Naskok na Menino

O offroad srečanjih in dogodkih
Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

Naskok na Menino

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Če Dec 25, 2003 9:47 pm

28.12.2003 gremo na poslovilni off road na Menino. Na nam primeren način se bomo poslovili od letaa 2003. Proga gre cesti, ki upam ne bo splužena. Iz Tuhinjske doline gor in v Gornji grad dol (na Gornjegrajsko stran sigurno ne bo spluženo). Ker se pelje po cesti je primerno za vsa serijska vozila s 4x4 pogonom.
Gremo: Andrej, Inkret, Rok, Vigadu, Miha, Šuni in Ludwig.
Za Bizziya, Marolta, Nebiveduja in VSE OSTALE velja vabilo.
Prinesite predvsem LOPATE če bo kakšen zamet. Dobrodošla je tudi potica, šunka, kruh in ostale domače specjalitete ki so jih v tem času polne mize, vključno s čim za pogret.
LP Ludwig
P.S.
Če ma kdo LR Kaseto "zimska pravljica" jo naj prosim prinese, da se bomo znali peljati poo snegu.
God shave the queen...

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Pe Dec 26, 2003 12:31 am

No, prav lepo se vse izteče. V soboto gremo na Lavrico, se naphamo z znanjem, v nedeljo gremo na Menino in se na.... z žganjem. :wink: Aja, kdo zdaj vse gre na Lavrico v soboto? A gremo z avtobusom, da ne bo prevelika gneča?

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Pe Dec 26, 2003 8:03 am

Jaz sem zraven, z mojim sovoznikom iz moravškega mivkokopa in upam, da mi ne bo cel cajt off roada prespal. Dobro da ni Def, bi ljudje mislil, da ga tepem.

2 Bizzy: imam plac, če še niso ogrete mašine.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Dec 26, 2003 9:37 am

Ludwig, iz Tuhinja ni še nikoli bilo pluženo, letos še za veliko noč (sicer z os. avtom) nisem prišel čez.
A ima še kdo kaj placa v avtu? Nism čist ziher, če bi šel z Nivo, ker je registracija že potekla, z made in doma vitlom in od rje prerešetanimi blatniki pa je že na 100m magnet za policaje.

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Pe Dec 26, 2003 11:25 am

Če se boš odločil za avanturo z nivo, pol pejd čez polja do mozirja pol pa čez črnivec pa je. Valjda ne bo kakih policajev, če pa ne, se bo pa že našel plac v kakem avtu, če ne drugega pa pri men odzadaj.
Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Dec 26, 2003 3:47 pm

In kje in ob kateri uri je štart? Pridem jaz in po vsej verjetnosti še en kolega z Vitaro.

LP
Samo

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Pe Dec 26, 2003 5:58 pm

V KAmniku, na kamniški obvoznici, pri Sitar pneumatic centru se dobimo ob 11 uri. Tam je ene par bifejev na kupu. V enmu pač ki bo delal.
Se vidimo....nas bo kar nekaj izgleda...fajn...o ti jeza...
Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Dec 26, 2003 7:57 pm

Sem si ogledal ene posnetke iz Menine iz 23.2.2003. A ni bla tam ena rdeča niva mal na glavo? :)
Primerno za vsa serijska vozila s 4x4? :) A grem potem lahko tudi z 911 turbo? ;) (že kar takoj odgovor - jasno, da ga nimam, pa ne zato ker ni za offroad)
No, to me vsekakor ne bo odvrnilo od obiska - le zanima me: a se kje cesta tako zelo postavi pokonci? :D

LP
Samo

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Pe Dec 26, 2003 8:09 pm

Tistikrat, ko se ta dotični prekucnil sem bil zraven. Lahko povem, da se mu ni bilo potrebno prevrniti. To je bila čista objestnost. Če bi se držal navodil na kaseti se mu to ne bi nikoli zgodilo. Ampak lahko povem, ker tipa dobro poznam, da ga to ni izučilo in še kar naprej divja in uničuje avto. Brez strahu, nikjer se cesta ne postavi pokonci - razen, če sam hočeš.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Pe Dec 26, 2003 9:09 pm

Ja, ja, saj se mi je "zdelo", da si bil ti ;)

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Pe Dec 26, 2003 10:21 pm

Naj mi že eden pove kje za božička se dobi kaseta o pravilni vožnji offroada. Jaz sem mislil, da je to zgolj sukanje volana in pritiskanje na pedala, zdaj pa berem, da naj bi bila to cela umetnost.
Če jo kdo ima za posodit, naj mi jo prinese na Menino.

2 Samo: Par let nazaj sem imel Audi Quattro 2,6 in bi rekel, da po nižjem snegu oz. po zasneženi cesti se bolje obnese, kot nekateri novi terenci. Ima špero in dober stalni pogon na vsa štiri kolesa. Novejši modeli pa še en kup elektronike, ki pomagajo plezati. Problem je v edino v višini avta in ker ni reduktorja, po mojem mišlenju.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !

Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » So Dec 27, 2003 9:16 am

Ludwig, glede na trenutno situacijo na šihtu, bom jaz jutri lepo za računalnikom sedel. :cry:
Žal, po vsej verjetnosti me ne bo.

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » So Dec 27, 2003 11:52 am

Bizzy pride. Vsekakor. Pa da vidimo, kaj se da uničit na Terranotu.

Dragi Božiček,

prosim te, da mi prineseš videokaseto s šolo varne terenske vožnje. Če ti je to preveč, te prosim, da mi prineseš kupon za 10% popust pri nabavi rezervnih delov za Nissana. Če ti tudi to ne bo zneslo, mi prosim prinesi vsaj Nissanov delavniški priročnik s serijskimi številkami rezervnih delov, tako, da bom porabil manj časa za iskanje.
Ker vem, da imam prevelike želje, mi pa prosim poskrbi za to, da bomo tudi v prihajajočem letu obilno offroadali v še vedno odlični offroadarski družbi. Upam, da bo vsaj to šlo.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » So Dec 27, 2003 11:53 pm

Na žalost pa mene jutri ne bom. Nepredvidene obveznosti. :roll: Pa zato poslikajte čim več materiala, bomo potem napisali reportažo z naslovom "On-jump on I'm-gone-well". Kaj pa veš, lahko jo še uspešno objavimo v kaki tuji reviji. :lol:

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Ne Dec 28, 2003 6:34 am

Jaz sem pa mislil, je ˝JUMP ON J`AM NOT ON˝,se vidi da sem angleščino glih za glih pregurav.
Bom sabo vzel digi kamero, sam moroam kupit še kable za priklop na USB na računalniku ali pa bom dal kaseto svetelchu( digital 8 ).
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !

Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Ne Dec 28, 2003 9:56 pm

No, ta pridni smo že doma. Izlet je uspel. Enajst avtomobilov in cca 30 udeležencev. Občutki-krasno. Prerili smo se tudi čez 2m visoke zamete s tem, da so bili nekateri malenkost manjši tudi 15 in več metrov dolgi. Prišli smo do planine "Biba", kar je cca 2 km od koče. Če se pred tem ne bi debelo izgubili in če ne bi nekateri, ki jim je prišla vlaga v čevlje začeli siliti domov, bi prišli tudi do planinskega doma. Pohvale Pecigi za čaj in kavo in gospe, ki ji ne vem imena, za potico. Za polizat prste. Presenečenje izleta je bil suzuki Jimnny. Ne morš verjet kako mala jeza krempi po snegu.....o ti jeza..... Japonec kaj pa drugega. Slike sledijo. Čestitke tudi Maroltu, ki je progo odpeljal brez blokade sredinskega diferencijala. Verjetno si je pred vožnjo doma pogledal poučno poljudnoznanstveno videokaseto o terenski vožnji.
LP Ludwig
Nazadnje spremenil Ludwig, dne Ne Dec 28, 2003 9:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
God shave the queen...

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Ne Dec 28, 2003 9:58 pm

Ludwig dvanajst nas je blo.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !

Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Ne Dec 28, 2003 9:59 pm

No, celo to.....še bolš...
Ludwig
PS
A je možno se prešvercat do kakega CD-ja z gradivom iz kamere?
God shave the queen...

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Ne Dec 28, 2003 10:24 pm

Peciga je imel tudi najbrž najslabše gume - jaz na Jimny-ju pa sem najbrž imel edini zimske gume - to je bil edini trik, da se je Jimny odrezal tako dobro :)
Potica je bila od Ize (moje žene), ki pa je žal izgubila kapo (s cofom) - če je bilo to slučajno v gostilni, bi bil vesel, če jo je kdo našel.

LP
Samo

suzuki
Prispevkov: 308
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 7:27 pm
Kraj: Renče

OdgovorNapisal/-a suzuki » Ne Dec 28, 2003 10:29 pm

zimske gor al dol! suzuki je suzuki :D :D :D kaj peciga je bil z jeep-unimogom??

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Ne Dec 28, 2003 10:31 pm

Ne, Peciga je bil s 4runner-jem, gume pa je imel take, da bi bile prav primerne za puščavo :)
Jeep-a pa ima baje na klocnah (rabi nove semeringe).

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Po Dec 29, 2003 7:41 am

Nimam še cdr-ja zato mi bo Samo zažgal na cd. Jaz sem imel tudi zimske gume in so se zelo dobro obnesle.
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !

Dobri planinski čevlji.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Dec 29, 2003 9:10 am

A zato so potem zezali kakšne zakopane patrole: "tukaj pa boš že prišel, saj še Jeep pride" :lol:

No, nimam ravno veliko materiala od včeraj, a za feeling bo dovolj:
http://www.tojezakon.com/offroad/Menina_28.12.2003/

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Dec 29, 2003 10:14 am

Samo a ti se tudi potapljaš?

LP
Nebivedu

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Po Dec 29, 2003 10:44 am

Ja, da se potapljam, pa je več kot očitno, saj imam tudi pod www ikonco objavljen moj site :)
http://www.tojezakon.com/
Ti za biznis delaš za site Avtomobilizem? Jaz sem tudi iz internetnih krogov in delam za Najdi.si. No, najbrž je na tem forumu tudi precej računalnikarjev, pa med potapljači tudi - vsi trčeni na isti način :)

LP
Samo


Vrni se na “Srečanja”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov