Novi Discovery 3 vs land cruiser

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
alesi
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Avg 18, 2005 3:41 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a alesi » Po Jan 09, 2006 1:59 pm

Sando napisal/-a:Po snegu ali pa po pesku so pa itak bolj učinkoviti Elektronski, kot pa stoprocentne blokade.


Podobno kot je elekronsko spuscanje sip bolj ucinkovito, kajne?
He, he, ta je pa dobra...

Sando

OdgovorNapisal/-a Sando » Po Jan 09, 2006 7:26 pm

Fantje, ne me slabo razumet, vsi vemo da večina terencev ima zelo neučinkovite elektronike ki razporejajo moč na kolesa, ampak par izjem pa je vseeno, na prvem mestu je ta nov Jeep Grand Cherokee.
Vem da ni najboljši terenc ampak v neki svetovno znani reviji je bil nagrajen, da ima najboljše rasporejanje moči na kolesa in lahko pleza gor v klanc, tudi če je samo 1 kolo na asfaltu, in ostala 3 na ledu. To je podobno kot da bi imel 100% blokado vseh treh diferencialov, s to razliko,
da je elektronika malenkost manj učinkovita če vozimo popolnoma na ravnost in da ni razgiban teren, če pa vozimo na primer po snegu in zavijemo levo ali desno se stvar bistveno spremeni.Če zavijemo desno, bolj ko zavijamo, bolj prva kolesa zavirajo zadnja, ker prvo levo kolo bi moralo naredit 5 kret večjo pot, kot zadnje desno, pa ga zadnje ne pusti,
to velja, če imamo vse 3 diferenciale 100% blokirane.V takem primeru se vkopamo v sneg.Lahko pa provaš tudi na asvaltu in boš videl kako se kolesa ovirajo med seboj. Če pa imamo elektroniko, pa poganjajo vsa 4 kolesa 100 odstotno in se ne ovirajo med seboj. Isto velja če vozimo po razgibanem terenu, tudi če voziš popolnoma na ravnost, tisto kolo, ki gre čez hribček ima večjo pot in zato malenkost zavira ostala kolesa.
No... naslednji z najbolj učinkovito elektroniko se je izkazal L.R. Discovery 3 in po moje tudi kaka toyota ni glih slaba.Za Discovery 3 so celo ugotovili, da je bolj učinkovit za po puščavi če nima 100% blokiranega srednjega diferencjala ampak če prva kosesa malenkost počasneje vrti kot zadnja, tako prepreči da bi se prva kolesa vkopala in na tak način se vkopavajo vsa 4 enakomerno, zato ima Terrain Response (elektronika) posebno izbiro samo za po puščavi.Isto ima posebno izbiro samo za sneg + ostale izbire za posamezne terene.
Če bi bila 100% blokada vedno najbolj učinkovita, bi pač bil samo en program na izbiro.Discovery 3 pa ima stalno 100% blokirane diferenciale samo kadar izbereš program za extremno vožnjo po skalah.
Da ne bo prišlo do nesporazuma..., zgoraj sem hvalil samo pogon od Grand Cherokeeja, kar se tiče pa kotov za po terenu in ostalih podobnih stvari pa ni nevemkaj. Že prejšnji model je bil dosti boljši. :D

cameron
Prispevkov: 150
Pridružen: Ne Feb 06, 2005 7:21 pm
Kraj: Gradiše

OdgovorNapisal/-a cameron » Po Jan 09, 2006 8:06 pm

Fino povedano! :nazdravljamo: :thank_you:
LP
"Life without danger is a waste of oxygen"

Sando

OdgovorNapisal/-a Sando » Po Jan 09, 2006 8:25 pm

.... aja, pa še to, Discoveryju 3 kadar ima blokirana oba diferenciala, elektronika točno preračunava po kakšnim kotom krečajo prva kolesa in na podlagi tega prilagaja rasporejanje moči tako da tudi ko zaviješ do konca volan, še vedno poganjajo vsa kolesa 100% in se ne zavirajo en druzga.Isto računalnik spremlja koliko je zamortiziralo vsako kolo posebej in vse to tudi lahko spremljaš po ekrančku. :wink:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 10, 2006 7:10 am

In kaj pol ostane vozniku za delat? Tuki potem samo še sediš in tiščiš gas, pa zavijaš v ovinkih, nič ni treba pazit, nič ni treba več mislit, samo še pazit moraš da zaviješ. To je res tako kot je nekdo reku; avto vozi voznika, ne pa da bi voznik vozil avto.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Sibirc
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Apr 25, 2005 6:03 pm

OdgovorNapisal/-a Sibirc » To Jan 10, 2006 12:01 pm

Nebivedu napisal/-a:In kaj pol ostane vozniku za delat? Tuki potem samo še sediš in tiščiš gas, pa zavijaš v ovinkih, nič ni treba pazit, nič ni treba več mislit, samo še pazit moraš da zaviješ. To je res tako kot je nekdo reku; avto vozi voznika, ne pa da bi voznik vozil avto.


Kaj pa npr. občudovanje narave po kateri se voziš. al tega sploh ne porajtaš :?: :idea:
Oj fredlene grumblajde!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 10, 2006 12:21 pm

Sibirc napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:In kaj pol ostane vozniku za delat? Tuki potem samo še sediš in tiščiš gas, pa zavijaš v ovinkih, nič ni treba pazit, nič ni treba več mislit, samo še pazit moraš da zaviješ. To je res tako kot je nekdo reku; avto vozi voznika, ne pa da bi voznik vozil avto.


Kaj pa npr. občudovanje narave po kateri se voziš. al tega sploh ne porajtaš :?: :idea:


Narave dost vidiš tudi če se mal matraš, če bi hotu pa res velik narave vidt, bi se pa z vlakom vozil - tam ni treba niti volana držat.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » To Jan 10, 2006 1:11 pm

Nebivedu napisal/-a:In kaj pol ostane vozniku za delat? Tuki potem samo še sediš in tiščiš gas, pa zavijaš v ovinkih, nič ni treba pazit, nič ni treba več mislit, samo še pazit moraš da zaviješ. To je res tako kot je nekdo reku; avto vozi voznika, ne pa da bi voznik vozil avto.


Samo zaradi tega, ker moraš ti tolko delat, pazit in mislit v tvojem avtu, dvomim, da bi kakšen lastnik Discoverya 3 zamenjal svoj avto za tvojega. :wink:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 10, 2006 1:54 pm

fonza napisal/-a:
Nebivedu napisal/-a:In kaj pol ostane vozniku za delat? Tuki potem samo še sediš in tiščiš gas, pa zavijaš v ovinkih, nič ni treba pazit, nič ni treba več mislit, samo še pazit moraš da zaviješ. To je res tako kot je nekdo reku; avto vozi voznika, ne pa da bi voznik vozil avto.


Samo zaradi tega, ker moraš ti tolko delat, pazit in mislit v tvojem avtu, dvomim, da bi kakšen lastnik Discoverya 3 zamenjal svoj avto za tvojega. :wink:
LP Franci


Dvomim da bi se tudi ti usedel v tak avto, kot ga imam jaz - pomoje bi ti bilo izpod časti. Ampak jst grem lahko skoz grmovje in šavje, pa mam lahko opraskan avto, en lastnik diskota 3 pa ne bo lih šel po blatu in po grmovju rint. Mogoče pol, ko se bo kište naveličal in ko mu bo vseeno za vsako praskico na avtu.

Sicer pa ne vem, kje je bilo kej o kaki menjavi govorjeno.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » To Jan 10, 2006 2:09 pm

Dvomim da bi se tudi ti usedel v tak avto, kot ga imam jaz - pomoje bi ti bilo izpod časti. Ampak jst grem lahko skoz grmovje in šavje, pa mam lahko opraskan avto, en lastnik diskota 3 pa ne bo lih šel po blatu in po grmovju rint. Mogoče pol, ko se bo kište naveličal in ko mu bo vseeno za vsako praskico na avtu.

Če bi nel jaz denar za tak avto, bi se z njim vozu povsod.
Tudi ne hardu ce je treba.
Na žalost pa večina lastnikov (vsaj v sloveniji) vozi le po asfaltu.
Na kakšnih off roadih vidiš tudi nove avte za 15 miljonov oremljene z vitlo... pa rijejo po kakšnem 1m globokem blatu.

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » To Jan 10, 2006 2:19 pm

Dvomim da bi se tudi ti usedel v tak avto, kot ga imam jaz - pomoje bi ti bilo izpod časti. Ampak jst grem lahko skoz grmovje in šavje, pa mam lahko opraskan avto, en lastnik diskota 3 pa ne bo lih šel po blatu in po grmovju rint. Mogoče pol, ko se bo kište naveličal in ko mu bo vseeno za vsako praskico na avtu.
_________________
LP
Nebivedu
Dokler ne veš kakšen avto imam, pač ne moreš tako soditi, oglej si mojo ikonco. Tudi moj gre skozi vsako šavje, pa po podnu v kabini je tudi blato, za razliko od tvojega je bele barve. :D Ne vem zakaj bi mi bilo izpod časti vsesti se v tvoj avto, vsakdo ima pač avto po svojih zmožnostih, ali pa mu je sredstvo za vzbujanje zavisti pred sosedi, doma pa živi ob kruhu in vodi.
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 10, 2006 2:20 pm

Matej napisal/-a:
Dvomim da bi se tudi ti usedel v tak avto, kot ga imam jaz - pomoje bi ti bilo izpod časti. Ampak jst grem lahko skoz grmovje in šavje, pa mam lahko opraskan avto, en lastnik diskota 3 pa ne bo lih šel po blatu in po grmovju rint. Mogoče pol, ko se bo kište naveličal in ko mu bo vseeno za vsako praskico na avtu.

Če bi nel jaz denar za tak avto, bi se z njim vozu povsod.
Tudi ne hardu ce je treba.
Na žalost pa večina lastnikov (vsaj v sloveniji) vozi le po asfaltu.
Na kakšnih off roadih vidiš tudi nove avte za 15 miljonov oremljene z vitlo... pa rijejo po kakšnem 1m globokem blatu.


Ja sem videl že to in še kaj bolj dražjega se je vozilo po terenu in rilo po blatu, samo v sloveniji tega ne vidiš. Majo seratorji take avte za 2 ulce do službe se zapeljat, pa je največja stopnja offroada za tak avto pesek ki je pozimi posut po asfaltu.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » To Jan 10, 2006 2:41 pm

Ravno to sm hotu rečt, da pri nas večina kupi take avte samo za "šminkart" pa niti sprobaju ne kaj v resnici zmorejo.
[/quote]

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » To Jan 10, 2006 2:51 pm

In kaj je s tem narobe? Kupijo si pač najbolje, kar jim avtoindustrija ponuja! Ker si lahko. In ker se potem vozijo kot carji!

A če Porša kupiš, morš kar skozi 320 kmh peljat?!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 10, 2006 2:51 pm

fonza napisal/-a:Nebivedu
Dokler ne veš kakšen avto imam, pač ne moreš tako soditi, oglej si mojo ikonco. Tudi moj gre skozi vsako šavje, pa po podnu v kabini je tudi blato, za razliko od tvojega je bele barve. :D Ne vem zakaj bi mi bilo izpod časti vsesti se v tvoj avto, vsakdo ima pač avto po svojih zmožnostih, ali pa mu je sredstvo za vzbujanje zavisti pred sosedi, doma pa živi ob kruhu in vodi.
LP Franci


Jst mam avto, ki bi bil brez koles vreden tok kot 2 tvoji gumi, z kolesi je vreden pa za 4 tvoje gume.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 10, 2006 2:55 pm

Vito_ napisal/-a:In kaj je s tem narobe? Kupijo si pač najbolje, kar jim avtoindustrija ponuja! Ker si lahko. In ker se potem vozijo kot carji!

A če Porša kupiš, morš kar skozi 320 kmh peljat?!


Če si kupiš humerja, pa se z njim voziš samo po cesti - kaj si naredil - če bi si za ta denar kupil kar avtobus, bi imel mnogo več udobja, pa še manj bi dal denarja za gorivo. Gre za namembnost tega avta - en bogatašek, bi lahko imel pol manj elektronike v svojem avtu - sej je u bistvu ne rabi za tiste 3 ulice kolikor se on vozi, na teren njegov avto nebo nikoli šel.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » To Jan 10, 2006 2:56 pm

Reku sm, da je škoda met tak avto za se vozit samo po asfaltu.
isto je ,če maš porcheja pa se nikoli ne pelješ z njim več kot 130 km/h

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » To Jan 10, 2006 3:26 pm

Nebivedu napisal/-a:
fonza napisal/-a:Nebivedu
Dokler ne veš kakšen avto imam, pač ne moreš tako soditi, oglej si mojo ikonco. Tudi moj gre skozi vsako šavje, pa po podnu v kabini je tudi blato, za razliko od tvojega je bele barve. :D Ne vem zakaj bi mi bilo izpod časti vsesti se v tvoj avto, vsakdo ima pač avto po svojih zmožnostih, ali pa mu je sredstvo za vzbujanje zavisti pred sosedi, doma pa živi ob kruhu in vodi.
LP Franci


Jst mam avto, ki bi bil brez koles vreden tok kot 2 tvoji gumi, z kolesi je vreden pa za 4 tvoje gume.

No ja
Bridgestonke so res nove, pa še 5 jih je :plese:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Jan 10, 2006 10:35 pm

Me zanima kaj bi vi delal z avtom za keterega bi odšteli deset in več milijonov. Me prav zanima če bi se brezbrižno zapeljali v šavje. Če maš avto do en mio potem ga verjetn res ni škoda zapelat v grmovje al pa v blat.

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Jan 11, 2006 6:24 am

...spet tipična preljuba domovina ....bohnedaj da si sosed kupi ta novga terenca ,pa tud če mu stoji pred bajto za šminko ....kaj je z vami folk...kolk od vas je že šlo soseda spraševat kak avto naj si kupi ,da nebi šel sosedu v nos ...kaj kur...naj si vsak kupi po svojih zmožnostih in po svoji izbiri ...kdor ba pač ril po blatu al pa ne ,pa mislim da je stvar posameznika...tud mislim da se nobeden od nas nebi branil kake res dobre (drage) zverinice ,pa jeb..ga taki smo .LP 8)

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jan 11, 2006 6:51 am

Dimen napisal/-a:Me zanima kaj bi vi delal z avtom za keterega bi odšteli deset in več milijonov. Me prav zanima če bi se brezbrižno zapeljali v šavje. Če maš avto do en mio potem ga verjetn res ni škoda zapelat v grmovje al pa v blat.


Če bi si že prvošu tak avto bi sigurno tut v šavje zapeljal.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jan 11, 2006 6:53 am

Anonymous napisal/-a:...spet tipična preljuba domovina ....bohnedaj da si sosed kupi ta novga terenca ,pa tud če mu stoji pred bajto za šminko ....kaj je z vami folk...kolk od vas je že šlo soseda spraševat kak avto naj si kupi ,da nebi šel sosedu v nos ...kaj kur...naj si vsak kupi po svojih zmožnostih in po svoji izbiri ...kdor ba pač ril po blatu al pa ne ,pa mislim da je stvar posameznika...tud mislim da se nobeden od nas nebi branil kake res dobre (drage) zverinice ,pa jeb..ga taki smo .LP 8)


Ne gre zato, da bi jim bil fouš, ampak gre zato da je vsaj zame idiotizem kupit avto, konkretno terenca, samo zaradi tega, da se pokažeš. Vsak avto ima namembnost - naši zato, da se vozimo tut po terenu in taki ki imajo terence samo za po cesti za moje pojme kvarijo ugled tem avtom.
Isto, kot če bi si kupil porša, potem bi se pa največ 90km/h peljal.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Jan 11, 2006 7:11 am

Nebivedu napisal/-a:
Anonymous napisal/-a:...spet tipična preljuba domovina ....bohnedaj da si sosed kupi ta novga terenca ,pa tud če mu stoji pred bajto za šminko ....kaj je z vami folk...kolk od vas je že šlo soseda spraševat kak avto naj si kupi ,da nebi šel sosedu v nos ...kaj kur...naj si vsak kupi po svojih zmožnostih in po svoji izbiri ...kdor ba pač ril po blatu al pa ne ,pa mislim da je stvar posameznika...tud mislim da se nobeden od nas nebi branil kake res dobre (drage) zverinice ,pa jeb..ga taki smo .LP 8)


Ne gre zato, da bi jim bil fouš, ampak gre zato da je vsaj zame idiotizem kupit avto, konkretno terenca, samo zaradi tega, da se pokažeš. Vsak avto ima namembnost - naši zato, da se vozimo tut po terenu in taki ki imajo terence samo za po cesti za moje pojme kvarijo ugled tem avtom.
Isto, kot če bi si kupil porša, potem bi se pa največ 90km/h peljal.


Točno tako kot si povedal... Vsak avto ima svojo namembnost. Naši avti dobro vemo zakaj so namenjeni. En ko mam 10m ter več vrednega terenca pa je njegov namem kazanje pred sosedom in ostalimi. :twisted: In ne mi pravit da bi se z 10m+ vrednim terencem vozu po vejah/blatu. Grem stavit da se ne bi... Sam zdej lahko tko goviriš, ker veš da ga neboš nikoli meu.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 11, 2006 9:56 am

Ej, počasi!!
Ne govorit vse vprek. Niso vsi taki.

Pa še eno v zagovor tistim, ki imajo terenca pa se z njim ne vozijo po terenu - niti slučajno, da imajo vsi šminkerji ta problem - če imaš fuč hrbtenico in te boli križ, se edino v terenca (ali kakšen kombi) lahko vsedeš, ne da bi se sklonil: vam povem iz (žal) lastnih izkušenj, da je to prava amerika v primerjavi s kakšnim Mercedesom :lol:

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

cameron
Prispevkov: 150
Pridružen: Ne Feb 06, 2005 7:21 pm
Kraj: Gradiše

OdgovorNapisal/-a cameron » Sr Jan 11, 2006 10:24 am

Dimen napisal/-a:Me zanima kaj bi vi delal z avtom za keterega bi odšteli deset in več milijonov. Me prav zanima če bi se brezbrižno zapeljali v šavje. Če maš avto do en mio potem ga verjetn res ni škoda zapelat v grmovje al pa v blat.


Če bi teh 10mio bilo moj redni mesečni zaslužek, bi se skoraj sigurno tudi s Poršejem po "šavju" klatil, razen če se mi seveda ne bi avto zasmili. Avto, ne denarnica!
LP

"Life without danger is a waste of oxygen"


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov