Sardinija 4x4

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
Driver
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Jan 26, 2007 11:28 am
Kraj: Idrija

Sardinija 4x4

OdgovorNapisal/-a Driver » Po Maj 27, 2019 9:38 pm

Če bo vse po sreči, se za letošnji poletni dopust odpravljam na Sardinijo. Lahko kdo priporoči kakšno cesto, prelaz, predvsem pa plažo,.. ki je dostopna le s terencem in vodi do kakšnih skritih kotičkov stran od gužve?

Seveda se priporočam tudi za info glede drugih obiska vrednih krajev :wink:

jutro tisto
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Sardinija 4x4

OdgovorNapisal/-a jutro tisto » Po Maj 27, 2019 10:24 pm

Kateri predel Sardinije imaš v načrtu?

Uporabniški avatar
Driver
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Jan 26, 2007 11:28 am
Kraj: Idrija

Re: Sardinija 4x4

OdgovorNapisal/-a Driver » Po Maj 27, 2019 10:57 pm

Sicer sem še v fazi načrtovanja, ampak trenutno mi je bolj všeč vzhodna stran, izgleda pa po drugi strani precej bolj obljudena kot zahodna.
Prihod in odhod imam iz Olbie, na otoku pa bom cca. 10 dni.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Sardinija 4x4

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Maj 28, 2019 12:07 am

Mi smo bili od velike noči do 5 maja na Sardiniji. Naredili smo krog okoli Sardinije. Osebno mi je sever najlepši, potem pa zahodna obala s klifi.
Pred EUR sem bil SIT!

jutro tisto
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Sardinija 4x4

OdgovorNapisal/-a jutro tisto » To Maj 28, 2019 1:37 am

Mene je prvič 14 dni samo zrajcal, tako da sem naslednje leto ponovil. Vedno septembra, tako da s poletno gužvo nimam izkušnje, po besedah domačinov je pa kar pestro. Bolj obljudena jezgornja polovica otoka. Avgust je takoaltako out. Vsaka obala ima svoje pluse, glede na tvoje želje bi bila bolj primerna zahodna obala, več težje dostopnih plaž(ic). Na misel mi najprej pride npr. j..a do plaže Cala dello Scoglio Rosso ali Corrona Nieda, južno od Bose (lepo mesto, se splača ustavit).
Piscine me kot plaža niso očarale, so pa za "oči spočit". Pa še dober offroad ob strugi rdeče reke iz/proti Montevecciu imaš. Odvisno od avta, jaz (sam) se nisem šel junaka z Renegadeom. Sem se obrni pa šel po glavnem makadamu.
Na google mapu si ogledat obalo, pa se najde veliko, hribovita je pa skoraj cela notranjost, najtežje se je odločit po kateri poti zaradi ponudbe.
Tukaj so moji "vtisi" : https://www.youtube.com/user/jutrotisto/videos

Ta je tudi zanimiv : https://www.youtube.com/watch?v=_GMlX-g2DM8


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov