Uporaba vitle - sanacija vinograda

Teme, ki niso v povezavi z offroadom
Uporabniški avatar
tomop
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 2:20 pm

Uporaba vitle - sanacija vinograda

OdgovorNapisal/-a tomop » Sr Apr 03, 2019 12:16 pm

Pozdravljeni...

V kratkem se nam obeta delovna akcija - sanacija manjšega vinograda - v Slovenskih goricah.
Je 8000Ibs (3600kg) vitla dovolj močna da izruje trs iz peščene zemje?
...da lih ne kupujem vinjete brezveze in da se ne blamiram pred celo žlahto :roll:

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Uporaba vitle - sanacija vinograda

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Apr 03, 2019 12:46 pm

A ti misliš celo brajdo naenkrat potegnit ali samo po en trs vsakič? En trs bo šel kar tako, za hec, cela brajda pa odvisno od dolžine.

Bolj je vprašanje, v kaj se bo avto uprl takrat, ko boš vlekel, da ne bo avto vleklo naprej namesto brajde ven...

Mimo grede, na čem pa imaš to vitlo? Mogoče bi bilo lažje in hitreje, če kar pas na kljuko obesiš in cukneš s terencem...

Uporabniški avatar
adormi11
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 5:54 pm

Re: Uporaba vitle - sanacija vinograda

OdgovorNapisal/-a adormi11 » Sr Apr 03, 2019 9:35 pm

Pred leti sem jaz to že probal in sem trs odlomil in ne izruval, mogoče zaradi tega, ker je vitla počasna, delno pa tudi zaradi zemlje, ki ni ravno peščena.
Če je res peščena zemlja (v Slovenskih goricah je ni kaj dosti, vsaj kolko jih jaz poznam), pol ne boš mel problemov, če pa je ilovna zemlja, tak ko po večini v Slovenskih goricah, pol pa si izberi še kaki rezervni plan, ker boš trse samo odlomil.
Drugače pa vitla ni namenjena takim zadevam, ker zna razpast pri cukanju, sploh če je kitajska.


Vrni se na “Razno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov