) mi spenzlami :) kr rešpekt kaj začet in slikat .BRAVO.

šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a šrauf » Če Nov 08, 2018 6:18 pm

Kapo dol, dober si, da si tole tako speljal.
A imaš kakšno oceno koliko je to vse skupaj stalo?
Jaz sem pri svoji Toyoti naredil komaj ˝o˝ od obnove v primerjavi s tem kar si naredil ti,
pa je bil kar zajeten finančen zalogaj (5-6K).
Dobro naj ti služi in veliko srečnih kilometrov z njim!!


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 57 gostov