Patrol 2.8td

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
gogr
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jan 03, 2019 5:55 pm

Patrol 2.8td

OdgovorNapisal/-a gogr » Ne Jan 13, 2019 11:28 am

Živjo sem še zelen na forumu, zanimam se za nakup Patrola 2.8 td letnik 90, mislim da je bla to španska verzija rd28. Ali ima kdo izkušnje s tem avtom , je to delal al je bil skoz pr mehaniku? Kako je z deli?
hvala

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Patrol 2.8td

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Jan 15, 2019 9:12 pm

gogr napisal/-a:Živjo sem še zelen na forumu, zanimam se za nakup Patrola 2.8 td letnik 90, mislim da je bla to španska verzija rd28. Ali ima kdo izkušnje s tem avtom , je to delal al je bil skoz pr mehaniku? Kako je z deli?
hvala


Sicer sem nerad tečen, ampak forum ima določena pravila, predvsem v povezavi z novimi člani. Predvidevam, da zato tudi ni nobenega odgovora oz. se tole temo ignorira. Tudi tema prodam/kupim ima določena pravila. Fajn je da se te stvari prebere, če se je že nekdo potrudil in jih spisal.
Gre se za dobrobit foruma samega...

Pa da ne bom samo "siten"...

Patrol 2.8 letnik 90 sta obstajala dva modela. TR(oznaka K260) in pa GR(oznaka Y60). Motorja sta v obeh izvedenkih pri tej kubituri enaka, je pa veliko drugih razlik med avtoma. Fajn je vedet za kak avto se gre, če se hoče kaj povedat o hibah...

Z motorjem pa je takole... veliko pišejo, da se 2.8 motor rad pregreva, posledica pregrevanja je kaj hitro počena glava, ponavadi nekje med 5 in 6 cilindrom.
Stvar je taka, da z pravilnim vzdrževanjem in ravnanjem s tem motorjem ni večjih težav in se pelje čisto solidno. Če so vodna črpalka, termostat in visco sklopka na ventilatorju dobra, bo tudi hlajenje dobro.
Ne prenaša pa dobro kakšne vleke težje preikolice, zlasti v hrib...tukaj zna temperatura hitro poskočiti.
Poraba motorja je odvisna od naloženosti samega vozila in izbiro pnevmatik, ponavadi pa je tam nekje od 12l min. naprej.

Toliko zaenkrat na hitro.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

gogr
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jan 03, 2019 5:55 pm

Re: Patrol 2.8td

OdgovorNapisal/-a gogr » Sr Jan 16, 2019 8:24 pm

Kot prvo se opravičujem , če sem koga užalil oz. razburil, prebral navodila vidim napako.
Drugače pa hvala za opozorilo in informacije .Jutri ga grem pogledat, poj bomo pa vidl kaj bo.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov