Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Apr 01, 2019 8:59 pm

Pozdravljeni,

Vem, da je na podobno temo napisanih že oh in sploh tem. Pa vendar.
Odkar nimam več terenskega vozila je v meni neprestana želja, da se spet podam na pot obnove in pozneje 4x4 potovanj. Zadnje leto in pol se mučim s povsem praktičnim in luštkanim 'hatchbackom', sedaj pa mislim da bo počasi spet čas, da se začnem voziti z vozilom, ki je starejše, ima malo večjo porabo in je vsaj dve tretjini časa bolj nepraktično, kot pa praktično. :lol: Bo mi pa vsakič, ko vanj sedem zaigralo srce in v trebuhu švignil kak metulj.

V preteklem letu sem se povsem zaljubil v LC HJ60/61. Se pa sprašujem o praktičnosti omenjenega za overland. Bojda ga je precej težko dobiti s klimo, v Sloveniji pa ga je nemogoče dobiti s ... aja, nasploh ga ni mogoče dobiti. :roll: Potem je tukaj, seveda, Patrol GR Y60 LWB. Klima, vijačne vzmeti napram listnatim, 5 prestav napram 4. Tudi Patrolov motor (mislim 2.8TD) je verjetno bolj praktičen od opcij v 60 seriji?
Potem se pa vprašam ali bi bilo mogoče bolj smiselno kupiti kaj novejšega (čeprav mi ob prej omenjenih precej bolj zaigra srce) ? LC 90 LWB? Patrol GU LWB? Ali pa bi bilo smiselno uvoziti LC 80, čeprav mi vizualno ni nič kaj všeč?
Zavedam se, da bi z izjemo LC90 in GU Patrola, omenjene moral uvoziti iz tujine. O kakšnih zneskih se 'odokativno' pogovarjamo, če gre za starodobnika in če ne gre za starodobnika ob uvozu iz držav EU?

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Apr 01, 2019 9:47 pm

Jst vem samo to, da boš prej našel iglo v senu, kot Toyoto 60, pa da bo zapovrh še za normalen denar. Tiste za 2-3 jurje pa... lahko da imaš voljo do popravlanje avtomobilov, ampak preden bos tist kup pleha spravil v red... no ja..kakor kdo... vsekakor mislim da je končni produkt zelo drag. Verjemi, sem probal :mrgreen:
So pa - v info, če te to zanima - Nissana GQ kopirali po LC60... kako uspešno ne bom trdil, ker se nikoli nisem spuščal v detajle kako je LC60 sploh narejen... Ampak ja, tudi meni je LC60 oblikovno krasen avto.

Patrol GQ (ali pri nas Y60) je spet stvar osebne odločitve...jst ga imam, ker mi je oblika preprosto TOP!
Imam ga tudi zato, ker vem, da se na terenu precej dobro obnese, ker vem, da ga bom še v taki vukojebini, znal z improvizacojo spravit v pogon in tako nadaljevati pot. Je pa res, pa obračaj kolikor hočeš, da udobje v njem primerljivo spuščanju po bregu v pločevinki od piva.
Patrol GU (za nas Y61) je po zmoglivostih na terenu enakovreden GQ, če odvzamemo plastike, ki jo je na njemu preveč in le ta, pri resnem offroadu, kmalu odpade. Pelje se pa veliko bolj udobno, to mu moram priznat...ampak zame ni, ker mi pač oblika ne potegen tako kot pri GQ.

Problem obeh naštetih pa je, da so več ali manj vsi v slabem stanju in precenjeni... Patrol rjavi, to je dejstvo, zato se gnilih ne manjka, pa še ti niso poceni... Obnovljenim cene segajo v nebo, o kakovosti obnov pa se raje ne bom spuščal...nekaterim je obnova že to, da na rjavino našpricajo body... :roll:

LC80 bi bila dobra izbira...a ima nekaj težav...prva je ta, da ti (tako kot meni) oblika ni všeč. Je*i ga, če že kupim, se mi mora avto vsaj malo dopast...
Druga je cena... za zgleden kos pleha, boš odštel v štartu blizu ali več kot 15k eur...potem pa ti preostane še pimpanje...
Je pa res, da so ti avti, vsaj kolikor jst poznam to sceno, veliko manj rjavi.
Prednosti pa...definitivno je tukaj njegov 4.2 motor... serijsko gnan s turbom in ostalim neumnostim, ki jih ponavadi na druge avte tlačimo posebej...in tukaj ponavadi funkcijonirajo bistveno boljše kot "naše predelave".
Tudi pelje se tako, da mu lahko rečeš avto mirne duše...ampak ja...še vedno mi NI VŠEČ! :lol:

LC90... nevem, eni se kr lepo vozjo z njimi, drugi pravjo temu avtu pusi toyota... ne bom sodil kaj od tega je, definitivno pa je mogoče avto, ki bi bil vreden nakupa za potovanja.


Skratka... odgovora v tej temi, kakšen avto je top, pa poceni, pa najbolj primeren za potovanja ne boš dobil..vsak bo pač svojo slamo mlatil.
Kupi takega ki bo všeč tebi, ki ga boš znal sam popravljat in katerega boš zmogel sam vzdrževat. Pa naj si bo to Toyota, Nissan, Land Rover, al pa zgolj še ena Feroza :nazdravljamo:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

primorec 90
Prispevkov: 316
Pridružen: Pe Feb 26, 2010 9:28 am
Kraj: Vogrsko

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a primorec 90 » To Apr 02, 2019 11:06 am

Oba se motita ena lc60 je v slo in to v novi gorici :)
Te pa morem razocarat je brez motorja .

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Apr 02, 2019 12:26 pm

primorec 90 napisal/-a:Oba se motita ena lc60 je v slo in to v novi gorici :)
Te pa morem razocarat je brez motorja .

:skace_od_srece: Motor se v današnih cajtih najde...mogoče ne original, nekaj pa že :D
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

k5
Prispevkov: 182
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 2:00 am
Kraj: vsepovsod

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a k5 » To Apr 02, 2019 1:38 pm

Imaš pa eno 4 ruuner na netu zelo lepo.

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a game-on » To Apr 02, 2019 8:25 pm

Dr.Patrol napisal/-a:So pa - v info, če te to zanima - Nissana GQ kopirali po LC60...

Nisem vedel. Opazim pa sedaj vsekakor oblikovne poteze, ki si jih delita. Ni čudno, da sta mi oba oblikovno precej všeč.

primorec 90 napisal/-a:Oba se motita ena lc60 je v slo in to v novi gorici :)
Te pa morem razocarat je brez motorja .

Pa je naprodaj?

k5 napisal/-a:Imaš pa eno 4 ruuner na netu zelo lepo.

Sem pogledal. Lep avto, vendar 4Runner ni čisto po mojem okusu.


Glede na krhek slovenski trg terencev ... kako pa je z uvozom iz kakšne druge države EU? Se sploh splača?

primorec 90
Prispevkov: 316
Pridružen: Pe Feb 26, 2010 9:28 am
Kraj: Vogrsko

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a primorec 90 » Sr Apr 03, 2019 9:20 am

Kar jst vem so motor uzeli vn za en drugi projekt in bo avto sel v prodajo ..

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Pe Apr 05, 2019 9:36 am

Price/performance bi jaz vzel Toyoto KZJ95, ko govoriš o potovanjih.
Če pa govoriš o restavriranju, pa LC40, LC60 ali pa LC80. Zato, ker boš vsaj dele dobil in bo stvar lahko na koncu zgledala, tako kot mora. Za Patrole boš potreboval precej precej več improvizacije in živcev.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Apr 05, 2019 2:04 pm

Tule na Obali bo mogoče/verjetno naprodaj ena LC73 predelana v tovorno vozilo (po takratnih italijanskih zahtevah, torej s stekli zadaj) in še z italijanskimi tablicami. Motor je VM.
Včeraj sem govoril z lastnikom, ki se je priselil iz Italije, a ima pri nas težave s homologacijo ob uvozu, ker baje zahtevajo, da da namesto stekel pločevino. Mogoče/verjetno jo bo začel prodajati, tako kot je.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a game-on » Pe Apr 05, 2019 4:17 pm

primorec 90 napisal/-a:Kar jst vem so motor uzeli vn za en drugi projekt in bo avto sel v prodajo ..

A je mogoče ta oseba na forumu? Bi bil mogoče interesent za nakup :)

miran napisal/-a:Tule na Obali bo mogoče/verjetno naprodaj ena LC73 predelana v tovorno vozilo (po takratnih italijanskih zahtevah, torej s stekli zadaj) in še z italijanskimi tablicami. Motor je VM.
Včeraj sem govoril z lastnikom, ki se je priselil iz Italije, a ima pri nas težave s homologacijo ob uvozu, ker baje zahtevajo, da da namesto stekel pločevino. Mogoče/verjetno jo bo začel prodajati, tako kot je.
Miran

Hvala za info. Je zanimiva ponudba, vendar bi potem raje uvozil LC60 :)

Ipsilon napisal/-a:Price/performance bi jaz vzel Toyoto KZJ95, ko govoriš o potovanjih.
Če pa govoriš o restavriranju, pa LC40, LC60 ali pa LC80. Zato, ker boš vsaj dele dobil in bo stvar lahko na koncu zgledala, tako kot mora. Za Patrole boš potreboval precej precej več improvizacije in živcev.

Hja. Oboje bi :roll: Se pa zavedam, da bi preden kakšno LC60 restavriram, porabil ogromno časa in sredstev. In zaradi omenjenega verjetno v danem trenutku niti ni najboljša opcija.
V danem trenutku mi je prioriteta čimprej začeti potovati :) Rad bi nabiral overland izkušnje in iskreno to trenutno bolj pogrešam od restavriranja (oz. mojega približka restavriranju :roll: ). In ravno zato so verjetno moje najboljše opcije - LC95, Y61 ali pa mogoče kakšna micka ?
Razmišljal sem, da bi za terenca v osnovi odvrtel kakšnih 5 tisočakov. Za pravi avto mogoče kaj več. Pa ne vem kaj mi to pravzaprav prinese? Verjetno avto z več kot 300k prevoženimi kilometri. Kolikšen problem je to pri omenjenih? Y61 3.0TD je imel neke probleme z motorjem med določenimi proizvodnimi leti?

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Apr 08, 2019 10:39 am

Mogoče bi podal nek okvirni buđet, ki ga imaš v mislih?
Predlogi se gibljejo za avte v cenovnem razponu od 5k do 30kk eur.

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Apr 08, 2019 12:03 pm

Dimen napisal/-a:Mogoče bi podal nek okvirni buđet, ki ga imaš v mislih?
Predlogi se gibljejo za avte v cenovnem razponu od 5k do 30kk eur.


Okoli 5 tisočakov.

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a game-on » Po Apr 22, 2019 9:58 pm

Kupil Patrola GU LWB. Hvala vsem za pomoč :)

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Apr 23, 2019 8:40 am

game-on napisal/-a:Kupil Patrola GU LWB. Hvala vsem za pomoč :)

Super, čestitam.
Koliko € in v kakšnem stanju je? Kakšne fotke se tudi ne bomo branili

Uporabniški avatar
Timaj
Prispevkov: 175
Pridružen: To Mar 10, 2009 11:57 am

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a Timaj » To Apr 23, 2019 10:18 am

Dobra izbira :)

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a game-on » To Apr 23, 2019 3:56 pm

Slika

Slika

5400 €. Avto je lepo ohranjen. V notranjosti nekih napak ni, na podvozju pa se kaže rja, vendar ni gnil. Zraven sem dobil še en set platišč s skoraj novimi zimskimi gumami.

Uporabniški avatar
Denis92
Prispevkov: 68
Pridružen: Pe Mar 27, 2015 7:53 pm
Kraj: Mirna

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a Denis92 » To Apr 23, 2019 4:09 pm

Srečno vožnjo, samo nosilci ne paše gor :D
If It’s Not Broken, Why Fix It?
#abnormal4x4

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a gregor » To Apr 23, 2019 4:44 pm

Glede na odbijač bi rekel da je ZD30?
Naj laufa.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a game-on » To Apr 23, 2019 5:06 pm

Ja, ZD30. Imam v planu merilnike za spremljanje turbo boosta ter EGT, Provent 200 catch can, potem pa še boost control.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a gregor » To Apr 23, 2019 7:29 pm

No potem bo verjetno laufal. :-)
Čeprav sem imel zadnjic na obisku nekoga z mislim da 600.000 km s prvim motorjem. In to taprva problematična serija. In večino časa vlačil prikolico za avte.

Ko bos olje v menjalniku menjeval, poglej, če je kaj rdeče-rjave barve-znak da se počasi poslavlja peta prestava.

Pa v reduktor sem jaz po nasvetu iz tujih forumov dal atf, da pozimi ni problemov z avtomatskimi vklopniki.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Izbira terenca in potencialno uvoz iz tujine

OdgovorNapisal/-a game-on » Sr Apr 24, 2019 3:51 pm

Hvala za nasvet. Bom upošteval :D


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov