Kupil Nivo

Knjiga gostov za Niva Offroad Team
rook9001
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 7:46 am
Kraj: Šmartno ob Paki

Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a rook9001 » Ne Mar 24, 2019 7:28 am

Pozdravljeni!

Kupil sem Lado Nivo 1.7 enotočkovni, sedaj po zamenjavi obojnih sklopkinih cilindrov se avto spet premika :D in lahko sem ga postavil na avtodvigalo, kjer bo verjetno še sedela par mesecev. Se bom pa lotil obnove celotnega podvozja, morem zamenjati vse gumice, speskati in pobarvati vse, novi amortizerji, zglobi. Pri zavorah bojo zadaj novi bobni ker je en imel razpoko, ga je tko oksidacija držala gor da sem ga komaj dol dobil, se je še pa zraven malo nalomil... tako da nova bobna, spredaj novi diski, ploščice, zadaj tudi cilindra. Auspuh sem ze dobil nov in sicer tisti srednji lonec po katalizatorju in zadnji glusnik. Ko bo pa podvozje narazen se boma pa z očetom tudi lotila popravila rje... Za zadaj pri montizerjih sem dobil tisti novi pleh, tam je čez pregnito, isto spredaj... drugo bo pa že, čeprav tudi blatniki nezgledajo najbolši (če ima kdo kakšne mi lahko napiše).

Tko za enkrat, začela se bo obnova v prostem času popoldne, me zanima ali koga zanima da bi objavljal slike kako napreduje projekt? Mislim tudi notranjost sleči, dati notri novo zvočno izolacijo, pa še napeljati en avtoradio pa zvočnike nekam... Tekočine so pa že čisto vse zamenjane, razen hladilne. Tko za enkrat.

lp, Rok.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Mar 24, 2019 8:05 am

Dobrodošel na forumu, čestitke za nakup nive, si me spomnil na moj projekt pred leti, prav pogrešam ta ruski tank :)

Vedno nas zanimajo domači projekti zato le naloži slike in vprašaj karkoli te zanima, nekateri na forumu z veseljem pomagajo/pomagamo, če se le da. Tudi rabljeni/novi deli se pri nekaterih člani dobijo precej ugodno, pa saj se ti bodo itak sami javili, če boš karkoli potreboval :)

Srečno pri obnovi.
Don Felipe > Google :D

rook9001
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 7:46 am
Kraj: Šmartno ob Paki

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a rook9001 » Ne Mar 24, 2019 9:12 am

No dobro bom probal nekako sproti dodajati slike kako poteka zadeva... Sem jo pa zadnjič prvič vozil in se mi precej dopade :). Tako nekako sedi za enkrat, nekaj rje je vidno, nekaj jo je še skrite drugje, ampak na srečo ni preveč pregnita...


Slika

Sledi pa potem čez teden demontaža celega podvozja, bom probal pač vse razstavit pa spucat, prpravit na barvanje, pa pol ko novi deli pridejo da se bo lahko skup montiral...

Slika

Slika

Slika

Je pa cilj jo nekako do gobarske sezone uredit...

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Mar 24, 2019 10:22 pm

Zdravo,
Evo javlja se tisti, ki ga rx omenja ;-)
Delov rabljenih je precej. Včasih na zalogi tudi kaka nova malenkost.
Dela bo nekaj, ampak praktično vse dobiš novo brez problema in za sprejemljivo ceno.
Bobne dobiš dol cele, če jih pogreješ. Za drugič :-)
Če boš imel kako dilemo, se javi, pa se bova slišala po telefonu. Nekaj izkušenj se je v 19 letih nabralo...
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

rook9001
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 7:46 am
Kraj: Šmartno ob Paki

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a rook9001 » Če Mar 28, 2019 7:44 pm

Dobro
Ja glede bobnov so bili tako oksidirani da jih je tam na pesti še polovica gor ostalo :). Bo res treba bombe drugič... ali pa tudi ne... ker bom tanove fajn namazu.

Ta teden se bole malo dogaja, sem začel že razdirat spredno premo, notranjost leti vn... Opazam tisto staro zvočno izolacijo ki je že bolj boga, bom dau novo po ceumu avtu spodaj, zgoraj, po straneh, samo najti je še moram, pri nas se bolj slabo dobi ali pa je precej drago...

Evo 16 colske felge so prišle iz peskanja (40€ za 4) in primer + prašno lakiranje (15€ za 4) in zgledajo spet kot nove :) Imam še en set platišč pa me zanima kaj priporočate kako ubutev naj nataknem gor? Najraje bi zimske za pozimi... Gledal sem kama l-511, moram bartog prašat a so dobavljive... čene pa kake SUV kategorije? Za letne bi pa kake A/T ali kaj... Kaj predlagate po vaših izkušnjah?

Slika

Mi je pa izrednjo všeč da se deli lepo dobijo, sem za nekoga šraufal kampanjolo ar 76 pa je bilo kar nerodno, zadnji cilindri 120€ original po komadu itd... če se sploh dobi... Moraš iz italije uvažat... ali pa če poznaš koga... ;) Za lado stane pa drobiž in dobiš ga brez problemov, splošno vse stvari kar mi je izdredno všeč... Ponavadi sem mel avte ko mi ni problema nekaj denarja uštet pa nabavit kar rabim, problem je biv kje to dobiti...

rook9001
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 7:46 am
Kraj: Šmartno ob Paki

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a rook9001 » Ne Maj 26, 2019 6:56 pm

Slika

Slika

Slika

Slika

Tale siva barva ki sem jo dal po peskanju gor je bomba, močna, trda, na debelo, pride še pa povsod skoraj čez črn avto lak na pištolo sprican... Tko da počasi stvari napredujejo, avto bo sedaj treba samo pošvasati, izolirati, pol bom pa lahko začeu vse skup sestavljat... bo pa vse novo... končniki, zglobi, jermeni, gumijaste cevi, trde cevi, cilindri vsi, vijaki, blazilniki, kabel za ročno, ploščice, diski, bobni, spredni pogonski zglob na obeh straneh, lezaji, puše, zavore obnovljene, filtri, plastike bojo po koletekih itd itd...

tko za enkrat...

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a gregor » To Jun 11, 2019 12:27 pm

Se kaj dogaja? ;-)
Zadnjih rok mi pa na misel ne pride, da jih grem "obnavljat" pri ladi.
So nove prepoceni. Jaz sem jih na eno do dve leti menjeval. teren, ter težka prikolica.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

rook9001
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 7:46 am
Kraj: Šmartno ob Paki

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a rook9001 » To Jun 11, 2019 7:30 pm

Slika

Slika

Slika

Slika

Hja tkole nekako zgleda vse, počasi se premika, mam večina stvari zdaj prelakiranih... Naslednje slike bojo verjetno švasanje rje in vsega tega... Sem probal tisto spodnjo roko vn uzet pa vijak vn ne dobim, sm probal gret tudi pa se bojim da bom prej kluč utgu ko mam na dovg ror.... Še premakne se ne šrauf... Bom dau verjetno tisti most dol pa pol dobu roku vn nekak, pa pol prebarvu to... Mal butasto je edino da je šov nekdo tiste vijake ki drzijo sprednji most na šasijo prpikat matico na vijak... :x ?

Glede rok obnavlat maš pa prov... naslednič kupim nove... So tele itak bolj slabe, jih je že začela rja... Mogoče bo kdaj kako utrgalo, ko jih malo streseš so ko ropotuljica :).

rook9001
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 7:46 am
Kraj: Šmartno ob Paki

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a rook9001 » Sr Jul 31, 2019 8:40 pm

https://imgur.com/a/FBeKB0a

Tukaj sem prilepil v album še par nekih novih slik, ampak veliko jih nisem delal... Jutri bi naj blo konec švasanja... Sovoznikov podn še morama skončati potem pa bo... Praga sta ze gor in vse ampak niam trenutno dosti slik... Tko nekako poteka, jutri torej pošvasat dokonca, potem izolirat spodaj z dinitrolu, našpricat votle dele z voskom, notranjost prebarvat z Poliuretanski barvi, potem pa zvočna izolacija, itd.

tko za enkrat... :)

rook9001
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Mar 17, 2019 7:46 am
Kraj: Šmartno ob Paki

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a rook9001 » Sr Jan 08, 2020 11:48 am

Slika

Nekaj takšnega zgleda danes... par stvari je še za uredit, pol pa optika pa tehnični :)

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Jan 12, 2020 8:42 am

Huda je, ko gledam slike me spet drži da bi si kupil in obnovil eno :)

Lepo si jo zrihtal, veliko lepih kilometrov ti želim :)
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Kupil Nivo

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Jan 12, 2020 7:16 pm

Pa lepa barva.
Kromirani pokrovčki ti še manjkajo :-)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola


Vrni se na “Niva Offroad Team”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost