pomoč strokovnjakov ;)

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a togo » To Maj 07, 2019 10:49 pm

Imam 2 vprašanji.. za enkrat ;)
Prvo:
imam frontero 04.l in nima potovalnega računalnika, imam pa še 99.l frontero (obe 2.2dti) in ga ima.. zdaj me pa zanima ali je možno daati ga v novejšo in kaj vse moram ''premetat'' ali sploh ni možno ?

Drugo:
Pri vklopljenem prvem pogonu,se pravi ko vklopim 4x4 (vklaplja normalno, izklaplja težko) se pri 30km/h in naprej pojavijo vribracije... a je kakšna znana hiba ali okvara ali bo treba pregledat vse ? Pri izklopljenem prvem pogonu (se pravi pri samo stalnem zadnjem) se avto pelje brez bilokakšnih vribracij...

Dodatno vprašanje: ali je imel kdo v fronteri tempomat ? brskam po internetu pa nenajdem nič zanesljivega..

Hvala za odgovore, LP Denis

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a togo » Če Maj 09, 2019 2:48 pm

nobenega ki bi kaj vedel ?

Uporabniški avatar
Timaj
Prispevkov: 175
Pridružen: To Mar 10, 2009 11:57 am

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a Timaj » Če Maj 09, 2019 8:43 pm

Drugo:
sklepam, da ne voziš s 4x4 po asfaltu?

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a togo » Če Maj 09, 2019 10:42 pm

kaj ma pa to veze ? tud po asvaltu ne sme tresrti oz vribrrati.. vsaj do zdaj mi se noben 4x4 ni...

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Maj 10, 2019 3:21 pm

Mislim, da je Timaj mislil na to, da ne voziš z vklopljenim 4x4 pogonom po asfaltni podlagi. Patrol recimo, nima sredinjskega diferencijala in pri vožnji z vklopljenim sprednjim pogonom na suhi asfaltni podlagi, trese, grabi, skratka...skoraj nemogoče je voziti, poleg tega taka vožnja škoduje sklopom avtomobila.
Zakaj? Sredinski diferencijal pri vozilih s priklopljivim sprednjim pogonom (torej ne stalni 4x4), enako poganja oba kardana, prva os in zadnja os pa ne pobirata enake poti v zavojih.
V kolikor je potreba po reduktorskih prenosih tudi na taki podlagi (vleka prikolice v hud klanec recimo) za ta namen obstajajo vklopniki. Funkcijo vklopnikov pa ti je najbrž poznana...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a togo » So Maj 11, 2019 10:19 pm

vem kaj je sredinski diff in s katerimi pogoni se lahko voziš kje... samo pri vožnji naravnost ne bi v nobenem primeru smelo tresti... n na asvaltu ne na makedamu... zato pa sprasujem ce je kaksna znana hiba li pogosta napaka... da se ustvari kakšen luft, da se kaj obrabi, da se kaj razcentrira......

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Maj 12, 2019 12:47 am

razlika v obsegu koles?
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a jereb » Ne Maj 12, 2019 7:24 am

Glede vibracij, poglej križe na prvem krdanu.
LP by Jereb

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a togo » Ne Maj 12, 2019 9:54 am

prve malenkost bolj obrabljene kot zadnje... bi bil to že problem ?
križ se nisem pogledal, bi pa znalo bit kaj takega ja..

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Maj 12, 2019 10:02 am

Če so kolesa različnih obsegov in si vozil s togo sklenjenim pogonom po asfaltu, ti je vsaj križe uničilo.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Maj 12, 2019 11:10 am

Malenkost obrabljene pnevmatike oz. majhna razlika ne bo naredila problema...tam do 0.5% razlike v obsegu je še sprejemljivo. Sem 14 dni vozil najet avto z 265/65/17 zadaj in 245/70/17 spredaj pa nisem opazil razlike (To je 0.3% razlike v obsegu). Ne pravim, da je to ok, vendar očitno to še ne dela preglavic sklopom avtomobila...vsaj kratkoročnih ne.... Je pa vsekakor to bolj problematično na vozilih s stalnim 4x4 pogonom.
Torej bi za tresenje lahko bili krivi križi v kardanu ali pa kakšna zračnost na pestih.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a togo » Ne Maj 12, 2019 9:44 pm

ciljam bolj na križe ker neke zračnosti ni opazit... je pa res da je še nisem uspel dvignit pa preverit... se bolj sprašval v smislu če obstaja kakšna znana napaka/hiba...
ali je imel kdo frontero s tempomatom ??

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Maj 14, 2019 8:51 am

Probaj kardane snet. Najprej sprednjega, naredi en krog,
nato zadnjega, en krog. Tako boš najlaže preveril centriranost kardanov in izpravnost križev.

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a togo » To Maj 14, 2019 2:52 pm

zračnost križev bi moral tudi tako opazit ali ne ? centriranost pa najbrš ne... po vsej vrjetnosti je nekaj od tega, ali obstaja varijanta da se je v diffu kaj uničilo ? je imel kdo že podoben primer ?

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a jereb » To Maj 14, 2019 4:04 pm

Za križe krdana se u leži pod avto, primi križ in krdan, probaj s premikanjem gor, dol in levo, desno in boš takoj čutil, če skačejo oziroma, če imajo luft.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Maj 14, 2019 4:13 pm

jaz sem pred leti imel podoben problem in sem na koncu ugotovil, da je bila na reduktorju obrabljena puša na izhodu za sprednji kardan.
Slika

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a togo » To Maj 14, 2019 8:54 pm

kloshar napisal/-a:jaz sem pred leti imel podoben problem in sem na koncu ugotovil, da je bila na reduktorju obrabljena puša na izhodu za sprednji kardan.


a se ji vidi da je bila obrabljena ali ste kako drugače poštudirali ?

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Maj 15, 2019 11:04 am

Zadnjič sem imel enega padalca kateremu je na cherokee xj vibriral sprednji kardan. Posledično so se vibracije čutile na celem avtu. Krivec je bila kugla na sprednjem dvojnem križu katera je imela preveč lufta. Zamenjamo in voila, težava izgine. Začni preverjat sistematično, od začetka do konca, na forumu boš bolj težko našel direktni razlog, se bo treba kar pod avto uležat in pogledat vse..
Don Felipe > Google :D

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a togo » Sr Maj 15, 2019 2:41 pm

rx napisal/-a:Zadnjič sem imel enega padalca kateremu je na cherokee xj vibriral sprednji kardan. Posledično so se vibracije čutile na celem avtu. Krivec je bila kugla na sprednjem dvojnem križu katera je imela preveč lufta. Zamenjamo in voila, težava izgine. Začni preverjat sistematično, od začetka do konca, na forumu boš bolj težko našel direktni razlog, se bo treba kar pod avto uležat in pogledat vse..


vem vem da na forumu ne bom našel direktne rešitve... zanimalo me je bolj objektivno, ce kdo kaj ve za kakšno znano hibo/okvaro za ta problem :wink:

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Maj 15, 2019 4:53 pm

razumem kaj si želel, jaz bi v tem primeru probal poiskat in vprašat na kakšnem nemškem forumu kjer so zbrani lastniki fronter.. boš imel več možnosti, lastnikov terencev je tukaj kar veliko ampak za specifiko boš težko tukaj izvedel kaj bolj konkretnega. isto kot imaš v usa forume za jeepe bi skoraj sigurno moralo obstajat nekaj za ople..

ne vzemi mojega komentarja kot slabonamernega, ravno nasprotno, želim ti da čimprej zrihtaš in se brez problema voziš..
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Maj 16, 2019 11:22 am

togo napisal/-a: Pri izklopljenem prvem pogonu (se pravi pri samo stalnem zadnjem) se avto pelje brez bilokakšnih vribracij...


A ko je izklopljen prvi pogon, se kardan na tem avtu vrti?
Če se ne vrti potem je jasno problem v sprednjem kardanu. Če se kardan vrti kljub izklopljenem sprednjem pogonu je težava nekje naprej od kardana.
Diff, poolosi, ...

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a kloshar » Pe Maj 17, 2019 7:14 am

togo napisal/-a:
kloshar napisal/-a:jaz sem pred leti imel podoben problem in sem na koncu ugotovil, da je bila na reduktorju obrabljena puša na izhodu za sprednji kardan.


a se ji vidi da je bila obrabljena ali ste kako drugače poštudirali ?


odmontiral sem sprednji kardan in ko sem z roko pomigal prirobnico na reduktorju, je imela radialno dober milimeter lufta.
Slika

verla
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr Nov 23, 2011 9:12 pm
Kraj: maribor

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a verla » So Maj 18, 2019 7:20 am

imaš vsa kolesa istih dimenzij?

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: pomoč strokovnjakov ;)

OdgovorNapisal/-a togo » Po Maj 20, 2019 10:29 pm

vsa kolesa istih dimenzij in približno isto obrabljena


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov